Kernel Season's, dokonalá diétna pomôcka alebo zbytočná investícia? (Recenzia)

Po dlhom čase tu mám opäť veľmi zaujímavú recenziu veľmi populárneho typu výrobku, a to zmesi korenín, ktoré sa používajú na ochutenie potravín v strave, pozrieme sa na slávne Kernel Season's.

Vždy som obzvlášť opatrný voči tomuto typu výrobkov vo fitness, pretože podľa môjho názoru ide o zbytočné výrobky, ktoré len zbytočne oklamú a zaťažia naše telo. Všimol som si však, že v poslednom čase je po nich veľký dopyt, a tak som sa im chcel venovať trochu viac

S tým, tu je dnešná recenzia Kernel Season's. Ide o veľmi známy produkt, ktorý je rozšírený po celom svete, takže som zvedavý, ako obstojí v našich očiach.

Kernel Season's
Kategória: Iné
Chuť
7.0/10
Zložky
2.0/10
Cena
8.0/10
Použiteľnosť
4.0/10
Celkové hodnotenie
5.3
z 10 bodov

 

Najlepšiu cenu pre Kernel Season's [recenzia]: dokonalá diétna pomôcka alebo nie? nájdete na Heureka.sk
Skontrolujte cenu

Ako sa produkt osvedčil z hľadiska chuti? Dá sa klasifikovať ako zdravá potravina, alebo ide skôr o marketingový produkt? Kde všade sa dá použiť a aká je jeho použiteľnosť v praxi? Toto a ešte oveľa viac sa dozviete v dnešnej recenzii, poďme na to.

Ako som používal zmesi korenia a na čo sa používajú?

Kernel Season's sa používa predovšetkým na dochutenie slaných (v niektorých variantoch aj sladkých) jedál. Podľa výrobcu je primárne vytvorený na ochutenie domáceho popcornu, ale je skvelý aj na dochutenie ryže, zeleniny alebo vajec. Ak vlastníte sladké varianty Kernel Season, sú vhodné najmä na kaše (bohužiaľ sme ich netestovali, takže sa im nebudem venovať).

jadrové zmesi korenia

Zmesi ochucovadiel prišli na trh práve preto, aby"zjednodušili" stravovanie ľuďom, ktorí majú chuť na sladké a bez svojich obľúbených chutí nevydržia dlho. Kernel Season's ponúkajú alternatívu na dochutenie stravy (o tom, či sú vhodné alebo nie, si povieme v odseku o zložení výrobku), ale je dôležité poznamenať, že nie sú bezkalorické.

Ako som už spomínala, zmesi korenín sa dajú použiť na ochutenie prakticky akéhokoľvek slaného pokrmu, ale najviac sa mi osvedčili na vajíčka (testovala som ich napríklad aj na ryžu, ale tu som bola, bohužiaľ, chuťovo sklamaná).

Počas používania Kernel Season's som mala oveľa horšie trávenie a zažívacie problémy, takže ho rozhodne neodporúčam citlivým jedincom. V ďalšom odseku sa dozviete, prečo som mal problémy s trávením

tip
Kernel Season's sú skvelé na ochutenie vajec alebo samotných bielkov, ale môžete ich použiť na čokoľvek.

V zložkách je veľa zbytočných, telo zaťažujúcich prísad

Zloženie koreniacich zmesí sa v jednotlivých variantoch veľmi líši, preto odporúčam dôkladne si prebrať zloženie každej z nich. Rozdelím tu najviac zastúpené a najdôležitejšie zložky, ktoré sa nachádzajú v zložkách.

Pre príchute Cheesy Jalapeno, Nacho Cheddar, White Cheddar a Garlic Parmesan

Ich zložky sú veľmi podobné, preto ich tu rozoberiem spoločne.

 • Najviac zastúpenou zložkou vo všetkých je zmes čedaru (a parmezánu v príchuti Cesnakový parmezán), ktorá pozostáva z mlieka, syrových kultúr, soli a enzýmov. Tieto zložky sú vo svojej podstate zdravé, ale pre mnohých ľudí môžu byť alergénne, ale čo je dôležitejšie, v diéte môžu veľmi zaťažovať trávenie a spôsobovať pocit nadúvania. Oceňujem pridanie skutočných ingrediencií, ale podľa môjho názoru nie sú vhodné pre diétu.
 • Ďalšie zložky, o ktorých som sa tu dočítala, sú: sójový olej, srvátka, maltodextrín, laktóza, sušené cmar, cukor, kukuričný sirup, kukuričný proteín, dextróza a v neposlednom rade inozinát disodný a guanylát (že ste o týchto zložkách nikdy nepočuli? niet divu). Nie som si istá, či výrobca skutočne musel použiť všetky tieto zložky, aby dosiahol autentickú chuť. Ich pridanie vnímam skôr ako snahu výrobcu ušetriť čo najviac peňazí a naservírovať zákazníkovi čo najviac balastu. Nakoniec, žiadna z nich nie je pre telo škodlivá, ale každá z nich zbytočne zaťažuje naše trávenie, môže spôsobiť horšie trávenie, hnačku, zadržiavanie vody, zvýšiť koncentráciu kyseliny močovej v tkanivách a mnoho ďalšieho (nehovoriac o tom, že mnohé zložky sú alergénne)
 • Nechcem úplne znevažovať ingrediencie, ale oceňujem snahu pridať skutočné potraviny, aj keď len v minimálnom množstve. Našla som tu informáciu o pridaní kurkumy, cibule, papriky jalapeňo, cesnaku, petržlenu alebo pažítky.....ale to je naozaj len na etikete.

zmesi jadrových sezón

Príchuť kyslá a smotana

 • Tu je najviac zastúpenou zložkou kukuričný škrob a hneď za ním opäť maltodextrín, soľ, odstredené mlieko, kyslá smotana, srvátka, dextróza, cukor a samozrejme nesmie chýbať ani inozinát disodný.
 • V neposlednom rade je tu cibuľový prášok, petržlenová vňať a mnoho ďalších konzervačných, balastných zložiek.
 • Neviem, či stojí za to komentovať zloženie, myslím, že si môžete urobiť vlastný názor. Tu len napíšem, že zloženie je naozaj hrozné, je tam veľa zbytočných zložiek, ktoré telo musí komplikovane metabolizovať a zaťažujú trávenie (ja osobne som mal problém s trávením vplyvom Kernel Season)

Príchuť Buffalo Wing

 • Hlavnou zložkou je zmes nazývaná Buffalo Wing sauce. Tvoria ho prekvapivo dobré ingrediencie, konkrétne kajenské korenie, jablčný ocot, cesnak a soľ.
 • Potom však prichádzajú klasické balastné zložky, ako je maltodextrín, dextróza, kukuričný olej, maslová aróma, inozinát disodný a guanylát.
 • V stopových množstvách je tu opäť snaha výrobcu pridávať zdravšie zložky, ako napríklad paprikový extrakt (z môjho pohľadu absolútne smiešne).

Príchuť slanina čedar

 • Túto príchuť sme mali možnosť ochutnať oneskorene a v našej recenzii sa objavuje ako vedľajšia. V každom prípade treba oceniť, že v tomto variante je pravý čedar, čo by mnohí ľudia vôbec nečakali
 • Okrem srvátky je v nej prítomný aj maltodextrín, pažítka, cibuľa, petržlenová vňať a kokosový olej

Teraz sa pozrime, ako tento slávny produkt vlastne chutí.

tip
Kernel Season's určite nepatrí do diéty, avšak na klasické udržanie hmotnosti alebo objemu nevidím v jeho použití problém. Ak naň dobre reagujete, môže dokonca zvýšiť vašu chuť do jedla (trávenie).

Najviac sa mi páčila príchuť Bacon Cheddar

Jadrové sezóny čedar

Dostávame sa k hlavnému bodu, prečo získať Kernel Season's, a tým je chuť.

Najlepšiu cenu pre Kernel Season's [recenzia]: dokonalá diétna pomôcka alebo nie? nájdete na Heureka.sk
Skontrolujte cenu

Skúšal som používať zmesi korenín na vajcia, mäso, ryžu, zeleninu a iné potraviny. Najviac mi chutili, keď sa pridali k vajíčkam alebo zelenine. Na mäse alebo ryži mi neprišli veľmi výrazné a vlastne sa tam úplne stratili.

V tomto odseku sa zaoberám výlučne chuťou a ničím iným, takže všetku chválu berte s rezervou.

Najviac mi chutilaslanina s čedarom (10/10). Páči sa mi, že chutí úplne autenticky a napriek použitiu "slaninovej príchute" mi naozaj vyhovuje. Dá sa použiť nielen na vajíčka, ale ja som si ho obľúbila aj na zelenine, s kuracím mäsom alebo dokonca v cestovinách. Ak hľadáte variant, ktorý má všestranné využitie a skvelú chuť, nie je problém. Vyberte si Bacon Cheddar

Nacho Cheddar (9/10) je ďalšia veľmi dobrá príchuť. Keď som ho ochutnal prvýkrát, dostal som identickú chuť nachos, akú poznáte z mexickej kuchyne. Dopĺňa ho podtón čedaru, ktorý je sprevádzaný veľmi slanou príchuťou. Chuť bola tiež veľmi výrazná a milovala som ju na vajíčkach, ryži, mäse a zelenine.

Cesnakový parmezán (8/10) je hneď mojím druhým najobľúbenejším. Syrový podtón je opäť veľmi výrazný a je vidieť, že výrobca použil skutočnú syrovú zmes. Tá je doplnená výraznou cesnakovou chuťou, ktorú ja osobne milujem. Na druhej strane, chuť nebola taká výrazná a tu som sa držala iba vajec.

Biely čedar (8/10) je poslednou príchuťou, ktorú zaraďujem do top 3. Rovnako ako v prípade posledných dvoch predchodcov je silne cítiť syrovú zmes, tu ju však sprevádza len silný slaný podtón. Ak milujete čistú chuť čedaru, tento variant je pre vás ten pravý.

ročné obdobia jadra

Buffalo Wing (7/10) bolo veľmi zvláštne a mimoriadne výrazné. Hneď pri prvom ochutnaní mi silná štipľavá príchuť vôbec nesadla (neodporúčam zmes čuchať), ale musím povedať, že čím viac som jedlo ochucoval, tým viac mi zmes na bizónie krídla chutila a nakoniec som si ju veľmi vychutnal. Aj teraz, keď o tom premýšľam, by som mala chuť skombinovať ho s mäsom alebo ryžou, perfektne mi tam sadol.

Cheesy Jalapeno (6/10), tu som bol mierne sklamaný, pretože v porovnaní s ostatnými testovanými variantmi je tento veľmi nevýrazný. Syr tam cítim len minimálne. Tú sprevádza slabší tón papričiek jalapeňo. Celkovo sa mi táto príchuť zdala prázdna, málo výrazná, skôr chemická a rozhodne mi nechutila.

Kyslá smotana s cibuľou (4/10) je najhoršia zo všetkých testovaných príchutí. Má to byť zmes smotany a cibule, avšak tu by som mal problém rozpoznať smotanu, Naopak, cibuľa je aspoň mierne rozpoznateľná v diaľke. Vo finále nebola chuť vôbec výrazná, skôr chemická, a keď sa pridala do pokrmu, skôr ho zhoršila, než zlepšila.

Všetky uvedené informácie sú stopercentne subjektívne, takže majte na pamäti, že váš vkus môže byť úplne iný ako môj a môžete mať iný názor.

tip
Nebojte sa kombinovať rôzne varianty, aby ste vytvorili nové chute a nové spôsoby použitia.

Cena zmesí korenia, ktoré potešia

zloženie sezón jadra

Kernel Season's sa predávajú v baleniach po 80 g (68 g pre príchuť Cheesy Jalapeno a 73 g pre príchuť Sour and Cream ). Jedno celé balenie stojí asi 7 euro a jedno balenie obsahuje 100 dávok, ale tento počet sa môže líšiť v závislosti od množstva použitého korenia.

Najlepšiu cenu pre Kernel Season's [recenzia]: dokonalá diétna pomôcka alebo nie? nájdete na Heureka.sk
Skontrolujte cenu

Konečné hodnotenie

Nakoniec sa dostávame k poslednej otázke. Stojí teda za to kúpiť Kernel Season's? To závisí od vašich chuťových preferencií a trávenia

Ťažko povedať, či tento výrobok vôbec zaradiť medzi zdravé potraviny. Nemá zmysel si nahovárať, že ingrediencie sú ktovieako skvelé. Na druhej strane, ak nedržíte hlbokú diétu a môžete si dopriať citáty, aké chcete, môžete si zaobstarať Kernel Season's a vyskúšať ich na vlastnej koži. Chuť je zaujímavou záležitosťou, ktorá spestrí vaše jedlo a zabráni stereotypu

 

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.