Titanus Whey CFM 80 - Ako hodnotíme proteín Aleša Lamku? (Recenzia)

Aleša Lamku asi netreba predstavovať. Na českej scéne je známy najmä ako osobný tréner, ktorý sa zviditeľnil aj na YouTube.

Dnes však nebudeme hovoriť o Alešovi, ale o jeho bielkovinách. Na trhu sa objavil jeho nový proteín Titanus Whey CFM 80. Nezaháľali sme a prinášame vám naše hodnotenie tohto produktu.

Titánus Whey 80 CFM
Kategória: Proteíny
Chuť
7.8/10
Rozpustnosť
8.7/10
Stráviteľnosť
8.8/10
Zložky
8.9/10
Cena
8.9/10
Celkové hodnotenie
8.6
z 10 bodov

Keď verejne známa osoba uvedie na trh doplnok pod svojím menom, je vystavená veľkej pozornosti, takže očakávame, že Aleš nenechal nič na náhodu a tento proteín bude naozaj stáť za to.

Titanus Whey CFM 80 v obchodoch
V dnešnom prehľade sa dozviete, ako si proteín Titanus vedie v porovnaní s konkurenčnými produktmi.

Je to veľmi dobrý vzorec

Hlavným bodom každého doplnku je samozrejme jeho zloženie. Titanus si v tomto smere vedie celkom dobre, nie je sa na čo sťažovať. Ak by som však mal niečo vybrať, bola by to prítomnosť sladidla acesulfam K, čo nie je práve najšťastnejšia voľba.

Osobne by som namiesto toho ocenil použitie napríklad neohesperidínu, ktorý je pre ľudský organizmus o niečo vhodnejší. Menším problémom môže byť zahusťovadlo xantán, ktoré môže u niektorých ľudí spôsobiť alergickú reakciu, pretože sa vyrába napríklad zo sóje alebo kukurice.

Titanus Whey CFM 80 zložiek
Aminokyselinové spektrum je v porovnaní s inými proteínmi vynikajúce.

Dobrý vkus, ktorý určite neurazí

Proteín je k dispozícii v celkovo 5 príchutiach. Niektoré sú klasické, napríklad vanilkové, ale existujú aj zaujímavejšie varianty s príchuťou ľadovej kávy alebo marcipánu. Z hľadiska zloženia medzi nimi nie je významný rozdiel. Ako sa mi páčili chute?

  • Vanilková príchuť (7,5/10 ) ma veľmi nenadchla. Nemôžem povedať, že to bolo zlé, ale nebolo to nič, čo by ma nejako ohromilo. Chuť nie je príliš výrazná, ale na druhej strane nie je ani príliš sladká. Jednoducho povedané, s touto voľbou nemôžete urobiť chybu. Ak máte radi bielkoviny a výrazné chute, budete pravdepodobne mierne sklamaní.
  • Banánová príchuť (8/10 ) je svojimi vlastnosťami veľmi podobná vanilke. Opäť je trochu nevýrazný. V porovnaní s niektorými konkurenčnými výrobkami je to však skôr výhoda, pretože najmä banánová príchuť je často veľmi presladená. Ak máte radi banán, nebudete ľutovať.
  • Príchuť ľadovej kávy (7/10 ) má trochu silnejšiu chuť. Ani v tomto prípade nie je proteín presladený, čo je určite plus. Bohužiaľ, pri tomto variante som mala mierne problémy s prípravou, pretože sa zle rozpúšťal a zanechával hrudky. Napríklad takéto Extrifit Protein Caffe chutí oveľa lepšie.

Titanus srvátka CFM 80 chuť
Najviac nám chutila banánová príchuť, ktorá sa nám zdala úplne prirodzená.

Bezproblémová príprava

Ak niečo neznášam na proteínoch, tak sú to hrudky po zmiešaní. Našťastie som s tým nemal problém pri väčšine príchutí, ktoré som vyskúšal. Určite oceňujem aj to, že proteín po pretrepaní nepení a neusadzuje sa na dne šejkra.

Výrobca odporúča použiť 150 ml vody, to však závisí najmä od toho, ako silnú chuť preferujete.

Titanus Whey CFM 80 príprava
Proteín je úplne instantný, takže nebudete mať problém s rozpustnosťou.

Primeraná cena

Jedna dávka vás bude stáť približne 16 Kč za dvojkilogramové balenie. To je priemerná cena všetkých proteínov v našom rebríček najlepších proteínovčo znamená, že nájdete lacnejšie možnosti, ale kvalita bude nižšia spolu s cenou.

Vzhľadom na zložky a celkovú kvalitu výrobku musím povedať, že cena je stanovená naozaj veľmi dobre.

Cenová tabuľka pre Titánus Whey 80 CFM
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 68,98

Záverečné zhrnutie

Moje pocity z tohto proteínu sú celkovo veľmi dobré. Nie je to prevratná novinka, ktorá by vás úplne ohúrila, ale určite vás nesklame.

Veľmi oceňujem vysoký obsah bielkovín a skutočnosť, že žiadna z príchutí nie je príliš sladká. Cena je absolútne primeraná, takže tento proteín môžem len odporučiť.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.