Najlepšie proteínové palacinky: porovnanie a rebríček za rok 2024

Proteínové palacinky sú skvelou voľbou pre všetkých, ktorí si nevedia odpustiť chrumkanie ani pri diéte. Zvyčajne obsahujú veľa bielkovín a len minimum cukrov a tukov. Ak ich potom ozdobíte nízkotučnou polevou bez cukru, čerstvým ovocím, orechovým maslom alebo lahodnýmm sirupom získate veľmi výživné raňajky alebo desiatu, ktorá poteší každého mlsného jazýčka. Navyše ich príprava netrvá dlhšie ako niekoľko minút a zvládne ju aj ten najnešikovnejší človek. Ktoré proteínové palacinky majú skutočne tie správne hodnoty? Aké sú tie najchutnejšie a na čo si ich vlastne vyberáte? To všetko a ešte viac sa dozviete v našom veľkom porovnaní najlepších proteínových palaciniek!

9 najlepších proteínových palaciniek

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix Skvelé zloženie, Jednoduchá príprava, Veľké balenie € 13,99
2. Extrifit - Protein Pancakes 50 % Extrifit - Protein Pancakes 50 %

Mrazom sušené ovocie Praktické balenie Vysoký obsah bielkovín

€ 1,02 - € 1,40
3. Lifelike - Baking Mix Lifelike - Baking Mix

Veľké množstvo bielkovín Nízky obsah cukru Atraktívna cena

€ 7,76
4. Czech Virus - Protein Pancakes Czech Virus - Protein Pancakes

Vysoký obsah bielkovín Mimoriadne chutné Minimum cukru

€ 12,09 - € 14,90
5. Nutrend - Protein Pancake Nutrend - Protein Pancake

Veľká porcia bielkovín Skvelá konzistencia Lahodná chuť

€ 11,20
6. Frontrunner - High Protein Pancake & Waffle Mix Frontrunner - High Protein Pancake & Waffle Mix

Poctivý obsah bielkovín Senzačná chuť Vynikajúce recenzie

7. Weider - Protein Pancake Mix Weider - Protein Pancake Mix € 14,07 - € 17,20
8. Scitec - Protein Pancake Scitec - Protein Pancake

Niekoľko príchutí Dostatok bielkovín Minimálne prídavné látky

€ 21,39
9. BioTech - Protein Pancakes BioTech - Protein Pancakes

Skvelá konzistencia Bez lepku Výborná chuť

€ 24,22

Podrobná analýza najlepších proteínových palaciniek

1. Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix

Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix

Jednou z najlepších zmesí na prípravu palaciniek alebo vaflí je nepochybne výrobok s názvom Protein Pancake & Waffle Mix od spoločnosti Vilgain. Ponúka totiž naozaj skvelé zloženie, ktorému sa mnohé konkurenčné výrobky ani len nepribližujú. Navyše je k dispozícii v neochutenej verzii, takže si môžete rýchlo a jednoducho pripraviť palacinky alebo vafle a potom si ich ochutiť presne tak, ako to máte radi.

Výhody:

 • Skvelé ingrediencie
 • Bez sladidiel, aróm a ďalších prísad
 • Jednoduchá príprava
 • Možnosť ochutiť si palacinky podľa vlastnej chuti

Nevýhody:

 • Len neochutená verzia

Informácie o výrobcovi:
Spoločnosť, ktorá stojí za týmto výrobkom, je Vilgain, ktorú pravdepodobne netreba podrobnejšie predstavovať. Hoci ešte pred časom bol Aktin len e-shop s doplnkami výživy, v súčasnosti pod touto vlastnou značkou vyrába športovú výživu, zdravú výživu, ako aj oblečenie a kozmetiku.

Zloženie:
Pokiaľ ide o zloženie tejto zmesi na palacinky a vafle, nemáme jej vôbec čo vytknúť. Zdrojom bielkovín je skvelý srvátkový proteínový izolát v kombinácii s mliečnym koncentrátom, koncentrátom mliečnych bielkovín, koncentrátom mliečnychako klasická múka používaná na palacinky bola zvolená kombinácia tapiokovej a mandľovej múky a 2,5 % tohto výrobku tvorí vláknina. Ide o ekologický výrobok, ktorý neobsahuje žiadne arómy, sladidlá ani zbytočné Myslíme si, že je to skvelé a táto zmes určite stojí za vyskúšanie.

Záverečné hodnotenie:
Na záver musíme povedať len toľko, že tieto palacinky určite odporúčame všetkými desiatimi. Jediným negatívom pre niekoho môže byť, že jedinou dostupnou možnosťou je tá bez príchute, keďže niektorí môžu uprednostňovať už ochutené zmesi. Pre nás je však ideálna, pretože si môžete palacinky alebo vafle zakaždým ochutiť inak.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 13,99

2. Extrifit - Protein Pancakes 50 %

Extrifit - Protein Pancakes 50 %

Českú značku Extrifit určite nemusíme predstavovať. Je jedným z najväčších predajcov športovej výživy v krajine a nie je divu, že do svojho širokého sortimentu zaradila aj proteínové palacinky.
Ako napovedá ich názov, v proteínových palacinkách 50% nájdete 25 gramov bielkovín v jednej 50 gramovej porcii. Ak k tomu pripočítame pohodlné balenie na jedno použitie, použitie lyofilizovaného ovocia, skvelú chuť a konzistenciu, získame jedny z najlepších proteínových palaciniek na trhu. Jediná škoda je trochu vyššia cena.

Klady:

 • Kúsky lyofilizovaného ovocia
 • Praktické balenie
 • Vysoký obsah bielkovín v jednej porcii
 • Vynikajúce hodnotenia zákazníkov

Nevýhody:

 • Vyššia cena

O výrobcovi:
Spoločnosť Extrifit pôsobí na trhu s výživovými doplnkami od roku 2007 a stala sa jednou z najväčších českých spoločností v tejto oblasti. Vďaka svojej kvalite si spoločnosť Extrifit pod svoje krídla zobrala množstvo profesionálnych českých kulturistov a jej produkty patria medzi najobľúbenejšie vôbec.
Cieľom spoločnosti Extrifit je vyvíjať najlepšie a najúčinnejšie produkty v oblasti športovej výživy. Všetky výrobky sú starostlivo testované a konzultované s odborníkmi na výživu.

Zloženie:
Základom proteínových palaciniek Extrifit Protein Pancakes 50% je 80% srvátkový koncentrát. Okrem toho v jednej porcii nájdete takmer 6 000 mg aminokyselín a len asi 2 gramy jednoduchých cukrov. Určite v nich nemusíte hľadať ani žiadne problematické látky alebo zbytočné príchute. Jedinečnosť palacinkám Extrifit dodávajú kúsky lyofilizovaného ovocia a kvalitná čokoláda, ktoré dotvárajú ich vynikajúcu chuť. Ostatné prísady sa potom líšia v závislosti od toho, po akej príchuti siahnete. Odporúčame však vyskúšať všetky!

Záverečné hodnotenie:
Nebyť mierne vyššej ceny a vyššieho obsahu sacharidov, Protein Pancakes 50% od spoločnosti Extrifit by určite dominovali nášmu rebríčku. Tieto palacinky jednoznačne ťažia z dlhoročných skúseností osvedčenej značky a my vám ich môžeme len odporučiť.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 1,02 -16%
Cena:  € 1,15 -15%
Cena:  € 1,40

3. Lifelike - Baking Mix

Lifelike - Baking Mix

Ako už názov napovedá, spoločnosť Lifelike nám so svojím produktom Baking Mix prináša skvelú zmes na prípravu proteínových palaciniek alebo lievancov. Môže sa pochváliť senzačným zložením, vysokým obsahom vlákniny a minimálnym množstvom cukru.
Zmes na pečenie Lifelike sa dodáva v dvoch príchutiach: prírodná a kakaová. Obe chutia naozaj skvele, ale prírodné majú lepšiu výživovú hodnotu. Okrem toho ani jedna z týchto príchutí neobsahuje žiadne zbytočné prísady.

Výhody:

 • Veľké množstvo bielkovín
 • Nízky obsah cukru
 • Atraktívna cena
 • Česká produkcia
 • 2 lahodné príchute
 • Vysoký obsah vlákniny

Nevýhody:

 • Balenie len jednej veľkosti

O výrobcovi:
Lifelike je relatívne nová česká spoločnosť, ktorá začala vyrábať alternatívy masla. Jej víziou je dodávať kvalitné potraviny vhodné pre každého, kto sa snaží žiť aktívnym životným štýlom.
Značka sa postupne rozrástla a dnes okrem masla ponúka aj rôzne tyčinky.výrobky, sušené ovocie, orechové nátierky alebo výrobky na pečenie. To všetko len z tých najlepších surovín.

Zloženie:
Na vytvorenie zmesi sa použil srvátkový proteínový koncentrát (WPC), ktorý tvorí viac ako 40 % výrobku. Keďže spoločnosť Lifelike sa snaží o maximálnu čistotu svojich výrobkov, v zmesi na pečenie určite nie je nič, čo by neboloZmes na pečenie neobsahuje žiadne étery ani dochucovadlá, všetko je maximálne prírodné. Zloženie oboch príchutí je rovnaké, len do kakaového variantu sa pridáva kvalitný kakaový prášok, aby sa dosiahla požadovaná chuť. Samotná zmes sa skladá z ovsenej múky, takže je vhodná aj pre tých, ktorí trpia neznášanlivosťou lepku.

Záverečné hodnotenie:
Proteínová zmes na pečenie Lifelike je vynikajúcou voľbou pre každého, kto hľadá kvalitný základ na palacinky, lievance, koláče alebo iné pečivo. Vďaka nemu sú palacinky mimoriadne chutné, vlhké a nadýchané a obsahujú bohatú dávku bielkovín. Neváhajte a ochutnajte sami!

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 7,76

4. Czech Virus - Protein Pancakes

Czech Virus - Protein Pancakes

Czech Virus, populárny český výrobca výživových doplnkov pre športovcov, prináša aj svoju verziu proteínových palaciniek. A vôbec sa mu nedarí zle! Palacinky od spoločnosti Czech Virus sú veľmi chutné, majú čisté zloženie a obsahujú vynikajúci podiel bielkovín.
Czech Virus si dáva záležať na tom, aby boli jeho výrobky naozaj nabité bielkovinami, preto v 100 gramoch jeho palaciniek nájdete 40,5 gramu bielkovín. Na druhej strane, jednoduchých cukrov sa nemusíte obávať vôbec. Pre niektorých však môže byť nevýhodou obsah lepku a nedostupnosť príchutí.

Výhody:

 • Vysoký obsah bielkovín
 • Mimoriadne chutné
 • Vyrobené z európskych surovín
 • Proteínový základ CFM
 • Nízky obsah cukru
 • Cenová dostupnosť

Nevýhody:

 • Obsahuje lepok
 • Len jedna príchuť

O výrobcovi:
Česká značka Virus vznikla pred viac ako 10 rokmi a postupne si vybudovala pozíciu spoľahlivého dodávateľa športovej výživy, ktorý je známy nekompromisným zložením svojich produktov. Ich výrobky sa vyrábajú v Brne a vždy len z európskych surovín.
Najväčším úspechom značky je nepochybne spolupráca s kontroverzným kulturistom Filipom Grznáa Pavel Beran, ktorý patrí medzi najlepších českých kulturistov súčasnosti.

Zloženie:
České vírusové palacinky neobsahujú žiadne prídavné látky, prášok do pečiva ani podobné zložky, ktoré by mohli znížiť ich výživovú hodnotu. Základom palaciniek je mikrofiltrovaná srvátková bielkovina v kombinácii s celozrnnou ovsenou múkou. To okrem iného znamená, že obsahujú vysoký podiel vlákniny. Ďalšími zložkami týchto palaciniek sú sušené kokosové mlieko alebo vaječný bielok, ktoré podporujú celkovú chuť a výživovú vyváženosť týchto palaciniek.

Záverečné hodnotenie:
Ak nepotrebujete, aby boli vaše palacinky priamo ochutené, ale ceníte si kvalitný výrobok s perfektnými ingredienciami, proteínové palacinky od spoločnosti Czech Virus budú pre vás tou správnou voľbou. Majú skvelú chuť, sú krásne mäkké a určite potešia aj tých najväčších jedákov.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 12,09
Cena:  € 12,12 -16%
Cena:  € 14,90

5. Nutrend - Protein Pancake

 Nutrend - Protein Pancake

Prvú polovicu nášho rebríčka uzatvárame proteínovými palacinkami s príznačným názvom od renomovanej spoločnosti Nutrend. Tie sa môžu pochváliť vynikajúcou dávkou bielkovín, skvelými recenziami používateľov a zábavným zložením.
Proteínové palacinky sú k dispozícii v 3 lahodných príchutiach, z ktorých žiadna neobsahuje lepok, pridané farbivá ani konzervačné látky. Jedinou nevýhodou je mierne vyšší obsah cukru, preto nie sú príliš vhodné pri diétach.

Klady:

 • Veľká časť bielkovín
 • Veľká konzistencia
 • Lahodná chuť
 • Pekný pomer cena/kvalita
 • Bez lepku

Nevýhody:

 • Vyšší obsah jednoduchých sacharidov
 • Arašidová príchuť obsahuje sorbitol (môže dráždiť žalúdok)

O výrobcovi:
Nutrend je jedným z najväčších českých výrobcov športovej výživy. Už mnoho rokov je tiež hrdým sponzorom českých športovcov, pričom sa zameriava nielen na kulturistov či fitnessky, ale aj na vytrvalostných športovcov. Výrobky Nutrend sa môžu pochváliť vynikajúcou kvalitou a veľkou obľúbenosťou u zákazníkov. Práve vďaka tomu je Nutrend takou veľkou a známou značkou.

Zloženie:
Základom proteínovej palacinky Nutrend je srvátkový proteínový koncentrát a izolát mliečnej bielkoviny spolu so zmesou pohánkovej a ryžovej múky. Vďaka použitiu týchto múk sú palacinky Nutrend úplne bezlepkové a majú vynikajúcu konzistenciu. Ostatné zložky sa líšia podľa zvolenej príchute, pričom čokoláda obsahuje ranukakaový prášok a príchuť Peanut Butter obsahuje arašidovú múku. Na sladenie a dochucovanie arašidovej príchute sa použil xylitol (brezový cukor) a sorbitol. U citlivejších osôb to však môže spôsobiť tráviace problémy.

Záverečné hodnotenie:
Proteínové palacinky od spoločnosti Nutrend sa vyznačujú lahodnou chuťou a senzačnou konzistenciou.vďaka čomu si ich okamžite zamilujete, rovnako ako mnoho ďalších zákazníkov. Miernou nevýhodou je vyšší obsah cukru v porovnaní s niektorými inými výrobcami a skutočnosť, žearašidové maslo obsahuje sorbitol, ktorý môže niektorým ľuďom spôsobiť tráviace problémy.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 11,20

6. Frontrunner - High Protein Pancake & Waffle Mix

Frontrunner - High Protein Pancake & Waffle Mix

V našom rebríčku nemôže chýbať vynikajúca vysokoproteínová palacinka a zmes od spoločnosti Frontrunner. Táto palacinková zmes sa vyznačuje predovšetkým mimoriadne jednoduchou prípravou.a vynikajúcu chuť, ktorú oceňujú mnohí spokojní zákazníci.
Zmes obsahuje 31 % vysokokvalitných bielkovín zo srvátkového koncentrátu a je k dispozícii v dvoch lahodných príchutiach. Za menšiu nevýhodu považujeme obsah lepku, ako aj použitie sladidla maltitol, ktoré môže podobne ako iné alkoholické cukry spôsobiť mierne tráviace ťažkosti.

Plusy:

 • Poctivý obsah bielkovín
 • Senzačná chuť
 • Vynikajúce recenzie
 • Rozumná cena
 • 2 super príchute

Nevýhody:

 • Obsahuje lepok
 • Sladené maltitolom, ktorý môže mať účinky na nadúvanie

O výrobcovi:
Frontrunner je popredná dánska spoločnosť vyrábajúca rôzne potravinové doplnky a prísady. Jej výrobky sa vyznačujú vysokou kvalitou, ktorá je typická pre severské krajiny.
Okrem rôznych zmesí ponúka spoločnosť Frontrunner aj proteínové nápoje, nesladené polevy alebo napríklad sušienky a tyčinky, ktoré sa tiež oplatí vyskúšať.

Zloženie:
Vysokoproteínová palacinka a zmes sa skladá z pšeničnej múky, srvátkového koncentrátu a ďalších dobrôt.V príchuti Chocolate Chip sa nachádza aj maltitol. Práve vďaka pšeničnej múke obsahuje pomerne veľké množstvo sacharidov. (51 g - 6,2 g cukru) a najmä lepok, čo spôsobuje, že zmes nie je vhodná pre alergikov.

Záverečné hodnotenie:
Frontrunner High Protein Pancake & Mix je vynikajúca a zákazníkmi overená zmes na prípravu domácich proteínových palaciniek. Stačí do nej pridať vodu a za chvíľu máte kvalitný základ pre túto obľúbenú pochúťku. Jedinou malou nevýhodou je obsah lepku, ktorý ho vylučuje z konzumácie osobami s neznášanlivosťou lepku.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

7. Weider - Protein Pancake Mix

 Weider - Protein Pancake Mix

Šťastnú sedmičku získala proteínová palacinková zmes od tradičnej americkej spoločnosti Weider Global Nutrition. Zmes na palacinky sa dodáva v 3 naozaj lahodných príchutiach, ktoré si určite okamžite zamilujete.
Okrem toho sa môže pochváliť 35 % obsahom bielkovín, minimálnym množstvom pridanýchcukor a vynikajúca konzistencia a rozpustnosť pre jednoduchú prípravu. Veľkým mínusom je obsah pomerne širokej škály rôznych aróm a zahusťovadiel, bez ktorých by sa výrobky tohto typu mali zaobísť.

Výhody:

 • Dostatok bielkovín
 • Minimálne množstvo pridaného cukru
 • Pozitívna spätná väzba od zákazníkov
 • Veľká konzistencia
 • 3 lahodné príchute

Nevýhody:

 • Obsahuje potenciálne škodlivé prídavné látky
 • Vyššia cena

O výrobcovi:
Weider Global Nutrition je americká spoločnosť so sídlom vo Phoenixe v Pensylvánii s dlhou históriou. Jej cieľom je poskytovať zákazníkom najlepšiu výživu založenú na vedeckých štúdiáchm produkty, ktoré im pomáhajú žiť zdravšie, silnejšie a dlhšie.
V ich ponuke nájdete prakticky všetko od proteínov, gainerov či kreatínov až po spaľovače tukov, kĺbovú výživu alebo len zmesi na pečenie.

Zloženie:
Základom proteínovej palacinkovej zmesi Weider je celozrnná ovsená múka v kombinácii so srvátkovým koncentrátom, izolátom a sušenými vajcami. V zmesi nájdete aj zmes vlákniny značky ModCarb™. Problematické sú však iné pridané zložky, ako sú siričitany, fosforečnan sodný, fosforečnan sodný a iné pridané zložky. alebo guarová guma, ktorá môže pri pravidelnom a vysokom množstve spôsobovať zdravotné komplikácie.

Záverečné hodnotenie:
Proteínová palacinková zmes Weider je rozhodne veľmi chutný variant proteínových palaciniek, ktorý nesklame. Na druhej strane obsahuje veľa škodlivých éterov a iných prísad, bez ktorých by sme sa mohli zaobísť. Napriek tomu to stojí za vyskúšanie.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 14,07 -17%
Cena:  € 17,20

8. Scitec - Protein Pancake

 Scitec - Protein Pancake

Spoločnosť Scitec sa pravidelne objavuje v našich rebríčkoch, a to zaslúžene. Svoje miesto v dnešnom zozname si určite zaslúži ich palacinková zmes Protein Pancake, ktorá je veľmi obľúbená u nás aj vo svete.
Obľúbenosť tejto zmesi spočíva najmä vo vysokom obsahu bielkovín, výbornej chuti a minimálnom obsahu zbytočných prísad. Jeho nevýhodou je však pomerne vysoký obsah jednoduchých cukrov, ktorý môže dosiahnuť až 4 gramy v jednej porcii.

Výhody:

 • Osvedčený výrobca
 • Minimálne množstvo prídavných látok
 • Vynikajúca konzistencia a chuť
 • K dispozícii v 3 príchutiach
 • Dostatočný obsah bielkovín

Nevýhody:

 • Obsahuje lepok
 • Vysoký obsah cukru

O výrobcovi:
Spoločnosť SciTec Nutrition pôsobí na európskom trhu s výživovými doplnkami už takmer 20 rokov a za ten čas si dokázala vybudovať veľmi silnú základňu fanúšikov, ktorí sa jej produktov nevedia nabažiť.
Spoločnosť SciTec vyvíja všetky svoje produkty na základe nezávislých vedeckých štúdií a neustále sa snaží posúvať ich na nové a nové úrovne.

Zloženie:
Protein Pancake od spoločnosti SciTec obsahuje ultrafiltrovaný srvátkový koncentrát, sušený vaječný bielok a micelárny kazeín. Základom múky je ovsená múka. Ďalšou výhodou je, že Protein Pancake obsahuje pomerne málo soli a nenájdete v ňom prakticky žiadne zbytočné prísady ani iné pridané látky. Problémom je však pomerne vysoký obsah cukru, vďaka ktorému tieto palacinky nie sú vhodné pre diétu.

Záverečné hodnotenie:
Proteínové palacinky SciTec rozhodne nie sú zlou voľbou pre palacinky a môžeme potvrdiť ich vynikajúcu chuť. To však vykupuje pomerne vysoký obsah cukru. Našťastie neobsahujú žiadne zbytočné látky, a ak nedržíte diétu, určite by ste ich mali vyskúšať.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 21,39

9. BioTech - Protein Pancakes

 BioTech - Protein Pancakes


American BioTech je spoločnosť s dlhoročnou tradíciou v oblasti športovej výživy, ktorá sa v našom rebríčku objavuje so železnou pravidelnosťou. Na poslednom mieste nášho rebríčka sa umiestnila so svojimi proteínovými palacinkami.
Spoločnosť BioTech je známa tým, že jej výrobky obsahujú veľa ingrediencií, a preto v proteínových palacinkách nájdete 53 gramov bielkovín. Bohužiaľ, je v nich aj 13 gramov cukru, čo ich síce robí výnimočnými.chuti, ale je to zďaleka najvyššia cena na našom zozname.

Plusy:

 • Vynikajúci obsah bielkovín
 • Vynikajúca chuť
 • 2 príchute
 • Veľká konzistencia
 • Bezlepkové

Nevýhody:

 • Obsahuje niektoré dráždivé látky
 • K dispozícii len v jednom veľkom balení

O výrobcovi:

Za takmer 30 rokov svojej existencie sa spoločnosť American BioTech stala jednou z najobľúbenejšíchBioTech je jednou z najobľúbenejších a najpoužívanejších značiek športovej výživy na svetovom trhu.
Spoločnosť BioTech sa snaží poskytovať najúčinnejšie produkty pre tých, ktorí to s cvičením a zdravým životným štýlom myslia vážne.

Zloženie:
Zmes BioTech Protein Pancakes sa skladá z ryžovej múky, srvátkového koncentrátu, hydrolyzovaného proteínu, kazeinátu vápenatého a sušených vajec. To znamená, že obsahuje vysokokvalitné bielkoviny a je úplne bezlepkový. Zmes na palacinky však obsahuje aj rôzne kvásky a zahusťovadlá.ktorý môže citlivým ľuďom spôsobiť mierne tráviace problémy. Vždy si pozorne prečítajte zloženie každej príchute.

Záverečné hodnotenie:
Proteínové palacinky BioTech síce nie sú vhodné pre diétu, ale sú mimoriadne chutné, vlhké a majú úžasnú konzistenciu. Obsahujú tiež veľmi vysoký obsah bielkovín, ktoré môžu zabezpečiť rast a udržanie svalovej hmoty. Menším problémom však môže byť skutočnosť, že sa predávajú len v baleniach po 1000 gramov, čo môže byť na skorú spotrebu príliš veľa.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 24,22

Ako sa pripravujú proteínové palacinky?

Väčšina proteínových palacinkových zmesí je úplne instantná. To znamená, že ich jednoducho zmiešate s vodou alebo mliekom a vymiešate z nich cesto. Keď cesto chvíľu odpočíva, môžete z neho vytvarovať palacinku, ktorú potom jemne opečte na panvici z oboch strán dozlatista. Odporúčame tiež ozdobiť čerstvým ovocím alebo prípadne potrieť arašidovým maslom.

Kedy jesť proteínové palacinky?

Proteínové palacinky sú buď zaujímavou raňajkovou alternatívou, alebo chutným a nutrične vyváženým občerstvením medzi obedom a večerou. Tak ako pri všetkých jedlách však nie je dobré jesť ich stále a rozhodne by sa nemali stať jedinou súčasťou vášho jedálnička. Preto ich pravidelne striedajte s inými potravinami, ktoré vášmu telu dodajú potrebné živiny.

Sú proteínové palacinky vhodné pre diétu?

Za určitých okolností sú pre diétu vhodné aj proteínové palacinky. Je však dôležité zamerať sa na to, koľko sacharidov a najmä jednoduchých cukrov obsahujú, čo by mohlo narušiť vaše ciele pri chudnutí. Môžete si napríklad vybrať jednu zo zmesí v našom rebríčku, kde je hmotnosťUdržiavame jasný obsah cukru, aby ste sa nemuseli obávať, že siahnete po nesprávnom výrobku.

Zdroje

 1. https://www.healthline.com/health/12-high-protein-breakfasts
 2. https://www.svetfitness.cz/clanek/jaky-si-vybrat-protein/

 3. FOŘT, Petr. Sport a správná výživa. Praha: Ikar, 2002. ISBN 978-80-249-0124-4.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.