Okuliare BrainMax 100% blokujúce modré a zelené svetlo, TRON

Okuliare blokujúce 100 % modrého a zeleného svetla, TRON Okuliare vhodné na nosenie 1,5 - 2 hodiny pred spaním na blokovanie modrého a zeleného svetla ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Okuliare blokujúce 100 % modrého a zeleného svetla, TRON

Okuliare vhodné na nosenie 1,5 - 2 hodiny pred spaním na blokovanie modrého a zeleného svetla a optimalizáciu cirkadiánneho rytmu. Dokážu blokovať až 100 % škodlivého modrého a zeleného svetla. Blokujú spektrum od 390 do 565 nm .

Okuliare vynikajú úplne hermetickým pokrytím svetla po celom svojom obvode.

Okuliare sú balené v plastovom vrecku a kartóne, aby sa zabránilo ich prípadnému poškodeniu počas prepravy.

Nosenie okuliarov blokujúcich modré svetlo pred spaním môže zlepšiť váš spánok, zdravie (vďaka vyplavovaniu melatonínu) a rannú energiu.Prečítajte si článok o tom, na čo slúži melatonín a ako zvýšiť jeho hladinu alebo prečo je spánok dôležitý a ako pracovať na jeho nezlepšovaní.

Zistilo sa, že blokovanie zelenej časti spektra súčasne s modrou zvyšuje pozitívne účinky na kvalitu spánku. 1

Upozornenie: Celodenné nosenie okuliarov, ktoré blokujú 100 % modrého a zeleného svetla, môže spôsobiť únavu.

 

Problém modrého svetla

V dnešnej digitálnej dobe len málokto dokáže odtrhnúť oči od obrazovky, či už ide o televízor, mobilný telefón alebo počítač. S rastúcim používaním týchto elektronických zariadení a používaním LED svetiel sa objavili nové problémy.

  • Vystavenie modrému svetlu z obrazoviek narúša tvorbu melatonínu a spánkový režim. Viac informácií sa dozviete v našom článku.
  • Modré svetlo z obrazoviek je spojené s poškodením sietnice, sivým zákalom a makulárnou degeneráciou.
  • Viditeľné modré svetlo má vyššiu energiu a vystavenie mu je pre oči veľmi vyčerpávajúce.
  • Presýtenie modrým svetlom môže znížiť ostrosť videnia a sťažiť zaostrovanie.
  • Bolo preukázané, že modré svetlo vyvoláva fotochemické poškodenie sietnice a makuly, ktoré spôsobuje oxidačný stres očí.
  • Poruchy spánku môžu viesť k depresii, hromadeniu neurotoxínov a zvýšenému riziku ochorení.

 

Modré svetlo s vlnovou dĺžkou 380 až 470 nm sa považuje za škodlivé, pretože môže spôsobiť poškodenie sietnice, šedý zákal a je spojené s poruchami spánku. Nie všetky spektrá modrého svetla sú však zlé, napríklad spektrum od 470 do 500 nm, tzv.nazývané aj tyrkysové modré svetlo, sa vo všeobecnosti považuje za dobré.Tento rozsah viditeľného modrého svetla je prospešný, pretože stimuluje prirodzené reflexy na ochranuktoré chránia oči pred nadmernou expozíciou, a tiež pomáha kognitívnym a pamäťovým funkciám mozgu.Stimuluje tiež fotosenzitívne gangliové bunky sietnice, tiež zornicový reflex a riadi cirkadiánny cyklus.

Základné špecifikácie

Sklá: červené

Šírka okuliarov: 16 cm

Dĺžka nožičky: 12 cm

Vykonané merania: blokovanie modrého a zeleného spektra

 

Najlepšie okuliare proti modrému svetlu

 

 

Referencie:

LEE, Soomin: Do green-blocking glasses enhance the nonvisual effects of white polychromatic light? [online]. 2018 [cit. 2020-11-04]. Dostupné z: https://jphysiolanthropol.biomedcentral.com/articles/10.1186/s40101-018-0189-3. 2. Štúdia.

Naše hodnotenia

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty