Okuliare 3M blokujúce 100 % modrého svetla

Okuliare 3M blokujúce 100 % škodlivého modrého svetla Okuliare vhodné na nosenie 2 hodiny pred spaním na blokovanie modrého svetla a optimalizáciu cirkadiánneho rytmu. Dokážu ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.

Popis produktu

Okuliare 3M blokujúce 100 % škodlivého modrého svetla

Okuliare vhodné na nosenie 2 hodiny pred spaním na blokovanie modrého svetla a optimalizáciu cirkadiánneho rytmu. Dokážu blokovať až 100 % modrého svetla. Vynikajú svojou praktickosťou a pohodlím.Majú chrániče obočia, pevné polykarbonátové šošovky s úpravou proti poškriabaniu a zahmlievaniu. Oranžový zorník proti intenzívnemu modrému svetlu so striebornými bočnými lištami.

Ochrana proti UV žiareniu bez skreslenia vnímania farieb, ochrana proti poškriabaniu (Anti-Scratch) a proti zahmlievaniu.
Integrované chrániče obočia pre zvýšenú ochranu a nastaviteľná dĺžka chráničov (3 polohy) pre pohodlie a optimálne prispôsobenie. Mäkké vnútorné polstrovanie pre pohodlie a stabilitu.

Okuliare sú zabalené v plastovom vrecku a kartóne, aby sa zabránilo ich možnému poškodeniu počas prepravy.

 

Nosenie okuliarov blokujúcich modré svetlo pred spaním môže zlepšiť spánok, zdravie (vďaka vyplavovaniu melatonínu) a rannú energiu.Prečítajte si článok o tom, na čo slúži melatonín a ako zvýšiť jeho hladinu alebo prečo je spánok dôležitý a ako pracovať na jeho nezlepšovaní.

 

Problém modrého svetla

V dnešnej digitálnej dobe len málokto dokáže odtrhnúť oči od obrazovky, či už ide o televízor, mobilný telefón alebo počítač. S rastúcim používaním týchto elektronických zariadení a používaním LED svetiel vznikli nové problémy.

  • Vystavenie modrému svetlu z obrazoviek narúša tvorbu melatonínu a spánkový režim.
  • Modré svetlo z obrazoviek sa spája s poškodením sietnice, sivým zákalom a makulárnou degeneráciou.
  • Viditeľné modré svetlo má vyššiu energiu a vystavenie mu je pre oči veľmi vyčerpávajúce.
  • Nadmerné nasýtenie modrým svetlom môže znížiť ostrosť videnia a sťažiť zaostrovanie.
  • Bolo preukázané, že modré svetlo vyvoláva fotochemické poškodenie sietnice a makuly, ktoré spôsobuje oxidačný stres očí.
  • Poruchy spánku môžu viesť k depresii, hromadeniu neurotoxínov a zvýšenému riziku ochorení.

Modré svetlo s vlnovou dĺžkou 380 až 470 nm sa považuje za škodlivé, pretože môže spôsobiť poškodenie sietnice, šedý zákal a je spojené s poruchami spánku. Nie všetky spektrá modrého svetla sú však zlé, napríklad spektrum od 470 do 500 nm, tzv.nazývané aj tyrkysové modré svetlo, sa vo všeobecnosti považuje za dobré.Tento rozsah viditeľného modrého svetla je prospešný, pretože stimuluje prirodzené reflexy na ochranuktoré chránia oči pred nadmernou expozíciou, a tiež pomáha kognitívnym a pamäťovým funkciám mozgu.Stimuluje tiež fotosenzitívne gangliové bunky sietnice, tiež zornicový reflex a riadi cirkadiánny cyklus.

Základné špecifikácie

Typ okuliarov: ochranné

Šírka okuliarov: 14,5 cm

Dĺžka nožičky: 12 cm

Okuliare: oranžové

Farba rámu: strieborná

 

Najlepšie okuliare na modré svetlo

 

 

Naše hodnotenia

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty