Frankys Bakery Candy Splash Review 2024, medzinárodne obľúbené bezkalorické ochucujúce kvapky

Po dlhom čase sa vraciam k veľmi obľúbenému odvetviu fitness stravovania, a to sú bezkalorické ochutnávkové kvapky s názvom Flavour drops. Flavdrops od Myproteinu som v minulosti recenzoval ako prvé bezkalorické kvapky s príchuťou a teraz je na rade najväčší konkurent, ktorým je Frankys Bakery.

V poslednom prehľade sme sa zamerali skôr na to, či tento typ produktu vôbec stojí za investíciu alebo či vám pomôže vo fáze diéty. Týmito vecami sa teraz nemusíme zaoberať a recenzia bude zameraná výlučne na tento konkrétny výrobok a na to, čo vás všetkých zaujíma najviac, teda na chuť.

Frankys Bakery Candy Splash
Kategória: Potraviny
Chuť
9.5/10
Zložky
9.0/10
Cena
5.5/10
Použiteľnosť
8.0/10
Celkové hodnotenie
8.0
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Frankys Bakery Candy Splash
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 2,00 -56%
Cena:  € 5,88

Zloženie takmer bez jedinej chyby

Zloženie Candy Splash je pre každú príchuť úplne rovnaké, mení sa len použitá príchuť. Preto sa budem venovať zloženiu kvapiek chuti vo všeobecnej rovine.

frankys bakery candy splash prísady

Najdôležitejšími zložkami sú samozrejme arómy. Výrobca na výrobku neuvádza, či ide o umelé alebo prírodné arómy, ktoré sa aj tak môžu v jednotlivých príchutiach úplne líšiť. Z vlastnej skúsenosti by som sa však skôr prikláňal k tomu, že výrobca použil umelé príchute. Z môjho pohľadu to nie je zlé, ale určite to beriem ako malé negatívum.

Nakoniec sa používa sladidlo sukralóza. Ide o veľmi rozšírené umelé sladidlo bez kalórií, ktoré nájdete takmer všade. Na celom svete sa vedú diskusie o tom, či sú umelé sladidlá pre nás bezpečné alebo či predstavujú nejaké riziko, ale podľa môjho názoru sú to úplne scestné diskusie. Všetky umelé sladidlá boli a sú schválené ako zdravotne bezpečné. Nehovoriac o tom, že na to, aby vám nejakým spôsobom uškodili, by ste ich museli skonzumovať neuveriteľné množstvo, ale to je prípad v podstate všetkých potravín. Takže sa rozhodne nebojte sukralózy a sladte si jedlo, ak na to máte chuť.

  v 100 ml v 5 ml porcii
Energetická hodnota 0 kJ 0 kJ
  0 kcal 0 kcal
Tuky 0 g 0 g
Z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g 0 g
Sacharidy 0 g 0 g
Z toho cukry 0 g 0 g
Proteín 0 g 0 g
Soľ 0 g 0 g
Vlákno 0 g 0 g


Problémy s dávkovanímVoda je treťou zložkou prípravku a tým zoznam končí. Zloženie Candy Splash považujem za čo najčistejšie a ak prehliadnem použité umelé príchute, nie je mu čo vytknúť, takže v porovnaní s Flavdrops od Myproteinu je to z tohto pohľadu môj favorit.

Výrobca uvádza predpísané dávkovanie 5 až 10 kvapiek v závislosti od množstva pripravovaného jedla. Po vlastnom testovaní som zistila, že aromatické kvapky sú na môj vkus naozaj málo výrazné, takže ak dávate prednosť bohatšej chuti, budete musieť dávkovanie výrazne zvýšiť.

Z vlastného pozorovania som zistila, že do kaše alebo inej kaše musím dať aspoň 20 kvapiek , aby sa tam chuť dostala, čo výrazne ovplyvňuje celkovú cenu výrobku, pretože vydrží oveľa kratšie.

Na druhej strane, menej kvapiek stačí do jogurtu alebo tvarohu, alebo ak si len osladíte kávu či čaj, aj tu postačí predpísané dávkovanie.

Ak však porovnám výrobok s Flavdrops od Myprotein (ten mal tiež vyššiu sladivosť), ceny oboch výrobkov sa z tohto dôvodu výrazne líšia. S Candy Splash môžete cenu zdvojnásobiť alebo strojnásobiť v závislosti od toho, koľko sladíte.

Ako dopadli jednotlivé varianty v chuťovom teste?

Konečne sa dostávame k tomu hlavnému, a to je chuť.

frankys bakery candy splash príchute

Treba poznamenať, že som určite netestovala všetky príchute Candy Splash, pretože ich je veľmi veľa. Vybral som niekoľko obľúbených a niekoľko, ktoré mi pripadali zaujímavé, a podrobne som ich otestoval

Všetky testované príchute sme skúšali najmä v bielom gréckom jogurte, v ovsených vločkách a v ryžovej kaši. Všeobecne môžem povedať, že na môj vkus sú aromatické kvapky od Frankys Bakery veľmi nevýrazné a v kaši/ryžovej kaši som ich takmer necítila (iba ak som ich dala naozaj veľké množstvo)

Na druhej strane, v bielom jogurte, ktorý bol v množstve 300 g, do ktorého som pridala asi 10 kvapiek výrobku, boli Candy Splash úplne dokonalé a vychutnala som si tu každú chuť (samozrejme, môže to byť veľmi subjektívne). Mojím najväčším favoritom bola biela čokoláda a melón.

Z vyššie uvedeného dôvodu som sa rozhodla testovať Candy Splash len v jogurte alebo tvarohu, pretože z kaší som bohužiaľ nič nezískala.

 

Frankys Bakery Candy Splash

Množstvo: 30 ml v balení

Cena: 119,- CZK

Počet porcií: 60 (ak máte radi silnejšie - 30 porcií)

Mliečna čokoláda (9/10)

frankys bakery candy splash chocolate
Ako príchuť do tvarohu sú ideálne.

Poteší každého milovníka sladkých kakaových nápojov ako granko. Je v nej príjemný čokoládový podtón, ale nie je tak výrazný, naopak, sprevádza ho sladká mliečna príchuť. Chuť mi chutila a po pridaní do tvarohu vznikla identická čokoládová chuť.

Toffee (8/10)

Po otvorení bola vôňa okamžite príjemná a musím povedať, že aj po pridaní do jedla bola o niečo výraznejšia ako ostatné varianty. Určite skvelá voľba pre milovníkov karameliek.

Čokoládová pena (7/10)

Bolo to veľké sklamanie. Úprimne ani neviem, ako opísať tento zážitok. Bol v ňom cítiť jemný nádych čokolády, ale sprevádzal ho mierne horký chvost. Občas to nebolo zlé na oživenie chuti, ale už by som si ho nedal.

Stracciatella (9/10)

Spočiatku som tomu veľmi neverila, pretože som si nevedela predstaviť, že by niečo chutilo ako pravá stracciatella, ale pekáreň Frankys mi dokázala, že som sa mýlila. Keď som ju pridala do jogurtu, akoby som sa vrátila do detských rokov a vychutnávala si úplne identickú chuť jogurtu so stracciatellou. K dokonalosti chýbalo len pridanie čokoládových hobliniek, ale to by sme od výrobcu žiadali príliš veľa.

Banán (8/10)

franky bakery candy splash banana

Ide o tradičnú príchuť, ktorú by som prirovnala k banánom v čokoláde predávaným v obchode. Inými slovami, banánový podtón tu pôsobí trochu umelo, ale samozrejme, presne tak mám banánové príchute rád. Preto hovorím, že pre mňa je veľmi dobrý a kúpil by som si ho znova.

Čokoládová glazovaná šiška (5/10)

Najhoršia z troch čokoládových príchutí, ktoré som od Frankys Bakery testovala. Chuť by som prirovnal k veľmi horkej čokoláde s chemickou vôňou, preto som ju použil len párkrát.

Škoricový danish swirl (7/10)

Prirovnal by som ju k lacnejšej imitácii škorice s vanilkovou príchuťou. Možno je to veľmi subjektívny názor, ale táto príchuť ma veľmi neoslovila.

Arašidový oriešok (8/10)

Patrí medzi tie veselšie. Výsledná chuť po pridaní do jogurtu bola prirodzená, orechová, len s miernym chemickým chvostom. Dokonca by som povedal, že chutí oveľa lepšie ako konkurencia od Myproteinu.

Mandle (8/10)

Rozhodne nevonia po mandliach. Neviem, prečo sa to tak volá, ale chuť je veľmi podobná marcipánu. Nakoniec sa mi tento variant páčil, len som zmätený z názvu.

Vanilka (9/10)

frankys bakery candy flush iné príchute

Je to taká klasika, že sa nemôžete pomýliť. Výsledok je samozrejme skvelý, je tu príjemná vanilková vôňa, príjemná vanilková chuť a dokonca je tu odstránený aj ten chemický chvost. Pre mňa je to jedna z najúspešnejších príchutí.

Biela čokoláda (10/10)

Je to konečne obľúbená kniha, ktorej dávam plný počet bodov. Chuť bielej čokolády sa mi tak zapáčila, že som si ju pridávala do gréckeho jogurtu každý deň a výsledný produkt bol vynikajúci. Úžasná sladká chuť, nebola cítiť žiadna chémia, žiadny horký chvost, skrátka jedna z najlepších možností.

Mango (8/10)

Okamžite po otvorení vonia mimoriadne silno a po privoňaní som si pomyslela, že to nemôže chutiť dobre, ale mýlila som sa. Netradičná ovocná varianta mi veľmi chutila a z času na čas som si z nej pripravila zmrzlinu, ktorá mi veľmi chutila. Neodporúčam však k fľaštičke pričuchnúť, pretože by vás to mohlo odradiť.

Melón (9/10)

Toto je ďalšia príchuť, ktorá sa stala mojou obľúbenou. Viem, že túto príchuť v doplnkoch nemá veľa ľudí rado, pretože je veľmi špecifická a svojím spôsobom umelá, ale ak ste milovníci ako ja, tento variant si zaručene zamilujete.

Karamel (7/10)

Podľa môjho názoru bola veľmi nevýrazná a musela som jej pridať obrovské množstvo, aby som ju vôbec cítila. Nakoniec chutí dobre, ak ho dáte dosť a ani som si nevšimol žiadny chemický chvost. Môj tip je pridať do tejto verzie trochu soli a kvapky karamelu a získate veľmi podobnú chuť ako slaný karamel.

Malinový koláč (7/10)

Tento film na mňa vôbec neurobil dojem. Na môj vkus je veľmi chemická a ani neviem, k čomu by som ju prirovnala, ale bol tam aspoň malý náznak malín. Ale určite si ho už neobjednám.

 

tip
Osobne som si obľúbila kvapky s príchuťou bielej čokolády v bielom jogurte spolu s pridanými jahodami a malinami. Neváhajte a dajte túto zmes na 3 hodiny do mrazničky a máte dokonalú zmrzlinu.

 

Cenová tabuľka pre Frankys Bakery Candy Splash
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 2,00 -56%
Cena:  € 5,88

Frankys Bakery alebo Myprotein?

Čo sa týka ingrediencií, Candy Splash od Frankys Bakery je tu jasným víťazom. Majú oveľa čistejšie zloženie, ktoré sa mi veľmi páči

frankys bakery candy splash

Na druhej strane, Flavdrops od Myproteinu mali niekoľko zbytočných prísad navyše, ktoré sa mi vôbec nepáčili, takže Candy Splashje tu víťazom.

Zhľadiska ceny je Flavdrops bezpochyby lacnejšou možnosťou. Nielenže sa ich výrobok predáva v 50ml baleniach, ale majú aj oveľa vyššiu sladivosť, kde mi niekedy stačilo menej, ako predpisuje výrobca.

V prípade Frankys Bakery je balenie 30 ml, pričom sladkosť je menšia, takže musíte dať oveľa viac kvapiek. Preto je Myproteinv tomto ohľade jasným víťazom.

A čo sa týka chuti? Určite dobre viete, že vkus je veľmi subjektívny, takže tu si budete musieť odpovedať sami. Ja osobne viem, že som mala obľúbené Flavdrops aj Candy Splash, ale ak vás zaujíma môj vlastný názor, moja subjektívna chuť, musím povedať, že u mňa vyhráva Frankys Bakery. Táto značka sa mi páčila o niečo viac.

 

Cenová tabuľka pre Frankys Bakery Candy Splash
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 2,00 -56%
Cena:  € 5,88

Konečné hodnotenie

Oplatí sa teda investovať do bezkalorických kvapiek Candy Splash? To závisí od mnohých faktorov, ak sa bez sladkého nezaobídete, potom áno. Na druhej strane, ak dokážete fungovať aj bez takýchto pomôcok, odporúčam do nich neinvestovať. Budete sklamaní.

Pre mňa sú to skvelé diétne pomôcky, vďaka ktorým nemusíte vyradiť sladkosti ani pri tej najprísnejšej diéte. Stačí pridať pár kvapiek do obľúbeného jedla a môžete si pochutnávať. Preto si myslím, že ak máte pár peňazí nazvyš, bola by škoda takúto príležitosť nevyužiť.

Po dlhom čase začínam chápať, prečo je tento typ jedla taký obľúbený. Ja sama som začala využívať výhody týchto výrobkov a každý deň sa vďaka nim teším na svoj obľúbený jogurt s ovocím.

A to je pre dnešnú recenziu všetko. Máte nejaké ďalšie nápady, na ktorý typ aromatických kvapiek by som sa mala pozrieť ďalej? Neváhajte a napíšte do komentárov.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.