Najlepšie srvátkové izoláty 2024: Ktoré produkty odporúčame?

Bielkoviny sú pre väčšinu ľudí absolútnym základom suplementácie. Výber ideálneho proteínu sa vám snažíme uľahčiť naším porovnaním najlepších proteínov na trhu. Dnes sa opäť pozrieme na to najlepšie, čo trh ponúka, ale posvietime si len na najlepšie izoláty. Tie ponúkajú oproti srvátkovým koncentrátom množstvo výhod a sú tiež veľmi obľúbené. Ktoré výrobky nás zaujali najviac?

Porovnanie najlepších izolátov

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. Amix Isoprime CFM Amix Isoprime CFM 31,5 g bielkovín, 12 dostupných príchutí, Balenie 2000 g € 59,07 - € 71,95
2. Vilgain Clear Whey Isolate Vilgain Clear Whey Isolate 17,1 gramu bielkovín, 1 príchuť, Balenie 500 g € 24,99
3. Reflex Micro Whey Reflex Micro Whey 26,4 g bielkovín, K dispozícii sú 4 príchute, Balenie 2270 g € 102,42 - € 111,00
4. ENJOY Protein Isolate ENJOY Protein Isolate 20,5 g bielkovín, 1 príchuť, balenie 1000 g € 37,95
5. Prom-IN CFM Isoclear Prom-IN CFM Isoclear 24 g bielkovín, K dispozícii sú 2 príchute, Balenie 1000 g € 39,01 - € 41,52
6. Extrifit CFM90 Instant Whey Isolate Extrifit CFM90 Instant Whey Isolate 25,8 g bielkovín, K dispozícii sú 2 príchute, Balenie 1000 g
7. Titánus Whey Isolate 90 Titánus Whey Isolate 90 25,7 g bielkovín, K dispozícii sú 3 príchute, Balenie 2000 g € 84,69
8. Nutrend ISO Whey Prozero Nutrend ISO Whey Prozero 21 g bielkovín, 5 dostupných príchutí, Balenie 2250 g € 62,66 - € 97,90
9. Big Zone Protein Juice Big Zone Protein Juice 25 g bielkovín, 5 dostupných príchutí, Balenie 1000 g € 43,31 - € 46,59
10. Impact Whey Isolate Impact Whey Isolate 22 g bielkovín, 12 dostupných príchutí, Balenie 1000 g
11. Dymatize Iso 100 Dymatize Iso 100 25 g bielkovín, 9 dostupných príchutí, 2200 g balenie
12. Biotech USA Iso Whey Zero Biotech USA Iso Whey Zero 21 g bielkovín, 19 dostupných príchutí, Balenie 2270 g € 0,04 - € 76,90
13. Scitec 100% Whey Isolate Scitec 100% Whey Isolate 20 g bielkovín, 4 dostupné príchute, 2000 g balenie € 68,93 - € 71,01

13 najlepších izolátov na základe testovania

Prvé miesto v našom rebríčku najlepších izolátov obsadil Amix Isoprime CFM. Zaujal nás najmä vysokým obsahom bielkovín a prítomnosťou tráviacich enzýmov, ktoré podporujú už aj tak dobrú stráviteľnosť tohto proteínu. Samozrejme, vyrába sa metódou CFM, ktorá zaručuje maximálnu čistotu a kvalitu bielkovín.

Výhody:

 • Až 31,5 g bielkovín v jednej dávke
 • Na výber z 12 príchutí
 • Obsahuje tráviace enzýmy DigeZyme
 • Skvelá chuť a rozpustnosť

Nevýhody:

 • Obsahuje acesulfam K

Kto ho vyrába:
Amix Nutrition je vlajkovou loďou spoločnosti LargeLife Limited a na trhu športovej výživy pôsobí už niekoľko rokov. Za vysokú kvalitu svojich výrobkov vďačí najmä kombinácii najnovších technológiía dlhoročného výskumu a sledovania aktuálnych trendov v oblasti športovej výživy. Spoločnosť Amix Nutrition ponúka všetko od proteínov až po kĺbovú výživu a CBD oleje.

V jednej porcii (35 gramov) nájdete:
 • 31,5 gramov bielkovín (30,5 gramov v prípade čokoládovej príchute)

 • 0,6 g sacharidov

 • 0,6 g tuku

 • 52,5 mg tráviacich enzýmov DigeZyme

Každá odmerka Amix Isoprime CFM obsahuje viac ako 30 gramov bielkovín, čo je poriadna nálož. Navyše obsahuje len 0,6 g sacharidov a rovnaké množstvo tuku. Ak by sme chceli byť naozaj hnidopišskí, mohli by sme tvrdiť, že mnohí konkurenční výrobcovia dokázali množstvo tuku v jednej odmerke, ale aj existujúcich 0,6 gramu je podľa môjho názoru úplne v poriadku. Pochváliť musíme prítomnosť tráviacich enzýmov DigeZyme, s ktorými máme bohaté skúsenosti aj z iných produktov. Fungujú perfektne a zaručia vám naozaj bezproblémové trávenie. Ak by sme chceli Isoprime naozaj kritizovať, bolo by to použitie sladidla acesulfam K, ktoré je trochu kontroverzné pre svoje potenciálne toxické účinky. Na druhej strane treba zdôrazniť, že neexistujú žiadne presvedčivé dôkazy o tom, že táto látka skutočneje v bežne používaných množstvách škodlivá a jej používanie je veľmi rozšírené.

Záverečné hodnotenie:
Isoprime CFM od spoločnosti Amix je naozaj dobrý izolát, ktorý má prekvapivo dobré zloženie. Samozrejme, zakvalitu si musíte priplatiť, ale aj tak si myslím, že výsledný pomer ceny a kvality je absolútne skvelý. Hoci nie som fanúšikom spoločnosti Amix a ich výrobky mi často veľmi nevyhovujú, tentorazmusím uznať, že si prvé miesto na našom zozname rozhodne zaslúžia. Isoprime CFM môžem vrelo odporučiť každému, kto hľadá skutočne kvalitný izolát s minimom sacharidov a vysokým obsahom bielkovín. Navyše je k dispozícii až v 12 príchutiach, z ktorých si vyberie každý.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 59,89
Cena:  € 59,07
Cena:  € 71,95

2. Vilgain Clear Whey Isolate

Vilgain Clear Whey Isolate

Ak chcete produkt, ktorý poskytuje všetky výhody klasického srvátkového proteínu, ale so vzhľadom a chuťoubude vyzerať ako ovocná limonáda, určite by ste mali vyskúšať Clear Whey Isolate, za ktorým stojí spoločnosť Vilgain. Je sladený stéviou, obsahuje viac ako 85 % bielkovín a vďaka špičkovým technologickým postupomsa im podarilo premeniť kvalitnú holandskú srvátku na tento úžasný proteín bez akéhokoľvek náznaku mliečnej chuti.

Výhody:

 • Skvelá nemliečna chuť
 • Minimálna penivosť a ľahká rozpustnosť
 • Minimálne množstvo sacharidov a tukov
 • Viac ako 85 % bielkovín
 • Sladené sladidlom na báze steviol-glykozidu

Nevýhody:

 • Vysoká cena
 • Na rozdiel od konkurencie nemá extra tráviace enzýmy, napr.

Kto ho vyrába:
Za týmto výrobkom stojí známa spoločnosť Vilgain, ktorej výrobky sme podrobnejšie predstavili v našom Porovnanie najlepších produktov kĺbovej výživy alebo v našom rebríčku najlepších srvátkových proteínov. V ich repertoári je však oveľa viac a nájdete ho na webovej stránke Aktin od tejto značky si môžete kúpiť oblečenie, kozmetiku a celý rad zaujímavých potravín pre zdravie.

V jednej porcii (20 gramov) nájdete:
 • 17,1 gramu bielkovín
 • 0,3 gramu sacharidov
 • 0,02 gramu tuku

Pokiaľ ide o zloženie tohto výrobku, nemáme sa na čo sťažovať. Bielkoviny predstavujú viac ako 85 % výrobku, čo je dostatok aj na pomery izolátu, na sladenie bolo použité sladidlo na báze steviol-glykozidov a na farbenie boli použité betakarotény. Ako odpeňovač bol použitý oxid kremičitý, ktorý je založený na nezávislomVýrobok je veľmi zaujímavý aj z hľadiska chuti. Napriek tomu, že ide o srvátkový proteín, chutí skôr akoa v chuti nie je absolútne žiadna stopa po mlieku. Je to teda veľmi netradičný a osviežujúci výrobok pre všetkých, ktorí chcú vyskúšať niečo nové.

Záverečné hodnotenie:
Nebyť vysokej ceny, tento výrobok by určite ašpiroval na najlepší izolát vôbec na trhu. Bohužiaľ, nemôžeme ignorovať fakt, že za polkilové balenie zaplatíte 650 Kč a jedna 20-gramová dávka stojí takmer 30 Kč. Ak by ste chceli užívať klasických 30 gramov proteínu, bude to stáť ešte viac. Ak však pre vás cena nie je prekážkou, tento výrobok určite stojí za vyskúšanie. Je kvalitný, má skvelé zloženie a úžasne chutí, takže ho môžete minúťpríjemnú zmenu oproti klasickým mliečnym proteínom po tréningu alebo počas dňa.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 24,99

Na ďalšom mieste sa umiestnil proteín Micro Whey Native od spoločnosti Reflex. Na rozdiel od väčšiny ostatných proteínov je Micro Whey Native vyrobený z čerstvého a tepelne neupraveného mlieka. Vďaka tomu obsahuje vysoký podiel bioaktívnych frakcií, ktoré sú citlivé na vyššie teploty. Aby toho nebolo málo, obsahuje tráviace enzýmy DigeZyme a probiotickú kultúru LactoSpore pre čo najlepšie trávenie.

Výhody:

 • Až 26,4 g bielkovín v jednej dávke
 • Obsahuje tráviace enzýmy DigeZyme a probiotickú kultúru LactoSpore
 • Vyrobené z čerstvého mlieka
 • Prémiová kvalita

Nevýhody:

 • Obsahuje acesulfam K

Kto ho vyrába:
Reflex stojí za jednými z najkvalitnejších doplnkov na trhu. Napríklad taký Reflex Nexgen PRO je absolútnou špičkou medzi multivitamínmi. Od svojho vzniku v roku 1996 sa spoločnosť pýši prvotriednou kvalitou svojich výrobkov. Z tohto dôvodu investuje veľké finančné prostriedky do výskumu a všetky svoje výrobky podrobuje nezávislým testom kvality. Pôsobivé je aj to, že spoločnosť Reflex využíva elektrickú energiu len z obnoviteľných zdrojov a recykluje aj všetok plastový odpad, ktorý vzniká pri výrobe.

V JEDNEJ DÁVKE (30 gramov) nájdete:
 • 26,4 g bielkovín

 • 0,6 g sacharidov

 • 0,1 g tuku

 • 50 mg tráviacich enzýmov DigeZyme

 • 50 miliónov CFU LactoSpore

Výrobky Reflex sú v podstate synonymom kvality a nie je tomu inak ani tentoraz.Každá odmerka Micro Whey Native obsahuje chvályhodných 26 g bielkovín v kombinácii s minimom sacharidov a tukov. Vďaka výrobe z čerstvého mlieka obsahuje aj vysoký podiel sérového albumínu, ktorý sa pri vyšších teplotách rozkladá, a výnimočne vysoký obsah aminokyselín L-leucínu a cysteínu. Jediným negatívom je, podobne ako v prípade Isoprime od spoločnosti Amix, použitie sladidla acesulfam K, ktoré hoci sa nepreukázala jeho škodlivosť, je stále dosť kontroverzné.

Záverečné hodnotenie:
Reflex nás opäť nesklamal a jeho Micro Whey Native je prémiový izolát, ktorý si svoje vysoké hodnotenie jednoznačne zaslúži. Okrem vysokého obsahu bielkovín musím vyzdvihnúť obsah tráviacich enzýmov a probiotických kultúr podporujúcich trávenie. Cenovo si budete musieť trochu priplatiť, ale pri najkvalitnejších výrobkoch to nie je žiadne prekvapenie. V konečnom dôsledku si Reflex Micro Whey Native od nás zaslúži veľmi pozitívne hodnotenie.

Ak vás tento produkt zaujal, určite si prečítajte jeho samostatnú recenziu, v ktorej sa mu venujeme oveľa podrobnejšie.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 102,42
Cena:  € 107,16 -17%
Cena:  € 111,00

4. ENJOY Protein Isolate

ENJOY Protein Isolate

Enjoy je proteín, ktorý vytvorila česká fitness hviezda Jakub Enžl spolu so značkou GymBeam. A výsledok je skutočne prekvapujúci - lahodný izolát, ktorý s 82 % bielkovín, nízkym obsahom cukru a tuku a zmesou tráviacich enzýmov DigeZyme. A keď to spojíte so skvelým pomerom ceny a kvality, získate jeden z najlepších izolátov na trhu.

Výhody:

 • 82% obsah bielkovín
 • Veľmi dobré zloženie
 • Príjemná cena
 • Obsahuje tráviace enzýmy DigeZyme

Nevýhody:

 • K dispozícii je len jedna príchuť

Kto ho vyrába:
Tento proteín vyrába spoločnosť GymBeam v spolupráci s kulturistom Jakubom Enzlom. Spoločnosť Gymbeam existuje od roku 2013 a za ten čas stihla na trh uviesť viacero zaujímavých produktov. Dnes okrem športovej výživy vyrába aj rad oblečenia a doplnkov na cvičenie. Na našej webovej stránke ste sa s výrobkami tejto spoločnosti mohli stretnúť napríklad v našom porovnaní najlepších kopačiek alebo v našej recenzii Thor Vitargo.

V jednej porcii (25 gramov) nájdete:
 • 20,5 gramu bielkovín
 • 0,9 g sacharidov
 • 0,4 g tuku
 • 83 mg tráviacich enzýmov DigeZyme

Hoci je tento proteín dostupný len v jednom variante, ponúka skvelé zloženie, v ktorom sa objavuje 82 % bielkovín. Okrem nich má však pomerne vysoký obsah tráviacich enzýmov, je sladený kombináciou sukralózy a glykozidov steviolu a obsahuje aj škoricu. Možnou nevýhodou pre niektorých môže byť nešpecifikovaná aróma a skutočnosť, že na farbenie bol použitý amoniakový karamel. Sú to však detaily, ktoré nám nebránia zaradiť tento výrobok na prvé miesto v našom porovnaní najlepších izolátov. Najmä preto, že má naozaj skvelú chuť, v ktorej sa odráža čokoláda aj jemný nádych škorice. Ľahko sa pripravuje, nepení ani nehrudkuje a po tréningu sa naň možno budete dokonca tešiť. Jediný problém vidíme v tom, že pre niektorých ľudí môže byť mierne presladený, ale s tým treba počítať pri väčšine proteínov.

Záverečné zhodnotenie:

Ak uvažujete o kúpe relatívne cenovo dostupného izolátu, ktorý ponúkne dobré zloženie, skvelú chuť a príjemnú cenu, Enjoy Protein Isolate je určite dobrou voľbou. Bohužiaľ, budete sa musieť zmieriť s tým, že je dostupný len vo variante kakaového brownie, ktoré je chutné (lepšielepší ako klasický čokoládový proteín GymBeam), nemusí byť ideálnou voľbou pre každého.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 37,95

5. Prom-IN CFM Isoclear

Prom-IN CFM Isoclear

Ďalším v poradí bol proteín CFM Isoclear od spoločnosti Prom-IN. Zaujal nás najmä veľmi dobrým pomerom ceny a kvality, keďže má veľmi kvalitné zloženie, ale zároveň je jeho obstarávacia cena prekvapivo nízka. Z tohto dôvodu môže byť skvelou voľbou pre niekoho, kto hľadá kvalitný izolát, ktorý nebude stáť príliš veľa peňazí.

Plusy: Tento izolát je vhodný pre všetkých, ktorí sa rozhodnú pre jeho použitie:

 • 24 g bielkovín v jednej dávke
 • Bez umelých farbív a sladidiel
 • Skvelý pomer ceny a kvality

Nevýhody:

 • K dispozícii sú len 2 príchute

Kto ho vyrába:
Prom-IN určite netreba predstavovať. Je to dlhoročná stálica na českom trhu, ktorá si získala nespočetné množstvo fanúšikov vďaka vysokej kvalite svojich výrobkov v kombinácii s veľmi prijateľnou cenou. V našom rebríčku najlepších proteínov si Prom-IN tiež počínal veľmi dobre - jeho CFM Evolution sa umiestnil na prvom mieste. Okrem proteínov má Prom-IN vo svojom repertoári aj všetky ostatné dôležité doplnky výživy.

V JEDNEJ DÁVKE (30 g) nájdete:
 • 24 gramov bielkovín

 • 0,4 g tuku

 • 1,1 g sacharidov

 • 0,7 g vlákniny

24 g bielkovín na jednu odmerku je chvályhodné, aj keď je pravda, že niektoré konkurenčné výrobky ponúkajú o niečo viac. Celkovo je CFM Isoclear z hľadiska zloženia naozaj solídny, ale v porovnaní s proteínmi na samom vrchole rebríčka nijako zvlášť nevyniká. Neobsahuje žiadne tráviace enzýmy ani pridané vitamíny a minerály. To však neuberá na jeho kvalite, ktorá je vysoko nadpriemerná.

Záverečné hodnotenie:
V porovnaní s predchádzajúcimi výrobkami na vrchole rebríčka sa môže zdať, že sme CFM Isoclear príliš nepochválili. Rozhodne to nie je tým, že by nebol dostatočne kvalitný. Jeho zloženie jednoducho nie je také zaujímavé ako u predchádzajúcich dvoch. Dôvodom je samozrejme cena, ktorá je pomerne nízka, čo robí CFM Isoclear veľmi dostupný izolát s mimoriadne dobrým pomerom cena/kvalita. Preto je jasnou voľbou pre každého, kto nevyhnutne nehľadá proteín s najúžasnejším zloženímm na trhu, ale vystačí si s osvedčenou kvalitou, ktorá ho nesklame a na ktorú neminie príliš veľa peňazí.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 39,01
Cena:  € 41,52

6. Extrifit CFM90 Instant Whey Isolate

Extrifit CFM90 Instant Whey Isolate

CFM90 Instant Whey Isolate od spoločnosti Extrifit si z nášho rebríčka najlepších izolátov odnáša povestnú zemiakovú medailu. Medzi jeho silné stránky patrí vysoký obsah bielkovín, žiadne umelé farbivá ani sladidlá a minimálny obsah tuku a sacharidov.

Výhody:

 • 25,8 g bielkovín v jednej dávke
 • Len 0,3 g tuku na porciu
 • Obsahuje pridaný bromelaín a papaín

Nevýhody:

 • K dispozícii sú len 2 príchute

Kto ho vyrába:
Extrifit je jedným z najväčších výrobcov športových doplnkov v krajine. Ak máte radi tvrdé tréningy v posilňovni, určite máte skúsenosti aj s touto značkou. Extrifit vyrába svoje produkty tak, aby vyhovovali aj tým najväčším pracantom, ktorí majú na svoje telo naozaj vysoké nároky. Preto si môžete byť istí, že všetky produkty Extrifit majú tú najvyššiu kvalitu.

V JEDNEJ DÁVKE (30 g) NAJDETE:
 • 25,8 gramov bielkovín

 • 0,3 g tuku

 • 0,54 g sacharidov

Izolát značky Extrifit sa môže pochváliť perfektným pomerom bielkovín, tukov a sacharidov. Osobne sa mi veľmi páči absencia umelých sladidiel, s ktorými sa inak často stretávame. Nemožno opomenúť ani obsah 7 enzýmov podporujúcich trávenie (papaín, alfa amyláza, bromelaín, laktátceluláza, neutrálna proteáza a lipáza), ktoré povyšujú výrobok na ešte vyššiu úroveň.

Záverečné hodnotenie:
CFM90 Instant Whey Isolate od Extrifitu ma veľmi príjemne prekvapil, a preto ho môžem vrelo odporučiť. Problém však vidím v tom, že je cenovo na rovnakej úrovni ako prvé dva produkty, ktoré sme našli.nášho rebríčka, ale majú o niečo lepšie zloženie. Preto je otázkou, či vás tento izolát mimoriadne zaujme a prinúti vás ho kúpiť. Potenciálny problém vidím aj v tom, že je dostupný len v dvoch príchutiach. Čokoláda a vanilka sú síce stávky na istotu, ale pevne verím, že mnohým športovcom sa už trochu zunovali.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

7. Titánus Whey Isolate 90

Titánus Whey Isolate 90

Ďalšie miesto patrí srvátkovému izolátu od spoločnosti Titanus. Väčšina fitness nadšencov si ho okamžite spojí s Alešom Lamkom, známym českým kulturistom a osobným trénerom. Izolát od Titánusu nás zaujal najmä skvelým zložením a obsahom pridaných minerálov a vitamínu B6.

Výhody:

 • 25,7 g bielkovín v jednej dávke
 • Prítomnosť pridaných minerálov
 • Kvalitné zloženie a prehľadný obsah aminokyselín

Nevýhody:

 • Obsahuje acesulfam K
 • Veľmi vysoká cena

Kto ho vyrába:
Titanus je na trhu športovej výživy od roku 2014. Cieľom značky bolo poskytnúť športovcom sortiment, ktorý by úplne pokryl ich potreby. Po čase sa spoločnosť spojila s vtedy ešte takmer neznámym Alešom Lamkom, ktorý je tvárou značky dodnes. Výrobky Titanus pre nás nie sú žiadnou novinkou - možno ste sa s nimi už niekoľkokrát stretli v našich porovnaniach.

V JEDNEJ DÓZE (30 gramov) nájdete:
 • 25,7 gramov bielkovín

 • 1,9 g sacharidov

 • 0,4 g tuku

 • 0,42 mg vitamínu B6

 • 85,2 mg vápnika

Okrem vysokého obsahu bielkovín patrí medzi prednosti srvátkového izolátu Titanus aj prítomnosť vitamínu B6, horčíka, draslíka a vápnika. Pridané minerálne látky sú vždy veľkým plusom, na druhej strane treba poznamenať, že ich obsah v tomto prípade rozhodne nie je závratný. Menšiu nevýhodu vidím v pomerne vysokom obsahu sacharidov (v porovnaní s inými izolátmi). Zároveň musím opäť upozorniť na prítomnosť acesulfamu K, ktorý určite nepridáva na dobrom dojme. Inak však musím zloženie srvátkového izolátu hodnotiť veľmi pozitívne.

Záverečné zhodnotenie:
Titánus nám naservíroval naozaj dobrý izolát, ktorý by sa pokojne mohol umiestniť aj na oveľa vyššej pozícii, keby nemal jednu pomerne výraznú nevýhodu. Tou je cena. Jedna odmerka Whey Isolate vás bude stáť najviac zo všetkých proteínov v rebríčku, čo sa rozhodne musí odraziť v našom hodnotení. Ak vám však nevadí vysoká cena, Whey Isolate má čo ponúknuť.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 84,69

8. Nutrend ISO Whey Prozero

Nutrend ISO Whey Prozero

Presne v strede nášho rebríčka je Iso Whey Prozero od spoločnosti Nutrend. Čím pre nás vynikol? Predovšetkým jej priaznivá cena a obsah tráviacich enzýmov v kombinácii s pridaným vitamínom B6. Jej veľkou výhodou je aj skvelá chuť, ktorá nepochybne priláka veľké množstvo zákazníkov.

Výhody:

 • Výhodná cena
 • Obsah tráviacich enzýmov DigeZyme
 • Skvelá chuť

Nevýhody:

 • Relatívne nízky obsah bielkovín

Kto ho vyrába:
Nutrend je jednou z osvedčených stálic na českom trhu so športovými doplnkami. Nie nadarmo bola táto značka partnerom českého olympijského tímu. Spoločnosť podrobuje všetky svoje výrobky prísnemu testovaniu, aby zaručila ich kvalitu. Dnes nájdete výrobky Nutrend v 60 krajinách sveta a ich popularita stále rastie.

V JEDNEJ DÁVKE (25 g) nájdete:
 • 21 gramov bielkovín

 • 1,3 g sacharidov

 • 0,5 g tuku

 • 14 mg tráviacich enzýmov DigeZyme

 • 0,21 mg vitamínu B6

V porovnaní s inými výrobkami si nemožno nevšimnúť, že Iso Whey Prozero obsahuje pomerne málo bielkovín a na druhej strane pomerne veľa sacharidov. Na druhej strane musíme pochváliť prítomnosť tráviacich enzýmov, hoci ani tie sa tu nenachádzajú v najväčšom množstve. Skrátka, nízka cena výrobku sa odráža na celom zložení. Napriek tomu je proteín bez umelých farbív či sladidiel, čo rozhodne považujem za veľké plus.

Záverečné zhodnotenie:
Iso Whey Prozero je pre niekoho, kto uprednostňuje nižšiu cenu pred maximálnou možnou kvalitou. Rozhodne nejde o zlý alebo nekvalitný výrobok, ale už na prvý pohľad je zrejmé, že jednoducho nemôže konkurovať najlepším izolátom. To však neznamená, že si nenájde svojich fanúšikov. Izolát s obsahom tráviacich enzýmov za túto cenu nikde nenájdete.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 62,66
Cena:  € 64,63
Cena:  € 72,90
Cena:  € 97,90

9. Big Zone Protein Juice

Big Zone Protein Juice

Na ďalšom mieste sa umiestnil Protein Juice od spoločnosti BigZone. Už z názvu je jasné, že tento proteín je úplne iný ako ostatné. Namiesto obvyklej čokoládovej príchute je chuť tohto proteínučokolády, jahody, vanilky, sušienok a podobne, pripomína skôr čerstvé ovocné nápoje. Je to spôsobené aj trochu špecifickou konzistenciou, ktorá sa odráža aj v nie príliš dobrej rozpustnosti proteínu.

Výhody:

 • 25 g bielkovín v jednej porcii
 • Neobsahuje takmer žiadny tuk a minimum sacharidov
 • Bez umelých sladidiel a farbív

Nevýhody:

 • Pomerne vysoká cena
 • Nemusí vyhovovať každému

Kto ho vyrába:
Nemecká značka BigZone si získala srdcia mnohých športovcov svojimi vysokokvalitnými doplnkami stravy. Je známa prísnou kontrolou svojich výrobkov po jednotlivých šaržiach.aby si konečný zákazník mohol byť istý, že vždy dostane do rúk výrobok najvyššej kvality. Vlajkovým produktom spoločnosti je proteín Battle Whey, ktorý všade získal pozitívne ohlasy a my sme si naň posvietili v samostatnej recenzii.

V JEDNEJ DÁVKE (30 g) nájdete:
 • 25 gramov bielkovín

 • 0,66 g sacharidov

 • 0,2 g tuku

Z hľadiska zloženia musíme jednoznačne pochváliť vysoký obsah bielkovín a zároveň úplne minimálny obsah tuku a veľmi nízky obsah sacharidov. Bohužiaľ tu však nie je nič, čo by Protein Juice nejako povyšovalo na vyššiu úroveň. Kvalita samotných bielkovín je podľa môjho názoru skvelá, ale napríklad niektoré pridané živinytráviacich enzýmov by mu pomohli konkurovať výrobkom na vrchole rebríčka.

Záverečné hodnotenie:
Protein Juice od BigZone je skutočne originálny proteín, ktorý mnohých ľudí zaujme, ale na druhej strane niektorým ľuďom nebude vôbec vyhovovať. To je jednoducho riziko, ktoré výrobca podstupuje, keď sa rozhodne vstúpiť na trh s niečím podobným. Tento aspekt je samozrejme veľmi individuálny, preto je ťažké ho objektívne zohľadniť v konečnom hodnotení. Osobne musím povedať, že hoci si Protein Juice raz za čas rád vychutnám, nedokázal by som ho piť deň čo deň. To v kombinácii s pomerne vysokou cenou znamená relatívne nízke hodnotenie izolátu s podobným zložením. Je však možné, že vám bude vyhovovať oveľa viac a umiestni sa na pomyselnom rebríčku najlepších izolátov oveľa vyššie.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 43,31
Cena:  € 46,59

10. Impact Whey Isolate

Impact Whey Isolate

Ďalším v poradí je Impact Whey Isolate od MyProtein. Spolieha sa hlavne na veľmi príjemnú cenu v kombinácii s veľmi solídnym zložením. Páči sa nám aj široká ponuka príchutí, keďže chuť proteínu je pre mnohých ľudí rozhodujúca. Ako je na tom v porovnaní s konkurenciou?

Plusy: V porovnaní s ostatnými produktmi je proteín veľmi dobrý:

 • Veľmi konkurencieschopná cena
 • Len 0,1 g tuku na porciu
 • Žiadne umelé sladidlá ani farbivá

Nevýhody:

 • Nízky obsah bielkovín v porovnaní s konkurenciou

Kto ho vyrába:
MyProtein je značka známa po celom svete. Môžete sa s ňou stretnúť vo viac ako 70 krajinách, čo je dobrým dôkazom, že rozhodne nejde o druhoradého výrobcu. Výrobky MyProtein zvyčajne spadajú do nižšej cenovej kategórie, ale stále si zachovávajú svoju konzistentnú kvalitu. Nízka cena vyplýva zo skutočnosti, že MyProtein investuje veľa peňazí do automatizácie výrobyvýroby, čo sa následne premieta do zníženia výrobných nákladov.

V JEDNEJ DÁVKE (25 g) NAJDETE:
 • 22 gramov bielkovín

 • 0,1 g tuku

 • 0,6 g sacharidov

 • 0,2 g vlákniny

V porovnaní s najlepšími izolátmi na trhu obsahuje Impact Whey Isolate relatívne málo bielkovín, a to mu rozhodne nehrá do karát. Na druhej strane obsahuje len 0,1 g tuku a 0,6 g sacharidov, čo je naozaj minimum. Keď k tomu pripočítame 0,2 g vlákniny, dostaneme sa k tomu, že zloženie ako také rozhodne nie je sklamaním. Je však pravda, že o niečo vyšší obsah bielkovín by sme uvítali.

Záverečné hodnotenie:
Pri doplnkoch výživy, ktoré si zakladajú predovšetkým na prijateľnej cene, sme často zvyknutí na naozaj chudobné zloženie a nízku kvalitu. To našťastie nie je prípad Impact Whey Isolate, ktorý je kombináciou prijateľnej ceny a solídneho zloženia. Obsah bielkovín je síce pomerne nízky, ale inak mu v zásade nemáme čo vytknúť. Ak teda hľadáte lacný izolát pre svoju stravu, našli ste svojho favorita.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

Na ďalšom mieste sa umiestnil hydrolyzovaný srvátkový proteínový izolát Iso 100 od spoločnosti Dymatize. Nejde o čistý izolát, ale o zmes izolátu a hydrolyzátu. Jeho veľkou výhodou je prekvapivo dobrá chuť, ktorá sa v kombináciách hydrátu a izolátu často nevidí. Okrem toho obsahuje dobrú dávku bielkovín, čo je absolútne nevyhnutné.

Výhody:

 • Až 25 g bielkovín v jednej dávke
 • Skvelá chuť
 • Široká škála príchutí

Nevýhody:

 • Vysoká cena

Kto ho vyrába:
Dymatize sa špecializuje na výrobu prémiových proteínov. Hoci ich ponuka nie je taká široká ako u väčšiny ostatných výrobcov, je postavená na veľmi kvalitnom základe. Cieľ spoločnosti je jasný: vyrábať vysokokvalitné proteíny bez umelých látok, ktoré posunú váš tréning na vyššiu úroveň. Hoci sa spoločnosť Dymatize zameriava predovšetkým na proteíny všetkého druhu, v ich sortimente nájdete aj vysokokvalitné aminokyseliny.

V JEDNEJ SERVÍRKE (30 g) NAJDETE:
 • 25 gramov bielkovín

 • 0,2 g tuku

 • 2,1 g sacharidov

Vysoký obsah bielkovín je samozrejme hlavným dôvodom, prečo si ľudia proteín kupujú. V tomto ohľade izolát od Dymatize dokonale spĺňa požiadavky. Celkovo je zloženie veľmi solídne, ale uvítali by sme o niečo menej sacharidov. Pochváliť musíme absenciu umelých farbív, ktoré nikdy nepridajú na kvalite výrobku. V konečnom dôsledku musíme zloženie hodnotiť pozitívne.

Záverečné hodnotenie:
Hlavným dôvodom, prečo hydrolyzovaný srvátkový proteínový izolát Iso 100 nehodnotíme vyššie, je jeho premrštená cena. V celom rebríčku sa nachádza len jeden drahší proteín (Titanus), ktorý však okrem vysokého obsahu bielkovín ponúka aj pridané minerálne látky a vitamín B6. Takáto vysoká cena sa prirodzene musí odraziť v celkovom rebríčku. Na druhej strane musíme uznať, že izolát Dymatize nás chuťovo naozaj prekvapil. Klamal by som však, keby som tvrdil, že za nižšiu cenu nemôžete dostať lepší proteín.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

12. Biotech USA Iso Whey Zero

Biotech USA Iso Whey Zero

Na predposlednom mieste sa umiestnil výrobok Iso Whey Zero od spoločnosti BioTechUSA. Patrí do kategórie lacnejších proteínov, čo sa do veľkej miery odráža na jej zložení. Medzi jeho silné stránky patrí najmä výborná chuť a už spomínaná nízka cena. To však neznamená, že nemá čo ponúknuť z hľadiska kvality - je výborne stráviteľný.


Výhody:

 • Veľmi prijateľná cena
 • Dokonalá chuť a široká škála príchutí
 • Bezproblémová stráviteľnosť

Nevýhody:

 • Relatívne nízky obsah bielkovín
 • Obsahuje kontroverzné farbivá

Kto ho vyrába:
BioTechUSA v skutočnosti nemá sídlo v Spojených štátoch, ale pochádza z Maďarska. Jej výrobky majú skvelý pomer ceny a kvality a často aj výbornú chuť. V sortimente BioTechUSA si nájde niečo naozaj každý, pretože ponúka takmer všetky možné doplnky v niekoľkých príchutiach.

V JEDNEJ DÁVKE (25 gramov) nájdete:
 • 21 gramov bielkovín

 • < 0,5 g tuku

 • 1,3 g sacharidov

Na výrobkoch BioTechUSA mi vadí, že často obsahujú nejakú kontroverznú zložku, ktorej sa ostatní výrobcovia oblúkom vyhýbajú. V tomto prípade ide o farbivá allura červená, tartrazín a indigotín. Je síce pravda, že sú škodlivé len vo väčšom množstve, ale ich prítomnosť vo výrobku, ktorý konzumujem denne, mi jednoducho vadí. Nie je to prvý a pravdepodobne ani posledný prípad, keď táto spoločnosť pridáva takéto látky do svojich výživových doplnkov, a určite to nie je niečo, čo by sa malo prehliadať. Okrem výhrad voči nevhodným farbivám sa však nemáme na čo sťažovať. Obsah bielkovín by mohol byť vyšší, ale pri izoláte za podobnú cenu by sme asi nemali očakávať žiadne zázraky.

Záverečné zhodnotenie:
Iso Whey Zero je najlacnejší výrobok v našom rebríčku, čo je samozrejme veľké plus. Má tiež skvelú chuť a širokú škálu príchutí. S týmto izolátom sa však spája aj pomerne veľa nevýhod. Samozrejme, nie každému musia vadiť vyššie spomínané kontroverzné farbivá, pretože ich negatívne účinky sú s ich konzumáciou spojené v oveľa väčšej miere, ako sa nachádzajú v proteíne. Vzhľadom na nízku cenu je preto skvelou voľbou napríklad pre študentov.

BioTechUSA Iso Whey Zero sme sa podrobne venovali v samostatnej recenzii.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 0,04 -20%
Cena:  € 69,32
Cena:  € 76,90

13. Scitec 100% Whey Isolate

Scitec 100% Whey Isolate

Náš rebríček najlepších izolátov uzatvára 100% srvátkový izolát od spoločnosti Scitec. Zaujala nás najmä jeho nízka cena a veľmi dobrá rozpustnosť. Samozrejme, je spracovaný metódou CFM a obsahuje aj pridaný sodík a draslík. Podobne ako izolát BioTechUSA je ideálnou voľbou najmäm pre študentov alebo športovcov, ktorí hľadajú slušný izolát za čo najnižšiu cenu.

Výhody:

 • Nízka cena
 • Vynikajúca rozpustnosť
 • Pridaný sodík a draslík

Nevýhody:

 • Celkový nízky obsah bielkovín

Kto ho vyrába:
Scitec Nutrition je jednou z najlepších spoločností v oblasti športovej výživy v Európe. Je známa najmä svojimi proteínmi, ktoré predáva v rekordných množstvách. Z tohto dôvodu svoje srvátkové proteíny dôkladne testuje, aby zabezpečila čo najvyššiu kvalitu svojich výrobkov pre konečného zákazníka. Proteínmi to však nekončí - spoločnosť ponúka aj BCAA, minerály, vitamíny, spaľovače či nakopávače.

V JEDNEJ SERVÍRKE (25 g) NAJDETE:
 • 20 gramov bielkovín

 • 1 gram tuku

 • 2 g sacharidov

100% srvátkový izolát obsahuje na môj vkus pomerne málo bielkovín. Vzhľadom na nízku cenu je to stále v rámci prijateľných hodnôt, ale rozdiel oproti výrobkom na vrchole nášho rebríčka je dosť výrazný. Nemôžeme zatvárať oči ani pred prítomnosťou acesulfamu K, hoci je pravda, že sme naň upozorňovali aj v mnohých iných výrobkoch. Pridané minerálne látky sú vítaným plusom, ale ich množstvo nie je príliš vysoké.

Záverečné zhodnotenie:
Scitec 100% Whey Isolate je solídny izolát pre každého, kto nechce za doplnky výživy príliš utrácať a uspokojí sa s trochu nižšou kvalitou. Cena je veľmi príjemná a výsledný pomer cena/kvalita je tiež veľmi slušný. Je však pravda, že ak hľadáte najvyššiu kvalitu, tento proteín nebude pre vás.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 68,93
Cena:  € 71,01

Čo je srvátkový proteín?

Najobľúbenejším doplnkom zo všetkých je nepochybne srvátkový proteín. Stretnete sa s ním v úplne každej posilňovni a pre mnohých športovcov je to úplne prvý doplnok stravy, s ktorým majú nejaké skúsenosti. Srvátka sa vyrába ako vedľajší produkt pri výrobe mlieka, preto bola dlho považovaná len za odpadovú látku. Vďaka moderným technológiám ju však vieme efektívne spracovať a vytvoriť z nej prvotriedny doplnok stravy. Srvátkové bielkoviny majú vysoký obsah bielkovín, široké spektrum aminokyselín a sú veľmi dobréstráviteľné, čo z nich robí neoceniteľnú pomôcku pri akomkoľvek type tréningu. Preto výhody bielkovín už dlho využívajú okrem ľudí v posilňovni aj športovci všetkých druhov. Srvátka však nie je jediným zdrojom bielkovín, ktorý sa používa pri výrobe proteínov. Nájdete tu napríklad aj sójový, hrachový, vaječný alebo konopný proteín. Z hľadiska využiteľnosti a kvality je srvátkový proteín stále najlepšou voľbou.

Srvátkový proteín je jedným z najpoužívanejších doplnkov.
Srvátkový proteín je jedným z najpoužívanejších doplnkov stravy.

Čo robí izolát špecifickým?

Proteínový izolát, často označovaný ako WPI (Whey Protein Isolate), je jedným z troch typov srvátkových bielkovín, s ktorými sa môžete stretnúť. Vyznačuje sa 80-90 % obsahom bielkovín, dokonalou stráviteľnosťou a veľmi nízkym obsahom tukov a sacharidov. Nevýhodou môže byť jeho horšia chuť, ktorá si vyžaduje pridávanie umelých sladidiel a aróm. Vyššia kvalita proteínu sa samozrejme odráža vo vyššej cene. Okrem izolátu nájdete v ponuke aj proteínový koncentrát (60 - 80 % obsahu bielkovín) a proteínm hydrolyzát, ktorý sa považuje za najčistejší variant srvátkovej bielkoviny.

Ako sa vyrába izolát?

Existuje niekoľko spôsobov spracovania srvátkových bielkovín. Tieto metódy určujú kvalitu a využiteľnosť obsiahnutých bielkovín. Zastarané metódy často znehodnocujú bielkovinu, a tým nenávratne znižujú jej kvalitu. Najšetrnejšou k životnému prostrediu, a preto aj najlepšou metódou je spracovanie bielkovín pomocou procesu krížovej filtrácie známeho ako CFM. Počas tohto procesu nie je bielkovina vystavená vysokým teplotám ani žiadnym chemickým práškom, ktoré by ju mohli poškodiť. Pri výbere srvátkového proteínu sa preto vždy uistite, že je pripravený metódou CFM.

Aké sú výhody srvátkového izolátu?

Srvátkový proteín je skvelým zdrojom kvalitných bielkovín. Podporuje rast svalov a pomáha urýchliť regeneráciu poškodených svalových vlákien. Vďaka svojej rýchlej stráviteľnosti dobre funguje najmä po tréningu, pri užívaní bielychbielkovín z bežnej stravy by bolo oveľa ťažšie a ich trávenie by trvalo podstatne dlhšie. Proteín je možné použiť v objemovej fáze aj v diéte. Bielkoviny pomáhajú zasýtiť a minimalizujú tak pocit hladu alebo chuť na sladké. Ak budeme hovoriť o výhodách spojených so samotným srvátkovým izolátom, musíme sa vrátiť k rýchlej stráviteľnosti. Vďaka čistejšiemu zloženiu sa izolát trávi rýchlejšie ako klasický koncentrát. Okrem toho obsahuje minimum laktózy, čo ocenia najmä ľudia s intoleranciou na mliečny cukor.

Srvátkový izolát je vhodný pre diétu aj objem.
Srvátkový izolát je vhodný do diéty aj do objemu.

Pre koho je srvátkový izolát vhodný?

Vďaka nízkemu obsahu tuku a sacharidov je izolát ideálny pre stravu športovcov. To však neznamená, že z neho nemôžete vyťažiť maximum aj počas bežného tréningu. Vysoký obsah bielkovín znamená maximalizáciu budovania svalovej hmoty, čo nepochybne uvítate v ktorejkoľvek fáze tréningu. Treba však povedať, že izolát je záležitosťou skúsenejších športovcovktorí pozorne sledujú svoj jedálniček a majú jasné ciele, ktoré chcú dosiahnuť. Je to spôsobené najmä vyššou cenou, ktorá pre začiatočníkov alebo rekreačnýchPre začínajúcich športovcov sú ďalšie peniaze vynaložené na koncentrát zbytočné.Izolát však môže byť dobrou voľbou aj pre ľudí, ktorí majú po klasickom koncentráte tráviace problémy. V tomto prípade by čistejšie zloženie mohlo pomôcť predísť podobným problémom, ale určite to nie je prípad pre každého.

Kedy a ako používať srvátkový izolát?

Z hľadiska dávkovania sa izolát nelíši od klasického koncentrátu. Najlepší čas na proteín je samozrejme po tréningu. Proteín zvýšením vylučovania inzulínu pomáha zastaviť katabolické reakcie v tele a zároveň naštartovať syntézu bielkovín vo svalových vláknach, čím podporuje ich regeneráciu. Inak si ho môžete dopriať napríklad na raňajky alebo kedykoľvek inokedy počas dňa. Proteín má najväčší zmysel pri jedlách, ktoré neobsahujú veľa bielkovín, ale sú bohaté na tuky a sacharidy. Ak si teda na obed dáte kúsok mäsa, bielkoviny budú v tej chvíli zbytočné.

Otázka množstva prijatých bielkovín počas dňa je veľmi individuálna. Telo každého z nás reaguje trochu inak a každý máme trochu iné ciele. Preto sa dávkovanie bielkovín v objemovej fáze a v diéte bude logicky líšiť. Niektorí ľudia sa zameriavajú na 1 gram bielkovín na kilogram telesnej hmotnosti, ale sú aj takí, ktorí vyžadujú 2,5 gramu na kilogram. Potreba suplementácie bielkovín závisí aj od vašej stravy a množstva bielkovín, ktoré prijímate v bežnej strave.

Zdroje

 1. ROUBÍK, Lukáš. Moderná výživa vo fitnes a silových športoch. Praha: Erasport, [2018]. ISBN 978-80-905685-5-6.

 2. CLARK, Nancy. Športová výživa: Diétny plán, výživové doplnky, strava pred a po výkone, špecifické výživové potreby, chudnutie bez hladovania, recepty. Vyd. 4. Preklad René SOUČEK, preložila Monika SOUČKOVÁ. Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-1030-8.

 3. Ústav modernej výživy. Ústav modernej výživy [online]. Dostupné z: https: //www.institutmodernivyzivy.cz/

 4. FOŘT, Petr. Šport a správna výživa. Praha: Ikar, 2002. ISBN 978-80-249-0124-4.

 5. SKOLNIK, Heidi a Andrea CHERNUS. Výživa pre maximálny športový výkon: správne načasovaná strava. Praha: Grada, 2011. ISBN 978-80-247-3847-5.

 6. https://www.svetfitness.cz/clanek/jaky-si-vybrat-protein/

 7. https://www.svetfitness.cz/clanek/suplementace-pred-spanim/

 8. Je proteínový prášok pre vás škodlivý? Nevýhody a ďalšie informácie. Healthline: Zdravotnícke informácie a rady o zdraví, ktorým môžete dôverovať [online]. Copyright © 2005 [citované 16. februára 2023]. Dostupné z: https: //www.healthline.com/nutrition/is-powder-bad-for-you

 9. https://www.svetfitness.cz/nejlepsi-syrovatkove-proteiny/

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.