BrainMax standard - Okuliare blokujúce 85 % modrého svetla

Okuliare blokujú až 85 % škodlivého modrého svetla Okuliare vhodné na nosenie 2 hodiny pred spaním na blokovanie modrého svetla a optimalizáciu cirkadiánneho rytmu. Dokážu ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Okuliare blokujú až 85 % škodlivého modrého svetla

Okuliare vhodné na nosenie 2 hodiny pred spaním na blokovanie modrého svetla a optimalizáciu cirkadiánneho rytmu. Dokážu blokovať až 85 % škodlivého modrého svetla. Elegantný unisex dizajn s čiernymi rámami.

Nosenie okuliarov blokujúcich modré svetlo pred spaním môže zlepšiť spánok, zdravie (vďaka vyplavovaniu melatonínu) a rannú energiu.Prečítajte si článok o tom, na čo slúži melatonín a ako zvýšiť jeho hladinu alebo prečo je spánok dôležitý a ako pracovať na jeho nezlepšovaní.

Okuliare sú zabalené v plastovom vrecku a kartóne, aby sa zabránilo ich prípadnému poškodeniu počas prepravy.

 

Problém modrého svetla

V dnešnej digitálnej dobe len málokto dokáže odtrhnúť oči od obrazovky, či už ide o televízor, mobilný telefón alebo počítač. S rastúcim používaním týchto elektronických zariadení a používaním LED svetiel vznikli nové problémy.

  • Vystavenie modrému svetlu z obrazoviek narúša tvorbu melatonínu a spánkový režim.
  • Modré svetlo z obrazoviek je spojené s poškodením sietnice, šedým zákalom a makulárnou degeneráciou.
  • Viditeľné modré svetlo má vyššiu energiu a vystavenie mu je pre oči veľmi vyčerpávajúce.
  • Nadmerné nasýtenie modrým svetlom môže znížiť ostrosť videnia a sťažiť zaostrovanie.
  • Bolo preukázané, že modré svetlo vyvoláva fotochemické poškodenie sietnice a makuly, ktoré spôsobuje oxidačný stres očí.
  • Poruchy spánku môžu viesť k depresii, hromadeniu neurotoxínov a zvýšenému riziku ochorení.

Modré svetlo s vlnovou dĺžkou 380 až 470 nm sa považuje za škodlivé, pretože môže spôsobiť poškodenie sietnice, šedý zákal a je spojené s poruchami spánku. Nie všetky spektrá modrého svetla sú však zlé, napríklad spektrum od 470 do 500 nm, tzv.nazývané aj tyrkysové modré svetlo, sa vo všeobecnosti považuje za dobré.Tento rozsah viditeľného modrého svetla je prospešný, pretože stimuluje prirodzené reflexy na ochranuktoré chránia oči pred nadmernou expozíciou, a tiež pomáha kognitívnym a pamäťovým funkciám mozgu.Stimuluje tiež fotosenzitívne gangliové bunky sietnice, tiež zornicový reflex a riadi cirkadiánny cyklus.

Základné špecifikácie

Okuliare: tmavožlté

Šírka okuliarov: 14 cm

Dĺžka nožičky: 14,5 cm

 

Okuliare s modrým svetlom - porovnanie a skúsenosti

 

Naše hodnotenia

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty