TOP 10 najlepších herných stoličiek na trhu 2024

Herné stoličky sú neoddeliteľnou súčasťou výbavy každého hráča. Ale ktorý z nich bude pre vás ten pravý?

Pri výbere vám pomôže tento rebríček desiatich najlepších herných stoličiek.

10 najlepších herných stoličiek na základe testovania

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. DXRACER Formula OH/FD01/NR DXRACER Formula OH/FD01/NR Ergonomický dizajn, Kvalitná konštrukcia, od 6290 Kč
2. Racing Pro ZK-012 Racing Pro ZK-012 Opierka chrbta sa po upevnení nepohybuje, Robustný, od 3 280 Kč
3. Cougar Armor S Cougar Armor S Luxusný vzhľad, Naklápanie operadla až do 180°, od 6 990 Kč
4. Racing Pro ZK-010 Racing Pro ZK-010 Veľký celkový komfort, Nízka hmotnosť, od 1 780 Kč
5. Arozzi VERONA V2 Arozzi VERONA V2 Moderný dizajn, Možnosť hojdania operadla, od 5 089 Kč
6. C-Tech Phobos GCH-01 C-Tech Phobos GCH-01 Ergonomický tvar, Vysoká nosnosť, od 3 690 Kč
7. Racing Pro ZK-028 Racing Pro ZK-028 Pogumované kolieska, Skvelá cena, od 3 580 Kč
8. Sandberg Commander Sandberg Commander Veľká nosnosť, Pohodlné, od 3 990 Kč
9. DX Racer OH/KS06/NE DX Racer OH/KS06/NE Vysoká nosnosť, Ergonomický a atraktívny dizajn, od 7 240 Kč
10. Natec Genesis SX33 Natec Genesis SX33 Kvalitné spracovanie, Nastaviteľný sklon sedadla, od 3 084 Kč

Podrobné porovnanie herných stoličiek

1. DXRACER Formula OH/FD01/NR

DXRACER Formula OH/FD01/NR

Stolička DX Racer Formula ponúkne všetkým hráčom ergonomický dizajn, ktorý znamená dlhotrvajúce pohodlie. Svoje obľúbené hry si môžete užívať celé hodiny, zatiaľ čo pohodlne sedíte. Aby ste mali skutočné pohodlie, môžete si opierky rúk nastaviť presne podľa svojich predstáv. Navyše vás prekvapia svojím jemným dizajnom.

Problém môže nastať, ak máte väčšie boky. V tomto prípade vás môže stolička tlačiť. Vankúše na boky a hlavu sú tiež veľmi pohodlné. Opierku chrbta možno nastaviť až do uhla 150°. Na druhej strane, ak si neželáte pevné nastavenie, môžete operadlo pohodlne hýbať. Vďaka univerzálnym kolieskam môžete stoličku umiestniť na akýkoľvek typ podlahy. Veľkým plusom tejto stoličky je vynikajúce spracovanie.

Vďaka pevnému oceľovému rámu, ktorý je vo vnútri stoličky, si môžete byť istí, že niečo vydrží. Napriek tomu je stolička určená pre osoby do 180 cm s hmotnosťou do 130 kg. Najlepšie by však bolo mať maximálne 100 kilogramov. Toto obmedzenie je dané najmä tým, že stolička obsahuje pomerne veľa plastových častí.

VÝHODY/NEVÝHODY
Plusy:
 • Ergonomický dizajn
 • Silný oceľový rám vo vnútri stoličky
 • Výškovo nastaviteľné opierky rúk
Nevýhody:
 • Nevhodné pre ľudí so širšími bokmi
 • Veľký počet plastových dielov
 • Len do 180 cm

2. Racing Pro ZK-012

Racing Pro ZK-012

Ste zarytý hráč a hľadáte dobré herné kreslo? Čo hovoríte na model Racing Pro ZK-012? Táto stolička ponúka pevnú konštrukciu a skvelý športový vzhľad. Dizajn je mušľový a dokonale tvarovaný, takže sa môžete jednoducho posadiť a pokračovať v hraní! Vďaka pogumovaným kolieskam môžete stoličku ľahko premiestniť kamkoľvek.

Aby ste sa pri každej hre a činnosti cítili pohodlne, môžete si vankúše voľne nastaviť na podporu krku a bedrovej časti. Vďaka nim si môžete stoličku úplne prispôsobiť vlastným potrebám. Pre absolútne pohodlie má model Racing Pro aj výškovo nastaviteľné opierky rúk. Opierku chrbta možno tiež nastaviť do ľubovoľnej polohy. Po zvolení polohy sa opierka na ruky uzamkne a už sa nepohybuje.

Vďaka všetkým týmto nastaviteľným aspektom sa môžete plne sústrediť na svoju činnosť bez toho, aby ste museli myslieť na svoje nepohodlie. Stolička je určená pre osoby s výškou do 185 cm a hmotnosťou do 130 kg. O jeho robustnosti svedčí aj vnútorná oceľová konštrukcia a hmotnosť približne 20 kg. Bočné vedenie stoličky a kvalitná syntetická koža robia z tejto stoličky nepostrádateľného pomocníka pre každého účastníka večierka. Práve bočné vedenie tela spôsobuje, že ramená sú mierne posunuté dopredu.

VÝHODY/NEVÝHODY
Plusy:
 • Po upevnení sa operadlo nepohybuje
 • Robustná konštrukcia stoličky
 • Vankúše na bedrovú a krčnú chrbticu
Nevýhody:
 • Pre niektorých môže byť hmotnosť 20 kg príliš veľká
 • Ak máte široké ramená, stolička ich veľmi tlačí dopredu
 • Neumožňuje hojdanie

Herná stolička Cougar Armor S obsahuje tvarovanú penu s vysokou hustotou, vďaka ktorej je sedenie na nej veľmi pohodlné. Celkovú robustnosť stoličky zabezpečuje oceľový rám, ktorý sa nachádza vo vnútri stoličky. To všetko dohromady poskytuje naozaj vysokú úroveň pohodlia. Aby sa na stoličke sedelo ešte lepšie, má aj vankúše na krčnú a bedrovú chrbticu. Tieto časti vás nebudú bolieť ani pri dlhom sedení.

Samotná stolička si zakladá na vtipnom dizajne, vďaka ktorému sa dokonale hodí do herne alebo kancelárie. Prešívaná PVC koža vo farebnej kombinácii čiernej a oranžovej farby tiež vyzerá veľmi luxusne. Srdce každého hráča zaplesá.

Opierka chrbta je nastaviteľná až do 180°, takže na stoličke môžete aj spať. Bočné strany stoličky zabezpečujú, aby sa vám sedelo pohodlne a aby vaše telo nebolo v neprirodzenej polohe. Veľké možnosti nastavenia ponúkajú aj podrúčky. Tie sa dajú nastaviť celkovo v ôsmich smeroch. Nosnosť stoličky je 120 kilogramov a stolička váži celkom 21 kilogramov. Cena stoličky je približne 7 000 korún, teda asi 270 eur.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Opierky rúk nastaviteľné v ôsmich smeroch
 • Naklápanie operadla až do 180°
 • Luxusný vzhľad
Nevýhody:
 • Celková hmotnosť 21 kg
 • Syntetická koža
 • Vyššia cena

4. Racing Pro ZK-010

Racing Pro ZK-010

Herné kreslo Racing Pro ZK-010 zaujme hráčov na prvý pohľad svojím športovým dizajnom, ktorý ocenia nielen hráči závodných hier. Vďaka pohodlnému sedeniu si môžete vychutnávať svoje obľúbené hry naozaj dlho a bez bolesti. Vďaka vysokokvalitnej syntetickej koži je samotný kryt vyrobený tak, aby vydržal, a je veľmi príjemný na dotyk.

Vďaka stabilným, zakriveným opierkam rúk môžete sedieť pohodlne. Nevýhodou je, že opierky rúk môžu byť pre niektorých príliš vysoké. Samozrejme, výšku stoličky môžete nastaviť vďaka piestu. Môžete si nájsť ideálnu pozíciu na riadenie pretekárskych špeciálov alebo zneškodnenie nepohodlných nepriateľov. Vďaka dvojitým kolieskam sa stolička hladko pohybuje po podlahe.

Celková hmotnosť stoličky je približne 15 kilogramov, takže manipulácia s ňou je pomerne jednoduchá. Vďaka relatívne nízkej hmotnosti je montáž stoličky jednoduchá. Nosnosť stoličky je 120 kg a je určená najmä pre osoby s výškou do 175 cm. Vyšším hráčom môže opierka hlavy tlačiť do chrbta, čo môže spôsobiť neprirodzené sedenie.

Stolička nemusí byť nevyhnutne určená len na hranie, naopak, je skvelým doplnkom aj do kancelárie. Vďaka možnosti hojdania umožní stolička pohodlnú kancelársku prácu. S tým súvisí aj cenová dostupnosť, keďže stolička stojí približne 1 800 Kč, čo je v prepočte približne 70 EUR.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Veľký celkový komfort
 • Cenová dostupnosť
 • Nízka hmotnosť
Nevýhody:
 • Mierne vyššie opierky rúk
 • Pre osoby do 175 cm
 • Nie je vyrobený z pravej kože

Nesklame ani herná stolička Arozzi Verona V2, ktorá ponúka moderný ergonomický dizajn, ktorý si zamilujete. Vďaka pevnému oceľovému rámu je stolička odolná a vydrží. Na druhej strane, vďaka syntetickej koži sa na nej bude pohodlne sedieť aj niekoľko hodín. Málokto si na svoju obľúbenú hru vyhradí menej ako hodinu.

Opierka chrbta je pomerne vysoká, takže je pohodlná aj pre vyššie osoby. Okrem toho môžete opierku chrbta sklopiť až do uhla 160°. Vďaka tomuto nakloneniu môžete nielen hrať hry, ale aj pohodlne sledovať filmy alebo videá. Na to sa môže hodiť aj možnosť hojdania. Opierku chrbta nemusíte držať v jednej pevnej polohe.

Kvalitný piest zasa umožňuje nastavenie výšky, aby ste pohodlne dosiahli na stôl. Stolička ponúka aj vankúše pre bedrovú a krčnú chrbticu. Vďaka tomu bude sedenie ešte pohodlnejšie. Táto stolička však ponúka nosnosť len do 105 kilogramov. Sedák sa môže zdať trochu tuhší, ale rozhodne to nie je na škodu. Za 6 000 korún, teda približne 230 eur, môžete získať kvalitné herné kreslo.

VÝHODY/NEVÝHODY
Plusy:
 • Uhol sklonu 160°
 • Možnosť otáčania operadla
 • Moderný dizajn
Nevýhody:
 • Len do 105 kg
 • Plastové kolieska
 • Len syntetická koža

6. C-Tech Phobos GCH-01

C-Tech Phobos GCH-01

Ďalším herným kreslom je C-Tech Phobos. Vtomto prípade si výrobca zobral príklad z pretekárskych sedadiel a presne pre tento typ sedadla je C-Tech Phobos určený. Vďaka ergonomickému tvaru môžete v kresle pohodlne sedieť a hrať sa alebo pracovať v ňom niekoľko hodín bez bolesti.

Môžete upraviť takmer všetko, čo vás napadne. Od operadla cez podrúčky až po výšku, akú chcete, aby stolička mala. Opierka chrbta sa dá sklopiť až do uhla 170°, takže si môžete ľahnúť a pozerať filmy.

Oceľový rám stoličky potom zaisťuje, že stolička je maximálne stabilná, ponúka veľkú odolnosť a predovšetkým dlhú životnosť. Kreslo je čalúnené umelou kožou a materiálom, ktorý dýcha aj počas letných dní. Aspoň to tvrdí výrobca. Používatelia majú rôzne skúsenosti, ale nie všetci. Nosnosť stoličky je 150 kilogramov, pričom hmotnosť samotnej stoličky je 25 kilogramov. Aj napriek tomu má stolička len plastové kolieska. Cena stoličky je 4 200 korún, teda asi 160 eur.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Vysoká nosnosť
 • Ergonomický tvar
 • Výškovo nastaviteľné takmer všetko
Nevýhody:
 • Materiál nie vždy dýcha
 • Plastové kolesá
 • Silnejšie postavy tlačia stoličku

7. Racing Pro ZK-028

Racing Pro ZK-028

KresloRacing Pro ZK-028 ponúka používateľom atraktívny športový dizajn, ale môžete si v ňom vychutnať aj svoje obľúbené akčné hry. Vďaka vankúšikom na bedrovú a krčnú chrbticu poskytuje stolička skutočné pohodlie aj pri dlhom sedení. Nespornou výhodou je možnosť nastavenia výšky stoličky vrátane podrúčok. Vášmu pohodliu to nebude brániť.

Kreslo je čalúnené kvalitnou syntetickou kožou, vďaka čomu nie je až také drahé. Rám stoličky je vyrobený z ocele, takže je robustný a zaručuje dlhú životnosť. Nemusíte sa teda obávať, že sa stolička po niekoľkých týždňoch doslova rozpadne.

Hmotnosť stoličky je 20 kg, pričom nosnosť je až 130 kg. Napriek tomu výrobca odporúča, že stolička je vhodnejšia pre osoby do 100 kg. Kríž je bohužiaľ plastový, ale to trochu kompenzujú pogumované kolieska, s ktorými sa bude dať ľahko pohybovať. Dobrá opora chrbtice je potom zabezpečená pre osoby s výškou do 180 cm. Cena stoličky je približne 3 600 korún, teda asi 140 eur.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Cena
 • Pogumované kolieska
 • Nosnosť do 130 kilogramov
Nevýhody:
 • Plastový kríž
 • Pre osoby do 180 cm
 • Iba syntetická koža

8. Sandberg Commander

Sandberg Commander

Sandberg Commander je ďalšie mäkké herné kreslo, ktoré sa určite hodí do každej hernej zostavy. Vďaka mäkkému vankúšu a polstrovaným opierkam rúk môžete pohodlne sedieť celé hodiny. Vďaka piestu môžete stoličku nastaviť do potrebnej výšky, aby ste mali všetko dôležité po ruke.

Opierku chrbta môžete takmer sklopiť, čo je vhodné najmä pri sledovaní filmov. K dispozícii sú aj vankúše na bedrovú a krčnú chrbticu. Vďaka nim vás tieto časti nebudú bolieť ani po niekoľkých hodinách hrania alebo práce. Čierna a červená umelá koža dodáva modelu Sandberg Commander na atraktivite a trochu agresivity.

Nosnosť stoličky je až 150 kilogramov, takže unesie prakticky každého. Napriek takejto nosnosti nemá pogumované kolieska. Výhodou však je, že stolička je vhodná aj pre vyššie osoby. Vďaka pohodlnému sedeniu by táto stolička nemala chýbať vo vašom detskom kútiku. Najmä za cenu okolo 5 000 korún, teda asi 200 eur.

VÝHODY/NEVÝHODY
Plusy:
 • Vysoká nosnosť
 • Navrhnuté pre vyššie osoby
 • Veľmi pohodlné sedenie
Nevýhody:
 • Nemá pogumované kolesá
 • Umelá koža
 • Pre niektorých príliš jasná červená

Máme tu ďalšiu stoličku od spoločnosti DX, konkrétne DX Racer. Táto stolička ponúka ergonomický a veľmi pohodlný dizajn, ktorý osloví prakticky každého hráča. Vďaka oceľovej kostre má stolička dobrú stabilitu a, samozrejme, dlhú životnosť.

Kreslo má vysoké operadlo, takže si môžete pohodlne oprieť celý chrbát. Opierku chrbta môžete tiež sklopiť až do uhla 150°, takže záleží len na vás, ako vám to bude pohodlné. K vášmu pohodliu prispejú aj podrúčky s mäkkým povrchom 4D. Bedrové a hlavové vankúše sú ďalším plusom.

Samotné kreslo váži 30 kilogramov, čo je obrovská hmotnosť. Ešte prekvapujúcejšie je, že stolička ponúka iba plastové kolieska. Na druhej strane sa môže pochváliť nosnosťou až 150 kilogramov, pričom stolička je určená pre osoby s výškou do 200 cm. Stolička je potom čalúnená kvalitnou umelou kožou.

VÝHODY/NEVÝHODY
Plusy:
 • Vysoká nosnosť
 • Aj pre vysoké osoby
 • Ergonomický a atraktívny dizajn
Nevýhody:
 • Iba plastové kolesá
 • Umelá koža
 • Celková hmotnosť 30 kilogramov

10. Natec Genesis SX33

Natec Genesis SX33

Herné kreslo Natec Genesis SX33 nie je určené len pre hráčov. Poskytuje tiež veľké pohodlie ľuďom v kanceláriách. Stolička kladie dôraz na dobrú funkčnosť a, samozrejme, odolnosť. To všetko v kombinácii s príjemným vzhľadom, ktorý rozhodne nepôsobí rušivo. Preto je stolička vhodná aj do kancelárskeho prostredia.

Vďaka oceľovému rámu môže byť stolička taká odolná. Kvalitný piest zabezpečuje nosnosť stoličky až 120 kg. Ergonomický dizajn stoličky nikde netlačí a vy môžete sedieť pri počítači dlhé hodiny bez bolesti a tlaku. Pre absolútne pohodlie vám kreslo umožňuje aj hojdanie.

Sedadlo je nielen výškovo nastaviteľné, ale môžete si nastaviť aj jeho sklon. Stolička je potom čalúnená kvalitnou umelou kožou. Podrúčky potom len zvyšujú vaše pohodlie. Herná stolička je tiež cenovo dostupná, zaplatíte za ňu približne 3 200 korún, čo je približne 120 eur.

VÝHODY/NEVÝHODY
Plusy:
 • Kvalitné spracovanie
 • Nastaviteľný sklon sedadla
 • Cena
Nevýhody:
 • Iba syntetická koža
 • Plastové kolesá
 • Chýba vankúš na krčnú chrbticu
Obsah článku
Zobraziť
Skryť

Zdroje

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.