FitStream Quick Oats: rýchle a výživné raňajky [recenzia]

Zatiaľ čo pre niektorých ľudí sú raňajky nevyhnutnou súčasťou dňa, iní na ne nemajú čas. Ak patríte do druhej skupiny a chceli by ste si ráno dopriať aspoň niečo malé, môže to byť skvelým riešením siahnuť po instantnej kaši, ktorú môžete vypiť v aute počas cesty do práce alebo cestou do školy. Spoločnosť FitStream vyrába práve takéto rýchle ovsené vločky, a preto sme sa rozhodli pozrieť sa na ne v rámci tejto recenzie.

FitStream Quick Oats
Kategória: Proteínová kaša
Chuť
10.0/10
Príprava
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnotenie
9.4
z 10 bodov

 

Vyskúšajte chutný rýchly ovos

 

Na úvod treba poznamenať, že vlajkovou loďou repertoáru spoločnosti FitStream sú ich prenosné mixér, v ktorom si v priebehu chvíľky pripravíte kaše (ale aj smoothies či rôzne športové doplnky). Viac sme o ňom písali v samostatnej recenzii.

Ako hodnotíme zloženie?

Okrem spomínaného mixéra vyrába FitStream aj množstvo doplnkov stravy či práškovraňajkových kaší, na ktoré sme sa rozhodli zamerať v tomto teste. Na vyskúšanie sme od spoločnosti dostali päť rôznych kaší a na všetkých nás zaujalo to, žePredovšetkým veľmi jednoduché, ale pritom vyvážené a funkčné zloženie. Základom sú vždy ovsené vločky, ktoré logicky tvoria väčšinu kaše. Každý z variantov je však ochutený inými prísadami, takže zatiaľ čo v jednom z nich nájdete napríklad kokos, lyofilizovanú banán a baobabový prášok, druhý obsahuje viac bielej čokolády, arašidov, ananásu a maca. Skrátka, ide o veľmi rozmanité kaše, ktoré majú jednoduché, ale úplne postačujúce a chuťovo vyvážené zloženie. Na sladenie kaší sa vždy používal trstinový cukor, ale každá kaša je inak sladká. Zatiaľ čo napríklad variant Activate neobsahuje žiadny cukor, príchuť Boost obsahuje 10 gramov, čo sa niekomu môže zdať veľa.

Rýchly ovos má dobré zloženie a veselý dizajn
Rýchle ovsené vločky majú dobré zloženie a veselý dizajn

Ako sa dá kaša pripraviť?

Ak sa rozhodnete zaobstarať si kašu spolu s mixérom, príprava je logicky pomerne jednoduchá. Stačí vziať približne 150 ml teplej vody, vložiť ju do mixéra FitStream, pridať obsah jedného balenia kaše a zapnúť mixovanie. Po chvíli získate skvelú a hladko rozmixovanú kašu, na ktorej si naozaj pochutnáte. Rýchlu ovsenú kašu si však môžete podobným spôsobom pripraviť aj bez mixéra - a zakaždým získate rovnakú chuť.vďaka čomu sa tieto raňajkové kaše naozaj ideálnym partnerom napríklad v situáciách, keď nestíhate pripravovať ranné jedlo.alebo jednoducho preto, že po prebudení nie ste hladní a chcete sa najesť v behu. Keď máte viac času, môžete si kašu samozrejme pridať do jogurtu alebo rôznych smoothies a v pokoji si ju vychutnať. Máte tak na výber z mnohých možností.

Vyskúšajte chutnú rýchlu ovsenú kašu

Ako hodnotíme chuť?

Kaša Quick Oats nás zaujala aj z hľadiska chuti, pretože nepôsobí umelo (ako mnohé konkurenčných výrobkov) a môžete si naozaj vychutnať skvelú ochutenú ovsenú kašu. Spomínaný variant Activate, ktorý neobsahuje pridaný cukor, je chuťovo trochu nevýrazný, ale všetky ostatné sú úplne skvelé. Oceniť musíme aj to, že žiadna z kaší nie je zbytočne preplácanásladené, takže ostatné pridané zložky majú možnosť vyniknúť. Je tiež dobré, že sa môžete pohrať s konzistenciou výslednej kaše (nielen v mixéri). a ak máte radšej hustejšie raňajky, stačí použiť menej vody a naopak.

Chuť rýchlych ovsených vločiek nás príjemne prekvapila.
Chuť Quick Oats
nás príjemne
prekvapila
.

Čo hovoríme na cenu?

Ak majú tieto kaše nejakú nevýhodu, je to pomerne vysoká cena. Spoločnosť FitStream predáva tieto kaše buď v baleniach po päť kusov (pričom si môžete vybrať medzi piatimi baleniami po jednom) alebo v balení obsahujúcom 30 kaší všetkých príchutí. V čase písania tejto recenzie však za 5 porcií zaplatíte 319 korún, čo znamená, že jedna porcia stojí viac ako 60 korún. A keď vezmete do úvahy, že väčšinu výrobku tvoria ovsené vločky, je to samozrejme dosť vysoká cena. Musíme zdôrazniť, že aj ostatné zložky majú pomerne vysoké obstarávacie náklady (napríklad lyofilizované ovocie je oveľa drahšie a zdravšie ako sušené), ale aj tak sa cena zdá byť dosť vysoká.

Vyskúšajte chutný rýchly ovos

 

Záverečné hodnotenie: Stojí to za vyskúšanie?

Čo zostáva povedať na záver? Snáď len to, že Quick Oats môže byť naozaj skvelými raňajkami a pomocníkom v situáciách, keď nemáte čas alebo sa vám nechce raňajkovať za bežných podmienok. Jediným mínusom je teda z nášho pohľadu cena, ktorá spôsobuje, že si ho musíte nájsť skôr ako bežnú súčasť svojho jedálnička, než akoRýchly ovos bude pre väčšinu ľudí príležitostnou pochúťkou. Ak však pre vás financie nie sú problémom, určite odporúčame Quick Oats vyskúšať a dovolíme si tvrdiť, že nech už si vyberiete ktorúkoľvek možnosť, bude vám chutiť.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.