Najlepšie Gainers 2024 - Určite získať objem s týmto!

Gainery sú pomerne kontroverzné doplnky, preslávil ich známy exkultúrnik Filip Grznár, ktorý ich nazval "predraženými práškovými cukrami" a mnohí cvičenci sa ich stále držia. Hoci niektoré gainery sú naozaj len drahé a neúčinné lapače peňazí, neplatí to o všetkých

Rozlíšiť kvalitné sacharidové doplnky od nekvalitných môže byť niekedy veľmi ťažké aj pre skúsenejšieho cvičenca, preto sme sa rozhodli zostaviť nasledujúci rebríček najlepších a najkvalitnejších gainerov na trhu.

10 najlepších gainerov na základe testovania

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. Reflex One Stop XTREME Reflex One Stop XTREME 536 kcal na porciu, 55 g bielkovín, 3 skvelé príchute € 35,12 - € 44,95
2. Redcon1 MRE Redcon1 MRE 75 g sacharidov, 47 g bielkovín, 4 príchute € 61,33 - € 71,99
3. Kaged Muscle Clean Meal Kaged Muscle Clean Meal 240 kcal, 3 príchute, 28 g bielkovín € 19,94
4. Optimum Nutrition Serious Mass Optimum Nutrition Serious Mass 1250 kcal na porciu, 50 g bielkovín, Zmes 25 rôznych vitamínov a minerálov € 65,24 - € 79,90
5. Reflex Nutrition Instant Mass Heavyweight Reflex Nutrition Instant Mass Heavyweight 1160 kcal na porciu, 60 g bielkovín, 20 rôznych vitamínov a minerálov € 52,95
6. MyoTec Royal Mass MyoTec Royal Mass 370 kcal na porciu, 20,4 g bielkovín, 4 skvelé príchute € 60,34
7. Kevin Levrone LevroLegendary Mass Kevin Levrone LevroLegendary Mass 771 kcal na porciu, 42 g bielkovín, 6 úžasných príchutí € 58,09 - € 65,65
8. Extrifit Go Pro 30 Extrifit Go Pro 30 170 kcal na porciu, 14 g bielkovín , Obsahuje tráviace enzýmy € 39,39 - € 40,59
9. Prom-IN Lean Mass 25 Prom-IN Lean Mass 25 106 kcal na porciu, 7,5 g bielkovín , Obsahuje glutamín aj kreatín
10. Amix Nutrition CarboJet Gain Amix Nutrition CarboJet Gain 185 kcal na porciu, 7,5 g bielkovín, Obsahuje multienzýmový komplex € 33,76 - € 37,15
11. Extrifit Hardcore Gain 21 Extrifit Hardcore Gain 21 170 kcal na porciu, 9,5 g bielkovín, K dispozícii sú 4 príchute € 33,62 - € 34,53
12. Nutrend Compress B.I.G. Nutrend Compress B.I.G. 274 kcal na porciu, 18 proteínov , K dispozícii sú 4 príchute

Podrobné porovnanie ziskových spoločností

1. Reflex One Stop XTREME

Reflex One Stop XTREME

Právoplatným víťazom nášho rebríčka najlepších gainerov je One Stop Extreme od spoločnosti Reflex Nutrition.

V jednej 145g porcii nájdete len 2 g jednoduchých sacharidov a 55 g bielkovín, ktoré sú kombináciou bioaktívnych srvátkových bielkovín a micelárneho kazeínu.

najdôležitejšie informácie
Výhody:
 • Bezkonkurenčné zložky
 • Vysokokvalitné bielkoviny
 • Minimálne množstvo jednoduchých sacharidov
 • Dostatok vitamínov a minerálov
 • Vynikajúca chuť a rozpustnosť
Nevýhody:
 • Vyššia cena
 • Len 14 alebo 30 porcií na balenie (ak sa riadite pokynmi výrobcu)
NAše hodnotenie
Každý, kto tvrdí, že gainer je len predražený cukor, by sa mal pozrieť na zložky Reflex One Stop XTREME, ktorý je podľa nášho názoru právom najlepší na trhu. Obsahuje iba 2 gramy jednoduchých cukrov na jednu dávku, ale obsahuje 70 gramov komplexných sacharidov a 55 gramov bielkovín, čo je bezchybné. Ak nie ste schopní pokryť svoje potreby kalorického príjmu len z jedla, tento gainer je skvelým riešením. Z chuťového hľadiska oceníte, že nie je zbytočne presladený a vďaka jeho bezproblémovej rozpustnosti si ho budete môcť pripraviť v priebehu chvíľky, napríklad cestou z posilňovne.
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Spoločnosť Reflex Nutrition je na trhu od roku 1996 a od začiatku stavia všetky svoje doplnky predovšetkým na kvalite. Všetky doplnky prechádzajú nezávislým testovaním na zakázané látky a skutočný obsah bielkovín v každej dávke.

Všetky výrobné technológie a farmaceutický závod tejto spoločnosti sú na najvyššej úrovni, a preto možno bez preháňania povedať, že Reflex Nutrition je absolútnou špičkou medzi výrobcami športovej výživy.

V jednej porcii (145 g) nájdete:
 • 70 g komplexných sacharidov, ktoré majú nízky glykemický index, a preto sa do tela vstrebávajú pomalšie
 • 55 g ľahko stráviteľných bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre budovanie svalovej hmoty po tréningu
 • Vitamíny A, D, E, C a B pre správne fungovanie metabolizmu, imunitného systému a lepšie trávenie
 • Tráviace enzýmy a laktobacily pre lepšiu stráviteľnosť
 • 5 g kreatínu, ktorý vám pomôže nabrať svalovú hmotu a zlepšiť výkon

A mnoho ďalších účinných látok, ktoré nájdete v našom katalógu na Reflex One Stop XTREME.

Dávkovanie:

Výrobca uvádza, že jedna porcia One Stop Extreme má 145 g.

Odporúčame však znížiť dávkovanie a určitý čas užívať len polovičnú dávku. Ak ani pri užívaní tejto dávky nepriberiete, je možné dávkovanie dodatočne upraviť podľa vlastných potrieb

Záverečné zhrnutie:

Podľa nášho názoru je One Stop Extreme najlepší gainer na trhu a obsahuje presne to, čo by mal ideálny gainer obsahovať.

Nevýhodou môže byť mierne vyššia cena a málo dávok v balení. Ak však chcete získať hmotnosť a naozaj si chcete kúpiť sacharidový doplnok, určite sa oplatí investovať do kvalitného

Edit 06.01.2020 - Práve sme vydali samostatnú recenziu na Reflex One Stop Xtreme.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 35,12
Cena:  € 38,76
Cena:  € 41,58
Cena:  € 44,95

Svoje miesto v tomto výbere si nepochybne zaslúži aj doplnok s názvom MRE od populárneho amerického výrobcu doplnkov Redcon1. Opäť ide o výrobok, ktorý je zložený zo skutočných potravín a ponúka veľmi dobré výživové hodnoty. Po miernej úprave dávkovania vychádza aj pomerne príjemne cenovo. Zaujímavosťou je aj to, že výrobok neobsahuje žiadnu srvátku, ale spolieha sa na kombináciu iných rastlinných a živočíšnych bielkovín.

HLAVNÉ BODY

Prínosy:

 • 6 rôznych zdrojov bielkovín
 • Rad poctivých zložiek
 • Relatívne rozumná cena

Nevýhody:

 • Chuťovo príliš nezaujme
 • Nie každý hľadá bielkoviny z kuracieho mäsa, hovädzieho dobytka alebo lososa
Naše hodnotenie

Ak vás láka netradičný doplnok obsahujúci skutočné potraviny, MRE je naozaj dobrá voľba. Jeho základom je 75 gramov sacharidov (vrátane ovsenej múky a prášku zo sladkých zemiakov) a 47 gramov bielkovín zo zdrojov, ako je kurací proteín, hrachový proteín alebo nie príliš tradičný proteín z lososa. Chuť výrobku však napriek atypickému zloženiu nie je vôbec zlá, gainer sa ľahko rozpúšťa a ak si dávkovanie upravíte na polovicu, veľmi príjemná je aj cena výrobku. MRE nás rozhodne zaujal a odporúčame ho vyskúšať.

ZHRNUTIE

Kto ho vyrába:
Tento výrobok vyrába americká spoločnosť Redcon1, ktorá u nás nie je veľmi populárna, ale v Spojených štátoch je naozaj obľúbená. V ich repertoári nájdete množstvo kvalitných doplnkov výživy od nakopávačov cez proteíny až po rôzne spaľovače tukov. Na našich stránkach ste mohli naraziť napríklad na recenziu predtréningovky Redcon1 Total War, ktorú sme po vyskúšaní zaradili aj do nášho porovnania najlepších nakopávačov na trhu.

V jednej dávke (130 g) nájdete:

 • 75 gramov sacharidov, z toho len 5 gramov jednoduchých sacharidov. Medzi ne patrí okrem iného ovsená múka, prášok zo sladkých zemiakov a hrachový škrob.
 • 47 gramov bielkovín, pričom hlavnými zdrojmi sú hovädzí proteínový izolát, hrachový proteín, bielkoviny z hnedéhoryžového proteínu, kuracieho proteínu, vaječného albumínu a nie veľmi tradičného lososového proteínu.
 • Prídavok vitamínov, sušeného ovocia, ako aj MCT prášku a kokosovej vody v prášku

Dávkovanie:
V tomto prípade si dovolíme tvrdiť, že dávkovanie odporúčané výrobcom je mierne prehnané, pretože 130 gramov výrobku zodpovedá približne 510 kilokalóriám. Na túto veľkosť porcie treba myslieť, ak hľadáte náhradu za veľkéveľkého jedla, pretože napríklad nestíhate v práci alebo nemôžete obedovať. Nemá však veľký zmysel dať si takú veľkú porciu kalórií napríklad po tréningu, preto si myslíme, že je dostatočná znížiť odporúčané 4 odmerky výrobku len na 1,5 až 2 odmerky, čím tiež ušetríte.

Záverečné zhodnotenie:
Pomerne nezvyčajný produkt, ktorý sa spolieha na zaujímavú kombináciu rastlinných a živočíšnych bielkovín a ponúka pomerne zaujímavú chuť (ktorá vzhľadom na zdroje bielkovín vo výrobku nie je až taká zlá). Pri dodržaní odporúčaného dávkovania by jedna porcia mohla vyjsť na viac ako 60 korún, čo by bolo samozrejme naozaj veľa. Keďže však za dostatočnú dávku považujeme aj menej ako polovicu dávky, dovolíme si tvrdiť, že aj cena v tomto prípade výrobok nie je zlá a ak ho chcete vyskúšať, určite ho môžeme odporučiť.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 61,33
Cena:  € 71,99 -17%

3. Kaged Muscle Clean Meal

Kaged Muscle Clean Meal

Medzi najlepšími gainermi na trhu si svoje miesto nepochybne zaslúži sacharidový doplnok Clean Meal od spoločnosti Kaged Muscle. Podobne ako Pentha Pro Complete Natural sa môžete tešiť na prepracované zloženie, dobrú chuť a skvelý sýtiaci efekt.

HLAVNÉ BODY

Prínosy: Vhodný pre všetkých, ktorí sa chcú najesť, aby sa najedli:

 • Sofistikované zloženie
 • Použitie kvalitných surovín
 • Bezproblémovo nahradí plnohodnotné jedlo
 • Skvelá chuť
 • Široký výber príchutí

Nevýhody:

 • Pomerne vysoká cena
 • Len 20 porcií v balení
Naše hodnotenie

Clean Meal je o niečo drahšie, ale z nášho pohľadu určite stojí za vyskúšanie. Je k dispozícii v niekoľkých rôznych príchutiach, ktoré všetky dobre chutia, a zároveň musíme oceniť, že tento gainer je veľmi sýty. Jedna porcia obsahuje 18 g sacharidov (z quinoy aj švédskeho ovsa) a 28 g bielkovín z kvalitného proteínového izolátu. Ak vám nevadí priplatiť si za kvalitný gainer, Clean Meal je skvelou voľbou.

ZHRNUTIE

Kto ho vyrába:
Kaged je skvelý výrobca výživových doplnkov, ktorý sa pýši zdravými a zároveň kvalitnými výrobkami, pri ktorých je funkčnosť najvyššou prioritou. Môžete si vybrať z celého repertoáru rôznych doplnkov od hydratačných produktov cez spaľovače tukov a predtréningovky až po kvalitné gainery či vynikajúce proteíny.

V jednej porcii (63,3 g) nájdete:

 • 18 gramov sacharidov, z toho len jeden gram pripadá na jednoduché sacharidy. Zdrojom sacharidov je kvalitná quinoa a švédsky ovos.
 • 28 gramov bielkovín, ktoré predstavuje srvátkový proteínový izolát
 • 4,5 gramu tuku, ktorý okrem iného predstavujú triglyceridy so stredne dlhým reťazcom z kokosového oleja
 • 21 organických vitamínov a minerálov pochádzajúcich zo skutočného ovocia a zeleniny, ako je brokolica, špenát, chlorella alebo slnečnicové semienka

Dávkovanie:
Clean Meal je k dispozícii v troch rôznych príchutiach a každá sa predávaPríchuť Snickerdoodle sa dodáva v inom veľkom balení (1172 g).zatiaľ čo čokoláda a arašidové maslo sa dodávajú v balení s hmotnosťou 1266 gramov) a podľa toho sa líši aj odporúčaná dávka, ktorá je buď 58,6 gramov, alebo 63,3 gramov. V každom prípade by ju mali vždy predstavovať dve odmerky. Jedna porcia pritom obsahuje 240 kilokalórií s uvedenými hodnotami makroživín, čo je pre nás tiež pre nás a pre mnohých bežných športovcov nie je potrebné toto dávkovanie upravovať.

Záverečné zhodnotenie:
Jedinou nevýhodou tohto výrobku je pravdepodobne vyššia cena. Jedno balenie obsahuje len 20 dávok a v čase písania tejto recenzie stojí 849 Kč. To znamená, že jedna dávka stojí vyše 40 korún, čo je podľa nášho názoru naozaj veľa. Aj keď získate kvalitný izolát obohatený o kvalitné sacharidy z quinoy a ovsa, kúpa takéhoto výrobku stále nie je práve lacná. Ak vám nevadí priplatiť si za kvalitu, je to určite dobrá voľba. Keď však zohľadníte cenu, iné výrobky môžu vyjsť o niečo lepšie.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 19,94

4. Optimum Nutrition Serious Mass

Optimum Nutrition Serious Mass

Tretie miesto v našom rebríčku patrí doplnku Serious Mass od populárnej spoločnosti Optimum Nutrition.

Gainer obsahuje vysokokvalitné živiny a okrem toho v ňom nájdete zmes 25 rôznych vitamínov a minerálov.

hlavné body
Výhody:
 • Vysoký obsah komplexných sacharidov a kvalitných bielkovín
 • Obsahuje kreatín aj glutamín
 • Relatívne dobrá cena
Nevýhody:
 • Len 16 porcií v balení (ak dodržíte dávkovanie odporúčané výrobcom)
 • 20 g jednoduchých cukrov na porciu
 • Len jedna veľkosť balenia
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Optimum Nutrition je jedným z najdôveryhodnejších a najobľúbenejších výrobcov doplnkov výživy na svete.

Od svojho vzniku v roku 1986 si spoločnosť zakladá na najvyššej kvalite výroby a čistote ingrediencií, vďaka čomu jej výrobky získali mnoho prestížnych ocenení.

V jednej porcii (334 g) nájdete:
 • 252 g komplexných sacharidov, ktoré majú nízky glykemický index, a preto sa do tela vstrebávajú pomalšie
 • 50 g ľahko stráviteľných bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre budovanie svalovej hmoty po tréningu
 • 1 g kreatínu, ktorý vám pomôže nabrať svalovú hmotu a zlepšiť výkon
 • 0,5 g glutamínu, ktorý zlepšuje imunitné funkcie a regeneráciu svalov po tréningu
 • Vitamíny a minerály, ktoré sú nevyhnutné pre metabolické procesy v tele

A mnoho ďalších účinných látok, ktoré nájdete v našom katalógu na adrese Optimum Nutrition Serious Mass.

Dávkovanie:

Výrobca uvádza, že jedna porcia Serious Mass je 345 g. Vzhľadom na príliš vysoký obsah kalórií by sme (najmä pre prirodzených cvičencov) odporúčali znížiť dávku na tretinu.

Ak by ste pri užívaní tejto dávky stále nepriberali, dávkovanie sa môže dodatočne upraviť podľa individuálnych potrieb

Záverečné zhrnutie:

Gainer Serious Mass ponúka dobrý vzorec za dobrú cenu.

Obsahuje veľké množstvo komplexných sacharidov, kvalitných bielkovín, vitamínov a minerálov. Je k dispozícii v 4 rôznych príchutiach, ktoré sú chuťovo naozaj dobre vyvážené.

Takže ak hľadáte účinný top gainer, ktorý sa vám bude páčiť, Serious Mass je to správne riešenie.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 65,24
Cena:  € 69,95
Cena:  € 79,90

5. Reflex Nutrition Instant Mass Heavyweight

Reflex Nutrition Instant Mass Heavyweight

Chvíľu zostaneme pri doplnkoch výživy Reflex Nutrition.

Podľa nášho názoru patrí druhé miesto Instant Mass Heavy Weight, ktorý má tiež minimálny obsah jednoduchých sacharidov a zmes štyroch rôznych druhov bielkovín (srvátkový hydrolyzát s vysokým stupňom hydrolýzy, srvátkový hydrolyzát s nízkym stupňom hydrolýzy, bioaktívny srvátkový koncentrát a ultrafiltrovaný micelárny kazeín).

 

hlavné body
Výhody:
 • Vysokokvalitný gainer
 • Minimum jednoduchých cukrov
 • Vynikajúci profil aminokyselín
 • 20 minerálov a vitamínov
 • Dobrá cena
Nevýhody:
 • Len 18 porcií na balenie (ak sa riadite pokynmi výrobcu)
 • Príliš veľa kalórií na porciu pre priemerného cvičenca
 • Minimálne množstvo vlákniny a kreatínu
Naše hodnotenie
Instant Mass Heavyweight je mierne zredukovaná verzia víťazného One Stop Xtreme, obsahuje o niekoľko gramov menej kreatínu a ponúka aj o niečo menej bielkovín, ale v skutočnosti je náš dojem z tohto produktu stále celkom dobrý a veríme, že si nájde svojich zákazníkov. Stále má nízky obsah jednoduchých sacharidov a je skvelou voľbou pre každého, kto chce kvalitný gainer za málo peňazí, ktorý nie je naozaj len predraženým práškovým cukrom.
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Spoločnosť Reflex Nutrition je na trhu od roku 1996 a od začiatku stavia všetky svoje doplnky predovšetkým na kvalite. Všetky doplnky prechádzajú nezávislým testovaním na zakázané látky a skutočný obsah bielkovín v každej dávke.

Všetky výrobné technológie a farmaceutický závod tejto spoločnosti sú na najvyššej úrovni, a preto možno bez preháňania povedať, že Reflex Nutrition je absolútnou špičkou medzi výrobcami športovej výživy.

V jednej porcii (300 g) nájdete:
 • 219 g komplexných sacharidov, ktoré majú nízky glykemický index, a preto sa do tela vstrebávajú pomalšie
 • 60 g ľahko stráviteľných bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre budovanie svalovej hmoty po tréningu
 • 3 g kreatínu, ktorý vám pomôže nabrať svalovú hmotu a zlepšiť výkon
 • 1 g glutamínu, ktorý zlepšuje funkciu imunitného systému a regeneráciu svalov po tréningu
 • Vysoké množstvo minerálov a vitamínov, ktoré sú nevyhnutné pre metabolické procesy prebiehajúce v tele

A mnoho ďalších účinných látok, ktoré nájdete v našom katalógu na Reflex Nutrition Instant Mass Heavyweight.

Dávkovanie:

Výrobca uvádza, že jedna porcia Instant Mass Heavyweight je 300 g. Vzhľadom na príliš vysoký obsah kalórií odporúčame (najmä pre prirodzených cvičencov) znížiť dávku na tretinu.

Ak by ste pri užívaní tejto dávky stále nepriberali, dávkovanie sa môže dodatočne upraviť podľa individuálnych potrieb

Záverečné zhrnutie:

Instant Mass Heavy Weight je výrazne lacnejší ako víťaz nášho rebríčka, ale bohužiaľ to možno vidieť v kvalite výrobku.

Výhodou zostáva nízky obsah jednoduchých sacharidov, ale 1 g glutamínu a 3 g kreatínu v 300 g dávke už neznie príliš dobre, pretože v konečnom dôsledku účinky takýchto malých dávok vôbec nepocítite.

Aj napriek tomu je tento gainer skvelou voľbou pre všetkých cvičencov, ktorí chcú ušetriť na doplnkoch výživy, ale zároveň sa nechcú zaťažovať niečím s príliš vysokým obsahom jednoduchého cukru.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 52,95

Royal Mass je skutočne funkčný gainer s minimálnym množstvom balastných alebo nefunkčných zložiek.

Neobsahuje umelé sladidlá, zdrojom bielkovín je najmä bioaktívny srvátkový izolát a nenájdete v ňom takmer žiadnu laktózu.

hlavné body
Výhody:
 • Gainer vyrobený z kvalitných surovín
 • Neobsahuje umelé sladidlá ani neúčinné zložky
 • Jedna porcia je len 100 g (iné majú veľkosť porcie 300 g alebo viac, čo považujeme za zbytočné)
 • Je k dispozícii v 4 skvelých príchutiach
Nevýhody:
 • Obsahuje viac ako 25 g jednoduchých cukrov v jednej porcii
 • Len 20 g bielkovín na porciu
 • Nulový obsah vlákniny
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Spoločnosť MyoTec vznikla spojením popredného nemeckého distribútora športovej výživy so spriaznenou distribučnou spoločnosťou z Českej republiky a jej hlavným krédom je kvalita, precíznosť a poctivosť.

Na vývoji a výrobe každého výrobku sa podieľa viac ako 200 kvalifikovaných odborníkov a zamestnancov

V jednej porcii (100 g) nájdete:
 • 68 g komplexných sacharidov, ktoré majú nízky glykemický index, a preto sa do tela vstrebávajú pomalšie
 • 20 g ľahko stráviteľných bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre budovanie svalovej hmoty po tréningu
 • 10 najdôležitejších vitamínov a minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre metabolické procesy v tele

A mnoho ďalších účinných látok, ktoré nájdete v našom katalógu na MyoTec Royal Mass.

Dávkovanie:

V prípade gaineru Royal Mass odporúčame dodržiavať dávkovanie uvedené výrobcom. Užívajte teda 100 g výrobku v jednej dávke.

Záverečné zhrnutie:

Royal Mass je konečne gainer vytvorený svojím zložením pre priemerného cvičenca, ktorý chce získať váhu.

Nedostanete viac ako 1000 kcal, ale "len" 370 kcal, čo osobne považujem za optimálnu dávku po tréningu pre prirodzeného cvičenca. Nevýhodou je pomerne vysoký obsah jednoduchých cukrov, ktorý je však vylúčený absenciou umelých sladidiel.

Zároveň obsahuje minimum laktózy, takže pre tých, ktorí sa jej chcú vyhnúť, je Royal Mass ideálnou voľbou.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 60,34 -17%

7. Kevin Levrone LevroLegendary Mass

Kevin Levrone LevroLegendary Mass

LevroLegendary Mass je vysokokvalitný gainer s najlepšími zložkami - starostlivo vybranými sacharidmi a bielkovinami zmiešanými v najideálnejšom pomere.

Ak chcete dať svojim svalom presne to, čo potrebujú na rast po náročnom tréningu, doprajte im LevroLegendary Mass.

najdôležitejšie informácie
Výhody:
 • Vysokokvalitné živiny
 • Vynikajúci pomer ceny a kvality
 • Úžasné chute
Nevýhody:
 • Obsahuje zahusťovadlá a arómy
zhrnutie
Kto ho vyrába:

LevroLegendary Mass vyrába spoločnosť veľmi úzko spojená s jedným z najlepších kulturistov v histórii - Kevinom Levronom.

Špecializujú sa predovšetkým na silné gainery, účinné spaľovače tukov a prémiové predtréningové stimulanty. Najdôležitejším kritériom je samozrejme kvalita, preto v ponuke tejto spoločnosti nenájdete žiadne neefektívne výrobky.

V jednej porcii (200 g) nájdete:
 • 138 g komplexných sacharidov, ktoré majú nízky glykemický index, a preto sa do tela vstrebávajú pomalšie.
 • 42 g ľahko stráviteľných bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre budovanie svalovej hmoty po tréningu.

A mnoho ďalších účinných látok, ktoré nájdete v našom katalógu na Kevin Levrone LevroLegendary Mass.

Dávkovanie:

Výrobca odporúča užívať 200 g výrobku v jednej dávke, čo je optimálne pre pokročilejších a ťažších cvičencov.

Ak práve začínate cvičiť alebo máte menej ako 80 kg, odporúčame užívať polovičnú dávku

Záverečné zhrnutie:

LevroLegendary Mass je naozaj kvalitný gainer, ktorý obsahuje ideálne množstvo bielkovín a kompexných sacharidov a len minimálne množstvo jednoduchých.

Ak hľadáte najlepší objemový gainer, LevroLegendary Mass je tou správnou voľbou.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 58,09 -17%
Cena:  € 65,65

V našom rebríčku by nemal chýbať obľúbený gainer Go Pro 30 od spoločnosti Extrifit.

Jedna dávka je len 45 g, čo je optimálne pre prirodzeného cvičenca. Okrem toho v pomere ceny a počtu dávok dostanete naozaj veľmi dobre prijateľný doplnok. Základom gaineru je izomaltulóza, čo je športový sacharid s nízkym glykemickým indexom.

hlavné body
Výhody:
 • Viac ako 66 porcií v balení
 • Skvelý pomer ceny a kvality
 • Prémiová stráviteľnosť
Nevýhody:
 • Vysoký obsah jednoduchých cukrov
 • Len 14 g bielkovín na porciu
 • Chute sú veľmi presladené
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Spoločnosť Extrifit je na trhu od roku 2007 a za ten čas sa stala popredným výrobcom športovej výživy v krajine. Všetky ponúkané doplnky sú špeciálne prispôsobené pre všetkých silových športovcov a kulturistov. Víziou spoločnosti je vyrábať doplnky, ktoré účinne podporujú rast svalovej hmoty a sily a účinne bojujú proti podkožnému tuku

Všetky doplnky sú testované sponzorovanými športovcami - absolútnou špičkou tohto športového odvetvia v Českej republike - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a ďalší.

V jednej dávke (45 g) nájdete:
 • 25 g sacharidov, ktoré majú nízky glykemický index, a preto sa do tela vstrebávajú pomalšie
 • 14 g ľahko stráviteľných bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre budovanie svalovej hmoty po tréningu

A mnoho ďalších účinných látok, ktoré nájdete v našom katalógu na stránke Extrifit Go Pro.

Dávkovanie:

Pri užívaní doplnku stravy Go Pro 30 odporúčame dodržiavať dávkovanie uvedené výrobcom - teda 45 g. Táto dávka vám poskytne všetky potrebné živiny po tréningu a neobsahuje zbytočne veľa kalórií.

Záverečné hodnotenie:

Napriek vysokému obsahu jednoduchých sacharidov je Go Pro 30 veľmi dobre stráviteľný gainer vhodný na naberanie svalovej hmoty a objemu. Jeho cena je veľmi dobrá, ak vezmete do úvahy, že gainer trvá 66 porcií.

Preto by sme ho odporúčali najmä študentom, ktorí nemajú dostatok peňazí na kvalitnejšie (a zo zákona drahšie) doplnky, ale zároveň chcú kvalitu.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 39,39
Cena:  € 40,59 -17%

9. Prom-IN Lean Mass 25

Prom-IN Lean Mass 25

Lean Mass je kvalitný gainer od skúsenej spoločnosti Prom-in, ktorá vytvára skvelé doplnky za bezkonkurenčné ceny.

Kombinuje účinný proteínový komplex s funkčnými sacharidovými zložkami a vytvára tak ideálny produkt na naberanie svalovej hmoty.

hlavné body
Výhody:
 • Kvalitné zložky
 • Dobrá cena
 • 50 porcií v balení
 • 3 lahodné príchute
Nevýhody:
 • Len 7,5 g bielkovín na porciu
 • Výrobca neuvádza obsah jednoduchých sacharidov
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Lean Mass vyrába skúsená spoločnosť Prom-IN, ktorá je na českom trhu od roku 1976.

Ich výrobky prešli mnohými reformami, aby vyhovovali všetkým športovcom a neobsahovali žiadne zbytočné alebo neúčinné látky. Vo výpredajoch môžete získať všetky výrobky tejto spoločnosti za naozaj výhodné ceny.

V jednej dávke (30 g) nájdete:
 • 20 g sacharidov, ktoré majú nízky glykemický index, a preto sa do tela vstrebávajú pomalšie
 • 7,5 g ľahko stráviteľných bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre budovanie svalovej hmoty po tréningu
 • 0,9 g kreatínu, ktorý vám pomôže nabrať svalovú hmotu a zlepšiť výkon
 • 0,6 g glutamínu, ktorý zlepšuje imunitné funkcie a regeneráciu svalov po tréningu

A mnoho ďalších účinných látok, ktoré nájdete v našom katalógu na Prom-IN Lean Mass 25.

Dávkovanie:

Predpísané dávkovanie od výrobcu je 30 g. V prípade Lean Mass (na rozdiel od iných produktov v tomto rebríčku) však odporúčame zvýšiť dávkovanie. Kalorická hodnota jednej dávky gaineru je približne rovnaká ako hodnota jednej odmerky proteínu CFM Evolution.

Takže ak hľadáte správny gainer pre objem, musíte zdvojnásobiť dávku.

Záverečné hodnotenie:

Lean Mass je skvelý gainer za dobrú cenu, len musíte upraviť dávkovanie, ako sme spomenuli vyššie.

Recenzenti tohto výrobku si pochvaľujú najmä hladkú stráviteľnosť, vynikajúcu chuť a rýchle rozpúšťanie a my nemôžeme inak, ako súhlasiť.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

10. Amix Nutrition CarboJet Gain

Amix Nutrition CarboJet Gain

CarboJet Gain od spoločnosti Amix si tiež vyslúžil svoje miesto v našom rebríčku najlepších gainerov.

Tento sacharidovo-proteínový koncentrát obsahuje vysokokvalitné bielkoviny, vysokomolekulárny škrob Vitargo a postupne sa uvoľňujúcu izomaltulózu.

najdôležitejšie informácie
Výhody:
 • Vysokokvalitné zložky
 • Dobrý pomer ceny a kvality
 • Skvelé chute
 • Dobrá rozpustnosť a absorpcia
 • Neobsahuje aspartám
Nevýhody:
 • Obsah bielkovín v 50 g porcii je len 7,5 g
 • Relatívne vysoké množstvo jednoduchých cukrov
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Amix je jednou z najuznávanejších európskych spoločností v oblasti športovej výživy.

Spoločnosť Amix je jedným z najznámejších výrobcov športovej výživy na svete a jednou z najdôveryhodnejších značiek z hľadiska kvality, ktorá si získala dôveru mnohých profesionálnych a amatérskych športovcov. Amix sponzoruje aj popredného českého kulturistu Milana Šádka a skvelú slovenskú bikini Timeu Trajtelovú.

V jednej porcii (50 g) nájdete:
 • 34 g sacharidov na optimálnu regeneráciu po tréningu a doplnenie zásob glykogénu.
 • 7,5 g ľahko stráviteľných bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre budovanie svalovej hmoty po tréningu
 • 75 mg multienzýmového komplexu DigeZyme® pre lepšie trávenie výrobku

A mnoho ďalších účinných látok, ktoré nájdete v našom katalógu v Amix Nutrition CarboJet Gain.

Dávkovanie:

Ak vážite 60-80 kg, odporúčame vám dodržiavať výrobcom odporúčanú dávku 50 g.

Ak ste ťažší športovec, dávku môžete zdvojnásobiť.

Záverečné hodnotenie:

Celkový dojem z CarboJet Gain kazí snáď len nízky obsah bielkovín, pretože 7,5 g bielkovín po náročnom tréningu je naozaj málo.

Inak má výrobok perfektnú stráviteľnosť, bezchybnú rozpustnosť a úžasnú chuť.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 33,76
Cena:  € 37,15

11. Extrifit Hardcore Gain 21

Extrifit Hardcore Gain 21

V našom rebríčku by nemal chýbať ani ďalší gainer od Extrifitu, tentoraz Hardcore Gain 21, ktorý obsahuje veľmi solídnych 21 % bielkovín spracovaných metódou CFM. Sacharidovú zložku tvorí najmä dextróza a maltodextrín.

hlavné body
Výhody:
 • Skvelá cena
 • Vysokokvalitné zložky
 • 66 porcií v balení
Nevýhody:
 • Umelé arómy
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Spoločnosť Extrifit je na trhu od roku 2007 a za ten čas sa stala popredným výrobcom športovej výživy v krajine. Všetky ponúkané doplnky sú špeciálne prispôsobené pre všetkých silových športovcov a kulturistov. Víziou spoločnosti je vyrábať doplnky, ktoré účinne podporujú rast svalovej hmoty a sily a účinne bojujú proti podkožnému tuku

Všetky doplnky sú testované sponzorovanými športovcami - absolútnou špičkou tohto športového odvetvia v Českej republike - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a ďalší.

V jednej dávke (45 g) nájdete:
 • 30 g sacharidov, ktoré majú nízky glykemický index, a preto sa do tela vstrebávajú pomalšie
 • 9,5 g ľahko stráviteľných bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre budovanie svalovej hmoty po tréningu.

A mnoho ďalších účinných látok, ktoré nájdete v našom katalógu na adrese Extrifit Hardcore Gain 21.

Dávkovanie:

Pri užívaní Hardcore Gain 21 odporúčame dodržiavať dávkovanie uvedené výrobcom - 45 g.

Táto dávka vám poskytne všetky potrebné živiny po tréningu a neobsahuje zbytočne veľa kalórií.

Záverečné hodnotenie:

Gainer Hardcore Gain 21 je ideálnou voľbou, pretože obsahuje kvalitné zložky a nestojí príliš veľa peňazí.

Bohužiaľ, veľkou nevýhodou sú umelé a presladené príchute, ktoré zanechávajú horší dojem z gaineru

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 33,62
Cena:  € 34,53 -17%

12. Nutrend Compress B.I.G.

Nutrend Compress B.I.G.

Náš rebríček najlepších gainerov uzatvára Compress B.I.G od spoločnosti Nutrend.

Tento gainer má veľmi kvalitné zloženie, je dostupný v 4 rôznych príchutiach a neobsahuje príliš veľa jednoduchých cukrov.

hlavné body
Výhody:
 • Dobré zloženie
 • Minimálne množstvo jednoduchých cukrov
 • Dobrá chuť
Nevýhody:
 • Vysoká cena
 • Nízky obsah bielkovín na porciu
zhrnutie
Kto ho vyrába:

SpoločnosťNutrend je jedným z najväčších českých výrobcov doplnkov stravy a športovej výživy. Je tiež hrdým sponzorom českých olympionikov - Martiny Sáblíkovej, Jaromíra Jágra a ďalších.

Na rozdiel odväčšiny spoločností sa nešpecializuje len na kulturistiku a silové športy, ale aj na vytrvalostné športy. Už len z veľkosti a popularity tejto spoločnosti možno usudzovať, že vyrába doplnky prvotriednej kvality.

V jednej porcii (70 g) nájdete:
 • 46 g komplexných sacharidov, ktoré majú nízky glykemický index, a preto sa do tela vstrebávajú pomalšie
 • 18 g ľahko stráviteľných bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre budovanie svalovej hmoty po tréningu

A mnoho ďalších účinných látok, ktoré nájdete v našom katalógu Nutrend Compress B.I.G..

Dávkovanie:

Pri užívaní Compress B.I.G. odporúčame dodržiavať dávkovanie uvedené výrobcom - 70 g.

Táto dávka vám poskytne všetky potrebné živiny po tréningu a neobsahuje zbytočne veľa kalórií.

Záverečné hodnotenie:

Gainer Compress B.I.G. je určite jedným z kvalitnejších doplnkov na trhu.

Nenájdete v ňom veľa jednoduchých cukrov a jeho chuť je veľmi dobrá. Na druhej strane obsahuje pomerne málo bielkovín a jeho cena je pomerne vysoká.

Ak teda váhate s jeho kúpou, odporúčame vám iný produkt z nášho rebríčka

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

Čo je to gainer?

Gainer je sacharidovo-proteínový koncentrát, ktorý sa používa na zvýšenie telesnej hmotnosti a maximalizáciu regenerácie.Vďaka rýchlo sa vstrebávajúcim živinám podporíte svoje telo v náraste svalovej hmoty a doplnení svalového glykogénu, ktorý slúži ako palivo pre naše svaly.

Gainer sa môže použiť

 • Zvýšenie príjmu energie
 • Zvýšenie svalovej hmoty a zlepšenie regenerácie
 • Doplnenie svalového glykogénu pre lepší výkon

Testovanie a recenzie gainerov

Našim recenziám najlepších gainerov venujeme veľkú pozornosť a snažíme sa vytvoriť čo najobjektívnejšie porovnanie najlepších produktov na trhu, aby ste si mohli byť stopercentne istí, že s vybraným produktom budete spokojní. Testovali sme pre vás najpoužívanejšie a najobľúbenejšie gainery, aby sme do nášho rebríčka mohli zaradiť len tie naozaj dobré a kvalitné.

Zamerali sme sa na kritériá, ktoré sú dôležité pre každého spotrebiteľa:

 • zložky
 • cena
 • chuť
 • počet porcií v balení
 • a ďalšie...

Na konci tohto procesu je úplne objektívny rebríček, ktorý by vám mal pomôcť pri rozhodovaní. Nemáme vlastné doplnky výživy, ktoré by sme odporúčali, ani nie sme sponzorovaní žiadnym výrobcom športovej výživy, takže si môžeme dovoliť byť úplne objektívni.

Ako by malo vyzerať ideálne zloženie gaineru?

Ideálny gainer by mal byť zložený z komplexných sacharidov a obsahovať len minimum jednoduchých - ako je to napríklad v prípade víťaza nášho rebríčka One Stop Extreme.

Ďalšou zložkou sú bielkoviny, ktoré by mali pochádzať zo srvátky, pretože sú najlepšie stráviteľné a využiteľné.

Vitamíny a minerály sú tiež ďalšou vhodnou zložkou gaineru. Nie vždy platí, že čím viac ich je, tým lepšie. Dôležitejšia je väzba, v ktorej sú minerály obsiahnuté. Najlepšie sú samozrejme chelátové, ako napríklad vitamíny a minerály v Nexgene.

Ďalšie zložky, ako je kreatín, nie sú potrebné. Ak chcete užívať kreatín, je lepšie ho užívať samostatne, pretože sacharidové doplnky ho zvyčajne obsahujú minimálne množstvo.

Ktorý gainer si teda vybrať?

Pri výbere ideálneho gaineru sa odporúča postupovať podľa rád uvedených v predchádzajúcom odseku. Ak nechcete tráviť veľa času na internete a prechádzať desiatky produktov ponúkaných na mnohých webových stránkach, určite sa môžete držať nášho rebríčka, ktorý je vytvorený presne na tento účel.

Ktorý gainer bez laktózy?

Vybrať gainer, ktorý bude 100% bez laktózy, môže byť nadľudská úloha. V skutočnosti väčšina gainerov obsahuje laktózu. Obsahuje však také malé množstvo, že sa ho nemusíte obávať, pokiaľ netrpíte intoleranciou laktózy

Gainer na zvýšenie hmotnosti a objemu

Aj keď chcete pribrať, nevyberajte si gainery s vysokým obsahom jednoduchých sacharidov. Vždy je lepšie zvoliť komplexné sacharidy, pretože jednoduchý cukor môže byť vo vyšších dávkach nebezpečný, ako sme uviedli v našom článku o nebezpečenstve cukru. A vôbec sa nebojte, aj tak priberiete.

Pre koho je gainer vhodný?

Je zrejmé, že kvôli vysokému obsahu kalórií nie je tento gainer vhodný pre každého.

Odporúčame ho najmä týmto skupinám ľudí:

 • Všetci fitnes nadšenci, ktorí nemôžu pribrať (typicky ektomorfovia)
 • Ľudia s rýchlym metabolizmom
 • Vytrvalostní a profesionálni športovci
 • Muži a ženy, ktorí sa snažia pribrať

Má gainer nejaké vedľajšie účinky?

Gainer je klasický doplnok stravy, ktorý prechádza mnohými odbornými kontrolami predtým, ako sa vôbec dostane na trh. Preto sa nemusíte obávať žiadnych závažných vedľajších účinkov, ktoré by mohli poškodiť vaše zdravie.

Jedinou výnimkou môže byť priberanie tuku, na ktoré by sme sa mali pozrieť trochu bližšie.

Prírastok tuku

Z priberania tuku nikdy nemôžete obviňovať iba gainer. Najdôležitejšiu úlohu v ňom v skutočnosti zohráva celkový príjem kalórií. Ak prijímate 2000 kilokalórií denne z potravy, je jasné, že ďalších 1000 prijatých z gaineru pravdepodobne povedie k priberaniu tuku.

Ak však nejete dostatočne alebo máte podobné problémy s pravidelným príjmom potravy, gainer je pre vás tou správnou voľbou.

Ako a kedy používať gainer?

Pozrime sa bližšie na to, ako a kedy sa má gainer správne používať:

Pred tréningom, po tréningu alebo v noci?

Väčšina ľudí si myslí, že ak budú v noci používať gainer, budú priberať. Na základnej úrovni však nie je medzi nimi žiadny rozdiel.

Vášmu telu je v podstate jedno, či dostane 500 kilokalórií ráno alebo večer. Najdôležitejší je celkový príjem.

Najväčšie opodstatnenie užívania gaineru je však po tréningu, keď doplní stratený glykogén, podporí regeneráciu a zabezpečí nárast svalovej hmoty

S mliekom alebo s vodou?

Gainer obsahuje srvátkový proteín, a preto ho neodporúčame dávať do mlieka, rovnako ako (pravdepodobne) nedávate klasický proteín do mlieka. Dôvod je jednoduchý, kvôli laktóze v mlieku by bola stráviteľnosť a využiteľnosť bielkovín oveľa horšia. Preto odporúčame užívať gainer s vodou.

Proteín vs. Gainer

Proteín je zdrojom bielkovín a obsahuje len minimálne množstvo sacharidov. Preto ho odporúčame užívať najmä tým z vás, ktorí chcú získať svalovú hmotu a nemajú problém s priberaním. Bielkoviny by mali slúžiť len ako doplnok, ktorý dodá vášmu telu ľahko vstrebateľné živiny po tréningu

Gainer je zdrojom viacerých živín, z ktorých prevládajú sacharidy. Mali by ho používať najmä ľudia, ktorí majú problém s priberaním a potrebujú dopĺňať živiny z doplnkov, pretože nie sú schopní získať potrebné kalórie z bežných potravín.

Zdroje textu

 1. ROUBÍK, Lukáš. Moderní výživa ve fitness a silových sportech. Praha: Erasport, [2018]. ISBN 978-80-905685-5-6.

 2. CLARK, Nancy. Sportovní výživa: stravovací plán, potravinové doplňky, strava před výkonem i po něm, specifické výživové potřeby, hubnutí bez hladovění, recepty. 4. vydání. Přeložil René SOUČEK, přeložil Monika SOUČKOVÁ. Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-1030-8.

 3. The 6 Best Supplements to Gain Muscle. Healthline: Medical information and health advice you can trust. [online]. Copyright © 2005. Dostupné z: https://www.healthline.com/nutrition/supplements-for-muscle-gain

Ako by malo vyzerať ideálne zloženie gaineru?

Ideálny gainer by mal byť zložený z komplexných sacharidov a obsahovať len minimum jednoduchých - ako je to v prípade víťaza nášho rebríčka One Stop Xtreme.

Ďalšou zložkou sú bielkoviny, ktoré by mali pochádzať zo srvátky, pretože tá je najlepšie stráviteľná a využiteľná - aj preto sú produkty, ako napríklad tie v našom porovnaní srvátkových bielkovín, také obľúbené. Stojí však za zmienku, že skoré vstrebávanie často nie je pri gaineroch až takou prioritou, preto výrobcovia často používajú viacero rôznych zdrojov bielkovín, nielen srvátku. Napríklad MRE, ktorý odporúčame, obsahuje mäsové bielkoviny, a hoci ich vstrebávanie môže byť o niečo pomalšie, stále ide o skvelý výrobok.

Vitamíny a minerály sú tiež dobrou súčasťou gaineru. Nie vždy platí, že čím viac, tým lepšie. Dôležitejšia je práve väzba, v ktorej sú minerály obsiahnuté. Najlepší je samozrejme ten chelátový, ako sú vitamíny a minerály v Nexgene, ktorý považujeme za jeden z najlepších multivitamínov na trhu.

Ostatné zložky, ako napríklad kreatín, nie sú potrebné. Ak chcete kreatín užívať, je lepšie ho užívať samostatne, pretože sacharidové doplnky ho zvyčajne obsahujú minimálne množstvo. Existujú však aj výnimky, napríklad už spomínaný One Stop Xtreme ho obsahuje 5 gramov, čo je bežne odporúčaná dávka. Odporúčame však prečítať si o kreatíne viac, napríklad v našom článku Kreatín pod mikroskopom alebo v našom porovnaní najlepších kreatínov.

Ak vás nezaujal ani jeden z nami odporúčaných doplnkov, mali by ste vedieť, že si môžete pripraviť aj domáci gainer z 9 prírodných ingrediencií. Viac sa o ňom dozviete v spomínanom článku.

 

 

Proteín vs. Gainer?

Viac o tejto téme si môžete prečítať v našom samostatnom článku s názvom Proteín alebo gainer?, kde sa okrem iného venujeme tomu, ktorý z týchto doplnkov je lepší po tréningu.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.