Collagen Beauty: čo je kolagén s vitamínmi od Protein&Co?

Protein&Co je jednou zo spoločností, ktoré pravdepodobne netreba predstavovať žiadnemu fanúšikovi športovej výživy. Veď len na našej webovej stránke ste si už mohli pozrieť recenzie niekoľkých druhov proteínov - od vlajkovej lode CFM proteínu cez viaczložkový Snack It až po proteín bez sladidiel s názvom Natural Whey. V repertoári tejto spoločnosti však nájdete oveľa viac. Napríklad skvelý kolagén s vitamínmi s názvom Collagen Beauty. A práve na ten sa v tejto recenzii zameriame.

Collagen Beauty
Kategória: Iné
Chuť
10.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnotenie
9.4
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Collagen Beauty
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 19,48

Na úvod treba dodať, že produkty pre túto recenziu poskytla priamo spoločnosť Protein&Co, avšak napriek tomu nám umožnila úplnú objektivitu v našej recenzii, takže vám prinášame nezaujatú recenziu.

Ako hodnotíme zložky?

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, v skutočnosti je medzi kolagénovými doplnkami naozaj značná rozmanitosť. A zatiaľ čo niektorí výrobcovia používajú sotva použiteľný kolagén, Protein&Co naozaj vsádza na kvalitu. V každej dávke totiž nájdete viac ako 13 gramov čistého bioaktívneho hovädzieho kolagénu. Okrem toho je však nápoj obohatený o poriadnu porciu kyseliny hyalurónovej a každá porciakaždá porcia pokrýva celú odporúčanú dennú dávku vitamínov skupiny B, vitamínov H, E a C a minerálov, ako je selén a zinok. A okrem toho, že tieto živiny sú vo všeobecnosti mimoriadne dôležité pre všetkých športovcov, sú užitočné samozrejme aj pre ženy, pretože sú dôležité pre zdravie pokožky, vlasov a nechtov.

Collagen Beauty je skutočne prémiový doplnok
Collagen Beauty je skutočne prémiový doplnok

Ako sme Collagen Beauty pripravili?

Collagen Beauty je k dispozícii v práškovej verzii, takže jeho príprava je pomerne jednoduchá. Stačí dať 250 ml vody do šejkra (alebo pohára), nasypať doň 2 odmerky zmesi a jemne premiešať alebo pretrepať. Jedna dávka potom zodpovedá 16 gramom zmesi. A vzhľadom na to, že jedno balenie obsahuje 340 gramov, znamená to, že v ňom nájdete 21 plných dávok.

Čo hovoríme na chuť?

Ak pravidelne používate kolagénové doplnky, viete, že bioaktívny kolagén môže byť pomerne často k dispozícii v neochutených verziách, čo neodporúčame. Collagen Beauty je však už dostupný aj v ochutenej forme, a hoci sme mali spočiatku mierne obavy, po prvom ochutnaní nás to prešlo. Je to osviežujúci nápoj s malinovou príchuťou, ktorá je tak akurát a nie je presladená. Najmä v horúcich letných mesiacoch chutí s niekoľkými kockami ľadu úplne skvele. A najlepšie na tom je, že v zložení sa objavuje len sukralóza, farbivo z červenej repy a prírodná malinová aróma. Nemusíte sa teda obávať dobrej chuti na úkor kompromisov v zložení.

 

Aj z hľadiska chuti je výrobok dokonalý.
Výrobok je dokonalý aj z hľadiska chuti.

Ako hodnotíme cenu?

Ak má Collagen Beauty nejaký nedostatok, môže to byť pre niekoho pomerne vysoká cena. V čase písania tejto recenzie zaplatíte za jedno balenie s už spomínanými parametrami 479 korún, čo znamená, že jedna dávka vás bude stáť približne 22,5 koruny. Samozrejme, nemusí sa to zdať veľa, ale dovolili by sme si proti tomu namietať, pretožeže táto cena do značnej miery odráža vysoké nákupné náklady na použité suroviny. Niektorí ľudia majú tendenciu dopĺňať napríklad kolagén, kyselinu hyalurónovú, B-komplex a zinok samostatne, takžeCollagen Beauty môže nahradiť až štyri rôzne doplnky výživy naraz. A v porovnaní s tým nevyjde ani zďaleka tak zle.

Cenová tabuľka pre Collagen Beauty
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 19,48

Pre koho je doplnok určený?

Asi neprekvapí, že cieľovou skupinou tohto doplnku sú ženy, ktoré sa samozrejme všade objavujú aj na fotografiách dostupných na oficiálnej webovej stránke produktu. A vzhľadom na to, že primárnym účelom tohto doplnku je zlepšenie kvality pokožky, silných a zdravých vlasov, ako aj silných nechtov, asi to nikoho neprekvapí. Ale, samozrejme, aj muži môžu používať produkt - a treba poznamenať, že pomocou kolagénu nielen na zvýšeniespomínaného, ale aj na posilnenie väzov a šliach, je určite dobrý nápad.

Záverečné hodnotenie.

Čo zostáva povedať na záver? Snáď len to, že Collagen Beauty je doplnok, ktorý rozhodne stojí za vyskúšanie. Aj keď si zaň musíte trochu priplatiť, ponúka špičkové zloženie, ako aj skvelú chuť bez kompromisov. A keď k tomu pridáte fakt, že dokáže nahradiť až 4 samostatne dopĺňané doplnky, nie je o čom diskutovať. Je praktickejší, bude vám chutiť a v konečnom dôsledku vyjde cenovo výhodnejšie. Ak však nechcete kupovať Collagen Beauty samostatne, môžete si ho kúpiť vo výhodnom balení označenom ako Beauty pack, ktoré obsahuje aj kyselinu hyalurónovú a Herbum Adiposum, čo je prírodný spaľovač tukov, o ktorom sme písali v samostatnej recenzii.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.