Najlepšie športové slúchadlá 2024 - test káblových a bezdrôtových slúchadiel na behanie alebo cvičenie

Často ste sa nás pýtali, ktoré slúchadlá sú vhodné do posilňovne, na behanie alebo inú športovú aktivitu.

V spoločnosti SvetFitness dobre vieme, že slúchadlá sú pri športe absolútnou nevyhnutnosťou, pretože naša obľúbená hudba nás dokáže motivovať k lepším výkonom a zároveň poskytuje určitú izoláciu od okolitého sveta.

Je to len hudba, ty a osa.

Ak teda nechcete v posilňovni počúvať demotivujúce vyhorenie z rádia, pozrite si náš rebríček, ktorý sme zostavili práve na tento účel.

10 najlepších slúchadiel na základe testovania

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. Jabra Elite 65t Jabra Elite 65t Štuple do uší, Pripojenie Bluetooth a NFC, Cena od 4 490 Kč
2. Samsung Galaxy Buds Samsung Galaxy Buds Štuple do uší, Pripojenie Bluetooth, Cena od 2 900 Kč
3. JBL T460BT JBL T460BT Uzavreté slúchadlá Earsmate, Pripojenie Bluetooth, Cena od 999 Kč
4. Apple Airpods 2 Apple Airpods 2 Slúchadlá Peck, Pripojenie Bluetooth, Cena od 3 800 Kč
5. Xiaomi Redmi Airdots Xiaomi Redmi Airdots Štuple do uší, Pripojenie Bluetooth, Cena od 699 Kč
6. QCY T1C QCY T1C Štuple do uší, Pripojenie Bluetooth, Cena od 549 Kč
7. LAMAX Dots 1 LAMAX Dots 1 Štuple do uší, Pripojenie Bluetooth, Cena od 1 290 Kč
8. Niceboy HIVE Niceboy HIVE Uzavreté slúchadlá Earsmate, Pripojenie Bluetooth, Cena od 499 Kč
9. Sony WF-1000XM3 Sony WF-1000XM3 Štuple do uší, Pripojenie Bluetooth a NFC, Cena od 6 490 Kč
10. Xiaomi Mi In-Ear Headphones Basic Xiaomi Mi In-Ear Headphones Basic Štuple do uší, Pripojenie cez kábel, Cena od 160 Kč

Podrobné porovnanie slúchadiel

Slúchadlá Jabra ponúkajú naozaj zaujímavé funkcie, ktoré oceníte nielen pri športe, ale aj pri prechádzkach po meste. Vďaka dlhej výdrži batérie si môžete vychutnávať hodiny hudby bez nabíjania a vďaka vysokej spoľahlivosti sa nemusíte obávať, že by ste v kľúčových situáciách zostali bez svojej obľúbenej hudby.

najdôležitejšie informácie
Klady:
  • Pohodlné nosenie
  • Výdrž batérie je až 30 hodín
  • Ponúka jednoduché a rýchle pripojenie vďaka NFC
  • Vďaka polstrovaným náušníkom netlačia ani pri dlhšom používaní
  • Slúchadlá sa dajú zložiť, čo oceníte najmä pri cestovaní
Nevýhody:
  • Horšia kompatibilita s PC
  • Horšia dostupnosť náhradných slúchadiel
  • Môže spôsobiť oneskorenie zvuku pri videách
  • Neponúka interné úložisko
zhrnutie
Funkcie a pohodlie:

Naprvý pohľad slúchadlá vyzerajú trochu ako handsfree Bluetooth, najmä vďaka prieduchom mikrofónu na vonkajšej strane. To však nikomu neprekáža, naopak, je to veľmi funkčný dizajn. Môžete si vybrať z celkovo piatich farieb - medenej čiernej, titánovo čiernej, zlatobéžovej, čiernej a medenej modrej.

Silikónové nadstavce sú bez zarážky a dobre sedia v ušiach. Problém však môže nastať pri menších ušiach, kde slúchadlá tak dobre nesedia. Hoci sú slúchadlá v ušiach pohodlné, po troch hodinách začnú tlačiť a po piatich hodinách už počúvanie obľúbenej hudby nemusí byť vôbec príjemné.

Slúchadlá Jabra Elite 65t sa pripájajú k telefónu cez Bluetooth a hudbu môžete počúvať, aj keď nemáte v telefóne nainštalovanú aplikáciu. Bez nej sa však zbytočne ochudobníte o veľmi zaujímavé možnosti nastavenia a vyladenia slúchadiel podľa vlastných potrieb.

Kvalita zvuku:

Slúchadlá ponúkajú vyvážený zvukový prejav, takže potešia aj tých najnáročnejších používateľov. Ak ste veľmi náročný poslucháč, potom vás Jabra Elite 65t - ako všetky bezdrôtové slúchadlá - sklamú. Zvuk je však čistý a jasný aj pri vyšších hlasitostiach.

V aplikácii Jabra Sound+ potom môžete doladiť zvuk a nastavenia. Vďaka zábavnému ekvalizéru môžete doladiť každý tón tak, aby bol zvuk čo najkvalitnejší. Nie je to zložité, stačí investovať pár minút času a výsledok môže byť úchvatný.

Výdrž batérie:

Batéria slúchadiel vydrží približne päť hodín prehrávania hudby. Ďalších 10 hodín si potom môžete uložiť do priloženého nabíjacieho puzdra. Celkovo môžete počítať s 15 hodinami počúvania hudby s bezdrôtovými slúchadlami Jabra Elite 65t.

Nevýhodou je, že puzdro sa bohužiaľ nabíja cez zastaraný konektor microUSB. Na druhej strane môžete počítať s tým, že puzdro skutočne vydrží dve plné nabitia slúchadiel alebo desať hodín počúvania.

Konečné hodnotenie:

Slúchadlá Jabra Elite 65t ponúkajú vyvážený zvuk, ktorý postačí prevažnej väčšine používateľov. Vďaka stupňu krytia IP55 získate aj dodatočnú odolnosť. Ide o jedny z najlepších slúchadiel, aké môžete na trhu dostať, so solídnou výdržou batérie. Jediná kritika, ktorá by sa dala slúchadlám vytknúť, je, že by sa mohli trochu lepšie prispôsobiť uchu.

Samsung Galaxy Buds ponúkne používateľom atraktívny dizajn nielen slúchadiel, ale aj nabíjacieho boxu. Bezdrôtové nabíjanie a skvelé funkcie potešia používateľov a v kombinácii s dlhou výdržou batérie ide o najlepšie slúchadlá od spoločnosti Samsung. Navyše boli predstavené pomerne nedávno, takže získate bezdrôtové slúchadlá s najnovšími funkciami.

najdôležitejšie informácie
Klady:
  • Výdrž batérie 6 hodín
  • Dotykové ovládanie
  • Nastavenia oznámení
  • Bezdrôtové nabíjanie
  • Rýchle párovanie
Nevýhody:
  • Chýba vnútorná pamäť
  • Ťažšie uskutočňovanie hovorov, keď je hluk
  • Cena
  • Žiadna aplikácia pre iOS
  • Horší záves pri nabíjacom boxe
zhrnutie
Vlastnosti a pohodlie:

Celkovo sa môžete tešiť na tri rôzne farebné varianty - čiernu, bielu a žltú. Samotné slúchadlá sú veľmi ľahké a malé. Slúchadlá veľmi malé a ľahké, ale sú tiež veľmi malé a ľahké. Vďaka premyslenej konštrukcii skvele filtrujú okolitý hluk, takže vás pri počúvaní hudby nebudú vôbec rušiť.

To, čo robí zo slúchadiel Samsung Galaxy Buds skvelé športové slúchadlá, je skutočnosť, že nevypadávajú a zostávajú na svojom mieste aj počas náročnejších športových aktivít. Ak si teda kupujete slúchadlá primárne na šport, potom sa vám investované peniaze do týchto slúchadiel určite oplatia.

Kvalita zvuku:

Ak hodnotíme kvalitu zvuku, môžeme pokojne povedať, že slúchadlá Samsung uspeli aj v tomto bode. Zvuk je nádherne čistý, možno s trochu väčším dôrazom na basy. Túto možnosť však môžete upraviť v aplikácii Samsung Wearable.

Zvuk si zachováva svoju kvalitu aj pri vyššej hlasitosti a poteší aj náročnejších používateľov. Kvalita zvuku je dobrá aj pri telefonovaní, takže sa nemusíte hanbiť telefonovať so slúchadlami Buds. Len si dajte pozor na akýkoľvek hlasný hluk v okolí.

Výdrž batérie:

V tele slúchadiel je ukrytá 58 mAh batéria, ktorá vystačí na šesť hodín počúvania hudby alebo päť hodín telefonovania. Ďalšie napájanie sa ukrýva v nabíjacom boxe, kde na slúchadlá čaká porcia ďalších 13 hodín počúvania.

Nabíjací box môžete nabíjať pomocou kábla USB-C alebo môžete použiť aj bezdrôtové nabíjanie. To je skvelá správa pre všetkých, ktorí majú powerbanku alebo telefón, ktorý dokáže bezdrôtovo nabíjať iné zariadenia.

Záverečné hodnotenie:

Slúchadlá Galaxy Buds od spoločnosti Samsung ponúkajú zvýšenú ochranu IPX2, takže sa nemusíte obávať ich používania pri športovaní. Práve naopak! Slúchadlá vás svojím dizajnom a množstvom technológií, ktoré ukrývajú vo svojich útrobách, pozývajú na športovanie.

Vďaka rýchlemu spárovaniu s telefónom vám nič neunikne. Slúchadlá sú navrhnuté špeciálne pre aktívnych používateľov. Používatelia iPhonu však budú, žiaľ, sklamaní, pretože im chýba aplikácia pre iOS.

Slúchadlá JBL sú zvyčajne synonymom kvality. JBL T460BT ponúka pomerne dobrú skladateľnú konštrukciu, vďaka ktorej sa slúchadlá ľahko balia na cesty. Poslucháči ocenia výrazné a dobré basy. Plusom je aj jednoduché používanie a obrovská výdrž batérie na jedno nabitie.

najdôležitejšie informácie
Klady:
  • Ovládanie na uchu
  • Hmotnosť
  • Výdrž batérie 11 hodín
  • Nízka cena
Nevýhody:
  • Len káblové nabíjanie
  • Nevhodné na volanie
  • Lacnejšie materiály
zhrnutie
Funkcie a pohodlie:

Spoločnosť JBL ponúka v tejto sérii celkom tri farebné varianty - čiernu, bielu a modrú. Treba poznamenať, že modré slúchadlá vyzerajú skvele. Cenové rozpätie je viditeľné najmä pri použití lacnejších materiálov, čo má samozrejme priamy vplyv na používateľský zážitok.

Napríklad na hlavovom moste nie je žiadne polstrovanie, napriek tomu slúchadlá bez väčších problémov držia na hlave. Vďaka tomu, že sú pomerne ľahké, vás po chvíli počúvania nezačnú bolieť uši. Jednoduché ovládanie a najmä pomerne rýchle párovanie sú však najväčšou výhodou - hneď po cene.

Kvalita zvuku:

Ak sa pozrieme na JBL T460BT z hľadiska kvality zvuku, musíme poznamenať, že slúchadlá znejú dobre. Používateľa potešia slušné silné basy, zatiaľ čo výšky sú na tom s výkonom týchto slúchadiel horšie. Záleží hlavne na tom, aký žáner hudby počúvate viac. Samotné slúchadlá však ponúkajú kvalitný zvuk, ktorý neohromí, ale zároveň ani neurazí.

Výdrž batérie:

Výrobca uvádza, že slúchadlá by mali vydržať až 11 hodín v kuse, čo je skutočne brutálna výdrž batérie, ktorej sa mnohé bezdrôtové slúchadlá nemôžu rovnať. Nabíjanie slúchadiel potom prebieha len pomocou kábla, a to ešte zastaraného typu microUSB. Nevýhodou je, že počas nabíjania nemôžete slúchadlá používať na počúvanie hudby alebo telefonovanie.

Konečné hodnotenie:

Slúchadlá JBL T460BT ponúkajú používateľom veselý dizajn a dobrú ergonómiu. Slúchadlá sa pohodlne držia na hlave a nemajú tendenciu padať. Ak vezmete do úvahy cenové rozpätie, získate slúchadlá, ktoré ponúkajú vynikajúci zvuk a prakticky to najlepšie na trhu bezdrôtových slúchadiel.

AirPods 2 sú druhou generáciou veľmi obľúbených slúchadiel Apple. Okrem rozpoznávania slúchadiel do uší ponúka aj niekoľko ďalších inovácií, ktoré ocení každý fanúšik slúchadiel Apple. Možnosť hlasového ovládania bude určite prínosom, najmä pre tých z vás, ktorí nechcú vyťahovať telefón z vrecka. Ako už názov napovedá, tieto slúchadlá sú určené predovšetkým pre majiteľov telefónov Apple, pre ktorých sú však jasnou voľbou

hlavné body
Klady:
  • Bezdrôtové nabíjanie
  • Rýchle párovanie aj medzi zariadeniami
  • Jednoduchá detekcia nabíjania
Nevýhody:
  • Rovnaký dizajn ako pri prvej generácii slúchadiel AirPods
  • Menšia odolnosť
  • Chýba odolnosť voči vode
zhrnutie
Funkcie a pohodlie:

Čo určite poteší všetkých používateľov, je možnosť ovládať slúchadlá hlasom. Bez toho, aby ste museli čokoľvek vyťahovať, môžete ľahko zvýšiť hlasitosť slúchadiel alebo preskočiť skladbu. Podobne veľmi dobre funguje aj hmatové ovládanie.

Slúchadlá majú aj dobré filtrovanie okolitého hluku, takže vás pri počúvaní nebudú vôbec rušiť. Ak vlastníte viacero produktov Apple, určite oceníte veľmi rýchle pripojenie ku všetkým jeho produktom.

Nanešťastie sa dizajnovo nelíši od svojho predchodcu. Takže ak ste mali problém s touto generáciou, keď ste ju športovali, s druhou to nebude o nič lepšie. Tieto slúchadlá jednoducho nebudú vyhovovať každému.

Kvalita zvuku:

Samotná kvalita zvuku je dostatočná. Hoci nie je určený pre tých, ktorí si chcú dopriať skutočne nezabudnuteľný hudobný zážitok, zvuk je pre väčšinu smrteľníkov úplne dostačujúci, či už športujete, alebo sedíte v autobuse.

Zvuk je počas prehrávania hudby konštantný a slúchadlá sú skvelé aj na telefonovanie. Mikrofóny sú dostatočne kvalitné a nechýba ani filtrovanie šumu z okolia. Hlasitosť je rozhodne dostatočná počas hovoru aj počúvania.

Výdrž batérie:

Slúchadlá sľubujú až 5 hodín výdrže batérie na jedno nabitie. To je plne postačujúce na športové použitie. V spojení s nabíjacím boxom získate až 24 hodín navyše. To je naozaj dlhá výdrž batérie, ktorá musí stačiť aj tým najnáročnejším používateľom.

Za ďalších 15 minút môžete slúchadlá nabiť z nabíjacieho boxu, takže získate tri hodiny počúvania. Nabíjanie a výdrž preto možno hodnotiť ako veľmi dobré! V spojení s bezdrôtovým nabíjaním si určite užijete výdrž batérie.

Konečné hodnotenie:

Ak sa na slúchadlá pozrieme bližšie, zistíme, že v porovnaní s predchádzajúcou generáciou nedošlo k žiadnej zmene dizajnu, čo nie je práve pozitívne. Čo sa však týka zvuku alebo odolnosti, AirPods 2 ponúkajú kvalitný výkon, ktorý sa pri športe určite bude hodiť.

Zaujímavé alternatívne slúchadlá pre tých z vás, ktorí nechcú míňať za slúchadlá viac, ako je skutočne potrebné. Samotné zariadenia Airdots sú kvalitné, majú naozaj veľký dosah a môžu sa pochváliť najnovšou technológiou Bluetooth, ktorá so sebou, samozrejme, prináša mnoho výhod z hľadiska konektivity.

najdôležitejšie informácie
Klady:
  • Aktívne potláčanie hluku
  • Pohodlné nosenie
  • Ľahké
Nevýhody:
  • Nižšia vytrvalosť
  • Problém s magnetmi
  • Žiadny nabíjací adaptér
zhrnutie
Funkcie a pohodlie:

Slúchadlá ponúkajú používateľom aktívne potlačenie okolitého hluku, čo je určite vítaná funkcia. Ďalšou skvelou správou je veľmi nízka hmotnosť, vďaka ktorej sa slúchadlá veľmi pohodlne nosia. Aj preto sú Redmi AirDost prispôsobené špeciálne na športové aktivity.

Po vybalení z krabice si všimnete aj tri rôzne veľkosti slúchadiel, takže si každý môže vybrať tie, ktoré mu najviac vyhovujú. Vďaka použitým materiálom, ktoré sa samozrejme odrážajú na cene, potom slúchadlá pôsobia trochu lacným dojmom, ale funkčne fungujú bezchybne

Kvalita zvuku:

Ak sa na slúchadlá pozrieme z hľadiska zvuku, nemôžeme si na nič sťažovať. Slúchadlá sa môžu vyrovnať aj drahším konkurentom. Basy a výšky sú vyvážené a nič nevyčnieva. Celkovo, keď hodnotíme zvuk, je príjemne vyvážený a každý používateľ si na zvuku nájde niečo, čo bude slúchadlá milovať alebo nenávidieť

Výdrž batérie:

Slúchadlá vydržia na jedno nabitie hrať 3 až 4 hodiny. V tomto smere trochu zaostáva za konkurenciou iných značiek. Spolu s nabíjacím boxom získate celkovo približne 12 hodín prehrávania hudby. Problémom však je, že nabíjanie slúchadiel trvá pomerne dlho. V skutočnosti ich môžete nabiť z 0 na 100 za hodinu a pol, čo je naozaj dlhý čas.

Konečné hodnotenie:

Slúchadlá Redmi AirDots majú štandard IPX4, takže sú vhodné aj na behanie vonku alebo iné športové aktivity. Niektorých môžu odradiť manuálne tlačidlá na ich ovládanie, ale vzhľadom na cenu je to pochopiteľné. Veľká škoda je, že na nabíjanie boxu sa stále používa microUSB a nie novšie USB-C. Na druhej strane poteší rýchlosť párovania, ako aj možnosť používať slúchadlá namiesto handsfree.

QCY T1C sú nepochybne zaujímavé bezdrôtové slúchadlá, ktoré sú k dispozícii za veľmi lukratívnu cenu. Ponúkajú mnoho užitočných funkcií, ktoré oceníte najmä ako športovec, ale zároveň vás nebudú stáť polovicu výplaty. Osobne by sme slúchadlá odporúčali najmä na ľahšie športy.

hlavné body
Klady:
  • Nízka cena
  • Bluetooth 5.0
  • Nízke náklady, nízka cena, jednoduché použitie
Nevýhody:
  • Konštrukcia nabíjacieho boxu
  • Oneskorenie pri sledovaní videí
  • Veľmi slabý mikrofón
zhrnutie
Funkcie a pohodlie:

Slúchadlá QCY T1C sú pomerne malé, v niektorých prípadoch možno až príliš malé. Vďaka svojej veľkosti a hmotnosti sa však skvele hodia len na športovanie, pri ktorom vám nebudú nijako prekážať. Ak si s nimi chcete pozrieť videá alebo film, pripravte sa na menšie sklamanie. Nanešťastie dochádza k oneskoreniu prenosu zvuku.

Rovnako tak slúchadlá nebudú úplne ideálne na telefonovanie. Hoci do slúchadiel počujete druhú osobu dobre, mikrofón je bohužiaľ príliš slabý. Mikrofón nie je počuť ani v dobrých hlukových podmienkach.

Kvalita zvuku:

Zvuk je za danú cenu celkom priechodný. Musíme si uvedomiť, v akej cenovej kategórii sa nachádzame, a podľa toho hodnotiť zvuk. Môžeme povedať, že slúchadlá QCY T1C znejú správne. Nemôžete očakávať zázraky, ale zároveň nebudete ani vyslovene sklamaní.

Ak by sme mali niečo pochváliť, potom to budú určite basy, s ktorými slúchadlá dokážu naozaj dobre pracovať. Na druhej strane je sklamaním, že slúchadlá nepodporujú žiadny pokročilý kodek, čo je možno dôvodom nižšej ceny.

Výdrž batérie:

Pokiaľ ide o výdrž batérie a celkovú dobíjateľnosť, trochu vás sklamal dizajn dobíjacieho puzdra, ktorý je veľmi strohý. Slúchadlá ponúkajú približne 3 hodiny výdrže batérie na jedno nabitie a nabíjacie puzdro potom umožní až tri plné nabitia. Celkovo môžete počúvať až 12 hodín.

Záverečné hodnotenie:

Bezdrôtové slúchadlá QCY T1C ponúkajú lacnejšiu možnosť bezdrôtových slúchadiel. Všetko funguje tak, ako má, náušníky sú pohodlné a slúchadlá majú určitú výdrž aj pri dlhšom športovaní. Ak hľadáte športové slúchadlá, ktoré budete používať len na príležitostné počúvanie hudby, potom sú tieto slúchadlá pre vás.

Slúchadlá s vynikajúcim zvukom, rýchlym párovaním so zariadením a dlhou životnosťou. Ide teda o Lanax Dots1, ktoré by nemali chýbať v repertoári žiadneho športovca. Vďaka svojej veľkosti sú tieto slúchadlá ideálne nielen na šport, ale aj na počúvanie hudby počas chôdze alebo cestovania.

hlavné body
Plusy:
  • Dlhodobá životnosť
  • Dokonalý a vyvážený zvuk
  • Integrovaný mikrofón
Nevýhody:
  • Horšie nabíjacie puzdro
  • LED bliká príliš často
  • Použité horšie materiály
zhrnutie
Funkcie a pohodlie:

Slúchadlá Lanax Dots1 sú pomerne odolný kúsok, ktorý sa skvele hodí na športové aktivity. Vďaka svojej veľkosti sa dajú ľahko nasadiť do uší a nevypadávajú ani pri aktívnejších športoch. Párovanie so zariadeniami je naozaj rýchle a takmer bezproblémové. Tu a tam sa vyskytne nejaké oneskorenie, ale nie je to nič drastické.

Pomocou jednoduchých ovládacích prvkov môžete podľa potreby zvýšiť alebo znížiť hlasitosť. Vďaka technológii Bluetooth 5.0 je pripojenie stabilné a slúchadlá majú aj pomerne veľký dosah až 10 metrov. Ideálne na pohyb po dome so slúchadlami.

Kvalita zvuku:

Ak sa na slúchadlá pozrieme z hľadiska zvuku, môžete sa tešiť na čistý a vyvážený zvuk, ktorý konkuruje aj drahším modelom iných značiek. Vďaka vyváženému zvuku si môžete vychutnať nielen vynikajúce basy, ale aj príjemné stredy a výšky.

Výdrž batérie:

Výrobca uvádza, že slúchadlá vydržia počúvať hudbu približne 6 hodín. Okrem toho môžete pomocou puzdra nabíjať slúchadlá tao až 5-krát. Celkovo získate neuveriteľnú výdrž batérie približne 30 hodín, čo vám vystačí na veľmi dlhú cestu na dovolenku.

Záverečné hodnotenie:

Slúchadlá Lanax Dots1 ponúkajú naozaj zaujímavé slúchadlá za veľmi príjemnú cenu. Skvelé párovanie, vyvážený zvuk a úžasná odolnosť. Slúchadlá ponúkajú presne to. Určite ich využijete pri športe, ale aj pri každodennom nosení. Slúchadlá sú malé, takže sú aj celkom prenosné.

Slúchadlá Niceboy Hive ponúkajú skvelé spracovanie, ktoré si zaručene zamilujete. Vďaka príjemnej cene a dlhej životnosti sú vhodné nielen na šport, ale aj na každodenné nosenie, a vďaka pomeru ceny a kvality sa im len veľmi ťažko hľadá konkurencia. Slúchadlá sa hodia prakticky ku všetkému, čo nosíte, takže sa nemusíte hanbiť vziať si ich nielen do posilňovne, ale všeobecne kamkoľvek pôjdete.

hlavné body
Plusy:
  • Káblové pripojenie
  • Slúchadlá s dlhým dosahom
  • Dá sa použiť na telefonovanie
Nevýhody:
  • Nabíjanie len cez microUSB
  • Vysoká hmotnosť
  • Pri dlhšom počúvaní bolia uši
zhrnutie
Vlastnosti a pohodlie:

Slúchadlá Niceboy Hive sa predávajú v dvoch farbách. Jeden je biely a druhý čierny. Oba varianty vyzerajú veľmi pekne. Hoci sú slúchadlá pumpové, ponúkajú dobrý úložný priestor, ktorý sa môže hodiť najmä pri cestovaní. Ich zloženie je navyše veľmi jednoduché.

Obrovskou výhodou je, že slúchadlá môžete pripojiť aj pomocou 3,5 mm konektora. Ak sa slúchadlá vybijú, môžete pokračovať v počúvaní hudby, ale bez kábla. Tlačidlové ovládanie je veľmi jednoduché a čoskoro si naň zvyknete.

Hoci je tlmenie slúchadiel dobré, vzhľadom na veľkosť vás pri dlhšom počúvaní začnú bolieť uši, čo môže byť dosť nepríjemné. Je to preto, že slúchadlá nezakrývajú celé uši, ale len ich vnútornú časť. Preto je dlhé počúvanie nepríjemné.

Kvalita zvuku:

Zvuk je stabilný a predovšetkým čistý. Neuspokojí najnáročnejších používateľov, ale určite poteší priemerného poslucháča hudby. Vysoké výšky a dobrá počuteľnosť robia z týchto slúchadiel ideálneho spoločníka nielen na šport.

Čo musíme pochváliť, je vynikajúci rozsah hlasitosti. Slúchadlá si môžete pustiť tak hlasno, ako naozaj chcete. Bohužiaľ, len maximálna hlasitosť by sa dala posunúť o niečo ďalej, ale aj tak je rozsah hlasitosti veľkým plusom.

Výdrž batérie:

Výdrž batérie zariadenia Niceboy Hive je približne 13 hodín počúvania hudby, čo je rozhodne skvelá výdrž na jedno nabitie. Problémom však je, že slúchadlá sa potom nabíjajú z nuly na sto až tri hodiny, čo je pomerne dlhý čas. Okrem toho sa nabíja prostredníctvom zastaraného microUSB. Výdrž batérie je však úctyhodná.

Konečné hodnotenie:

Kúpou týchto slúchadiel získate spoľahlivé a kvalitné slúchadlá určené skôr do posilňovne ako napríklad na behanie. Pripojenie Bluetooth je stabilné, takže nedochádza k výpadkom. Rozsah hlasitosti si rozhodne zaslúži pochvalu, rovnako ako naozaj dlhá výdrž batérie.

Tieto slúchadlá pochádzajú od dobre zavedeného a známeho výrobcu, ktorý naozaj vie, ako vyrábať slúchadlá. Slúchadlá Sony WF-1000XM3skvele potláčajú okolitý hluk, výborne sa s nimi telefonuje a celkovo patria medzi najlepšie slúchadlá na trhu. Nanešťastie ich znižuje príliš vysoká cena, ktorá väčšinu športovcov odradí. Ak však váš rozpočet nie je obmedzený a chcete to najlepšie, nie je o čom premýšľať

hlavné body
Plusy:
  • Nabíjanie cez USB-C
  • Možnosť párovania NFC
  • Vhodné na telefonovanie
Nevýhody:
  • Väčšie nabíjacie puzdro
  • Chýba bezdrôtové nabíjanie
  • Príliš vysoká cena
zhrnutie
Funkcie a pohodlie:

Spoločnosť Sony sa pri týchto slúchadlách naozaj snažila. Do balenia pridali aj niekoľko silikónových nástavcov, aby ste si mohli vybrať ten, ktorý vám najlepšie padne do ucha. Veľkou výhodou je možnosť spárovania telefónu a slúchadiel pomocou technológie NFC.

Samotné slúchadlá veľmi dobre sedia v ušiach a každé slúchadlo je k telefónu pripojené samostatne, čo prináša výhody najmä v oblasti zvuku. Ovládanie slúchadiel je veľmi jednoduché a zároveň prepracované.

Kvalita zvuku:

Sony WF-1000XM3 ponúka naozaj živý a skvelý zvuk, ktorý poteší aj tých najnáročnejších používateľov. Zvuk je dostatočne bohatý a vďaka ekvalizéru v aplikácii Sony Headphones Connet si ho môžete prispôsobiť vlastným potrebám.

Hlasitosť zvuku je dostatočná a čo je najdôležitejšie, slúchadlá úžasne potláčajú okolitý hluk. Spoločnosť Sony vsadila na aktívne potláčanie okolitého hluku a rozdiel medzi vypnutým a zapnutým potláčaním je obrovský.

Výdrž batérie:

Slúchadlá vydržia na jedno nabitie 6 hodín a z puzdra ich môžete nabíjať celkovo 3-krát. Celkovo môžete so zapnutým potlačením okolitého hluku prehrávať až 24 hodín. Ak ho vypnete, môžete počúvať až 32 hodín.

Nabíjanie potom prebieha cez moderný konektor USB-C. Menšou nevýhodou môže byť možno fakt, že slúchadlá sa z nuly na sto nabijete z puzdra za hodinu a pol. Ak sa ponáhľate, tento čas môže byť naozaj dlhý.

Konečné hodnotenie:

Slúchadlá Sony sú v súčasnosti skutočne jedny z najlepších! Ich kúpu nebudete ľutovať, ale cena je naozaj vysoká. Sú dobré na šport, ale nemajú zvýšenú odolnosť, ale na ľahšie športové aktivity ju ani nepotrebujete.

10. Xiaomi Mi In-Ear Headphones Basic

Xiaomi Mi In-Ear Headphones Basic

Slúchadlá Xiaomi ponúkajú kvalitu s veľmi nízkou cenou. Slúchadlá do uší sú ideálne takmer na akýkoľvek šport, či už ide o outdoorové aktivity alebo napríklad o posilňovňu. Majú však jeden hlavný háčik, a tým je kábel. Slúchadlá teda nie sú bezdrôtové, ale ak máte naozaj obmedzený rozpočet, ide o veľmi dobrú možnosť, ktorá vás určite nesklame

hlavné body
Klady:
  • Nízka cena
  • Dá sa použiť na telefonovanie
  • Dobre sedí na ušiach
Nevýhody:
  • Sú zapojené
  • Žiadne potlačenie okolitého hluku
  • Neponúka väčšiu odolnosť
zhrnutie
Funkcie a pohodlie:

Slúchadlá Xiaomi Mi In-Ear Basic ponúkajú moderný dizajn a ovládanie na kábli. Vďaka tomu je ovládanie slúchadiel jednoduché. Celkovo môžete získať tri farebné varianty a v balení dostanete aj silikónové nástavce, takže si môžete vybrať ten, ktorý vám najlepšie padne do ucha.

Kvalita zvuku:

Kvalita zvuku je na dobrej úrovni, samozrejme, ak vezmete do úvahy cenu. Samotná reprodukcia zvuku je bez väčších chýb, ponúka čisté výšky a vierohodné hĺbky. Na počúvanie počas športových aktivít je to úplne postačujúce.

Konečné hodnotenie:

Slúchadlá Xiaomi ponúkajú lacnú alternatívu vhodnú na športovanie, ale bohužiaľ sa budete musieť zmieriť s káblom. Ale ani to nebude až taký problém, prípadne môžete pridať pár stoviek a kúpiť si bezdrôtové slúchadlá nižšej triedy.

Test športových slúchadiel

Recenzovaniu najlepších športových slúchadiel venujeme veľkú pozornosť a snažíme sa vytvoriť čo najobjektívnejšie porovnanie najlepších produktov na trhu, aby ste si mohli byť stopercentne istí, že s vybraným produktom budete spokojní. Na rozdiel od rebríčkov doplnkov sme nemohli všetky slúchadlá osobne otestovať, ale čerpali sme zo skúseností iných používateľov - od našich priateľov z posilňovne až po recenzentov Heureky.

Zamerali sme sa na kritériá, ktoré sú dôležité pre každého spotrebiteľa:

  • Kvalita
  • Odolnosť voči potu a mechanickému poškodeniu
  • Grip v športe a viac...

Na konci tohto procesu je úplne objektívny rebríček, ktorý by vám mal pomôcť pri rozhodovaní. Nie sme sponzorovaní za propagáciu určitých produktov a nespolupracujeme so žiadnym výrobcom, takže sme úplne objektívni a snažíme sa vám odporučiť naozaj len to najlepšie.

Aké sú teda najlepšie slúchadlá na šport?

Nie je možné jednoznačne povedať, ktoré slúchadlá sú najlepšie, pretože to závisí od konkrétneho športu, ktorý robíte. Keďže nejde o úplne lacnú investíciu, musíte si slúchadlá starostlivo vybrať. Uverejnili sme len tie, ktoré sme považovali za najprínosnejšie, či už z kritických alebo pozitívnych recenzií. Ak vás teda slúchadlá zaujali, odporúčame vám, aby ste sa pred kúpou ešte raz pozreli na recenzie a zvážili svoj nákup

Z vlastnej skúsenosti odporúčame skôr bezdrôtové slúchadlá, pretože kábel je pri športe skôr na obtiaž. Po prvé, prekáža, po druhé, často môže vypadnúť a vy sa budete viac sústrediť na neustále opravy ako na samotný šport.

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá na behanie

Najlepšími bezdrôtovými slúchadlami na behanie sú určite Jabra Elite 65t, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby pevne držali v ušiach aj počas náročných aktivít, ako je beh. Sú bezdrôtové, prachotesné, vodotesné a dobre potláčajú okolitý hluk. Sú skrátka ideálnou voľbou pre bežcov.

Najlepšie slúchadlá do posilňovne

Víťaza nášho rebríčka - Sony MDR-ZX330BT- považujeme za najlepšie slúchadlá do posilňovne. Sú veľmi pohodlné, majú moderný dizajn a poskytujú kvalitný zvuk. Neexistuje ani žiadny zbytočný kábel, ktorý by obmedzoval vaše pohyby. Vďaka technológii bluetooth je pripojenie jednoduché a rýchle, takže sa môžete maximálne sústrediť na tréning a nenechať sa ničím rušiť.

Ktoré športové slúchadlá si vybrať?

Z vlastnej skúsenosti vieme, že výber kvalitných slúchadiel na šport nie je taký jednoduchý, ako by sa mohlo zdať.

Niektoré majú dobrú kvalitu zvuku, ale nemusia dobre sedieť v ušiach, takže sú nepoužiteľné na šport. Iné dokonale spĺňajú predchádzajúce dve požiadavky, ale majú pre zmenu krátky kábel, a ich použitie je preto značne obmedzené.

Pri výbere ideálnych slúchadiel skrátka zohráva úlohu mnoho aspektov.

1. Tvar slúchadiel

Tvar slúchadiel nie je dôležitý len z vizuálneho hľadiska, ale určuje aj akustické vlastnosti slúchadiel. Uzavreté slúchadlá majú mušle úplne uzavreté na strane od hlavy, čo zabezpečuje potlačenie väčšiny okolitých zvukov.

Naopak, okolie nebude počuť takmer nič z toho, čo používateľ počúva, ani pri maximálnom zosilnení. Na druhej strane otvorené slúchadlá prepúšťajú väčšinu zvukov do okolia a nijako výrazne neoddeľujú poslucháča od okolia

2. Káblové vs. bezdrôtové slúchadlá

Ak hľadáte najlepšie riešenie pre šport, určite odporúčame siahnuť po bezdrôtovom pripojení. Jednoducho pripojte slúchadlá cez Bluetooth, zapnite skladby a už sa o ne nemusíte starať.

Na druhej strane je kábel počas športovej aktivity len na obtiaž, nehovoriac o tom, že väčšina výrobcov ho nevyrába dostatočne dlhý a vy sa kvôli nemu nebudete môcť plne sústrediť na šport

3. Cena

Slúchadlá si môžete zaobstarať za pár stokorún alebo aj za desaťtisíce. Samozrejme, záleží na vás, koľko peňazí ste ochotní do slúchadiel investovať, avšak kvalitné slúchadlá sa dajú zohnať v rozmedzí 700 - 1000 Kč.

Slúchadlá, kamene alebo náhlavná súprava?

Skôr než sa dostaneme k tomu, ktoré slúchadlá sú ideálne na šport, je dobré povedať si o každom type niekoľko viet

1. Slúchadlá do uší

Ich princíp spočíva v tom, že sa zapájajú priamo do zvukovodu, odkiaľ cez úzku trubicu prenášajú zvuk. Menič slúchadiel funguje v podstate ako piest, na ktorého druhej strane je sluchový orgán.

2. Pecky

Sú to najbežnejšie slúchadlá vôbec a k väčšine telefónov ich dostanete úplne zadarmo. Problém je v tom, že ušná skrutka je veľmi variabilná, a preto niekomu môžu pecičky perfektne sedieť, zatiaľ čo niekto iný ich nemôže vystáť.

3. Náhlavná súprava

Ako už názov napovedá, nasadzujú sa na hlavu. Ďalej ich možno rozdeliť na uzavreté, otvorené a polootvorené.

Slúchadlá by sme odporúčali iba do posilňovne, pretože pri prudkých pohyboch by vám mohli vypadnúť z uší. Pri aktívnom pohybe odporúčame slúchadlá do uší alebo štuple do uší podľa toho, ktorý typ slúchadiel vám viac vyhovuje.

Na čo si dať pozor pri cvičení so slúchadlami?

Keď cvičíte v telocvični alebo beháte po rušnom meste, je samozrejme príjemné vylúčiť všetky rušivé vplyvy a počúvať obľúbenú hudbu, ktorá vás tiež môže motivovať. Sú však situácie, keď je dobré slúchadlá na chvíľu odložiť alebo aspoň trochu stíšiť zvuk. Prvou z nich je už spomínané behanie po meste. Samozrejme, je lákavé zbaviť sa rušivých zvukov prechádzajúcich áut, ale ak cez slúchadlá nepočujete nič, čo sa deje okolo vás, vystavujete sa pomerne veľkému riziku. Platí to najmä na priechodoch pre chodcov alebo na chodníkoch pozdĺž rušných ciest, kde je hustá premávka. Kapitolou samou o sebe je behanie večer alebo dokonca v noci, keď tiež nie je vhodné z bezpečnostných dôvodov nemať prehľad o tom, čo sa deje okolo vás.

Ak nie ste úplne zdatní v cvičení, môže byť pre vás výhodné vyhnúť sa noseniu slúchadiel aj v telocvični. Prečo? Vykonávanie niektorých cvičení si vyžaduje maximálnu koncentráciu. Ak sú pre vás tieto pohyby nové a ešte stále nemáte stopercentne zdokonalenú techniku, nosenie slúchadiel môže byť kontraproduktívne. Technicky náročné cviky si vyžadujú koordináciu všetkých svalov, čo znamená, že všetka vaša pozornosť musí byť zameraná na každé jedno opakovanie, ktoré vykonávate. Ak však máte svoju obľúbenú hudbu pustenú na plné pecky, možno budete správne motivovaní, ale technika cvičenia pôjde pravdepodobne bokom.

Dlhodobé užívanie kreatínu

Kreatín sa môže používať dlhodobo bez nežiaducich účinkov, v takom prípade odporúčame nastaviť dávkovanie na 3 - 5 gramov denne. V tréningové dni je ideálne užívať kreatín pred tréningom, v netréningové dni ho môžete užívať kedykoľvek. Stojí však za zváženie, či má vôbec zmysel kreatín dlhodobo dopĺňať. Ak ho prestanete užívať, určite a preukázateľne to nepovedie k úbytku svalovej hmoty a stratíte len zadržanú vodu. Jediným potenciálne problematickým bodom môže byť, ak náhle užijete veľké množstvo kreatínu. Ako sme podrobnejšie rozoberali v našom článku s názvom Môžem sa predávkovať kreatínom?, pri užívaní veľkého množstva tohto doplnku môžete pociťovať hnačku, nadúvanie alebo bolesti brucha. Tento účinok by však mal byť skôr krátkodobý a mal by pomerne skoro zmiznúť.

Možné nebezpečenstvá kreatínu

Veľmi zriedkavo sa pri užívaní kreatínu môžu vyskytnúť problémy s obličkami, a to len u ľudí, ktorí sú náchylní na ochorenia pečene alebo obličiek. Ak teda patríte medzi týchto ľudí, poraďte sa o užívaní kreatínu ako doplnku výživy so svojím lekárom. Pre bežnú populáciu by však malo byť užívanie kreatínu (aj dlhodobé) pre pečeň a obličky úplne bezpečné. Viac sa o tom dočítate v našom článku s názvom Poškodzuje kreatín pečeň a obličky?

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.