Czech Virus Perfect Milkshake - zlatý štandard medzi proteínmi? (Recenzia)

Perfekt Milkshake je horúcou novinkou od českej spoločnosti Virus, ktorú som mohla otestovať hneď na začiatku, keď proteín prišiel na trh.

Je jeho zloženie naozaj výrazne horšie ako v prípade prémiového modelu Pure Elite CFM? Ako je na tom v porovnaní s takým CFM Evolution od spoločnosti Prom-IN? Rozoberme proteín a zhodnoťme ho.

Czech Virus Perfect Milkshake
Kategória: Proteíny
Chuť
9.2/10
Rozpustnosť
9.5/10
Stráviteľnosť
8.9/10
Zložky
7.8/10
Cena
9.1/10
Celkové hodnotenie
8.9
z 10 bodov

Protein Perfect Milkshake od spoločnosti Czech Virus som vyskúšala vo viacerých príchutiach, preto vám nižšie odporúčam ten najlepší možný variant. Najprv sa však pozrime na zložky.

Pevné zložky

Ide o srvátkový koncentrát spracovaný šetrnou metódou za studena, ktorá sa nazýva ultrafiltrácia. Touto metódou sa získava vysokokvalitný, nedenaturovaný proteín s maximom bioaktívnych frakcií, ktoré majú mnoho zdravotných výhod (lepšia absorpcia vitamínov, antioxidačné účinky, podpora imunity, neurologických funkcií, spánku atď.). Na rozdiel od CFM je ultrafiltrácia lacnejšia metóda, čo bude mať pozitívny vplyv na cenu bielkovín, ktorá bude v porovnaní s CFM nižšia. Pokiaľ ide o kvalitu bielkovín, rozdiel oproti CFM bude zanedbateľný. Spracovaniu srvátky teda nie je čo vytknúť.

Do bielkovín sa pridávajú dva tráviace enzýmy, bromelaín a papaín, ktoré rozkladajú bielkoviny. Vďaka tomu sú bielkoviny ešte lepšie stráviteľné a zároveň sa mierne zvyšuje ich využiteľnosť.

Sukralóza (sladidlo), arómy, farbivá, chlorid sodný (soľ), tvaroh a jogurtový prášok, xantánová guma (stabilizátor a zahusťovadlo) a kyselina citrónová (regulátor kyslosti) sú ďalšie zložky, ktoré nie sú zdraviu škodlivé. V tomto prípade je pravdepodobne trochu viac sladidla, ako sme zvyknutí v iných produktoch Czech Virus, ale ak sa spoločnosť zameriava na vytvorenie skvelej chuti, treba s tým počítať.

Czech Virus Perfect Milkshake prísady
Perfect Milkshake je proteín, ktorému vzhľadom na jeho cenu nie je čo vytknúť.

Vynikajúca chuť

V tomto prípade ide o tri ovocné príchute. Trochu som sa obával, ako bude proteín chutiť. Koniec koncov, mám skúsenosť, že ovocné príchute v proteínoch nikdy nechutia tak autenticky ako napríklad v čokoláde, vanilke alebo kokose. Treba tiež poznamenať, že pri ovocných príchutiach často dochádza k rýchlemu prejedaniu. Czech Virus však v tomto smere nesklamal. Som prekvapená, ako dokonale sa všetky tri príchute podarili. Či už ide o jahodový mliečny koktail, citrónovú príchuť oplátky alebo jogurtovú príchuť čerešne:

  • Jahodový mliečny kokteil (8,5/10 ) bol mojou najmenej obľúbenou príchuťou zo všetkých, ale to je naozaj len v porovnaní s citrónovým oplátkom a jogurtovou čerešňou. Čo sa týka samotnej chuti, je to určite jeden z najlepších jahodových proteínov, aké som kedy ochutnala.
  • Citrónové oplátky (9/10), tejto príchute som sa bála, pretože som si nevedela predstaviť kombináciu citrónu s bielkovinami. Neviem ako vám, ale mne osobne to pripadá zvláštne. Bol som však príjemne prekvapený. Aj keď nemám rada citrónové oplátky, táto príchuť ma nadchla a podľa môjho názoru uspela ešte viac ako jahodový koktail.
  • Jogurt Cherry (10/10 ) sa dá opísať jednoducho - najlepšia príchuť ovocného proteínu, akú som kedy mala. Hneď ako sa proteín roztopil na jazyku, vybavili sa mi spomienky na detstvo, keď som cítila presne takú istú chuť ako pri jogurte Florian. Chýbal mi k nemu už len rožok a v duchu by som sa vrátil do školskej lavice, kde by som si pochutnával na kombinácii Floriána a rožka. Tieto príchute so mnou testovali ďalší traja ľudia a všetci sme sa zhodli, že jogurtová višňa je naozaj najlepšia.

Czech Virus Perfect Milkshake príchuť
Czech Virus naozaj vie, ako vyladiť svoje chute, a Perfect Milkshake nie je výnimkou.

Príprava a dávkovanie

S prípravou bielkovín nebol žiadny problém. Perfektne sa rozpúšťa bez peny alebo zhlukovania.

Dávkovanie proteínu sa nedá priamo určiť. Závisí to od potrieb človeka a celkového príjmu bielkovín z bežného jedla. Tento proteín môže byť samozrejme:

  • Užívať po tréningu
  • Kedykoľvek počas dňa ako desiata pre ľudí s vysokou potrebou bielkovín
  • Na sladenie kaší a iných zdravých pochúťok
Náš tip
Pripravte si kašu z vody, jogurtu alebo mlieka. Pridajte mrazené jahody a potom vmiešajte Strawberry Perfect Milkshake Protein. Ozdobte ju orechmi, pridajte čučoriedky a vychutnajte si lahodnú a nutrične vyváženú kašu.

Czech Virus Perfect Milkshake príprava a dávkovanie

Rozdiel medzi špičkovým modelom Pure Elite CFM od rovnakej značky?

V ponuke Czech Virus nájdete ich obľúbené Pure Elite CFMktorý sa v porovnaní s Perfect Milkshake zameriava na vynikajúce ingrediencie. Rozdiel je v procese extrakcie srvátky, kde sa v prípade Pure Elite používa metóda CFM a v prípade Perfect Milkshake sa srvátka extrahuje ultrafiltráciou. Pure Elite je tiež obohatený o tráviace enzýmy DigeZyme® (amyláza, proteáza, lipáza, celuláza, laktáza a lipáza) a probiotické kultúry LifteinU™ (Lactobacillus rhamnosus). Pure Elite nie je len čistý koncentrát, ale aj 10% izolát, vďaka čomu má o niečo nižší obsah mliečneho tuku a laktózy.

Pure Elite CFM je preto prémiovej kvality a je vhodný aj pre tých najnáročnejších. Perfect Milkshake je vynikajúcou voľbou pre všetkých cvičencov, ktorí potrebujú doplniť kvalitné bielkoviny a zároveň si ich vychutnať.

Czech Virus Perfect Milkshake vs Pure Elite CFM
Perfect Milkshake je lacnejší proteín s úplne dostatočným zložením pre väčšinu cvičencov.

Cenovo dostupné bielkoviny pre všetkých cvičencov

Za 2kg balenie zaplatíte 949 libier a dostanete 66 porcií po 30 g. To je 14 Kč za dávku, čo je vzhľadom na kvalitu spracovania srvátky úplne v poriadku. Táto cena je štandardná pre proteíny podobnej kvality.

Spoločnosť Czech Virus je známa svojimi prémiovými produktmi, za ktoré dobre platí. Konečne teda máme cenovo dostupný proteín, ktorý sa kvalitou spracovania vyrovná tomu najlepšiemu a je vhodný aj pre študentov s obmedzeným finančným rozpočtom.

Cenová tabuľka pre Czech Virus Perfect Milkshake
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 41,02 -17%
Cena:  € 45,09 -17%
Cena:  € 44,90 -36%

Alternatívou by mohla byť CFM Evolution

Hlavný rozdiel je v procese extrakcie srvátky. Prom-In's Evolution sa získava procesom CFM a Perfect Milkshake, ako som už niekoľkokrát spomenul, ultrafiltráciou. Oba proteíny obsahujú enzýmy bromelaín a papaín. Spoločnosť Prom-IN pridala do proteínu BCAA a glutamín, ale sú tam v menšom množstve a v porovnaní s Perfect Milkshake nepredstavujú významný rozdiel v konečnom aminokyselinovom spektre.

V prípade CFM Evolution máme na výber viac príchutí, ale podľa môjho názoru sú príchute Perfect Milkshake o niečo zábavnejšie. Cenovo sú na tom tieto dva proteíny podobne.

Czech Virus Perfect Milkshake obsah bielkovín
Kvalita bielkovín v CFM Evolution a Perfect Milkshake je takmer porovnateľná.

Záver

Podľa slov spoločnosti Czech Virus je to zlatý štandard medzi proteínmi. Súhlasím s týmto tvrdením. V porovnaní s ich proteínom Pure Elite CFM, ktorý je navyše obohatený o ďalšie tráviace enzýmy a laktobacily, je jeho zloženie rozhodne o niečo horšie. Ak však vezmeme do úvahy len základný faktor, ktorý od srvátkového proteínu očakávame - rýchle doplnenie kvalitných bielkovín bez zaťaženia trávenia, Perfect Milkshake túto úlohu spĺňa bezchybne.

Chuť je perfektná, zloženie pevné a cena príjemná. Určite by som ho odporučil širokej verejnosti a športovcom, ktorí hľadajú kvalitný a zároveň veľmi chutný srvátkový koncentrát.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.