Angel Dust: Extrémná predtréningovka?

Keď sa povie anjelský prach, väčšina ľudí si pravdepodobne predstaví nebezpečnú drogu, vďaka ktorej majú užívatelia pocit, že môžu robiť čokoľvek. Hoci má Angel Dust od spoločnosti Skull Labs veľmi podobné účinky, nie je to zakázaná látka. Je to názov, pod ktorým spoločnosť predáva svoj veľmi úspešný kopač. Po vyskúšaní musíme uznať, že názov má niečo do seba. Ako sa nám páčil Angel Dust? Splnil svoj názov? A oplatí sa do nej investovať? Odpovede nájdete v dnešnom prehľade. 

Angel Dust
Kategória: Nakopávače
Chuť
8.5/10
Príprava
8.5/10
Efekt
9.0/10
Zloženie
7.5/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
8.5
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Angel Dust
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 17,77
Cena:  € 20,08 -17%

Zloženie nezapôsobí, ale ani neurazí

Ako anjelský je Angel Dust? Nie celkom. Z hľadiska kompozície je to skôr priemer a ničím nás neohromil. Ocenili by sme napríklad prítomnosť citrulínu, ktorý výrazne podporuje prekrvenie svalov počas tréningu. Jedna dávka Angel Dust vyzerá takto:

  • 1 600 mg beta alanínu - podporuje výkonnosť, odďaľuje únavu a je zodpovedný za mravčenie pod kožou
  • 600 mg betaínu - podporuje trávenie, používa sa v súvislosti s podporou rastu svalov
  • 400 mg L-tyrozínu - zvyšuje účinok kofeínu a je prekurzorom adrenalínu a noradrenalínu
  • 200 mg GABA - pomáha správnemu fungovaniu nervového systému a pozitívne ovplyvňuje náladu
  • 200 mg kofeínu - môže vás dobre nakopnúť a zlepšiť koncentráciu
  • 100 mg cholín bitartrátu - je to účinné nootropikum, podporuje funkciu svalov a nervov
  • 75 mg Alpha GPC - môže účinne dodať energiu a podporiť regeneráciu po tréningu
  • 50 mg L-theanínu - zvyšuje účinok kofeínu
  • 5 mg niacínu - zdroj kofeínu, pomáha proti únave
  • 1,4 mg vitamínu B6 - podporuje správne fungovanie nervového systému

Príjemným prekvapením je absencia škodlivých farbív a aróm, ktoré sú bohužiaľ v predtréningových doplnkoch pomerne bežné. Najkontroverznejšou obsiahnutou látkou je chinolínová žltá, ktorá môže u detí spôsobiť nepozornosť, ale niečo také sa v prípade predtréningového nakopávača pravdepodobne dá očakávať.

Zloženie nezapôsobí, ale ani neurazí
Zloženie nezapôsobí, ale ani neurazí

Prekvapivo dobrá chuť

Musím priznať, že drvivá väčšina predtréningových nakopávačov mi vôbec nechutí. Chutia príliš intenzívne, často majú umelú príchuť, jednoducho ich nepijete pre potešenie. Musím však uznať, že citrusovo-broskyňová príchuť vôbec nechutí zle. Samozrejme, je tu náznak umelosti, ale prekvapivo nie je veľmi výrazný. Pri príprave je lepšie použiť menej vody, pretože hoci má Angel Dust pomerne intenzívnu chuť, výsledná chuť je lepšia, keď je trochu koncentrovanejšia. Nemal som žiadne problémy ani so správnym roztlačením, takže prípravu a chuť hodnotím veľmi pozitívne.

Tréning s Angel Dust stojí za to

Keď človek prvýkrát ochutná kopačku, veľmi často mu to poriadne zamotá hlavu. Ak ste nováčik a nemáte veľa skúseností s predtréningovkami, radšej začnite s polovičnou dávkou. Angel Dust kope tvrdo a funguje naozaj dobre. Jedna dávka je len 4,5 gramu, čo rozhodne nie je príliš veľa. Napriek tomu by som neodporúčal prekračovať odporúčanú dennú dávku, hoci viem, že mnohí ľudia zo zásady nedodržiavajú dávkovanie. Samozrejme, nie je vhodné piť produkt s takým vysokým obsahom kofeínu v neskorších popoludňajších hodinách, inak pravdepodobne skončíte s bezsennou nocou.

Skvelý pomer ceny a kvality

Jedna dávka anjelského prachu od Skull Labs vás vyjde na cca pol eura.. Osobne považujem túto cenu za viac ako prijateľnú pre produkt, ktorý vás naozaj nakopne. Ak vezmeme do úvahy, že začiatočníkom a ľuďom, ktorí nie sú príliš zvyknutí na predtréningovky, bude stačiť polovičná dávka, Angel Dust sa radí medzi lídrov na trhu z hľadiska pomeru cena/výkon. Jedno balenie obsahuje až 60 dávok, ktoré bez problémov vystačia na dva mesiace. Je to teda veľmi výhodná ponuka, najmä ak nechcete pri nákupe doplnkov zbytočne utrácať. Kombinácia cenovej dostupnosti a úžasného efektu nepochybne priláka veľké množstvo potenciálnych zákazníkov.

Cenová tabuľka pre Angel Dust
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 17,77
Cena:  € 20,08 -17%

Záver

Angel Dust je doplnok, od ktorého som vôbec nemal veľké očakávania, ale ukázalo sa, že je to veľmi solídny predtréningový prípravok. Zloženie má niekoľko múch, ale na druhej strane neobsahuje nič, z čoho by sa dalo vysmiať. Chuť je nadpriemerná a konečný efekt je naozaj skvelý. To všetko za veľmi rozumnú cenu. Preto ho môžem bez problémov odporučiť všetkým nadšeným športovcom, ktorí sa potrebujú pred tréningom dobre nakopnúť.

Angel Dust nie je to pravé orechové? Žiadny problém. Vyskúšali sme nespočetné množstvo predtréningoviek a vybrali sme tie najlepšie. Z nášho rebríčka najlepších predtréningovek si určite vyberie každý. Napríklad Beast Virus si viedol naozaj dobre.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.