Stravovanie

Expres menu: Test a hodnotenie prémiových hotových jedál [recenzia]

Ak pravidelne čítate naše články, viete, že absolútne neoddeliteľnou súčasťou zdravéhozdravého životného štýlu je nielen dostatok pohybu, ale aj kvalitná a vyvážená strava. A to je to, čo mnohí športovci, od bežných rekreačných návštevníkov posilňovne až po profesionálov, ktoríktorí sa snažia dodržiavať prísun všetkých dôležitých mikro- a makroživín, zaberá obrovské množstvo času. Priemyselne spracované potraviny zo supermarketov však majú často veľmi nekvalitné zloženie a stoja veľa peňazí. Čo však povedať na EXPRES MENU, ktoré možno mnohí z vás poznajú z rôznych reklám? Oplatí sa ho kupovať? Práve na to sa pozrieme v tejto recenzii.

Na úvod je potrebné dodať, že ide o úplne nezávislú spoluprácu. V minulosti sme recenzovali napríklad podobný program Adventure Menu, ktorý sa zameriava skôr na turistov a outdoorové potraviny. Teraz sa však vráťme k dnešnej recenzii.

Objednávanie a dodávanie výrobkov

V rámci dohodnutej spolupráce so spoločnosťou EXPRES MENU sme dostali možnosť vybrať si desať ľubovoľných výrobkov z jej sortimentu. Zloženie sme však vopred nekontrolovali a výrobky sme medzi sebou neporovnávali, aby sme v našej následnej recenzii mohli zostať úplne objektívni. Zároveň je fér povedať, že sme sa neobmedzovali len na typické fitness potraviny, ako je napr. bravčové mäso.mäso s mrkvou, ale pozreli sme sa aj na to, ako si EXPRES MENU dokáže poradiť s typickými jedlami, ako je napríklad kôpor. Vybrali sme si teda produkty a následné doručenie prostredníctvom We/Do na zvolenú adresu bolo úplne bezproblémové. Z hľadiska výberu produktov a následného doručenia si nemáme vôbec na čo sťažovať. Teraz sa však pozrime na konkrétne výrobky, ktoré sme mali možnosť otestovať.

Vyskúšajte EXPRES MENU z oficiálnej webovej stránky

Čo sme vyskúšali?

Ako sme už spomenuli v predchádzajúcom odseku, v rámci recenzie EXPRES MENU sa nám dostalo do rúk desať výrobkov. Poďme sa na ne pozrieť bližšie a predstaviť si ich z hľadiska zloženia, chuti a ceny.

Bolonská omáčka s tempehom

Prvým výrobkom, ktorý sme mali možnosť vyskúšať, bola bolonská omáčka s tempehom. Zarazilo nás na nej, že je to úplne vegánsky výrobok, a to je pre nás príjemná zmena v našom pomerne mäsitom jedálničku.

Ako hodnotíme zloženie?

V prvom rade sa oplatí povedať niečo o zložení, pretože to bolonská omáčka naozaj má. Výrobok neobsahuje žiadne etické látky a v zozname zložiek nájdete na prvom mieste sterilizované paradajky.Paradajky (47 %), tempeh (21 %), paradajkový pretlak, koreňová zelenina, cibuľa, repkový olej, soľ, cukor, cesnak, oregano, rasca a korenie. Ide o absolútne prvotriedne zloženie, ktoré sa vyrovná domácej bolonskej omáčke. A my jej nemôžeme nič vytknúť.

Ako hodnotíme chuť?

Na rozdiel napríklad od rôznych knedlí alebo iných tuhých ingrediencií nemá bolonská omáčka s tempehom žiadnu pálivosť.Vrecko stačí vysypať do panvice, pár minút zohrievať a podávať na tanieri. A chuť? Chuť je jednoducho fantastická. Kombinácia paradajok a koreňovej zeleniny funguje veľmi dobre a musíme uznať, že celá zmes je dobre ochutená, takže jej nič nechýba. Jedlo nie je vôbec presolené a kvalitné suroviny sa samozrejme odzrkadľujú aj na chuti. Takže ani tentoraz sa nemáme na čo sťažovať.

Záverečné hodnotenie

Bolonskú omáčku sme dostali v balení po dvoch porciách a za 189 korún, ktoré toto balenie stálo v čase písania tejto recenzie, bez problémov nasýtite dvoch stravníkov. Ani z hľadiska ceny sa nemáme na čo sťažovať. Jednoduchá príprava, prvotriedna chuť a dobrá cena k tomu. Tento výrobok rozhodne odporúčame.

Express Menu Recenzie a hodnotenia

Boršč

V prípade, že si nepotrpíte ani tak na celé jedlá ako na polievky, môžete si vybrať aj z ponuky EXPRES MENU. Nás najviac zaujal boršč, ktorý je samozrejme zdravou desiatou plnou mäsa a zeleniny. A rozhodne sme neboli sklamaní!

Ako hodnotíme ingrediencie?

Boršč od EXPRES MENU obsahuje presne tie ingrediencie, ktoré by ste pravdepodobne použili, keby ste si túto polievku pripravovali doma. Základom je hovädzí vývar, hovädzie predné mäso, paradajkový pretlak, kapusta, červená repa a bravčové mäso. Nájdete tu však aj smotanu, ryžovú a kukuričnú múku, koreňovú zeleninu, zemiaky, cukor, cibuľu, údenú slaninu, citrón, soľ, papriku a bobkový list. Opäť sa nemáme na čo sťažovať.

Ako hodnotíme chuť?

Boršč z EXPRES MENU je jednoducho fantastický. Hoci sme z neho mali spočiatku mierne obavy, všetky ingrediencie sú zastúpené v úplne ideálnom pomere a chuť je tak dokonale harmonická a vyvážená. Vďaka smotane je polievka hladká, ale zároveň sú v nej stále príjemne prítomné všetky bylinky a koreniny. Ak nemáte s varením boršču dlhoročné skúsenosti, dovolíme si tvrdiť, že takú dobrú ako EXPRES MENU neuvaríte ani vy.

Záverečné hodnotenie

Boršč nie je z definície kto vie ako sýte jedlo, ale jeho chuť si absolútne zamilujete. A nižšie obstarávacie náklady sa samozrejme odzrkadľujú na cene - za dve porcie tejto polievky aktuálne zaplatíte 109 korún, čo považujeme za perfektné.

 

Vyskúšajte EXPRES MENU

 

Hovädzie mäso s chrenovou omáčkou

Hovädzie mäso s chrenovou omáčkou snáď nepotrebuje ďalší komentár. Niektorí ľudia ho milujú, iní nenávidia. My patríme k tej prvej skupine, a preto sme mu jednoducho nemohli odolať.

Ako hodnotíme ingrediencie?

Možno si myslíte, že hovädzie mäso s chrenovou omáčkou celkom nezapadá do výberu fitnes stránok. V skutočnosti však musíme tu použité ingrediencie hodnotiť veľmi pozitívne - základom je hovädzie mäso. predná časť a hovädzí vývar, do ktorého bola pridaná smotana, mlieko a, samozrejme, chren. Na dochutenie bol použitý cukor, soľ a ocot, omáčka je zahustená kukuričnou a ryžovou múkou a obsahuje aj maslo.

Ako hodnotíme chuť?

Chuťovo musíme povedať, že hovädzie mäso je naozaj krásne jemné a pekne sa rozpadá. Omáčka je veľmi dobre ochutená a dovolíme si tvrdiť, že nikoho neurazí. Určite sa nájdu takí, ktorí by uvítali viac octu a chrenu, ale ten nie je a chrenu je pre väčšinu ľudí lepšie použiť menej ako viac. Čo sa týka nás, boli sme opäť spokojní a nemáme sa na čo sťažovať.

Záverečné hodnotenie

Hovädzie mäso s chrenovou omáčkou je absolútne vynikajúce a keďže neobsahuje prílohu, môžete si ho upraviť presne podľa svojich preferencií. Ak vám nejde o najlepšiu nutričnú hodnotu, môžete použiť knedle (domácealebo zo supermarketu), ale výborne chutí aj s varenými zemiakmi alebo ryžou.

Preskúmanie a test expresného menu

Kôpor s vajíčkami

Ak ste zvyknutí na rýchle jedlá, ktoré sa ľahko a jednoducho pripravujú, pravdepodobne sa kôpru vyhýbate. S EXPRES MENU je však príprava samozrejme bez najmenších problémov a chuť opäť stojí za to.

Ako hodnotíme ingrediencie?

Mlieko, voda, smotana, cukor, ryžová a kukuričná múka, maslo, kôpor, ocot a soľ. A samozrejme vajíčka, bez ktorých by to nebol kôprový. Omáčka je rovnako ako predchádzajúci výrobok bez prílohy, takže je len na vás, s čím ju budete podávať.

Ako hodnotíme chuť?

Kôprová omáčka je jednou z tých omáčok, ktoré každý robí úplne inak. A kým niekto používa viac octu, niekto má radšej viac cukru. Nám kôprová omáčka veľmi chutila, ale musíme povedať, že na nás bola trochu sladšia.

Záverečné hodnotenie

Ak máte radi sladšie omáčky, kôprová omáčka od EXPRES MENU je pre vás ako stvorená. Trochu zvláštne je, že balenie obsahuje dve porcie, ale len tri vajíčka, čo si samozrejme vyžaduje nutnosť rozdeliť jedno vajíčko medzi dve osoby. Ako prílohu potom môžete použiť napríklad zemiaky, ale opäť záleží na vás a vašich preferenciách.

Vyskúšajte EXPRES MENU

MLS Mrkvový koláč

EXPRES MENU vám môže prísť vhod aj v situáciách, keď ste hladní. Ich MLS je k dispozícii vo viacerých variantoch a nás zaujala kapsa s mrkvovým koláčom.

Ako hodnotíme zloženie?

Aj keď je názov Carrot Cake trochu zavádzajúci, v skutočnosti ide o pastu zloženú zo starostlivo vybraných a prekvapivo zdravých ingrediencií, ako sú čerstvá mrkva, hrozienka, lieskové oriešky, ovsené vločky, citrónová šťava, soľ a vanilka. Takže ak máte napríklad chuť na mrkvu, MLS ju spoľahlivo uspokojí bez pridaného cukru. Jeho zloženie hodnotíme veľmi pozitívne.

Ako hodnotíme chuť?

Pokiaľ ide o chuť, MLS skutočne pripomína mrkvový koláč.Je príjemne sladký, ale zároveň chutí úplne prirodzene a všetky zložky pôsobia celkom harmonicky. Pre nás je to skvelá alternatíva k bežne dostupným sladkostiam.

Záverečné hodnotenie

MLS je chutný snack s dobrým zložením. A vďaka tomu, že vrecúško má hneď 120 gramov a je prakticky zabalené, môžete si ho vziať ako skvelú desiatu napríklad na túru. Zasýti vás a ešte si na nej pochutnáte, čo je ideálna kombinácia.

Vyskúšajte EXPRES MENU

Pohánková kaša s marhuľami

EXPRES MENU vám okrem klasických jedál, polievok a dezertov môže ponúknuť aj raňajky vo vrecúškach, kde si tiež môžete vybrať z viacerých možností. Nás najviac zaujala pohánková kaša s marhuľami, ktorá je pomerne jednoduchým jedlom aj preKeďže však ráno niekedy nemáme energiu, napadlo nám, že by bolo dobré vyskúšať EXPRESNÉ MENU.

Ako hodnotíme ingrediencie?

Ako ste si už možno po prečítaní recenzií všetkých predchádzajúcich výrobkov zvykli, zloženiepohánkovej kaše EXPRES MENU sú rovnaké, ako keby ste si toto jedlo pripravovali doma. Voda, pohánka, marhule, sušené kokosové mlieko, cukor a soľ. To sú hlavné zložky, ktoré nájdete v tejto kaši. A to vôbec nemôžeme vyčítať.

Ako hodnotíme chuť?

Pohánková kaša nás naozaj nadchla. Je hladká a kombinácia pohánky a kokosového mlieka chutí naozaj skvele. Zároveň musíme oceniť, že nie je zbytočne sladená, takže bude s najväčšou...pre tých z vás, ktorí nemajú chuť na sladké.

Záverečné hodnotenie

Chuťovo výborná kaša, ktorá obsahuje poctivé suroviny a je bez zbytočných konzervantov a iných prídavných látok. Jedna porcia vyjde na 79 korún, čo nie je práve málo, ale na druhej strane máte prakticky zabalené jedlojedlo, ktoré si môžete vziať so sebou napríklad do kempu alebo kamkoľvek, kde nemáte možnosť variť.

Recenzie a hodnotenia Expres Menu

Paradajková omáčka s hovädzím mäsom

Ďalšie z klasických jedál, ktoré má mnoho z nás spojené sje paradajková omáčka s hovädzím mäsom. Preto sme sa ju rozhodli ochutnať v EXPRES MENU. A neľutujeme to ani tentoraz!

Ako hodnotíme ingrediencie?

Základom správnej paradajkovej omáčky je samozrejme hovädzí vývar, paradajkový pretlak a koreňová zelenina. A všetky tieto ingrediencie sa nachádzajú aj v jedle, ktoré podáva EXPRES MENU. O mäsovú zložku sa stará predná časť hovädzieho mäsa, ktoré musíme oceniť, je naozaj chudé a naozaj si na ňom pochutnáte. Zloženie opäť hodnotíme ako výborné.

Ako hodnotíme chuť?

EXPRES MENU vie, ako používať prvotriedne suroviny a navyše ich dokonale dochucuje ako profesionálni kuchári. Platí to najmä v prípade paradajok - aj na prvý pohľad tak nenápadných. prísady, ako je škorica, dodávajú paradajkovej omáčke príjemnú chuť a vy si na tomto pokrme naozaj pochutnáte.

Záverečné hodnotenie

Ak hľadáte výrobok z EXPRES MENU, ktorý by ste mohli vyskúšať, a neviete, ktorý si vybrať, siahnite po paradajkovej omáčke. Chutí úplne úžasne, mäso je jemné, chudé a pekne sa rozpadá na jazyku, omáčka je dokonale ochutená a ingrediencie sú naozaj poctivé.

Vyskúšajte EXPRES MENU

Bravčové mäso s mrkvou

V ľahkých jedlách budeme pokračovať aj na konci našej samostatnej recenzie, pretože sme sa rozhodli vyskúšať aj bravčové mäso s mrkvou. A ako ste už asi zvyknutí z recenzií predchádzajúcich výrobkov, aj táto verzia je bez prílohy, takže keď môžete pripraviť napríklad varené zemiaky alebo zemiakovú kašu, získate skvelé a ľahké jedlo.

Ako hodnotíme ingrediencie?

Z hľadiska zložiek sa ani tentoraz nemáme na čo sťažovať. Prevažnú väčšinu výrobku tvorí mrkva a bravčové pliecko a na dochutenie bolo použité len maslo, citrón, soľ a korenie. Okrem toho výrobok obsahuje ryžu a kukuričnú múku, takže opäť môžeme len konštatovať, že sa nemáme na čo sťažovať.

Ako hodnotíme chuť?

Z hľadiska chuti je bravčové mäso s mrkvou tiež výborné. Zachováva si dobré nutričné hodnoty, no rozhodne nie je suché, mrkva sa príjemne rozplýva na jazyku a mäso je naozaj chudé, čo je ideálna kombinácia. Opäť ho môžeme len odporučiť.

Záverečné hodnotenie

Čo povedať na záver? Snáď len to, že ide o ďalší vydarený výrobok z EXPRES MENU, kde sa dobré suroviny stretávajú so skvelou chuťou. A opäť nemáme jedinú výhradu.

Express Menu Recenzie a hodnotenia

Ratatouille

Máte pocit, že sme v našom výbere siahli po ťažších jedlách, tak typických pre našu českú kuchyňu? Nebojte sa, v ponuke EXPRES MENU nájdete aj také typicky ľahké jedlá, ako je ratatouille. A môžeme vám zaručiť, že si na ňom opäť pochutnáte.

Ako hodnotíme ingrediencie?

Ako ste si mohli všimnúť, na žiadny z produktov EXPRES MENU sme nemali sťažnosti. Ich ratatouille je však len kombináciou papriky, paradajok, baklažánu, cukety a cibule v olivovom oleji ochutených soľou, provensálskym korením a korením. Je to skrátka jedlo, ktoré musí potešiť snáď každého milovníka ľahkých jedál.

Ako hodnotíme chuť?

Na prvý pohľad sa na kombinácii rôznych druhov zeleniny v olivovom oleji možno nedá veľa pokaziť ani vylepšiť. Musíme však opäť vyzdvihnúť spôsob, akým je ratatouille z EXPRES MENU dochutené, pretože aj také jemné ingrediencie, ako provensálske korenie, soľ a korenie, dokážu zeleninu dokonale ochutiť.

Záverečné hodnotenie

Samozrejme, ratatouille nie je podľa definície práve jedlo s veľkou porciou bielkovín. Je to však ľahké občerstvenie, ktoré si naozaj vychutnáte a ktoré chutí skvele samostatne alebo napríklad ako príloha k mäsu. Boli sme z nej absolútne nadšení a odporúčame ju rovnako ako ostatné výrobky z EXPRES MENU.

Vyskúšajte EXPRES MENU na oficiálnej webovej stránke

Kurací vývar

Vývar nie je len obyčajná polievka, ktorej príprava trvá niekoľko dlhých hodín. Ak ste radi v kuchyni, viete, že sa dá použiť ako základ pre celý rad ďalších receptov. Preto sme sa ho rozhodli vyskúšať.

Ako hodnotíme ingrediencie?

Jedinou položkou, ktorú nájdete v zložení tohto výrobku, je kurací vývar, ktorý sa ťahal 15 hodín, a je tu, samozrejme, aj poriadna porcia koreňovej zeleniny. Za nás ideálna polievka na chladné jesenné obdobie a ako pomocník, ktorý vám ušetrí čas v kuchyni. veľa času, pretože sa dá použiť ako základ pre rôzne domáce polievky alebo omáčky.

Ako hodnotíme chuť?

Vývar z EXPRES MENU je naozaj poctivý a dostatočne silný. Ak máte radi slabšie polievky, možno ho budete musieť mierne zriediť vodou, ale nám chutí úplne vynikajúco. Rovnako ako pri ostatných jedlách musíme oceniť dobré dochutenie a to, že vývar nie je zbytočne presolený.

Záverečné hodnotenie

Skvelé suroviny, poctivá chuť a široké možnosti využitia. Vývar z EXPRES MENU jednoducho a jednoducho tiež stojí za vyskúšanie.

Express Menu recenzie a hodnotenia kurací vývar

Ako sme pripravovali vývar z EXPRES MENU?

Tak ako samotné výrobky EXPRES MENU majú širokú škálu použitia, aj vy si môžete vybrať rôzne spôsoby prípravy týchto pokrmov. Najjednoduchším spôsobom je, samozrejme, ohrev jedla v horúcej vode. Môžete na to použiť vodný kúpeľ, ale môžete použiť aj rýchlovarnú kanvicu. Ak v nej jedlo zostane približne 10 minút, bude tak akurát na ohriatie. Pre nás je lepšie nechať vrecko vo vode o niečo dlhšie, ako riskovať, že napríklad mäso nebude dostatočne teplé. zohriate (nie zo zdravotných dôvodov, keďže ide o hotové jedlo, ale skôr pre lepšiu chuť). Druhou možnosťou je vyklopiť obsah vrecka a ohriať ho podľa vašich možností - v mikrovlnnej rúre alebo možno na panvici, je to rýchle a pohodlné. Ak však niekde kempujete, môžete jedlo ohriať aj na ohni.

Ako to, že vydržia tak dlho?

Ak ste nikdy nepočuli o EXPRES MENU, možno máte pocit, že musí byť naozaj nabité najrôznejšími konzervačnými látkami. Nie je to však pravda a jedlo od tejto spoločnosti, podobne ako jedlo zo spomínaného Adventure Menu, je naozaj bez zbytočných éčok. Je to vďaka procesu nazývanému CTP - nepretržitý tepelný proces, ktorý pridávajedlo sa uvarí, potom sa uzavrie do vrecka a sterilizuje. Potom nasleduje šokové zahriatie na vysokú teplotu a následné ochladenie. Potraviny tak vydržia pri izbovej teplote až desať rokov.

Stojí to za vyskúšanie?

Ako ste z tejto recenzie pravdepodobne pochopili, s výrobkami od spoločnosti EXPRES MENU sme boli maximálne spokojní. Samozrejme, treba brať do úvahy, že ich nákupná cena nie je vždy najlacnejšia, ale aj tak má pre nás zmysel si ich zaobstarať. Pre nás určite zohrajú dôležitú úlohu v situáciách, keď sa vám napr. alebo čas na varenie, alebo jednoducho vtedy, keď potrebujete rýchlo pripraviť jedlo. Zároveň ich môžete mať v kancelárii pre prípad núdze a potom ich rýchlo pripraviť v kuchyni, ak ju máte k dispozícii. Okrem toho sa dajú použiť aj na rôzne výlety do prírody. A vďaka mimoriadne dlhej trvanlivosti sa naozaj nemusíte obávať, že by výrobky prešli dobou spotreby. Za nás teda naozaj majú zmysel a odporúčame ich vyskúšať. Sortiment je taký široký, že si v ňom každý nájde niečo pre seba.

Vyskúšajte EXPRES MENU z oficiálnej webovej stránky

 

Prečo nám môžete dôverovať?

Podobné články

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.