Najlepšie nootropiká 2024: Aké sú najlepšie inteligentné lieky?

Nootropiká alebo inteligentné lieky sú v súčasnosti čoraz populárnejším pojmom. Čo to je? Látky, ktoré majú schopnosť podporovať činnosť mozgu, a tým zlepšovať našu pamäť, schopnosť učiť sa, podporovať koncentráciu atď. Nie je to nejaký zázračný liek, ktorý z vás urobí prototyp dokonaléhoale určite dokážu zvýšiť vašu produktivitu. Mnohí výrobcovia sa vo svojom marketingu snažia fakty trochu ohýbať, čo sa často končí nieočakávania, ako aj prílišná dôvera v nefunkčné výrobky zo strany zákazníkov. Preto sme sa rozhodli porovnať najlepšie nootropiká na trhu a uľahčiť vám ich výber.

Zoznam najlepších nootropík 5

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. Brainmax 2.1 Neurohacker Manifesto Brainmax 2.1 Neurohacker Manifesto

30 dávok v balení 7 účinných látok Vysoký obsah alfa GPC

€ 24,60
2. Viridian Rhodiola Rosea Viridian Rhodiola Rosea

90 dávok v balení 1 účinná látka 100% šípkový extrakt

€ 24,46
3. Brain Gains Nootropic Brain Fuel Brain Gains Nootropic Brain Fuel

20/40 dávok v balení 19 účinných látok Obsahuje aj vitamíny

4. Myotec Acetyl-l-carnitine Myotec Acetyl-l-carnitine

60/120 dávok v balení 1 účinná látka Acetyl-L-karnitín hydrochlorid

€ 18,09 - € 18,15
5. BrainMax Káva s medicinálními houbami BrainMax Káva s medicinálními houbami

20 dávok v balení 3 účinné látky Obsahuje najmä vybranú arabiku

Najlepšie nootropiká podľa testovania

1. Brainmax 2.1 Neurohacker Manifesto

Brainmax 2.1 Neurohacker Manifesto

Prvé miesto získal Brainmax 2.1 NeuroHacker Manifesto ALPHA UPGRADE. Môže sa pochváliť predovšetkým prvotriednym zložením založeným na veľmi účinných látkach. Ide o vylepšenú verziu produktu Manifesto, ktorá navyše obsahuje Alpha GPC a pupočník ázijský, známejší pod názvom gotu kola.

Výhody:

 • Vynikajúce zloženie
 • Vysoký obsah alfa GPC
 • Prírodné zložky

Nevýhody:

 • Vysoká cena

Kto ho vyrába:
BrainMax vznikol ako výsledok túžby vyrábať doplnky stravy na základe najnovších poznatkov.najnovších vedeckých poznatkoch a zároveň poskytujú prirodzenú silu prírody. Spoločnosť sa zameriava na výživové doplnky, ktoré podporujú funkciu mozgu a produktivitu, preto nie je prekvapením, že v jej repertoári sú vysokokvalitné nootropiká.

V jednej dávke (2 kapsuly) nájdete:
 • 750 mg Alpha GPC
 • 250 mg extraktu z gotu koly
 • 80 mg extraktu z bacopa monnieri

NeuroHacker Manifesto obsahuje kombináciu skutočne účinných prírodných látok, vrátaneNiektoré z nich sme už stretli v predchádzajúcich produktoch, iné sú nové. Ide najmä o výťažky z gotu koly a bacopy monnieri. Obe byliny sú veľmi obľúbené v indickej tradičnej medicíne a majú na to dobrý dôvod. Podľa tradičnej medicíny pomáhajú v boji proti depresii, podporujú správne fungovanie mozgu a podporujú pamäť. Okrem toho sa v zložení stretávame aj s alfa GPC, L-tyrozínom a ďalšími obvyklými látkami, ktoré spolu výborne fungujú.

Záverečné zhodnotenie:
Vylepšená verzia Neurohacker Manifesto je ďalším z radu kvalitných produktov od BrainMax, ktoré rozhodne nesklamú. Cena je síce pomerne vysoká, ale pomer ceny a kvality je naozaj skvelý. Zloženie založené na siedmich prírodných látkach spolu funguje skvele, takže sa nie je na čo sťažovať. V konečnom dôsledku nám neostáva nič iné, ako ho odporučiť každému.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 24,60

2. Viridian Rhodiola Rosea

Viridian Rhodiola Rosea

Na ďalšom mieste sa umiestnila Rhodiola Rosea zo spoločnosti Viridian. Názov výrobku sa zhoduje s latinským názvom šípky, ktorá je jedinou látkou tu obsiahnutou. To so sebou prináša množstvo pozitív, ale aj niekoľko negatív. Na jednej strane tu máme veľmi čistý a kvalitný prípravok za veľmi rozumnú cenu, na druhej strane môžeme tvrdiť, že jedna zložka nemôže konkurovať produktom s oveľa komplexnejším zložením.

Výhody:

 • Výhodná cena
 • 100 % šípky ružové
 • Čisté zloženie

Nevýhody:

 • Obsahuje len jednu účinnú látku

Kto ho vyrába:
Britská spoločnosť Viridian je veľmi hrdá na to, že je šetrná k životnému prostrediu.Viridian je veľmi hrdá na prírodný pôvod svojich výrobkov a predovšetkým na ich prvotriednu kvalitu. To znamená, že všetky jej výrobky sú 100 % bioaktívne, použité kapsule sú rastlinného pôvodu a neobsahujú žiadne umelé látky. Táto stratégia sa spoločnosti Viridian skutočne vypláca, pretože vďaka svojej kvalite sa môže tešiť čoraz väčšej popularite na európskom trhu.

V jednej dávke (1 kapsula) nájdete:
 • 130 mg prášku z koreňa rozchodnice ružovej
 • 83 mg koreňa ľubovníka ružového sibírskeho

Ako už bolo spomenuté vyššie, Rhodiola Rosea od Viridianu obsahuje iba extrakt z ruženínu. Márne by sme preto v jej zložení hľadali čokoľvek iné.Šípky sú veľmi obľúbené aj v komplexných zmesiach nootropík, pretože patria medzi najúčinnejšie látky. Zlepšuje kvalitu spánku, pomáha v boji proti dlhodobej psychickej záťaži a pomáha pri upokojovaní.

Záverečné zhodnotenie:
V konečnom dôsledku môže samotný šípkový kvet len ťažko konkurovať komplexným zmesiam obsahujúcim viacero látok. Ak však dávate prednosť jednoduchším doplnkom stravy alebo jednoducho uprednostňujete čistý šípkový olej pred inými produktmi, práve ste našli svojho favorita. Veľkou výhodou je aj jeho nízka cena, ktorá samozrejme pramení najmä z nižších výrobných nákladov.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 24,46

3. Brain Gains Nootropic Brain Fuel

Brain Gains Nootropic Brain Fuel

Ďalšia priečka patrí produktu Nootropic Brain Fuel od spoločnosti Brain Gains. Ten si získal našu pozornosť najmä vďaka vysokému obsahu účinných látok. Okrem nootropík obsahuje aj vitamíny a zinok. Tento komplexný produkt si môžete vychutnať celkovo v piatich príchutiach, takže si každý nájde niečo pre seba.

Prínosy:

 • Komplexné a bohaté zloženie
 • Bez kofeínu
 • Jedno balenie vám vydrží až 40 dní

Nevýhody:

 • Vysoká cena

Kto ho vyrába:
Je to nováčik na trhu. Nootropic Brain Fuel je vlastne jej úplne prvý produkt. Ako napovedá názov spoločnosti, zameriava sa na výrobu produktov, ktoré podporujú mozgovú činnosť, efektivitu, spánok a podobne. Okrem Nootropic Brain Fuel má vo svojom repertoári aj produkt na zlepšenie spánku.

V jednej dávke (1-2 odmerky) nájdete:
 • 800 mg Alpha GPC

 • 1 500 mg taurínu

 • 2 000 mg L-tyrozínu

 • 600 mg echinacey koralínovej

Nootropic Brain Fuel je skutočne nabitý účinnými látkami, celkovo 19. Nájdeme tu však aj vitamín C, vitamíny skupiny B a zinok. Jedinou výčitkou je prítomnosť farbiva E110, ktoré rozhodne nepatrí medzi najzdravšie látky. Paradoxne medzi jeho negatívne účinky patria problémy so sústredením u detí, ale u dospelých podobný účinok nebol pozorovaný.

Záverečné hodnotenie:
Nootropic Brain Fuel je veľmi podarený doplnok, ktorý určite splní vaše očakávania. Má skvelé a komplexné zloženie, ktoré je vždy základom úspechu. Nevýhodou je však jeho vysoká cena. Výrobca odporúča užívať 1-2 odmerky denne. Frekvencia užívania sa potom samozrejme odrazí na tom, koľko vás bude jedna denná dávka skutočne stáť. Aj keby ste užívali len jednu odmerku denne, budete patriť medzi najdrahšie produkty v celom zozname, čo je však vzhľadom na kvalitu pochopiteľné. Ak však budete užívať 2 odmerky, zaplatíte oveľa viac. Je teda na vás, či chcete do Nootropic Brain Fuel investovať, prípadne ako si nastavíte dávkovanie.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

4. Myotec Acetyl-l-carnitine

Myotec Acetyl-l-carnitine

Ďalším v poradí bol acetyl L-karnitín od spoločnosti MyoTec. Je široko používaný ako spaľovač tukov, ale slúži aj ako nootropikum. V porovnaní s ostatnými produktmi v rebríčku má obrovskú výhodu v tom, že je zďaleka najlacnejší.

Výhody:

 • Výhodná cena
 • Skvelý pomer cena/kvalita
 • Čistý acetyl L-karnitín

Nevýhody:

 • Obsahuje len jednu účinnú látku

Kto ho vyrába:
MyoTec je na trhu športovej výživy už viac ako desať rokov. Dala si záležať na tom, aby sa odlíšila od konkurencie tým, že používa iba čistýkvalitných zložiek, pričom sa vyhýba umelým sladidlám. MyoTec sa zameriava predovšetkým na športovcov, ktorí vedú zdravý životný štýl ktorí od svojho tela vyžadujú čo najlepšie výsledky.

V jednej porcii nájdete:
 • 510 mg čistého acetyl L-karnitínu

Acetyl L-karnitín sa odporúča predovšetkým ako spaľovač tukov a zdroj energie pri redukčnom tréningu. V skutočnosti však na tieto účely nie je veľmi účinný. Je prekurzorom acetylcholínu, ktorý úzko súvisí s pamäťou, funkciou mozgu, koncentráciou a pod. To ho prirodzene zaraďuje na zoznam vysoko účinných inteligentných liekov, takže by v našom zozname nemal za žiadnu cenu chýbať.

Záverečné hodnotenie:
Pre acetyl L-karnitín platí to isté, čo pre Rhodiolu Rosea od Viridianu. Jednozložkový produkt môže len ťažko konkurovať komplexným zmesiam, ktorých je na trhu naozaj veľa. Acetyl L-karnitín je však špecifický tým, že sa používa aj na čisto športové účely. Môže byť preto účinným spôsobom, ako zabiť dve muchy jednou ranou - ak hľadáte vysokúprodukt, ktorý vám pomôže tak pri tréningu, ako aj v práci či škole, našli ste ten správny. Aj to je však veľmi individuálne, pretože napríklad Alpha GPC je tiež úzko spätý s acetylcholínom, ale navyše podporuje navíjaniec produkciu rastového hormónu, vďaka čomu ho môže acetyl L-karnitín v očiach mnohých športovcov prekonať. Všetko teda závisí od vašich potrieb a preferencií. Nespornou výhodou Acetyl L-Carnitinu je však jeho nízka cena.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 18,09
Cena:  € 18,10
Cena:  € 18,15

5. BrainMax Káva s medicinálními houbami

BrainMax Káva s medicinálními houbami

Ďalšie miesto patrí Coffee BIO od spoločnosti BrainMax. Je to výberová arabica obohatená o liečivé huby Lion's Mane a Chaga. Je preto ideálnou voľbou pre každého milovníka dobrej kávy, ktorý potrebuje čo najlepšie naštartovať svoj mozog. Samozrejmosťou je kvalitné a šetrné spracovanie a absencia umelých látok.

Prínosy:

 • Kvalitná káva
 • Skvelá chuť
 • Ekologická kvalita

Nevýhody:

 • Vysoká cena

Kto ju vyrába:
BrainMax vznikol ako výsledok túžby vyrábať doplnky stravy na základe najnovších poznatkov.najnovších vedeckých poznatkoch a zároveň poskytujú prirodzenú silu prírody. Spoločnosť sa zameriava na výživové doplnky, ktoré podporujú funkciu mozgu a produktivitu, takže nie je prekvapením, že v jej repertoári sú kvalitné nootropiká.

V jednej porcii (10 g kávy) nájdete:
 • 9,2 gramu vybranej kávy Arabica
 • 0,4 g extraktu a prášku z čagy
 • 0,4 g extraktu a prášku z levej hrivy

Kvalitná káva je bohatá na kofeín, čo je nepochybne všetkým dobre známe. Potláča únavu (lepšie povedané, pomáha nám ju ignorovať) a pomáha zlepšiť koncentráciu. Čaga aj Levia hriva sú huby tradičnej čínskej medicíny a majú veľké množstvo pozitívnych účinkov. Obe podporujú správnu funkciu ľudského organizmu a lepšie fungovanie mozgu, čo sa následne premieta do zlepšenia schopnosti učiť sa a pamäte.

Záverečné hodnotenie:
Káva BIO je veľmi dobrý produkt, ktorý poteší každého milovníka kávy. Hneď na úvod treba povedať, že z hľadiska účinnosti sa veľmi nevyrovná produktom na popredných miestach v zozname. Vynahrádza to však svojou perfektnou chuťou a organickým zložením, ktoré bude pre mnohých určite rozhodujúce. Veľkú nevýhodu však vidíme v cene. Káva BIO je drahá ako v porovnaní s inými nootropikami, tak aj v porovnaní s kvalitnými kávami na trhu. V dôsledku toho sme nemali inú možnosť, ako ju zaradiť na koniec nášho rebríčka, hoci nás veľmi príjemne prekvapila.

Neprehliadnite: Pijete kávu? A poznáte rozdiely medzi kávou Arabica a Robusta?

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

Čo sú nootropiká a ako fungujú?

Nootropiká sa často označujú aj ako inteligentné lieky. Tento názov celkom dobre vystihuje ich podstatu a pomáha nám pochopiť, ako nootropiká vlastne fungujú. Nemusíte sa však obávať, že by boli niečím zakázaným alebo dokonca nezákonným. Nootropiká sú látky, ktoré pozitívne ovplyvňujú funkciu mozgu, čím zvyšujú produktivitu, pamäť, kognitívne funkcie a mnoho ďalšieho. Aké výhody majú takéto látky pre športovcov? Jednou z najväčších výhod nootropík je pozitívny vplyv na kvalitu spánku, čo sa následne prejavuje na regenerácii. Ako dobre vieme, regenerácia je pre tréning absolútne kľúčová. Niektoré nootropiká však dokonca priamo ovplyvňujú hladinu rastového hormónu v tele, čím do veľkej miery podporujú efektivitu tréningu.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že inteligentné lieky sú akési zázračné tabletky, vďaka ktorým pôjde všetko samo. Samozrejme, zďaleka to tak nie je. Žiadny výživový doplnok takto nefunguje a nootropiká nie sú výnimkou. To však neznamená, že nemôžu mať množstvo pozitívnych účinkov na výkon, zdravie a funkciu mozgu. Existuje nespočetné množstvo nootropík a ich funkcie sa často veľmi líšia. Niektoré sú prírodné, iné môžu byť syntetické. Predajcovia výživových doplnkov často neváhajú naozaj preháňať o pozitívnych účinkoch niektorých látok. Preto si treba dávať pozor na to, či daný výrobok naozaj obsahuje účinné látky, ktoré skutočne fungujú. Skôr než sa však pustíme do podrobnej analýzy jednotlivých nootropík, musíme si najprv povedať, aké sú ich najväčšie zdravotné prínosy.

Najznámejším nootropikom je nepochybne kofeín.
Najznámejším nootropikom je nepochybne kofeín.

Na čo sa nootropiká používajú?

Inteligentné drogy si vyslúžili svoju prezývku, pretože dokážu maximálne rozrušiť ľudský mozog. Nečakajte však žiadne halucinácie ani iné stavy, ktoré sú typické po užití všetkých druhov nelegálnych drog. Hovoríme o zvýšenej aktivite mozgu, ktorá má za následok lepšiu pamäťpamäti, zvýšenej produktivite, lepšej koncentrácii, odolnosti voči stresu a podobne. Nootropiká sú veľmi obľúbené medzi študentmi, ale čoraz častejšie ich výhody využívajú aj pracujúci ľudia. V skutočnosti uvedené pozitívne účinky víta väčšina ľudí vo všetkých odvetviach. Psychickú pohodu, dobrú koncentráciu, kvalitný spánok a odolnosť voči stresu však oceňujú aj športovci. Platí to najmä pre profesionálov, ale nie je dôvod, prečo by ich nemohol využívať aj každý hobbyista.

S akými nootropikami sa môžete stretnúť?

Nootropík je naozaj veľa. Táto kategória nemá presné hranice, takže niekedy sa môžete stretnúť s trochu protichodnými názormi na to, ktoré látky patria medzi inteligentné drogy a ktoré nie. Dnes sa bližšie pozrieme na najbežnejšie a najúčinnejšie nootropiká, s ktorými sa môžete stretnúť vo väčšine výživových doplnkov.

Alfa GPC

Alfa GPC je forma kvázivitamínu cholínu, ktorý je nevyhnutný na tvorbu neurotransmitera acetylcholínu. Prečo je pre ľudský organizmus dôležitý? Pretože je dôležitý pre zdravie mozgu a často sa uvádza v súvislosti so zlepšením pamäte, schopnosti učiť sa, koncentrácie a duševnej rovnováhy. Alfa GPC navyše podporuje regeneráciu po tréningu, vďaka čomu sa dostal do hľadáčika mnohých športovcov. Jeho ďalšou veľkou výhodou je skutočnosť, že dokáže človeka celkom nabudiť energiou a navyše podporuje tvorbu rastového hormónu. V konečnom dôsledku je teda Alpha GPC jedným z najdôležitejších nootropík, ktoré športovcom ponúka naozaj širokú škálu pozitívnych účinkov. Slušnú dávku Alpha GPC nájdete najmä v produktoch Now Foods Alpha GPC, Brain Gains Nootropic Brain Fuel a BrainMax 2.1 Neurohacker Manifesto.

L-theanín

Veľmi podceňovaným nootropikom je L-theanín. Táto aminokyselina môže ponúknuť nespočetné množstvo zdravotných výhod. Hlavným z nich je zvýšenie množstva alfa vĺn v ľudskom mozgu. Čo to znamená v praxi? Alfa vlny sú dôležité pre učenie, produktivitu, kvalitný spánok a dokonca majú pozitívny vplyv na imunitu. Navyše veľmi dobre spolupracujú s kofeínom, ktorý je tiež významným nootropikom. Na silu L-theanínu vsadili najmä produkty ako Madmonq a Brain Gains Nootropic Brain Fuel.

Medzi zdroje teanínu patrí zelený čaj.
Medzi zdroje teanínu patrí zelený čaj.

L-tyrozín

Aminokyselina L-tyrozín sa spája s odolnosťou voči stresu a udržiavaním dobrej nálady. Jedným z derivátov L-tyrozínu je dopamín, hormón zodpovedný za odmeňovanie nášho mozgu vyvolávaním príjemných pocitov a emócií. Pre športovcov je však najdôležitejšia schopnosť L-tyrozínu podporovať výkon v náročných podmienkach. Treba však povedať, že na túto tému nebolo vykonaných dostatok štúdií, a preto ide zatiaľ skôr o špekulácie. L-tyrozín nájdete vo veľkom množstve produktov, vrátane Godlike, Madmonq, Hitec Nutrition alebo BrainMax 2.1 Neurohacker Manifesto.

Kofeín

Kofeín pravdepodobne netreba predstavovať. V nejakej forme sa s ním stretol takmer každý. Nachádza sa najmä v káve, čaji, horkej čokoláde a energetických a niektorých sladených nápojoch. Mnohí ľudia však majú trochu skreslenú predstavu o tom, čo kofeín dokáže. Často sa totiž tvrdí, že kofeín dodáva telu energiu, čo nie je pravda.Kofeín môže v skutočnosti blokovať adenozín v tele, ktorý je zodpovedný za pocit únavy. To sa, samozrejme, premieta do pocitu, že po užití kofeínu nie ste unavení. Práve preto je kofeín celosvetovo taký populárny. S kofeínom by sa to však nemalo preháňať. Môže spôsobiť problémy so spánkom, najmä u ľudí, ktorí ho užívajú pravidelne vo veľkých dávkach. Slušnú porciu kofeínu ponúkajú napríklad produkty Godlike, Madmonq, Brainmax Coffee Bio alebo Hitec Nutrition.

Ľubovník ružový

Rhodiola rosea je veľmi účinným pomocníkom v boji proti únave a nízkej produktivite. Pomáha telu prispôsobiť sa meniacim sa vonkajším podmienkam (je adaptogénom). Významným prínosom ružovky je však najmä to, že pomáha v boji proti tzv. mozgovej hmle. Týmto pojmom sa označuje stav, pri ktorom človek nie je schopný jasne myslieť, má problémy s pamäťoua je podráždený, a je problémom pre ľudí, ktorí sú vystavení veľkému stresu alebo majú nedostatok spánku. Šípky nájdete v produktoch Madmonq, Viridian Rhodiola Rosea a Hitec Nutrition.

Rozchodnica ružová je veľmi často skloňovaná nootropná látka.
Šípky sú veľmi často používaným nootropikom.

Pre koho sú nootropiká vhodné?

Ste v strese, často unavení, máte problémy so spánkom, cítite sa neproduktívni alebo máte problémy s učením? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali kladne, mali by ste dať šancu inteligentným liekom. Možno nevyriešia všetky vaše problémy zo dňa na deň, ale určite vám ich pomôžu aspoň minimalizovať. Ako sme písali vyššie, výhody nootropík už dávno nevyužívajú len študenti zavalení hromadami učiva. Ak chcete jednoducho zvýšiť svoju produktivitu alebo napríklad zlepšiť kvalitu svojho spánku, nootropiká vám veľmi pomôžu. Množstvo, ktoré treba užívať, sa pri každej látke líši. Preto by ste mali vždy dodržiavať pokyny výrobcu a neprekračovať odporúčané dávkovanie.

Môžu mať nootropiká vedľajšie účinky?

Keď už hovoríme o odporúčanom dávkovaní, musíme sa na chvíľu pozastaviť aj pri možných vedľajších účinkoch. Tu však musím opäť zopakovať to, čo platí aj pre denné dávkovanie. Každá látka je iná. Väčšina inteligentných liekov však nespôsobuje žiadne závažné vedľajšie účinky. Pozor však na to, že niekedy si ich negatívne účinky nemusíte ani všimnúť. Typickým prípadom je kofeín, ktorý vo väčších dávkach spôsobuje problémy so spánkom. Problémom je, že po určitom čase ľudia prestanú vnímať zlý spánok ako niečo nezvyčajné a nedostatok spánku považujú za úplne normálny stav. Kvalita spánku nesúvisí len s tým, koľko hodín strávite v posteli. Viac o kvalite spánku sa dočítate v našom komplexnom článku s tipmi na zlepšenie spánku. A ak si nie ste istí, koľko kofeínu môžete bez problémov skonzumovať za deň, prečítajte si Coffee Leafs článok o množstve kofeínu v káve.

Zdroje

 1. Účinky kofeínu na ľudské zdravie - PubMed. PubMed [online]. Dostupné z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12519715/

 2. ZÁRUBA, Milan. Lieky, ktoré podporujú učenie [online]. Brno, 2007 [cit. 2023-02-16]. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/q5uiq/. Magisterská diplomová práca. Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta. Vedúci diplomovej práce Jiří ŠIBOR.
 3. Biohacking: Definícia, bezpečnosť a 11 najlepších hackerov pre začiatočníkov. Healthline: Zdravotné informácie a rady o zdraví, ktorým môžete dôverovať. [online]. Copyright © 2005 [citované 16.02.2023]. Dostupné z: https://www.healthline.com/health/biohacking

 4. Prehľad 14 najlepších nootropík a inteligentných liekov. healthline: Zdravotné informácie a rady o zdraví, ktorým môžete dôverovať [online]. Copyright © 2005 [citované 16.02.2023]. Dostupné z: https: //www.healthline.com/nutrition/nootropics

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.