Tréning

Sú 30-dňové výzvy také skvelé?

Autor: Jan Malý
Publikované , Naposledy upravené

Objavila sa na Facebooku alebo Instagrame fotografia, ktorá vás nabádala, aby ste sa zúčastnili na X-dňovej výzve, v rámci ktorej budete mať za úlohu každý deň urobiť určitý počet drepov, klikov atď.? A vy sa chcete zúčastniť? Čítajte pozorne, pretože to nemusí byť najlepší nápad.

S týmito výzvami sa zvyčajne stretávajú necvičiaci ľudia, ktorí videli takúto fotografiu na stene priateľa na Facebooku. Ale čo bude robiť takýto necvičiaci človek? Chce sa do toho pustiť aj on, ale dôrazne mu to neodporúčame. Prečo?

Obsah článku
Zobraziť
Skryť

Pretože 30-dňové výzvy nefungujú!

Ak človek nikdy necvičil alebo robí párkrát do roka kliky, drepy,..., určite nie je pripravený robiť XX klikov počas 30 dní. Väčšinu času nedokáže urobiť ani jeden poriadny mužský klik, nieto ešte 20 denne. Nehovoriac o tom, že počet opakovaní týchto výziev sa každý deň zvyšuje.

Takže keď si predstavíme niekoho, kto na začiatku neurobí ani jeden poctivý klik a na konci mesiaca ich musí urobiť 150, ani nechceme vedieť ako. Človek sa úplne zničí, nehovoriac o technike vykonávania cvikov.

Je síce skvelé, že sa môžete takto presadiť, ale radšej si vytvorte vlastný tréningový plán. Plán, ktorý bude komplexný a bude pridávať opakovania len vtedy, ak ich dokážete dať viac aj pri dobrom technickom prevedení.

ČÍTAJTE ĎALEJ: 37+ skvelých (vianočných) darčekov pre športovcov, ktoré naozaj potešia.

Podobné články

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.