FitStream PRO: Revolúcia medzi šejkery? [recenzia]

Keď sa povie "šejker", väčšina ľudí si predstaví jednoduchú plastovú nádobu, v ktorej môžualebo jeden z najlepších nakopávačov, než sa dostanú do posilňovne. Potom je tu mixér na prípravu iných tekutých nápojov, ako je domáci gainer alebo jednoduché smoothie. Ale čo keby sme vám povedali, že existuje hybrid medzi týmito dvoma svetmi? Volá sa FitStream a v rámci tejto recenzie sa mu budeme venovať podrobne.

FitStream PRO
Kategória: Iné
Funkčnosť
10.0/10
Dizajn
10.0/10
Vytrvalosť
10.0/10
Materiál
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Vyskúšajte FitStream PRO

Na úvod treba zdôrazniť, že na oficiálnej webovej stránke FitStream nájdete aj najrozmanitejšieďalšie kaše, zelené a iné produkty, ktoré budú tiež predmetom našich recenzií.

Čo je FitStream?

Ak niekde uvidíte obrázok mixéra FitStream, bude pravdepodobne vyzerať ako akýkoľvek iný mixér v tejto kategórii. V skutočnosti je však jeho hlavnou výhodou to, že je veľmi kompaktný a jeho rozmery zodpovedajú rozmerom bežnej fľaše na vodu. Preto sa zmestí takmer do každého mestského batohu a vďaka motorčeku s nabíjanímm cez port USB si môžete pripraviť vlastné smoothie kdekoľvek a kedykoľvek bez nutnosti pripojenia do elektrickej siete. Či už sa chystáte do práce alebo na turistiku.

FitStream PRO ponúka skvelý dizajn a dobré funkcie.
FitStream PRO ponúka skvelý dizajn a dobrú funkčnosť
.

Aké sú jeho výhody?

Aj keď sa to na prvý pohľad niekomu nemusí zdať, zariadenie FitStream skutočne ponúka množstvo výhod. Okrem toho, že si s ním môžete pripraviť smoothie takmer kdekoľvek, je tento český projekt aj naozaj vysadený na kvalitu a precíznosť, takže napríklad plastová časť mixéra neobsahuje zdraviu škodlivý BPA. Ostré nože sa navyše otáčajú pomerne rýchlo, takže vás asi neprekvapí, žeže tento mixér dokáže rozmixovať všetko od čerstvého ovocia cez mrazom sušené ovocie až po orechy. Zároveň sa môžete tešiť aj na veľmi intuitívne a jednoduché používanie či veľmi vydarený dizajn, pri ktorom si môžete vybrať naozaj z nepreberného množstva rôznych farieb.

Čo všetko v ňom môžete mixovať?

Asi vás neprekvapí, že v tomto mixéri nemusíte mixovať len ovocie. Skvele sa hodí aj na kombinovanie rôznych druhov ovocia s orechmi, raňajkových smoothies s ovsenými vločkami a výživovými doplnkami. Ak teda máte doma proteín, ktorý sa napríklad v šejkri dobre nerozpúšťa, vložte ho do mixéra FitStream a uvidíte, že si s ním hravo poradí.

Ako FitStream funguje?

Práca so systémom FitStream je veľmi intuitívna a jednoduchá. Mixér vám príde domov v praktickom balení spolu s návodom a nabíjačkou USB-C na nabíjanie mixéra. Súčasťou mixéra je aj jediné tlačidlo s LED diódou, ktoré indikuje, či je mixér nabitý alebo nie. Po nabití, ktoré trvá len niekoľko desiatok minút, stačí do mixéra vložiť svoj obľúbený produkt a začať mixovať. My sme sa napríklad rozhodli pripraviť jednu z kaší, ktorá bude témou nasledujúcej recenzie. Použili sme teda 150 ml vlažnej vody, kašu sme vysypali do mixéra a stlačili tlačidlo. Po niekoľkých sekundách mixovania sa všetky ingrediencie dobre spojili a raňajková kaša, ktorú môžete vypiť, bola na svete. Bez nežiaducich hrudiek alebo celých kúskov, ktoré v kaši nemajú čo robiť.

Vyskúšajte FitStream PRO

Ako dlho vydrží FitStream?

Batéria vydrží na jedno nabitie približne 30 cyklov mixovania, čo považujeme za veľmi prijateľné. Ak každý deň rozmixujete jedno jedlo, batéria je schopná fungovať celý mesiac bez nabíjania. Ak máte naozaj radi mixované jedlo a mixér využívate takmer celý deň, mal by vám vydržať ešte približne týždeň, čo je naozaj bezkonkurenčné.

Aká je údržba?

Z nášho pohľadu je samozrejme potrebné vyzdvihnúť aj jednoduchú údržbu, pretože snáď nikto nechce tráviťtráviť dlhé hodiny mesačne čistením a údržbou prístroja. Keď si však raz vo FitStreame pripravíte svoj obľúbený nápoj, stačí doňho naliať vodu, kvapku čistiaceho prostriedku a mixér opäť spustiť. Potom stačí vodu vyliať, mixér opláchnuť a je hotovo.

FitStream PRO možno použiť na prípravu kaše a doplnkov
FitStream PRO môžete používať na prípravu kaší a doplnkov stravy.

Ako hodnotíme cenu?

Nemá zmysel si klamať - FitStream je skvelý, ale jeho skvelé vlastnosti sa samozrejme odrážajú aj na cene. V súčasnosti za mixér zaplatíte minimálne 1176 korún, čo úprimne povedané nie je málo. A ak nie ste fanúšikmi mixovania, samozrejme sa zaobídete aj bez neho. Ak si však radi pripravujete smoothie, alebo ak ste jednoducho dosť zaneprázdnení na to, aby stekaždé ráno napríklad ovsenú kašu, FitStream PRO môže byť naozaj dobrou voľbou. A v tomto prípade je samozrejme cena úplne v poriadku, pretože mixér je síce drahší, ale ide o kvalitný výrobok, ktorý vydrží. Len za 79 korún si k nemu môžete prikúpiť aj predĺženú zárukuna 3 roky, takže si môžete byť istí, že prípadné závady na zariadení budú výrobcom odstránené.

Vyskúšajte FitStream PRO

Záverečné hodnotenie.

Čo zostáva povedať na záver? Snáď len to, že FitStream PRO by mal byť jasnou voľbou pre každého, kto má rád rýchlo pripravené jednoduché jedlá a málokedy sa stihne najesť doma pri stole. S týmto šikovným pomocníkom si môžete vziať zdravú desiatu napríklad na výlet, do auta alebo na cestu do posilňovne. A ak ste ochotní si zaň trochu priplatiť, môžete sa spoľahnúť, že vám vydrží chutiť naozaj dlho. Vďaka širokej škále farieb si navyše môžete vybrať mixér, ktorý vám najviac vyhovuje.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.