Proteíny na noc - výber najlepších micelárnych kazeínov na trhu 2024

Micelárne kazeíny možno nie sú najdôležitejšími doplnkami stravy, ale určite majú svoje opodstatnenie. Ak sa nechcete každý deň pred spaním prejedať tvarohom, sú dokonca najlepšou možnou alternatívou. Rozlíšenie skutočne kvalitných kazeínov od neúčinných doplnkov obsahujúcich kazeinát sodný, kazeinát vápenatý alebo iné nefunkčné zložky však môže byť zdĺhavé a náročné.

Aby sme vám uľahčili výber, zostavili sme rebríček najlepších micelárnych kazeínov, ktoré nájdete na trhu.

10 najlepších micelárnych kazeínov na základe testovania

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. Prom-IN Pure Micellar Prom-IN Pure Micellar 101 kilokalórií na porciu, 23 g bielkovín, Extra dávka voľného glutamínu € 65,96 - € 72,85
2. Extrifit Micelar Casein Extrifit Micelar Casein 108 kilokalórií na porciu, 23 g bielkovín, Sladené stéviou a obohatené o 7 tráviacich enzýmov € 52,59 - € 53,51
3. Vilgain Micellar Casein Vilgain Micellar Casein 102 kilokalórií na porciu, 22,1 g bielkovín, Krémová konzistencia € 26,99
4. Reflex Nutrition Micellar Casein Reflex Nutrition Micellar Casein 156 kilokalórií na porciu, 35 g bielkovín , 90 miliónov probiotických laktospór € 55,38 - € 61,49
5. Nutrend Micellar Casein Nutrend Micellar Casein 158 kilokalórií na porciu, 34,6 g bielkovín, Vysoký obsah vápnika € 61,20 - € 79,90
6. Extrifit Long 80 Multiprotein Extrifit Long 80 Multiprotein 112 kilokalórií v jednej porcii, 23 g bielkovín , 6 rôznych príchutí € 56,64 - € 58,07
7. Optimum Nutrition 100 % Casein Optimum Nutrition 100 % Casein 118 kilokalórií na porciu, 25,5 g bielkovín, Bohatý na sodík a vápnik € 71,21
8. Amix Micellar Casein Amix Micellar Casein 159 kilokalórií na porciu, 35,4 g bielkovín, 4 skvelé príchute € 49,36
9. GymBeam Kasein Micellar GymBeam Kasein Micellar 131 kilokalórií na porciu, 25 g bielkovín, Rovnomerné uvoľňovanie aminokyselín
10. Amix MicelleHD Casein Amix MicelleHD Casein 147 kilokalórií na porciu, 33 g bielkovín, 4 skvelé príchute € 50,15
11. Amix Night Pro Elite Amix Night Pro Elite 188 kilokalórií na porciu, 45 g bielkovín, Vysoký obsah glutamínu € 67,32 - € 69,90

Podrobné porovnanie nočných proteínov

1. Prom-IN Pure Micellar

Prom-IN Pure Micellar

Právoplatným víťazom nášho rebríčka najlepších micelárnych kazeínov je Pure Micellar od spoločnosti Prom-IN, ktorej výživové doplnky sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach nášho rebríčka.

Pure Micellar obsahuje iba 100% micelárny kazeín pochádzajúci z mlieka obohatený o extra dávku voľného glutamínu.

najdôležitejšie informácie
Výhody:
 • Skvelé zloženie
 • Bohatý na antikatabolické aminokyseliny
 • Bezkonkurenčná cena
 • Bez nežiaducich plnidiel a zahusťovadiel
 • Vyladené príchute
Nevýhody:
 • K dispozícii sú len 2 príchute - vanilka a čokoláda
Náš dojem z výrobku
Pure Micellar poteší každého milovníka proteínov svojou hustou a krémovou konzistenciou. Hoci aj ja patrím do tejto skupiny, musím povedať, že v tomto prípade mi konzistencia prišla až príliš hustá. To sa však dá ľahko vyriešiť pridaním väčšieho množstva vody na rozmiešanie. Z dostupných príchutí musíme najviac odporučiť čokoládovú, ale určite neurazí ani vanilkový variant. Musíte však počítať s tým, že sú v nej umelé sladidlá, zatiaľ čo v čokoládovej príchuti sme ich takmer nezaznamenali. Vyzdvihnúť musíme perfektnú rozpustnosť a nulovú penivosť, čo určite oceníte pri každodennom používaní. Viac informácií o tomto výrobku si môžete prečítať v našej samostatnej recenzii na Prom-IN Pure Micellar.
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Lean Mass vyrába skúsená spoločnosť Prom-IN, ktorá je na českom trhu od roku 1976. Ich výrobky prešli mnohými reformami, aby vyhovovali všetkým športovcom a neobsahovali žiadne zbytočné alebo neúčinné látky.

Vo výpredajoch môžete získať všetky výrobky tejto spoločnosti za naozaj výhodné ceny

Zloženie na porciu (30 g):
 • 22,6 g bielkovín, ktoré sa do tela uvoľňujú postupne a zabraňujú katabolizmu v noci
 • 2 g glutamínu, ktorý zvyšuje hladinu rastového hormónu v tele a podporuje regeneráciu
 • Sladidlá sukralóza a neohesperidín, ktoré sú úplne bezpečné pre zdravie
Záverečné hodnotenie:

Pure Micellar je podľa nášho názoru najlepší micelárny kazeín na trhu. Hoci viac produktov v tejto kategórii má kvalitné zložky, žiadny z nich nemožno nájsť za takú dobrú cenu.

Miernou nevýhodou pre niektorých môže byť výber len z dvoch príchutí, ale obe sú chuťovo vyvážené a určite si ich zamilujete.

Úprava 14.2.2020 - Teraz sme vydali podrobnejšiu recenziu nočného proteínu Prom-IN Pure Micellar.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 65,96
Cena:  € 72,85

2. Extrifit Micelar Casein

Extrifit Micelar Casein

Druhé miesto v našom rebríčku patrí skvelému micelárnemu kazeínu od spoločnosti Extrifit.

Je sladený prírodným sladidlom z rastliny stévia a obohatený o 7 tráviacich enzýmov pre dokonalé využitie bielkovín.

 

najdôležitejšie informácie
Výhody:
 • Skvelé zloženie
 • Minimálne množstvo sacharidov a tukov
 • Obsahuje tráviace enzýmy
 • Príjemná cena
Nevýhody:
 • Chute môžu pôsobiť dosť umelo
Náš dojem z výrobku
Micelárny kazeín od spoločnosti Extrifit je právom jedným z najobľúbenejších micelárnych kazeínov na trhu. Môže sa pochváliť lahodnou vanilkovou príchuťou, ktorá v porovnaní s konkurenciou chutí naozaj dobre. Chybu neurobíte ani s variantom Cookies cream alebo klasickou čokoládovou. Treba však povedať, že čokoláda má výraznejšiu chuť umelých sladidiel, takže nepôsobí tak prirodzene ako vanilka. Všetky príchute sú však veľmi dobre rozpustné a počas prípravy zbytočne nepenia. Konzistencia je veľmi hustá, dokonca by som povedala, že o niečo viac, ako je bežné pri iných výrobkoch. Vďaka tomu je však veľmi sýta, čo je samozrejme vítané.
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Spoločnosť Extrifit je na trhu od roku 2007 a za ten čas sa stala popredným výrobcom športovej výživy v Českej republike. Všetky ponúkané doplnky sú špeciálne prispôsobené pre všetkých silových športovcov a kulturistov.

Víziou spoločnosti je vyrábať doplnky, ktoré účinne podporujú rast svalovej hmoty a sily a účinne bojujú proti podkožnému tuku. Všetky doplnky sú testované sponzorovanými športovcami - absolútnou špičkou tohto športového odvetvia v Českej republike - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a ďalší.

Zloženie jednej porcie (30 g):
 • 23 g bielkovín, ktoré sa do tela uvoľňujú postupne a zabraňujú katabolizmu v noci
 • Sladidlá sukralóza a glykozidy steviolu, ktoré sú úplne bezpečné pre zdravie
 • 7 tráviacich enzýmov (papaín, amyláza, bromelaín, laktáza, celuláza, proteáza, lipáza), ktoré podporujú trávenie bielkovín až do posledného zvyšku
Záverečné hodnotenie:

Micelar Casein od spoločnosti Extrifit je ďalším vysokokvalitným nočným proteínom v našom rebríčku. Jeho cena je porovnateľná s cenou víťaza nášho rebríčka a zložky sú rovnaké.

Ak dávate prednosť "umelým" príchutiam alebo si chcete dopriať príchuť sušienok, vyberte si Extrifit. Ak dávate prednosť prirodzenej chuti vanilky alebo čokolády, vyberte si Prom-IN. V týchto doplnkoch však nehľadajte žiadne veľké rozdiely.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 52,59
Cena:  € 53,51

3. Vilgain Micellar Casein

Vilgain Micellar Casein

Micelárny kazeínový proteín Vilgain patrí tiež medzi najlepšie nočné proteíny na trhu. Má skvelé zloženie, hustú krémovú konzistenciu, vďaka ktorej úžasne zasýti, a keďže na jeho dosladenie boli použité iba glykozidy steviolu, je úplne bez umelých aróm a sladidiel. V kombinácii s príjemnou cenou ide o výrobok, ktorý by nemal chýbať medzi špičkou na trhu.

HLAVNÉ BODY
Výhody:
 • Skvelé zloženie
 • Krémová konzistencia
 • Dlhodobo nasýti
 • Bez umelých aróm a sladidiel
Nevýhody:
 • Na rozdiel od Pure Micellar neobsahuje ďalšie zložky, ako je glutamín
 • Napríklad jahodová príchuť obsahuje len 70 % bielkovín
Náš dojem z výrobku
Micelárny kazeín od spoločnosti Vilgain, rovnako ako predchádzajúce výrobky, treba pochváliť za jeho bezproblémovú rozpustnosť. Opäť máme do činenia s veľmi hustým a krémovým proteínom, čo medzi micelárnymi kazeínmi nie je žiadnym prekvapením. Čo sa týka príchutí, musíme pochváliť najmä vanilkovú, ale z dostupných variantov môžeme vrelo odporučiť aj jahodovú a čokoládovú, ktoré rozhodne nie sú na zahodenie. Neochutený variant svojou chuťou, samozrejme, neohromí, ale je vhodný najmä na kaše, kde je vďaka svojej hustej konzistencii ideálny. Všetky dostupné príchute sú veľmi jemné a nie sú zbytočne presladené, na čo ste možno zvyknutí zo všetkých výrobkov Vilgain.
ZHRNUTIE
Kto ho vyrába:

Spoločnosť, ktorá stojí za týmto produktom, je Vilgain, výrobca radu športových doplnkov, tréningového vybavenia a dokonca aj oblečenia a kozmetiky. S výrobkami tejto značky ste sa už mohli stretnúť napríklad v našom rebríčku najlepších srvátkových bielkovín alebo v samostatných recenziách, napríklad v recenzii Vilgain Creatine Caps.

Zloženie v jednej porcii (30 g čokoládovej príchute):
 • 22,1 g bielkovín z micelárneho kazeínového koncentrátu
 • 4 % kakaového prášku, prírodná aróma, guarová guma a sladidlo glykozid steviolu
Záverečné hodnotenie:

Skvelý micelárny kazeín, ktorý je dostupný za dobrú cenu, navyše v troch príchutiach a bez príchute Hodí sa napríklad v situáciách, keď chcete piť micelárny kazeín spolu s inými výživovými doplnkami. Ak hľadáte výrobok s naozaj dobrým pomerom ceny a kvality, micelárny kazeínový proteín od spoločnosti Vilgain je dobrou voľbou. Len je dobré mať na pamäti, že napríklad jahodový variant môže mať až o takmer 8 g bielkovín na 100 g výrobku menej ako variant bez príchute.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 26,99

4. Reflex Nutrition Micellar Casein

Reflex Nutrition Micellar Casein

Na treťom mieste v našom rebríčku je micelárny kazeín od spoločnosti Reflex Nutrition.

Tento nočný proteín sa vyrába ultrafiltráciou mliečnej bielkoviny, pri ktorej sa odstránia všetky nežiaduce látky vrátane laktózy a tuku.

najdôležitejšie informácie
Výhody:
 • Prémiové zložky
 • 4 skvelé príchute
 • Minimálne množstvo tuku a cukru
Nevýhody:
 • Vysoká cena
Náš dojem z výrobku
Micelárny kazeín od Reflexu sa nijako zvlášť nelíši od toho, čo môžeme vidieť v konkurenčných výrobkoch. V šejkri vás po rozmiešaní čaká typická hustá a krémová konzistencia. S rozpustnosťou proteínu sme nemali žiadny problém, ale je pravda, že sme zaznamenali o niečo väčšiu penivosť ako pri iných výrobkoch. Z ponúkaných príchutí môžeme obe vrelo odporučiť, pretože sme nezaznamenali veľký rozdiel z hľadiska umelej pachute a obe chutia veľmi dobre. Vďaka hustej konzistencii proteín veľmi dobre zasýti, takže by ste nemali mať počas večera alebo rána problémy s hladom.
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Spoločnosť Reflex Nutrition je na trhu od roku 1996 a od samého začiatku stavia všetky svoje výživové doplnky predovšetkým na kvalite. Všetky doplnky prechádzajú nezávislým testovaním na zakázané látky a skutočný obsah bielkovín v každej dávke.

Všetky výrobné technológie a farmaceutický závod tejto spoločnosti sú na najvyššej úrovni, a preto možno bez preháňania povedať, že Reflex Nutrition je absolútnou špičkou medzi výrobcami športovej výživy.

Zloženie na porciu (45 g):
 • 35 g bielkovín, ktoré sa do tela uvoľňujú postupne a zabraňujú katabolizmu v noci
 • 90 miliónov probiotík laktospór, ktoré podporujú vstrebávanie bielkovín z výrobku
Záverečné hodnotenie:

Ako si už väčšina z vás zvykla, doplnky Reflexu môžu patriť medzi špičku, ale ich cena je značne prehnaná.

Aj keď je tento micelárny kazeín vysoko kvalitný a chute sú dokonale vyvážené, dostáva od nás malé mínus len za vysokú cenu.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 55,38
Cena:  € 61,49 -17%

5. Nutrend Micellar Casein

Nutrend Micellar Casein

Micelárny kazeín je prvotriedny nočný proteín s vysokým obsahom vápnika, ktorý je nevyhnutný pre silné kosti, zdravé zuby a optimálnu hladinu pH v tele.

Celá zmes bola obohatená o komplex probiotík a prebiotík - LactoWise™, ktoré zaručujú ešte lepšiu stráviteľnosť konečného produktu.

 

hlavné body
Výhody:
 • 80% obsah bielkovín
 • 7 g BCAA v každej dávke
 • Vysoký obsah vápnika
 • Dobrá cena
Nevýhody:
 • Je veľmi hustá
 • Niektoré príchute sa môžu zdať umelé
Náš dojem z produktu
Micelárny kazeín Nutrend je k dispozícii v troch príchutiach - vanilkovej, čokoládovej a jahodovej. Prvé dve môžeme rozhodne odporučiť, pretože chutia naozaj veľmi dobre na micelárne kazeíny. Nemajú žiadnu umelú pachuť a chutia prekvapivo prirodzene. Po ochutnaní jahodového variantu si určite všimnete nejakú umelú pachuť, ale v konečnom dôsledku to nie je žiadna katastrofa a táto príchuť si nepochybne nájde svojich priaznivcov. Čo sa týka konzistencie, musíte počítať s veľmi hustým proteínom. Pochváliť musíme perfektnú rozpustnosť a absenciu akéhokoľvek penenia.
zhrnutie
Kto ho vyrába:

SpoločnosťNutrend je jedným z najväčších českých výrobcov doplnkov strav y a športovej výživy. Je tiež hrdým sponzorom českých olympionikov - Martiny Sáblíkovej, Jaromíra Jágra a ďalších.

Na rozdiel od väčšiny spoločností sa nešpecializuje len na kulturistiku a silové športy, ale aj na vytrvalostné športy. Už len z veľkosti a popularity tejto spoločnosti možno usudzovať, že vyrába doplnky prvotriednej kvality.

Zloženie na porciu (45 g):
 • 34 g bielkovín, ktoré sa do tela uvoľňujú postupne a zabraňujú katabolizmu v noci
 • 1049 mg vápnika, ktorý je nevyhnutný pre silné kosti a zdravé zuby
 • Komplex probiotík a prebiotík, ktoré podporujú trávenie každej bielkoviny
Záverečné hodnotenie:

Micelárny kazeín od spoločnosti Nutrend je veľmi dobrou voľbou, ktorá nestojí veľa peňazí.

Miernou nevýhodou môže byť spomínaná hustota bielkovín, hoci aj na to sa dá zvyknúť a potom si možno bielkoviny obľúbite. Chute nie sú vyslovene umelé, ale niekomu sa tak môžu zdať.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 71,99 -17%
Cena:  € 74,09
Cena:  € 75,03
Cena:  € 61,20 -11%
Cena:  € 79,90

6. Extrifit Long 80 Multiprotein

Extrifit Long 80 Multiprotein

Long 80 je skvelý micelárny kazeín s vylepšeným zložením, chuťovo vyladenými príchuťami a skutočne dobrou stráviteľnosťou vďaka obsahu siedmich účinných enzýmov.

Na sladenie sa používajú glykozidy steviolu, ktoré sa získavajú z rastliny stévia.

 

hlavné body
Výhody:
 • 6 rôznych príchutí
 • Vyladené zloženie
 • Obsahuje prírodné sladidlá
 • Dobrá stráviteľnosť vďaka 7 enzýmom
 • Príjemná cena
Nevýhody:
 • Obsahuje nielen micelárny kazeín, ale aj iné zdroje bielkovín
Náš dojem z výrobku
Vyladiť chuť proteínu, ktorý obsahuje päť zdrojov bielkovín, môže byť pomerne náročné, ale Extrifit to v tomto prípade zvládol veľmi dobre. Zo štyroch dostupných príchutí musíme pochváliť najmä čokoládu, ktorá má príjemnú kakaovú vôňu a celkovo chutí veľmi dobre. Zaujímavou voľbou je aj variant s banánom a jahodami, ktorý by mohol byť trochu výraznejší, ale aj tak chutí veľmi príjemne. Na druhej strane, vanilková príchuť nás príliš nenadchla a zo všetkých dostupných možností ju odporúčame najmenej. Rozpustnosť a konzistencia je podobná ako u konkurenčných proteínov, takže sa rozhodne nie je na čo sťažovať. Pre viac informácií neprehliadnite našu samostatnú recenziu na Multiproteín Extrifit Long 80.
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Spoločnosť Extrifit je od svojho vzniku v roku 2007 jedným z popredných výrobcov športovej výživy v Českej republike. Pri tvorbe nových doplnkov sa zameriavajú predovšetkým na požiadavky silových športovcov a kulturistov a ich víziou je vyrábať doplnky, ktoré účinne podporia nárast svalovej hmoty a sily a účinne bojujú proti podkožnému tuku.

Pod krídlami Extrifitu pôsobí absolútna špička tohto športového odvetvia v Českej republike - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a ďalší.

Zloženie jednej porcie (30 g):
 • 23 g bielkovín, ktoré sa do tela uvoľňujú postupne a zabraňujú katabolizmu v noci
 • Sladidlá sukralóza a glykozidy steviolu, ktoré sú úplne bezpečné pre zdravie
 • 7 tráviacich enzýmov (papaín, amyláza, bromelaín, laktáza, celuláza, proteáza, lipáza), ktoré podporujú trávenie bielkovín až do posledného zvyšku
Záverečné hodnotenie:

Long 80 je skvelý micelárny kazeín za príjemnú cenu. Menšou nevýhodou je podľa môjho názoru komplexný obsah 8 rôznych bielkovín vrátane hydrolyzovaného izolátu a ďalších. Tieto zdroje bielkovín sú síce kvalitné, ale rýchlo sa trávia, čo je v prípade micelárneho kazeínu nežiaduce.

Okrem toho výrobca nikde neuvádza presný pomer jednotlivých zdrojov bielkovín, takže presný obsah micelárneho kazeínu nie je známy.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 56,64
Cena:  € 58,07

7. Optimum Nutrition 100 % Casein

Optimum Nutrition 100 % Casein

100% kazeín je ideálny proteín na noc s postupnou absorpciou až 7 hodín. Vďaka tomu účinne zabraňuje katabolizmu nielen v noci, ale aj počas dňa, ak sa vám nepodarí skonzumovať pevnú stravu.

hlavné body
Výhody:
 • Vynikajúce zloženie
 • Vysoký obsah sodíka a vápnika
 • Obsahuje komplex 5 enzýmov
 • Dostupná cena
Nevýhody:
 • K dispozícii sú len dve príchute
 • Obsahuje 3 rôzne zmäkčovadlá
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Optimum Nutrition je jedným z najdôveryhodnejších a najobľúbenejších výrobcov doplnkov výživy na svete.

Od svojho vzniku v roku 1986 si spoločnosť zakladá na najvyššej kvalite výroby a čistote ingrediencií, vďaka čomu jej výrobky získali mnoho prestížnych ocenení.

V jednej porcii (33 g) nájdete:
 • 25,5 g bielkovín, ktoré sa do tela uvoľňujú postupne a zabraňujú katabolizmu v noci
 • 735 mg vápnika, ktorý je nevyhnutný pre silné kosti a zdravé zuby
 • 185-252 mg sodíka, ktorý je nevyhnutný pre správne fungovanie nervového systému (obsah sa líši v závislosti od príchute)
 • Komplex 5 enzýmov, ktoré podporujú trávenie bielkovín až do posledného zvyšku
Záverečné hodnotenie:

100% Casein je naozaj dobrý produkt za rozumnú cenu, ale musíte sa zmieriť s výberom len z dvoch príchutí - čokoláda a vanilka.

Menšou nevýhodou je podľa nášho názoru obsah guarovej gumy, karagenanu a celulózovej gumy, zmäkčovadiel, ktoré nemajú v kvalitnom výrobku čo robiť. Ak vám to však nevadí, tento nočný proteín je skvelou voľbou pre každého.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 71,21

8. Amix Micellar Casein

Amix Micellar Casein

Micelárny kazeín je skvelý produkt vytvorený kombináciou micelárneho kazeínu a klasickej srvátkovej bielkoviny v pomere 80:20, ako je to aj v prípade klasického mlieka.

Proteín sa uvoľňuje postupne počas 7 hodín, čo z neho robí ideálny produkt na spanie.

hlavné body
Výhody:
 • Skvelé zloženie
 • Vysoký obsah glutamínu a BCAA
 • 4 vyladené príchute
 • Frakcie s vysokým obsahom bielkovín
Nevýhody:
 • Menej porcií na balenie v porovnaní s konkurenciou
 • Obsahuje zahusťovadlá
zhrnutie
Kto ho vyrába:

SpoločnosťAmix patrí k absolútnej špičke v oblasti športovej výživy nielen v Českej republike, ale v celej Európe.

Kvalita je základným kritériom pri výrobe nových doplnkov, vďaka čomu si spoločnosť získala dôveru mnohých profesionálnych aj amatérskych športovcov. Amix sponzoruje aj popredného českého kulturistu Milana Šádka alebo skvelú slovenskú bikini Timeu Trajtelovú.

V jednej porcii (44 g) nájdete:
 • 35,4 g bielkovín, ktoré sa do tela uvoľňujú postupne a zabraňujú katabolizmu v noci
 • 902 mg vápnika, ktorý je nevyhnutný pre silné kosti a zdravé zuby
 • 66 mg komplexu enzýmov DigeZyme 5, ktorý podporuje trávenie bielkovín až do posledného zvyšku
Záverečné hodnotenie:

Micelárny kazeín od spoločnosti Amix je dobrý proteín za prijateľnú cenu, celkový dojem však veľmi kazí obsah zahusťovadiel ( xantán a guarová guma), ktoré by v žiadnom prípade nemali byť v kvalitnom micelárnom kazeíne.

Napriek tomuho odporúčame všetkým, ktorí chcú chuťovo vyvážený proteín s vysokým obsahom bielkovín.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 49,36 -12%

9. GymBeam Kasein Micellar

GymBeam Kasein Micellar

Micelárny proteín Kasein od spoločnosti GymBeam by nemal chýbať v našom rebríčku.

Tento prémiový nočný proteín poskytuje kvalitnú regeneráciu pre unavené svaly, zabraňuje katabolizmu a zabezpečuje maximálne využitie bielkovín. Postupné uvoľňovanie aminokyselín počas 7 hodín z neho robí ideálny doplnok pred spaním.

hlavné body
Výhody:
 • Skvelá cena
 • Prémiové zložky
 • 75 % obsah bielkovín
 • 2 skvelé príchute
Nevýhody:
 • Len jedna veľkosť balenia
 • Obsahuje xantánovú gumu
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Spoločnosť GymBeam bola založená v roku 2013 a počas svojej existencie priniesla na trh množstvo príslušenstva do posilňovne, oblečenia a ďalších doplnkov.

V žiadnom z jej produktov nenájdete "patentované zmesi", za ktorými sa spoločnosť skrýva. Všetky zložky sú voľne dostupné pre každého potenciálneho zákazníka.

V jednej porcii (33 g) nájdete:
 • 25 g bielkovín, ktoré sa do tela uvoľňujú postupne a zabraňujú katabolizmu v noci
Záverečné hodnotenie:

Micellar Kasein je naozaj dobrý nočný proteín za skvelú cenu a odporúčam ho najmä študentom, ktorí chcú kvalitu, ale nemôžu si dovoliť príliš veľa peňazí.

Aj keď si kúpite 2 jednokilové balenia, zaplatíte polovicu ceny konkurenčných dvojkilových balení.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

10. Amix MicelleHD Casein

Amix MicelleHD Casein

MicelleHD Casein je vysokokvalitný nočný proteín obsahujúci reštrukturalizovaný micelárny kazeín z mlieka, ktorý sa v tele rozkladá ešte dlhšie ako klasický kazeín.

Vďaka jedinečnej a patentovanej technológii výroby obsahuje 3x väčšie molekuly ako bežný micelárny kazeín

hlavné body
Výhody:
 • Dlhý čas trávenia
 • 4 skvelé príchute
 • Dobré ingrediencie
 • Obsahuje voľný glutamín
Nevýhody:
 • Vysoká cena
zhrnutie
Kto ho vyrába:

MicelleHD Casein vyrába spoločnosť Amix, jedna z najuznávanejších európskych spoločností v oblasti športovej výživy.

Všetky jej produkty sú založené na kvalite, preto nie je divu, že jej dôverujú amatérski aj profesionálni športovci všetkých kategórií. Amix sponzoruje aj popredného českého kulturistu Milana Šádka alebo skvelú slovenskú bikini Timeu Trajtelovú.

V jednej porcii (40 g) nájdete:
 • 33 g bielkovín, ktoré sa do tela uvoľňujú postupne a zabraňujú katabolizmu v noci
 • 650 mg vápnika, ktorý je nevyhnutný pre silné kosti a zdravé zuby
 • 4 g glutamínu, ktorý zvyšuje produkciu rastového hormónu
Záverečné hodnotenie:

MicelleHD je skutočne kvalitný kazeín, ktorý ponúka skvelé zloženie a skutočne vyladené príchute.

Nevýhodou je však vysoká cena a iba 40 porcií v balení.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 50,15 -14%

11. Amix Night Pro Elite

Amix Night Pro Elite

Náš rebríček najlepších kazeínov uzatvára ďalší proteín od spoločnosti Amix, tentoraz Night Pro Elite.

Tento kazeín ponúka pomer 6 rôznych zdrojov bielkovín obohatených o rôzne komplexy, vďaka čomu sa uvoľňuje do orgazmu až 8 hodín

najdôležitejšie informácie
Výhody:
 • 3 úžasné príchute
 • Dobré ingrediencie
 • Postupné uvoľňovanie aminokyselín
 • 6 rôznych zdrojov bielkovín
Nevýhody:
 • Obsahuje kazeinát vápenatý
 • Niekoľko dávok v balení
zhrnutie
Kto ho vyrába:

Amix je jednou z najuznávanejších európskych spoločností v oblasti športovej výživy.

Všetky svoje výrobky zakladá na kvalite a získava si dôveru mnohých profesionálnych aj amatérskych športovcov. Amix sponzoruje aj popredného českého kulturistu Milana Šádka a skvelú slovenskú bikini Timeu Trajtelovú.

V jednej porcii (50 g) nájdete:
 • 45 g bielkovín, ktoré sa do tela uvoľňujú postupne a zabraňujú katabolizmu v noci
 • Matica na zotavenie pre maximálnu regeneráciu cez noc
 • GHT-ss matrica na zlepšenie produkcie rastového hormónu
 • Systém mentálnej podpory pre maximálnu koncentráciu
 • Bylinný komplex na prirodzenú stimuláciu anabolických hormónov
 • Fosforová matrica pre silné kosti a zdravé zuby
 • 75 mg komplexu 5 enzýmov DigeZyme na podporu trávenia bielkovín do posledného zvyšku
Záverečné hodnotenie:

Aj keď má Night Pro Elite naozaj široké zastúpenie rôznych komplexov, v zložkách nájdete aj látky, ktoré tam nemajú miesto. Jedným z nich je práve kazeinát vápenatý, ktorý je neúčinnou a lacnou napodobeninou micelárneho kazeínu, nájdete tu aj xantánovú a guarovú gumu a ďalšie látky.

Ak ste uvažovali o kúpe Night Pro Elite, odporúčame vám siahnuť radšej po inom kazeíne z nášho rebríčka.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 67,32 -12%
Cena:  € 69,90

Čo je micelárny kazeín?

Micelárny kazeín je bielkovina s postupným uvoľňovaním aminokyselín, ktoré sú tu zastúpené vo forme micel (ochranných obalov). Vyrába sa z čerstvého odstredeného mlieka bez laktózy a tuku.

Veľkou výhodou týchto doplnkov je predovšetkým ich dokonalá využiteľnosť a vstrebateľnosť.

Test a prehľad micelárnych kazeínov

Recenzovaniu najlepších micelárnych kazeínov venujeme veľkú pozornosť a snažíme sa vytvoriť čo najobjektívnejšie porovnanie najlepších produktov na trhu, aby ste si mohli byť stopercentne istí, že s vybraným produktom budete spokojní.

Otestovali sme pre vás najpoužívanejšie a najobľúbenejšie nočné proteíny, aby sme do nášho rebríčka mohli zaradiť len tie naozaj dobré a kvalitné.

Zamerali sme sa na kritériá, ktoré sú dôležité pre každého spotrebiteľa:

 • zložky
 • cena
 • chuť
 • počet porcií v balení,...

Na konci tohto procesu je úplne objektívny rebríček, ktorý by vám mal pomôcť pri rozhodovaní. Nemáme vlastné doplnky výživy, ktoré by sme odporúčali, ani nie sme sponzorovaní žiadnym výrobcom športovej výživy, takže si môžeme dovoliť byť úplne objektívni.

Ako by malo vyzerať ideálne zloženie nočného proteínu?

Ideálny nočný proteín by mal pozostávať z micelárneho kazeínu a len z micelárneho kazeínu, pretože je najúčinnejší a najlepšie sa vstrebáva. Výrobcovia však veľmi často siahajú po lacnejšom kazeináte sodnom (alebo vápenatom), ktorý je síce lacnejší, ale jeho využiteľnosť je minimálna.

Rovnako by v kvalitnom výrobku nemali byť žiadne zahusťovadlá, pretože micelárne kazeíny by mali byť husté a krémové samy o sebe.

Pre koho je/nie je nočný proteín vhodný?

Nočný proteín je skvelou voľbou pre každého, kto sa chce vyhnúť nočnému hladu a minimalizovať riziko katabolizmu počas spánku. Ocenia ho najmä kulturisti a ďalší športovci

Kulturisti

Ak sa snažíte nabrať svalovú hmotu, nie je dobré vystavovať telo dlhému obdobiu bez jedla. Vďaka micelárnemu kazeínu však budú vaše svaly zásobované bielkovinami počas celej noci a nedôjde ku katabolizmu

Ostatní športovci

Ostatní športovci ocenia micelárny kazeín najmä kvôli jeho účinku na regeneráciu. Vďaka zásobovaniu svalov živinami počas celej noci sú svaly schopné lepšie regenerovať svalové tkanivo poškodené námahou

Vegáni

Micelárny kazeín bohužiaľ nie je vhodný pre vegánov, pretože sa vyrába z kravského mlieka. Vhodnou alternatívou však môžu byť rastlinné bielkoviny, ktoré majú často dlhý čas vstrebávania.

Nie je micelárny kazeín škodlivý?

Micelárny kazeín, rovnako ako všetky ostatné doplnky výživy ponúkané na európskom trhu, musí spĺňať prísne kritériá EÚ, aby mohol byť vôbec ponúkaný. To znamená, že ak by bol zdraviu škodlivý, žiadny e-shop by ho nemohol voľne predávať

Má nejaké vedľajšie účinky?

Keďže ide o bielkovinu vyrobenú z mlieka, jej konzumácia predstavuje určité riziko pre ľudí s intoleranciou laktózy. Ak trpíte týmto ochorením, odporúčame vyhýbať sa kazeínovým bielkovinám.

Ak ste však zdraví, nehrozia vám žiadne závažné vedľajšie účinky, aj keď ho budete konzumovať pravidelne.

Ako a kedy používať micelárny kazeín?

Micelárny kazeín je vďaka svojmu zloženiu s postupným uvoľňovaním obzvlášť vhodný na spanie. Ak však nejete pravidelne, môžete ho používať aj počas dňa.

Príprava je rovnaká ako pri klasickom proteíne - stačí rozmiešať odporúčané množstvo v 250 ml vody alebo mlieka a vypiť

Zmiešajte ho s vodou alebo mliekom?

V podstate je na vás, s čím kazeín zmiešate. Z vlastných skúseností však odporúčame používať skôr vodu, pretože mlieko obsahuje laktózu a tá, ako je známe, ovplyvňuje množstvo vstrebateľných bielkovín z bielkovinových doplnkov.

Aká je chuť micelárneho kazeínu?

Väčšina micelárnych kazeínov, ktoré sme doteraz ochutnali, je krémová a chutná, pretože samotné mlieko je sladké. Odporúčame siahnuť po klasickejších a osvedčených príchutiach, ako je vanilka alebo čokoláda, pretože tie chutia dobre v 99 % prípadov

Ako chutí čistý micelárny kazeín?

Čistý micelárny kazeín má mierne sladkú chuť a jeho konzistencia pripomína zrazené mlieko. Keďže však nie je veľmi chutný, odporúčame zvoliť ochutené verzie.

Je lepší tvaroh alebo kazeín?

Tvaroh je veľmi rozšírenou alternatívou micelárneho kazeínu. Je oveľa lacnejší, ale bielkoviny sa oveľa horšie vstrebávajú.

Ak chcete ušetriť, môžete ho zjesť pred spaním, ale micelárny kazeín je oveľa lepšia voľba.

Ktorý nočný proteín si teda vybrať?

Z vlastnej skúsenosti môžeme určite odporučiť prvé 3 proteíny na noc z nášho rebríčka:

Ak vám nevyhovuje žiadny kazeín z nášho rebríčka, vyberte si výrobok, v ktorom je micelárny kazeín jediným zastúpeným zdrojom bielkovín.

Správny výrobok by nemal obsahovať ani zahusťovadlá, ale tie nie sú až takým problémom. V neposlednom rade zvážte cenu. Ak sa vám produkt zdá príliš lacný, podrobnejšie preskúmajte jeho zloženie.

Zdroje informací

 1. https://www.svetfitness.sk/clanok/suplementace-pred-spanim
 2. FOŘT, Petr. Sport a správná výživa. Praha: Ikar, 2002. ISBN 978-80-249-0124-4.

 3. ROUBÍK, Lukáš. Moderní výživa ve fitness a silových sportech. Praha: Erasport, [2018]. ISBN 978-80-905685-5-6.

 4. Protein Digestion: Enzymes, Absorption, and Ways to Improve Digestion. Healthline: Medical information and health advice you can trust. [online]. Copyright © 2005. Dostupné z: https://www.healthline.com/health/protein-digestion

Ako by malo vyzerať ideálne zloženie nočného proteínu?

Základom každého spoľahlivého výrobku je kvalitné a čisté zloženie. To znamená, že výrobok, ktorý si vyberiete, by mal obsahovať len účinné látky a nemal by obsahovať zbytočné prídavné látky. Micelárny kazeín by preto mal obsahovať predovšetkým samotný micelárny kazeín, ktorý je hlavným zdrojom bielkovín. Pri výbere výrobku sa uistite, že namiesto micelárneho kazeínu neobsahuje napríklad nekvalitný kazeinát vápenatý alebo iné látky s podobným názvom. Pretože znejú podobne, ich kvalita a výsledný účinok sú úplne odlišné a výrobok s kazeinátom vápenatým je úplným vyhodením peňazí.

Podobne v kvalitnom micelárnom kazeíne nemajú miesto plnidlá, zahusťovadlá a zbytočné umelé sladidlá či farbivá. Samozrejme, nejaké dochucovadlo musí výrobok obsahovať, ale je veľký rozdiel medzi prírodnými látkami a kontroverznými prídavnými látkami, ako je allura červená alebo brilantná modrá, ktoré sa nachádzajú v niektorých výrobkoch. Vo všeobecnosti platí, že čím jednoduchšie sú zložky, tým lepší bude zvyčajne výrobok (samozrejme, neplatí to absolútne).

Pre koho je/nie je nočný proteín vhodný?

Micelárny kazeín je vhodný pre všetkých športovcov bez ohľadu na úroveň športu, vek, pohlavie alebo čokoľvek iné. Rozhodujúce je, na aký účel micelárny kazeín užívate. Ak hľadáte proteín, ktorý vám pomôže doplniť bielkoviny po tréningu, radšej si pozrite náš rebríček najlepších srvátkových proteínov, pretože kazeín nie je na takéto účely vhodný kvôli jeho pomalej vstrebateľnosti. Ak však hľadáte kvalitný zdroj bielkovín počas celého dňa, micelárny kazeín sa vám môže hodiť. V skutočnosti si ho môžete vychutnať ako rýchlu desiatu kedykoľvek počas dňa, pretože vďaka postupnému uvoľňovaniu bielkovín bude priebežne zásobovať vaše svaly.

Vďaka svojmu priebežnému uvoľňovaniu je micelárny kazeín najvhodnejší na večerné užívanie, aby chránil vaše svaly pred katabolizmom počas noci. Vďaka tomu je vhodný pre všetkých, ktorým hrozí katabolizácia. Môžu to byť napríklad ľudia, ktorí sa snažia zhodiť prebytočný tuk. V takom prípade človek potrebuje vysoký príjem bielkovín na ochranu svalov v stave kalorického deficitu.

Je lepší tvaroh alebo kazeín?

Tvaroh sa často uvádza ako lepšia alternatíva micelárneho kazeínu ako zdroj bielkovín pred spaním. Aby sme mohli jednoznačne povedať, ktorá z týchto dvoch možností je vhodnejšia, je potrebné zvážiť mnoho faktorov, ktoré môžu zmeniť konečnú odpoveď. Keďže ide o pomerne zložitú tému, venovali sme jej samostatný článok s názvom Je na noc lepší micelárny kazeín, tvaroh alebo obyčajný proteín? Dozviete sa v ňom nielen klady a zápory oboch možností, ale aj ich porovnanie z hľadiska obsahu bielkovín či prípadne ceny.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.