Extrifit High Whey 80: Vynikajúci proteín za skvelú cenu (Recenzia)

High Whey 80 je jedným z vlajkových produktov spoločnosti Extrifit a už mnoho rokov patrí medzi najspoľahlivejšie srvátkové proteíny na trhu. Dnes sa na tento proteín pozrieme bližšie a zistíme, ako si v preplnenej konkurencii vedie v porovnaní s ostatnými výrobkami známych značiek. Je High Whey 80 aj po niekoľkých rokoch od svojho uvedenia na trh stále jedným z najlepších srvátkových proteínov, aké môžete nájsť? Alebo sú jeho dni slávy dávno preč a dnes sa zaň neoplatí utrácať peniaze? To a ešte oveľa viac sa dozviete v našej novej recenzii.

Extrifit High Whey 80
Kategória: Proteíny
Chuť
8.0/10
Rozpustnosť
9.5/10
Stráviteľnosť
9.5/10
Zložky
8.5/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
8.7
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Extrifit High Whey 80
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 52,52
Cena:  € 54,15

Spoľahlivé zloženie je zárukou kvality

Extrifit High Whey 80 je kombináciou srvátkového koncentrátu, ktorý je z 85 % bielybielkovín a srvátkového izolátu, ktorý predstavuje zvyšných 15 %.Samozrejmosťou je výroba krížovou mikrofiltráciou (CFM), takže výsledný produkt sa môže pochváliť prvotriednou kvalitou. Kombináciu koncentrátu a izolátu považujem za veľmi dobrú voľbu, pretože takýto výrobok spája výhody oboch druhov bielkovín. Na druhej strane je dôležité dodať, že keďže srvátkový izolát predstavuje len 15 % zloženia, celý doplnok by sa mal považovať za koncentrát s o niečo lepšou stráviteľnosťou ako zvyčajne. Treba oceniť aj prítomnosť tráviaceho enzýmu papaínu a pH stabilnej laktázy. Obe látky pomáhajú pri vstrebávaní výrobku, čím zvyšujú jeho účinnosť.

Jedna porcia proteínu (30 g) obsahuje v priemere 22 g bielkovín, 2,1 g sacharidov a 2,2 g tukov. Za mierne sklamanie považujem, že napriek svojmu názvu Extrifit High Whey 80 obsahuje maximálne 76 gramov bielkovín na 100 gramov výrobku. V prípade nugátovej príchute je to dokonca len 71 g bielkovín, čo úprimne povedané nie je najviac. Zloženie ako celok však musíme hodnotiť veľmi dobre a až na tento malý nedostatok sa nemáme na čo sťažovať.

NEPREHLIADNITE našu recenziu českého Virus Pure Elite CFM a zistite, prečo má tento proteín jedno z najlepších zložení na trhu.

Bezproblémová rozpustnosť a skvelá konzistencia

Ako sme už spomenuli v predchádzajúcom odseku, jedna porcia tohto proteínu má 30 gramov. Preto vám jedno veľké balenie (2 270 gramov) vydrží celkom 75 dní, čo je jednoducho skvelé. Výrobca odporúča 30 gramov rozpustiť v 150-200 ml vody, čo je o niečo menej, než je bežná prax. Aj napriek tomu nebudete mať najmenší problém s rozpustnosťou alebo tvorbou hrudiek počas prípravy. Proteín tiež nijako nepení, čo je vítané pozitívum. Konzistencia výsledného nápoja je podľa môjho názoru skvelá, ale napriek tomu odporúčam vyskúšať jednu dávku miešaného250 ml vody, pretože v tomto prípade je konzistencia ešte o niečo lepšia (ale to je len subjektívny názor).

Nájsť High whey 80 za najlepšiu cenu na trhuKontrolovaťcenu

Netreba sa obávať o stráviteľnosť

Niekedy sa môže stať, že po užití proteínu budete mať tráviace problémy. Mne osobne sa to stáva skôr po vyskúšaní horších výrobkov. Toto však rozhodne nie je tento prípad. Extrifit High Whey 80 je bez problémov stráviteľný a žiadne problémy som nezaznamenal ani po dlhodobom užívaní. Do akej miery je to vďaka enzýmu papaín a laktáze so stabilným pH, je ťažké určiť, ale v každom prípade tieto pridané látky určite nie sú na škodu.

NEPREHLIADNITEv našom rebríčku najlepších tráviacichtráviacich enzýmov nájdete tie najlepšie produkty, ktoré vám pomôžu s trávením.

Niektoré príchute vás potešia, iné nie

Extrifit High Whey 80 je v súčasnosti dostupný v 12 rôznych príchutiach. Okrem klasických ako čokoláda, vanilka alebo banán si môžete dopriať aj príchute ako pistácie, nugát alebo jablková štrúdľa. Pri hodnotení príchutí je dôležité mať na pamäti, že ide len o subjektívne názory našej redakcie. Ak nám niečo nechutí, neznamená to, že vám daná príchuť nebude chutiť. Z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť príchute čokoláda, lieskový orech alebo čučoriedka. Sú veľmi dobre vyvážené a určite stoja za vyskúšanie. Na druhej strane príchute sušienok a nugátu ma veľmi neoslovili a zdali sa mi dosť umelé.

Z hľadiska výživovej hodnoty sú medzi príchuťami pomerne výrazné rozdiely. Zatiaľ čo vanilková, čučoriedková a cookies príchuť obsahujú najviac bielkovín (76 g na 100 g), nugátová príchuť obsahuje najmenej bielkovín (len 71 g na 100 g ).Nugátová príchuť obsahuje aj najviac sacharidov, takže je zo všetkých príchutí nutrične najhoršia.

Spravodlivá cena

Dôležitým aspektom, ktorý sa pri hodnotení nesmie opomenúť, je cena. Extrifit High Whey 80 sa v tomto ohľade pohybuje tak trochu v priemere. Na trhu môžete nájsť lacnejšie produkty, ale zároveň môžete naraziť aj na mnohé drahšie alternatívy. Dôležité je, že z hľadiska pomeru cena/kvalita si tento proteín stále vedie veľmi dobre. Vďaka vysokej kvalite a prepracovanému zloženiu je cena úplne opodstatnená.

 

Cenová tabuľka pre Extrifit High Whey 80
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 52,52
Cena:  € 54,15Záverečné hodnotenie

Extrifit High Whey 80 je bezpochyby stále jedným z najlepších proteínov na súčasnom trhu. Vyzdvihnúť treba najmä kombináciu srvátkového koncentrátu s izolátom a obsah tráviaceho enzýmu papaínu a pH stabilnej laktázy. Miernym sklamaním boli niektoré príchute, ktoré sa mi zdali na môj vkus príliš umelé. Celkovo však môžeme Extrifit High Whey 80 vrelo odporučiť všetkým, ktorí hľadajú spoľahlivý srvátkový proteín za primeranú cenu.

Ak vás Extrifit High Whey 80 stále nenadchol, nevešajte hlavu. V našom porovnaní najlepších srvátkových proteínov nájdete množstvo ďalších kvalitných produktov, z ktorých si zaručene vyberiete.

Kúpte za najlepšiu cenu

Veľký test srvátkových bielkovín (VIDEO):

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.