Extrifit V52 Vita Complex Forte - Multivitamín so zlým účinkom (Recenzie)

Keď sme začali uvažovať o tom, aké multivitamíny vybrať do nášho rebríčka, V52 od spoločnosti Extrifit bol jasnou voľbou. Extrifit je stálicou na trhu, ktorá už vyrobila niekoľko veľmi kvalitných produktov. Keď sa mi prvýkrát dostal do rúk ich multivitamín, bol som plný očakávania.

Bohužiaľ, tieto očakávania sa rozplynuli hneď, ako som si prečítala zloženie na zadnej strane obalu. Čo konkrétne sa mi nepáčilo? Aký je môj názor na tento produkt? Odporučil by som ho aj ostatným? Toto a mnoho ďalšieho sa dozviete nižšie.

Extrifit V 52 Vita Complex Forte
Kategória: Vitamíny, minerály
Zložky
6.5/10
Kvalita surovín
6.0/10
Účinnosť
7.5/10
Cena
8.5/10
Použiteľnosť
6.8/10
Celkové hodnotenie
7.1
z 10 bodov

Najlepšiu cenu pre Extrifit V52 nájdete na Heureka.sk
Skontrolujte cenu

Vzhľadom naobrovskú konkurenciu na trhu s výživovými doplnkami je pochopiteľné, že výrobcovia sa často snažia prísť s niečím novým, aby zaujali zákazníkov. V tomto prípade sa spoločnosť Extrifit zamerala predovšetkým na čo najviac účinných látok. Žiaľ, aj tu platí pravidlo, že kvalita je dôležitejšia ako kvantita, a práve kvalita je to, čo V52 chýba.

Nájdete tu všetko, čo potrebujete. Ale...

Vkaždej tablete tohto vitamínu nájdete 52 látok, čo je minimálne na českom trhu jedno z najrozsiahlejších zložení, s ktorým sme sa v našej redakcii stretli. Nesporným plusom je obsah veľkého množstva adaptogénov a enzýmov, ktoré obsahuje len malý počet konkurenčných produktov. Medzi najvýznamnejšie účinné látky v jednej tablete patria:

  • 125 mcg jódu, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu štítnej žľazy
  • 10 mg L-karnitínu, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri premene uloženého tuku na energiu
  • 14,3 mg ženšenu, ktorý pomáha predchádzať stresu a zároveň podporuje správnu funkciu mozgu
  • 35 mg inozitolu
  • 1 mg vitamínu A

Keď však ide o kvalitu niektorých látok alebo ich množstvo, slová chvály už nie sú na mieste. Horčík je tu obsiahnutý vo forme oxidu, ktorý je síce najlacnejší, ale pochopiteľne aj najmenej kvalitný. Ostatné prvky, ako napríklad vitamín D3, sú obsiahnuté v takých malých množstvách, že jediným prínosom ich prítomnosti vo výrobku je zvýšenie celkového množstva látok. Celkovo zloženie pôsobí dojmom, že výrobca nekládol veľký dôraz na kvalitu, ale snažil sa uprednostniť iba kvantitu.

Extrifit V 52 - zloženie
V zložení sú prítomné všetky dôležité látky, ale v niektorých prípadoch je ich množstvo nedostatočné.

NÁŠ TIP!
Kvalitné vitamíny a minerály sú nevyhnutné pre správnu regeneráciu po náročnom tréningu. Téme regenerácie sme venovali celý článok, v ktorom sa dozviete, akými ďalšími spôsobmi môžete regeneráciu podporiť.

Kedy a ako užívať V52?

Dávkovanie je v prípade V52 veľmi jednoduché. Jedna denná dávka pozostáva len z jednej tablety, ktorú je najlepšie zapiť jedlom a samozrejme, nezabudnite ju zapiť dostatočným množstvom vody. Pri odporúčanom dávkovaní vám jedno balenie vystačí na 2 mesiace.

Extrifit V 52 - použitie
Všetkých 52 látok je ukrytých v jednej tablete. Už táto skutočnosť naznačuje, že vstrebávanie týchto látok nebude veľmi účinné.

Zodpovedá cena kvalite?

S cenou 52 sa radí medzi lacnejšie multivitamíny. Jedna denná dávka vás bude stáť 7 Kč, čo je veľmi dobrá cena. V porovnaní s väčšinou ostatných vitamínových doplnkov v tejto cenovej kategórii ide o veľmi kvalitný produkt.

Vzhľadom na svoju cenu je vhodný najmä pre študentov alebo športových nadšencov, ktorí cvičia skôr rekreačne. Ľudia, ktorí sa venujú aktívnejším športom, by mali zvážiť kúpu kvalitnejšieho doplnku s koncentrovanejším zložením.

Najlepšiu cenu pre Extrifit V52 nájdete na Heureka.sk
Skontrolujte cenu

Extrifit V 52 - cena a kvalita
Model Extrifit V 52 má veľmi priaznivú cenu, čo ocenia najmä študenti.

Pocítim pri užívaní V52 nejaký rozdiel?

Účinnosť doplnkov tohto typu je veľmi subjektívna, takže na každého môže mať trochu iný účinok. Z môjho pohľadu však V52 nie je veľmi účinný.

Je pravda, že som pocítil pozitívne zmeny v porovnaní s obdobím, keď som neužíval žiadny multivitamín, ale v porovnaní s konkurenčnými produktmi bol účinok oveľa menší. Aj keď do seba každý deň dostanete 52 látok, ich nízka kvalita a nízky obsah spôsobujú, že nemajú takmer žiadny účinok. Nakoniec teda musíte ešte vziať niektoré čiastkové zložky (ako napr horčík a zinok) úplne oddelene.

Extrifit V 52 - zohľadnenie rozdielu
Na trhu je množstvo produktov, ktoré ponúkajú oveľa lepší účinok ako V 52.

Náš tip!
Ak ste zistili, že Extrifit V52 nie je pre vás ten pravý, pozrite si náš rebríček najlepších multivitamínov na tento rok, v ktorom sme sa podrobne pozreli na rôzne alternatívy, z ktorých si môžu vybrať rekreační aj skúsení športovci.

Záverečné hodnotenie

Aj keď som bol od začiatku dosť optimistický ohľadom tohto multivitamínu, po bližšom preskúmaní zložiek a účinnosti tohto produktu musím povedať, že V 52 nepatrí medzi najúspešnejšie produkty, ktoré Extrifit ponúka. Ale ako to už v živote býva, nič nie je čiernobiele. Netvrdím, že V52 si nemôže nájsť svojich fanúšikov. Opakujem, že vo svojom cenovom rozpätí je to pomerne dobrý doplnok.

Ak nevyžadujete najkvalitnejšie zloženie, pretože netrénujete príliš často, alebo jednoducho športujete skôr rekreačne, V52 môže byť dobrou voľbou. Avšak osoba, ktorá viac cvičí a záleží jej na kvalitnom zložení, ktoré obsahuje vitamíny a minerály vhodné pre vás, by bola pravdepodobne sklamaná kúpou tohto produktu.

To je z našej strany všetko. Neváhajte a napíšte svoj názor na tento doplnok do komentárov alebo nás kontaktujte s akýmikoľvek otázkami.

Porovnanie najlepších multivitamínov na trhu (VIDEO):

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.