Ostatné

17 najlepších fitness kanálov na YouTube

Vďaka službe YouTube a podobným publikačným platformám je prístup k informáciám jednoduchší ako kedykoľvek predtým. Dnes už takmer nie je problém, aby si ktokoľvek sadol pred kameru a odovzdal svoje know-how divákom a všetkým potenciálnym fanúšikom. Hoci pôvodná myšlienka je úplne skvelá, objavuje sa čoraz viac videí od autorov s nulovými skúsenosťami, ktorí vydávajú neoverené alebo nepravdivé informácie za fakty.

V dôsledku toho môže byť pre začínajúcich odborníkov ťažké rozlíšiť, ktorý kanál poskytuje skutočne hodnotné informácie a ktorému je lepšie sa vyhnúť. Preto vám prinášame dnešný článok, v ktorom sa pozrieme na najlepšie fitness kanály.

1. Aleš Lamka

Aleš Lamka YouTube

Ak trávite veľa času na YouTube, kanál Aleša Lamku je pre vás ako stvorený. Táto postava vydáva každý deň jedno video a v jeho repertoári nájdete sériu otázok a odpovedí o strave a suplementácii, veľmi časté tréningové videá a inšpiratívne rozhovory s ďalšími osobnosťami našej fitness scény.

Na rozdiel od mnohých športovcov v súčasnosti Aleš nepoužíva a nikdy nepoužíval žiadnu formu dopingu, takže všetky informácie, ktoré uvádza vo svojich videách, majú veľkú informačnú hodnotu, najmä pre prirodzených cvičencov.

2. Jonáš Petřík

Jonáš Petřík YouTube

Ďalším významným "YouTuberom" (hoci sa za neho rozhodne nepovažuje) je Jonáš Petřík, zakladateľ JonasGym v Prahe a človek s niekoľkoročnou športovou históriou. Ak hľadáte naozaj cenné informácie, ktoré vám len tak niekto nedá zadarmo, revolučné pohľady na mnohé problematické aspekty cvičenia, ako aj tipy na rozloženie tréningu a zlepšenie techniky základných cvikov, Jonáš je ten najlepší človek vôbec.

"Drobnou" nevýhodou je, že Jonah sa nevenuje pravidelnej tvorbe videí, takže sa budete musieť uspokojiť napríklad s jedným videom za tri mesiace.

3. Jiří Vacek

Jiří Vacek YouTube

Jirka Vacek je jasným dôkazom toho, že mimoriadne cenné informácie nie sú vždy odmenené najväčším počtom sledovateľov. Hoci sa Jirka môže z hľadiska českej YouTube scény zdať trochu nevýrazný, jeho videá ako "Ako si vybrať proteín" majú obrovskú informačnú hodnotu, najmä pre začínajúcich športovcov. Ale ani pokročilí cvičenci sa nemusia obávať, že by im tento súťažný kulturista nemal čo ponúknuť.

Jirka veľmi často hovorí o význame elektrolytov a ďalších doplnkov, na ktoré sa v dnešnej dobe veľmi často zabúda, a dáva užitočné tipy na tréning a správnu regeneráciu. A keď sa roky skúseností a obrovský prehľad skombinujú s príjemným vystupovaním a pokorou, nemôže vzniknúť nič iné ako jeden z najlepších kanálov YouTube na našej fitness scéne.

TIP: Na našom kanáli YouTube sme zverejnili 6 krátkych rozhovorov s Jirkom Vachkom

4. Radomil Vasik

Radomil Vasik YouTube

Nikdy predtým ste toto meno nepočuli? Niet divu. Radomil Vašík je podobne ako spomínaný Jirka Vacek človek s mimoriadne veľkými vedomosťami a dlhoročnými skúsenosťami. Nezameriava sa na kulturistiku, ale na powerlifting. A jeho výsledky sú ohromujúce - na minuloročných majstrovstvách sveta dosiahol vo váhe 81 kg celkový výkon 680 kg, a to ešte v juniorskej kategórii. Čo sa týka trénerskej práce, Radomil sa podieľa na silovej príprave hokejového klubu HC Berani Zlín a počas svojej trénerskej kariéry už vyškolil viac ako 200 športovcov.

Veľkou výhodou je aj pravidelnosť, s akou videá vychádzajú. Ak sa teda zaujímate o silový triatlon a chcete neustále zlepšovať svoju výkonnosť, kanál Radomila Vašíka je jasnou voľbou.

5. Jiří Tkadlčík

Jiří Tkadlčík YouTube

Ďalším športovcom, ktorého sa nepochybne oplatí sledovať, je Jiří Tkadlčík, jeden z najlepších silákov do 105 kg na svete. Podobne ako v prípade niektorých už spomínaných športovcov sa nemôžete spoľahnúť na extrémnu pravidelnosť týchto videí.

Ale informácie v ňom obsiahnuté majú ešte väčšiu hodnotu - napríklad pokročilí cvičenci môžu určite využiť videá o suplementácii. Okrem týchto videí Jirka samozrejme z času na čas pridáva aj videá zo svojich vystúpení, ktoré budú pre vás určite veľkou motiváciou.

6. Kanál PROM-IN

Prom-IN YouTube

V našom článku o najlepších fitness kanáloch nesmie chýbať kanál PROM-IN. Hoci na tomto kanáli nájdete predovšetkým podrobné popisy produktov tohto populárneho výrobcu doplnkov, môžete tu objaviť aj množstvo vynikajúcich fitness receptov, rozhovorov s inšpiratívnymi osobnosťami, ako aj motivujúce tréningy.

Hlavnou "hviezdou" tohto kanála je Pavel Samek, ambasádor spoločnosti a športovec s obrovským prehľadom o športových doplnkoch a správnej výžive.

7. Filip Grznár

Filip Grznár YouTube

Potrebuje nasledujúci športovec vôbec nejaký komentár? Niektorí ho milujú, iní nenávidia. V každom prípade mu však nemožno uprieť obrovský prehľad o výžive, suplementácii, tvrdom tréningu a v neposlednom rade o dopingu. Aj keď o tom možno mnohí z vás pochybujú, stačí sa pozrieť na to, ako dobre pripravil Aleša Bursu na jeho posledné preteky, a hneď pochopíte, že za Filipa nehovoria len prázdne reči, ale predovšetkým viditeľné výsledky.

Okrem cenných informácií je Filipov kanál plný vulgarizmov, takže sa pri sledovaní jeho videí určite nebudete nudiť.

"Nakoniec by som bol radšej obyčajným človekom s čistou hlavou," hovorí Filip Grznár (rozhovor)

8. Jakub Enžl

Jakub Enžl YouTube

Pred niekoľkými rokmi len málokto tušil, kto je Jakub Enžl. Dnes je však s takmer 30-tisíc odberateľmi jedným z najlepších a najpopulárnejších českých youtuberov zameraných na fitness. A aby toho nebolo málo, v jeho repertoári videí nájdete všetko od tipov na chudnutie cez naberanie svalovej hmoty a správnu stravu až po zlepšenie silového výkonu pri základných cvikoch.

Príjemnou výhodou je aj pravidelné zverejňovanie videí. Možno nie tak aktívne ako v prípade Aleša Lamku, ale aspoň raz týždenne sa určite budete mať na čo pozerať.

9. Adam Raw

Adam Raw YouTube

Nečudoval by som sa, keby väčšina z vás nepoznala meno Adam Raw. A ak vám je náhodou povedomý, asi sa čudujete, prečo sme ho zaradili do nášho zoznamu. Je pravda, že pri Adamovej práci sa nedá veľa hovoriť o fitness, ale čo sa týka správnej výživy a tréningových tipov (nielen tipov na cvičenie), jeho videá sú naozaj cenné.

Ale ako v mnohých predchádzajúcich prípadoch, rozhodne nemôžete počítať s príliš pravidelným vydávaním videí.

10. Vašek Mráz

-

Vašek Mráz je ďalším z radu športovcov, ktorí by si zaslúžili byť oveľa populárnejší. Hoci ho pravdepodobne poznáte z jeho rozhovorov na kanáli YouTube Kulturistika.com, za pozornosť stojí aj jeho súkromný kanál. O to viac, ak vás zaujíma tréning, jedlo a pohľad do zákulisia súťaží strongmanov, na ktorých sa zúčastňuje s českým Grizzlym, najsilnejším mužom krajiny minulých rokov.

Spolu tvoria absolútne skvelé duo a ich videá vás zaručene pobavia. Okrem toho budete mať vždy čo sledovať, pretože Vašek nahráva videá so železnou pravidelnosťou každý týždeň

11. Aleš Bursa

Aleš Bursa YouTube

Aleš Bursa je nepochybne jedným z najväčších českých kulturistov. Hoci na YouTube nahráva videá už niekoľko rokov, boom zažíva (okrem iného aj vďaka spolupráci s Filipom) až v posledných mesiacoch.

Okrem poriadnej dávky všadeprítomnej motivácie nájdete v Alešových videách aj veľa pokory a cenných informácií o strave, suplementácii a správnom kulturistickom tréningu.

TIP: Na našom kanáli YouTube sme zverejnili 7 krátkych rozhovorov s Alešom Bursom

12. Pavel Beran

Pavel Beran YouTube

Nemôžete spomenúť najväčších českých kulturistov a vynechať Pavla Berana. Podľa nás je synonymom pokory a nefalšovanej pracovitosti, ktorá ho priviedla až k profesionálnej karte. Pavel nemá príliš v obľube hovorené videá, preto na jeho kanáli dominujú videá z extrémne náročných tréningov, na ktoré je jednoducho radosť pozerať.

Bohužiaľ, na pravidelnú porciu Pavlových videí si budete musieť nejaký čas počkať.

13 tipov, ako z každého tréningu vyťažiť čo najviac

13. Fitmagazín FMG

Valihora YouTube

Ak vám nevadí slovenčina, určite oceníte videá z Valihorovho kanálu Fitmagazín FMG. Nájdete tu rôzne tréningové tipy, ktoré môžu pomôcť aj pokročilému športovcovi.

Všetko je podrobne vysvetlené, dôraz sa kladie nielen na správnu techniku, ale aj na vysvetlenie všetkých detailov a dôvodov, prečo cvičenia zaradiť do tréningu.

14. Honza Krasinský (Anabolic Horse)

Anabolický kôň YouTube

Šialenstvo a užitočné rady týkajúce sa cvičení. Ale skôr bláznovstvo. Ak vám po "evolúcii" Filipa Grznára chýba na scéne chlapík, ktorý pije králičiu krv, robí na gauči tlaky na ramená a vo voľnom čase rozpráva o tom, čo ho štve, máme pre vás veľmi potešujúcu správu.

Honza Krasinský je plnohodnotnou, v mnohých ohľadoch dokonca vylepšenou verziou najlepšieho squattera na svete. Navyše videá vydáva so železnou pravidelnosťou, takže sa nudiť nebudete!

15. Vojta Trnka

Vojta Trnka YouTube

Mladý fešák, ktorý úspešne skombinoval skvelú genetiku s obrovskou pracovitosťou. Vojta Trnka trénuje pod vedením Jirku Vacka, jedného z najlepších trénerov u nás a výsledky sú naozaj extrémne. Pravidelne natáča seriál Z tieňa, kde mapuje svoj tréning a dozviete sa veľa zaujímavých tipov, ako môžete dať svojim svalom nový impulz k rastu.

Vojta sa správa vždy skromne a pokorne, takže ak arogantní kulturisti kričiaci na celú posilňovňu nie sú vaša parketa, Vojtu a jeho obrovské lýtka si určite zamilujete.

(Videorozhovor s Vojtom Trnkom) - Mladý kulturista s vynikajúcou genetikou

16. Antonín Hodan

Antonín Hodan YouTube

Nie tak známou osobnosťou, ktorá však rozhodne má čo povedať, je Tonda Hodan. Okrem prínosných otázok a odpovedí z času na čas poskytuje aj veľké rozhovory, v ktorých podrobne vyspovedá známe i menej známe osobnosti. V jeho videách sa niečo naučíte a zároveň sa zabavíte, čo je ideálna kombinácia.

Okrem toho Tonda každý týždeň so železnou pravidelnosťou vydáva videá, takže sa vždy máte na čo pozerať. Ak Tondu ešte nesledujete, nemali by ste čakať a urýchliť to.

17. Lukáš Topinka

Lukáš Topinka YouTube

Vyhral som Európu a potom som sa posral. To je názov jedného z videí Lukáša Topinku, naturálneho kulturistu, ktorého príbeh zo súťaží vás nebude nudiť ani minútu. Okrem toho však Lukáš samozrejme pravidelne pridáva videá s obrovskou informačnou hodnotou pre rekreačných aj profesionálnych cvičencov - rozšírite si obzory vo všetkých aspektoch kulturistického života, či už ide o stravu, tréning alebo prístup všeobecne.

Ak existujú športovci, ktorí rozhodne nemajú takú popularitu, akú by si zaslúžili, Lukáš Topinka je určite jedným z nich. A kto iný by to mal ovplyvniť, ak nie vy?

Bonus - SvetFitness.sk Channel

-

Ako bonus by sme vás chceli odkázať na náš kanál, ktorý sa síce úrovňou prejavu zatiaľ nemôže porovnávať s populárnymi YouTubermi, ale videá sa postupne zlepšujú a veríme, že v budúcnosti budeme môcť našim fanúšikom poskytnúť veľmi cenné informácie a osobné skúsenosti, ktorých rozhodne nemáme málo!

V našom repertoári nájdete rozhovory s osobnosťami, odpovede na vaše otázky a nezávislé recenzie populárnych aj nepopulárnych doplnkov.

A to je od nás pre tento článok všetko. Ak máte obľúbeného YouTubera, určite ho napíšte do komentárov a inšpirujte ostatných čitateľov!

Viac takýchto článkov:

Prečo nám môžete dôverovať?

Podobné články

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.