Najlepšie masážne pištole 2024: Ktoré sú najlepšie pre športovcov? [test a recenzia]

Masáž je skvelý spôsob, ako urýchliť a zlepšiť regeneráciu po tréningu. Okrem toho môže dobre zvolená masáž dodať svalom energiu pred tréningom, čo má pozitívny vplyv na výkon. Pravidelné chodenie na masáž však môže byť pomerne časovo a najmä finančne náročné. Preto sú v poslednom čase veľkým trendom masážne pištole, ktoré pomáhajú tento problém riešiť. Ako takéto pištole fungujú? Pulzujúca masážna hlavica dokáže veľmi účinne pokrčiť namáhané svaly a tým ich masírovať.

5 najlepších masážnych pištolí

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. inSPORTline Bitigo inSPORTline Bitigo 20 prevodov, Výdrž batérie viac ako 5 hodín, 4 masážne hlavice
2. Theragun Prime Theragun Prime 5 prevodov, Výdrž batérie 120 minút, 4 masážne hlavice
3. TrueLife RelaxGun G3 TrueLife RelaxGun G3 4 prevodové stupne, Výdrž batérie 3 hodiny, 4 masážne hlavice
4. TrainMax masážní pistole TrainMax masážní pistole 30 prevodov, Výdrž batérie 4 až 6 hodín, 6 masážnych hláv € 86,70
5. Masážní pistole VI Black Masážní pistole VI Black 30 prevodov, Výdrž batérie 4 až 6 hodín, 6 masážnych hláv

Test a analýza masážnych pištolí

Masážna pištoľ inSPORTline Bitigo sa v našom rebríčku umiestnila na prvom mieste. Je to najlepší kompromis medzi najnižšou cenou a najlepším výkonom. Hoci ide o druhý najlacnejší výrobok v našom rebríčku, ponúka inSPORTline Bitigo 20 nastavení rýchlosti, 4 vymeniteľné masážne hlavice a amplitúdu (zdvih masážnej hlavice) až 8 mm. Táto pištoľ má preto absolútne ideálny pomer ceny a kvality.

Najdôležitejšie informácie

Výhody: - je vybavená systémom na úpravu pokožky, ktorý je vhodný pre všetky typy masážnych prístrojov:

 • Výhodná cena
 • Výdrž batérie viac ako 5 hodín
 • Až 20 nastavení rýchlosti
 • Poskytuje naozaj kvalitnú svalovú masáž vďaka vysokej amplitúde

Nevýhody:

 • Ocenili by ste viac vymeniteľných masážnych hláv

Podrobné hodnotenie

Informácie o výrobcovi:
V tejto oblasti je najväčším domácim predajcom český výrobca fitness zariadení inSPORTline. Ponúka nespočetné množstvo náradia na domáce cvičenie, letné a zimné športy, kempovanie a mnoho ďalšieho. Na svoje si teda príde naozaj každý. Výhodou je kvalita spracovania a výborný zákaznícky servis. Zakúpený tovar si môžete nechať zmontovať doma alebo si ho nechať opraviť u vás doma.

Technické špecifikácie:
Pištoľ inSPORTline Bitigo sa môže pochváliť druhou najväčšou amplitúdou zo všetkých výrobkov v našom porovnaní. Amplitúda označuje vzdialenosť, na ktorú sa masážna hlavica počas masáže pohybuje nahor a nadol. Čím je amplitúda vyššia, tým hlbšie do svalu sa pištoľ dostane a tým silnejšie možno sval masírovať. Vysoká amplitúda v kombinácii s celkovo 20 rýchlostnými režimami znamená pre používateľa naozaj širokú škálu možností, ako meniť intenzitu masáže. Vďaka tomu je masážny prístroj inSPORTline Bitigo vhodný pre široké spektrum športovcov a vhodný na naozaj intenzívnu masážmasáž namáhaných svalov, ako aj na jemnejšiu masáž citlivejších oblastí. Dobíjacia batéria s kapacitou 1500 mAh vydrží viac ako 5 hodín, čo je v porovnaní s konkurenciou veľmi slušná hodnota.

Záverečné hodnotenie:
Ak hľadáte masážnu pištoľ s najlepším pomerom ceny a kvality, inSPORTline Bitigo je pre vás tou správnou voľbou. Za veľmi prijateľnú cenu získate veľké množstvo nastavení a naozaj kvalitný dizajn. Vďaka vysokej amplitúde si môžete vychutnať aj naozaj hlbokú masáž. A hoci by počet masážnych hlavíc mohol byť o niečo vyšší, v konečnom dôsledkuNakoniec je to len malé negatívum, ktoré nič nemení na tom, že inSPORTline Bitigo je pre väčšinu ľudí úplne ideálny.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

Pravdepodobne najznámejšou masážnou pištoľou na trhu je Theragun Prime. Prečo je táto pištoľ taká populárna? Pretože ponúka mimoriadne kvalitný dizajn a naozaj hlbokú masážnu časťamplitúdu celých 16 mm, čo je zďaleka najviac zo všetkých výrobkov v našom porovnaní. Treba však dodať, že za kvalitnú konštrukciu si musíte priplatiť o dosť viac, čo je dôvod, prečo sa Theragun Prime nedostal na prvé miesto v našom rebríčku. Kvôli vyššej cene nebude pre mnohých ľudí tou najlepšou voľbou.

Najdôležitejšie informácie

Plusy: Tento model je veľmi odolný voči nepriaznivým vplyvom počasia:

 • 16 mm amplitúda poskytuje skutočne hlbokú masáž svalov
 • Vysokokvalitná a spoľahlivá konštrukcia
 • Hlava vyvíja tlak zodpovedajúci 13,5 kg
 • 4 masážne hlavice

Nevýhody:

 • Vysoká cena

Podrobné hodnotenie

O výrobcovi:
Zakladateľ spoločnosti Therabody vytvoril prvý prototyp masážnej pištole už v roku 2009. Bez toho, aby si to v tom čase uvedomoval, položil základy spoločnosti, ktorá dnes spolupracuje so špičkovýmifyzioterapeutmi z celého sveta, aby vyrábali najkvalitnejšie masážne pištole na trhu. V priebehu rokov získala spoločnosť Therabody okrem veľkej základne fanúšikov aj mnoho ocenení.

Technické špecifikácie:
Theragun Prime sa od konkurenčných výrobkov líši predovšetkým tým, že poskytuje oveľa silnejšiu masáž ako iné výrobky na trhu. Je to vďaka amplitúde 16 mm, ktorá umožňuje masážnej hlavici vyvíjať tlak zodpovedajúci 13,5 kg. Vďaka tomu je skvelou voľbou pre skutočne náročných športovcov, ktorí potrebujú silnú masáž, ktorá preniká hlboko do svalov. Pištoľ má len 5 rýchlostí, čo je menej ako väčšina iných pištolí, ale vďaka pripojeniu bluetooth so špeciálnou aplikáciou umožňuje nastaviť masáž presne podľa vašich svalov. Hoci Theragun Prime ponúka skvelý výkon, treba spomenúť aj jeho trochu slabšiu výdrž batérie, ktorá na jedno nabitie vydrží približne 120 minút.

Záverečné zhodnotenie:
Theragun Prime je kvalitná masážna pištoľ, ktorá nemá na trhu veľkú konkurenciu, pokiaľ ide o výkon a masážny výkon. Niet preto divu, že je mimoriadne obľúbená najmä medzi profesionálnymi športovcami, ktorí majú veľmi vysoké nároky. Treba však povedať, že cena tejto pištole zodpovedá jej kvalite. Z tohto dôvodu ide bez problémov o najdrahšiu pištoľ v celom rebríčku. Preto je jasné, že Theragun Prime nie je ideálna pre každého. Ak vám však nevadí minúť vyššiu sumu za masážnu pištoľ, jej kúpu určite neoľutujete.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

3. TrueLife RelaxGun G3

TrueLife RelaxGun G3

TrueLife RelaxGun G3 je ideálnou voľbou, ak potrebujete nosiť masážnu pištoľ na trenažéri.ning alebo kdekoľvek inde, preto je dôležité, aby nezaberala príliš veľa miesta. V skutočnosti je najmenšia zo všetkých výrobkov v našom rebríčku. Jej veľkou výhodou je aj prekvapivo nízka cena, ktorú tiež musíme hodnotiť ako jednoznačnú výhodu. Malé rozmery však samozrejme znamenajú, že v porovnaní s konkurenčnými výrobkami ponúka o niečo slabšiu masáž.

Najdôležitejšie informácie

Plusy: Vhodný na masáže, ktoré sa dajú využiť na masírovanie:

 • Malé rozmery a nízka hmotnosť
 • Veľmi nízka cena
 • Bezpečnostná funkcia zastavenia
 • Vysokokvalitný dizajn

Nevýhody:

 • Slabší prítlak ako konkurenčné výrobky

Podrobné hodnotenie

O výrobcovi:
Značka TrueLife sa zameriava na výrobu a predaj výrobkov pre zdravie, krásu a starostlivosť o deti. Do jej repertoáru preto okrem masážnej pištole patria aj elektrické zubné kefky a čističky a zvlhčovače vzduchu. O jej kvalite svedčí aj to, že svoje výrobky predáva okrem Českej republiky aj v ďalších krajinách strednej a západnej Európy.

Technické špecifikácie:
Ako bolo uvedené vyššie, TrueLife RelaxGun G3 má v porovnaní s konkurenciou pomerne vysokú kvalitu. Veľkosť masážnej hlavice je pomerne malá, s čím súvisí aj slabší tlak masážnej hlavice. Amplitúda 6 mm nie je najväčšia, ale na bežnú masáž väčšiny svalov postačuje. V balení sú 4 základné masážne hlavice, ktoré sú pre väčšinu ľudí dostačujúce. RelaxGun G3 ponúka 4 nastavenia rýchlosti, čo úprimne nepovažujeme za ideálne. Na druhej strane je fér dodať, že vzhľadom na cenu a veľkosť tejto pištole by bolo naivné očakávať nejaké veľké zázraky, čo sa týka výkonu. To však neznamená, že nejde o kvalitnú pištoľ. Pre väčšinu ľudí bude úplne adekvátnym riešením, aj keďkonkurenčné výrobky ponúkajú o niečo silnejšiu a hlbšiu masáž. Pre náročnejších športovcov to možno nebude najlepšia voľba, ale ak hľadáte pištoľ na masáž stuhnutého krku po práci, bude úplne v poriadku.

Záverečné hodnotenie:
Z hľadiska pomeru ceny a kvality sa v tomto prípade naozaj nemáme na čo sťažovať. Pištoľ má aj funkciu bezpečnostného zastavenia, takže ak príliš tlačíte na svaly, pištoľ sa spomalí alebo úplne vypne. Hoci výkon nie je žiadny zázrak, vzhľadom na veľkosť a cenu musíme túto pištoľ hodnotiť veľmi pozitívne.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

4. TrainMax masážní pistole

TrainMax masážní pistole

Masážna pištoľ TrainMax ponúka celkovo 30 rýchlostí. Je otázne, do akej miery človek skutočne potrebuje až toľko masážnych rýchlostí.ale na druhej strane je lepšie mať viac možností a nevyužiť ich, ako ich mať príliš málo. Šikovná masážna pištoľ má aj 6 masážnych hlavíc, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre jednotlivé svalové skupiny.

Hlavné body

Výhody: Masážne prístroje sú vhodné na masírovanie, ktoré je možné vykonávať len s pomocou masážnych prístrojov:

 • Veľký počet nastavení
 • 6 masážnych hlavíc
 • Dotykový LCD displej
 • Dostatočná výdrž batérie

Nevýhody:

 • Vyššia cena

Podrobná recenzia

Informácie o výrobcovi:
TrainMax je značka športového vybavenia v rámci internetového obchodu BrainMarket. Okrem iného sa môže pochváliť aj značkou BrainMax, s ktorou máme bohaté skúsenosti v našich najlepších porovnaniach produktov. Napríklad taký BrainMax 3.0 Anabolic Dagger (recenzia ) sa umiestnil v našom rebríčku najlepších kopačiek.

Technické špecifikácie:
Ako sme už spomenuli, masážna pištoľ TrainMax sa od konkurencie líši predovšetkým tým, že ponúka až 30 rýchlostných režimov. Vďaka tomu si môžete masáž prispôsobiť presne podľa svojich potrieb. K tomu vám pomôže aj 6 vymeniteľných masážnych hlavíc, ktoré sú určené na masáž jednotlivých svalových skupín. Okrem klasických hlavíc, ktoré sa nachádzajú takmer na všetkých masážnych pištoliach, savýrobca pridal napríklad aj hlavicu na masáž rúk, zápästí a predlaktí. Výdrž batérie sa pohybuje v rozmedzí 4 až 6 hodín v závislosti od toho, koľko energie na masáž použijete. Malý, ale výkonný motor zvládne rýchlosť až 3 600 otáčok za minútu.

Záverečné hodnotenie:
Masážna pištoľ TrainMax je nepochybne jednou z najlepších pištolí na trhu, je však pravda, že patrí medzi o niečo drahšie výrobky. S výnimkou 30 nastavení rýchlosti však v porovnaní s predchádzajúcimi výrobkami neponúka veľa navyše. Pomer cena/kvalita je preto o niečo horší ako u pištolí na prvých priečkach nášho porovnania. Napriek tomu ide o veľmi spoľahlivú pištoľ, ktorá vás určite nesklame. A ak je pre vás rozhodujúcim faktorom počet nastaviteľných rýchlostí, ťažko by ste na trhu našli lepší výrobok.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 86,70

5. Masážní pistole VI Black

Masážní pistole VI Black

Masážna pištoľ VI Black od spoločnosti GymBeam ponúka svojim používateľom 30 stupňov masáže6 masážnych hlavíc, výdrž batérie až 6 hodín a nízku hmotnosť (1,2 kg). To z nej robí skvelého pomocníka pre športovcov všetkých druhov. Masáž si môžete dopriať doma alebo kdekoľvek inde, kde vám to vyhovuje.

Hlavné body

Prínosy: Masážne prístroje sú určené na masírovanie, ktoré je možné vykonávať len v prípade, že je to možné:

 • 30 rýchlostí
 • Výdrž batérie až 6 hodín
 • 6 masážnych hláv
 • Praktické balenie

Nevýhody:

 • Vyššia cena

Podrobné hodnotenie

O výrobcovi:
O výrobcovi: Výrobcu doplnkov GymBeam pravdepodobne netreba predstavovať. Okrem výživových doplnkov sa zameriava aj na športové oblečenie či pomôcky na cvičenie. V minulosti ste sa s touto značkou mohli stretnúť napríklad v našej recenzii GymBeam Thor Vitargo alebo v porovnaní najlepších arašidových masiel.

Technické špecifikácie:
Masážna pištoľ od spoločnosti GymBeam má celkovo 30 nastavení rýchlosti, čo je v porovnaní s konkurenciou veľmi slušné. Okrem toho ponúka 6 rôznych masážnych hlavíc, vďaka ktorým je pištoľ vhodná pre všetky svalové skupiny. Za nevýhodu považujeme, že výrobca neuvádza informácie o amplitúde (zdvihu) pištole ani o tom, aký tlak masážna hlavica vyvíja na svaly. Motor s rýchlosťou až 3 200 otáčok za minútu je však viac ako dostatočný.

Záverečné hodnotenie:
Ak by sme mali masážnej pištoli GymBeam VI Black priradiť vysokú cenu, bola by to práve vysoká cena. V porovnaní s konkurenciou si za ňu totiž budete musieť priplatiť o dosť viac. Na druhej strane treba povedať, že táto pištoľ ponúka viac možností nastavenia ako väčšina konkurenčných výrobkov. Preto je len na vás, či vám 30 rýchlostí stojí za tých pár stokorún navyše. Ak sa však rozhodnete pre masážnu pištoľ VI Black, určite nebudete ľutovať.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

Čo sú masážne pištole?

Zatiaľ čo pred niekoľkými rokmi o masážnych pištoľiach takmer nikto nevedel, v súčasnosti sú veľmi populárne. Ide o pomerne malé zariadenia, ktoré dokážu veľmi účinne masírovať svaly vďaka rýchlej pulzácii masážnej hlavice. Vďaka ich praktickej veľkosti, veľkému množstvu rôznych vyhotovení a jednoduchému používaniusa masážne pištole stali veľmi obľúbenou alternatívou tradičných masáží. Vďaka nim si môžete dopriať hĺbkovú masáž po každom tréningu alebo jednoducho kedykoľvek sa vám to hodí. Moderné masážne pištole navyše ponúkajú rôzne nastavenia alebo vymeniteľnémasážne hlavice, takže si môžete pištoľ prispôsobiť svojim potrebám. A to všetko bez toho, aby ste museli chodiť na klasickú masáž, ktorá sa pri pravidelných návštevách môže poriadne predražiť.

Najväčšie výhody masážnych pištolí

Hoci masážne pištole pravdepodobne nedokážu úplne nahradiť skúseného maséra, môžu sa k nemu celkom priblížiť. Masáž pomocou masážnej pištole pomáha uvoľniť svaly a zlepšiť krvný obeh. Pomáha tiež predchádzať bolestivosti svalov po tréningu, čo výrazne zlepšuje celkovú regeneráciu. Rýchlejšia a lepšia regenerácia sa následne pozitívne odrazí na vašom výkone v tréningu. Pravidelná a cielená masáž svalov môže pomôcť predchádzať nepríjemným zraneniam a zlepšiť pružnosť svalov. Nie je náhoda, že profesionálni športovci investujú do svojej regenerácie veľké sumy peňazí, pričom veľkú úlohu zohrávajú aj maséri. Po tréningu pomáha dosiahnuť lepšiu regeneráciu a pred cvičením dokáže správna masáž opäť zahriať svaly a pripraviť ich na námahu.

Masážnu pištoľ však oceníte aj vtedy, ak veľkú časť dňa trávite v sede. Stuhnutý chrbát a boľavé svaly nie sú len problémom športovcov. Pomocou pištole si môžete sami masírovať takmer všetky svaly na tele a na masáž chrbta alebo zadnej strany stehien vám stačí jedna pomocná ruka.

Nenechajte si ujsť
Viac informácií o výhodách masáže si môžete prečítať napríklad v našom článku 9 tipov pre maximálnu regeneráciu svalov.

Majú masážne pištole aj nejaké negatíva?

Hoci masážna pištoľ ponúka naozaj veľké množstvo zdravotných výhod, treba mať na pamäti, že môže mať aj niekoľko negatív. Prvým je riziko v prípade, že ju používate nesprávne. Ako už bolo uvedené vyššie, masážne pištole fungujú na princípe rýchlych a pomerne silných impulzov. Pri nesprávnom používaní je možné, že namiesto zmiernenia bolesti dôjde k poškodeniu svalov. Našťastie sa tomu dá účinne predísť, ak budete dodržiavať pokyny výrobcu a vyhnete sa masírovaniu poranených alebo natiahnutých svalov.

Ďalšou nevýhodou je, že s masážnou pištoľou jednoducho nedosiahnete na niektoré miesta. Napríklad medzilopatkové svaly sa budú bez pomoci masírovať naozaj ťažko. Teoreticky môže byť problémom aj veľkosť masážnej pištole alebo jej hmotnosť, ale v dnešnej dobe v drvivej väčšine prípadov sa nestretávame s príliš veľkými alebo ťažkými pištoľami.

Je masážna pištoľ pre mňa vhodná?

Vzhľadom na to, koľko zdravotných výhod môže masážna pištoľ poskytnúť, asi nikoho neprekvapí, že je vhodná najmä pre pravidelných športovcov všetkých druhov. Nezáleží na tom, či zdvíhate činky v posilňovni, hráte hokej alebo trénujete na maratón. Pre čo najlepšiu regeneráciu môžeme masážnu pištoľ vrelo odporučiť všetkým športovcom. Masážnu pištoľ však môžu využiť aj ľudia, ktorí športujú len málo alebo dokonca vôbec. Ako som už spomenul vyššie, masážna pištoľ je skvelá aj pre ľudí so sedavým spôsobom života alebo jednoducho pre každého, koho trápia bolesti svalov. V konečnom dôsledku teda nezáleží na tom, kto ste alebo čo robíte, pretože masážne pištole sú vhodné pre každého.

Kedy a ako často používať masážnu pištoľ?

Masážnu pištoľ môžete použiť kedykoľvek. Ak sa budete riadiť pokynmi výrobcu, je bezpečné používať ju denne a nič vám nebráni použiť ju niekoľkokrát počas dňa. Treba však dbať na to, aby ste jednotlivé svaly nemasírovali príliš dlho. Všeobecne sa uvádza, že žiadny sval by sa nemal masážnou pištoľou masírovať dlhšie ako 2 minúty v kuse. Ľuďom, ktorí masážnu pištoľ ešte len začínajú používať, sa odporúčaOdporúča sa každému svalu venovať maximálne 30 sekúnd, aby si telo na tento typ masáže zvyklo. Je dôležité riadiť sa vlastným telom a nepoužívať pištoľ, ak vám jej použitie spôsobuje skôr bolesť ako úľavu. Na druhej strane je tiež dôležité si uvedomiť, že masírovanie natiahnutých svalov zvyčajne trochu bolí a neznamená automaticky, že niečo nie je v poriadku. Všetko však musí byť v únosných medziach.

Ako sa masážna pištoľ nabíja a ako dlho trvá?

Pri výbere masážnej pištole je vhodné venovať pozornosť tomu, ako sa takáto pištoľ nabíja a ako dlho vydrží. Na trhu sa môžete stretnúť s množstvom výrobkov, pričom každý funguje trochu inak. Trochu nepraktické sú pištole, ktoré nemajú batérie a na ich používanie je potrebné ich zapojiť do elektrickej siete. Menšiu flexibilitu však kompenzuje veľmi vysoký výkon a spoľahlivosť. Pištole s batériami si môžete vziať so sebou napríklad do posilňovne alebo kamkoľvek, kde ich budete potrebovať použiť, bez toho, aby ste sa museli starať o to, kde ich zapojiť do elektrickej siete. Ich nevýhodou je však obmedzená výdrž batérií, ktorá sa môže pohybovať od niekoľkých desiatok minút až po viac ako 10 hodín. Výdrž je však ovplyvnená aj výkonom, na ktorý pištoľ používate. Ak potrebujete pištoľ, ktorá vám umožní opakované používanie na maximálny výkon, neoplatí sa brať výdrž batérie na ľahkú váhu.

Na čo si dať pozor pri používaní masážnej pištole?

Na záver uvádzame niekoľko tipov na používanie masážnej pištole. Jej používanie môže spôsobiť miernu bolesť, rovnako ako klasická masáž. Je to normálne. Nadmerná a dlhotrvajúca bolesť však nie je normálna a ak ju pri používaní pištole pociťujete, pravdepodobne robíte niečo zle. Preto je lepšie zvoliť slabší spôsob masáže. Pištoľ nepoužívajte na napäté svaly, pretože intenzívna masáž môže spomaliť ich regeneráciu. To isté platí pre zranenia všetkého druhu. Masážnu pištoľ nepoužívajte na holene alebo iné oblasti, kde sa tlak vyvíja skôr na kosti ako na svaly. Vyhnite sa tiež používaniu pištole na miestach so zvýšenou citlivosťou. Ak si nie ste pri používaní pištole istí alebo sa po jej použití cítite horšie, vyhľadajte odbornú pomoc.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.