Prom-IN Creatine HCl - revolučná forma kreatínu, ktorá nahrádza monohydrát? (Skúsenosti)

Kreatín je pre väčšinu ľudí popri kvalitných bielkovinách jedným z najobľúbenejších doplnkov. Samozrejme, niet sa čomu čudovať. Existuje množstvo štúdií, ktoré preukázali množstvo pozitívnych účinkov na regeneráciu aj silový výkon športovcov. Mnoho rokov sa za najlepšiu voľbu považoval kreatín monohydrát.

V poslednom čase však získava čoraz väčšiu popularitu aj kreatín HCl alebo kreatín hydrochlorid. Prirodzene sme sa rozhodli tento produkt hneď vyskúšať a dnes sa môžete pozrieť, čo si o ňom myslíme a či je táto nová forma kreatínu lepšia ako osvedčená klasika.

Prom-IN Creatine HCL
Kategória: Iné
Dávkovanie
9.5/10
Účinnosť
9.1/10
Cena
7.9/10
Pomer cena/účinok
8.8/10
Stráviteľnosť
9.8/10
Celkové hodnotenie
9.0
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Prom-IN Creatine HCL
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 15,99
Cena:  € 16,14
Cena:  € 19,28 -17%

Spoločnosť Prom-IN určite netreba predstavovať. V ich repertoári nájdeme okrem iného rôzne formy kreatínu. My sa však zameriame na formu HCl a pozrieme sa na dôvody, prečo je lepšia ako ostatné varianty.

Prečo je hydrochlorid lepší ako monohydrát?

Každá kapsula v balení obsahuje 100 % kreatínu vo forme hydrochloridu. V porovnaní s populárnejším monohydrátom má niekoľko výhod. Najväčšou výhodou je odstránenie rôznych tráviacich ťažkostí a kŕčov, ktorými niektorí užívatelia monohydrátu po jeho požití trpeli, alebo napríklad nadmerné zadržiavanie vody.

Z môjho pohľadu je obrovskou výhodou aj jednoduché dávkovanie. V prípade monohydrátu je dôležité dávkovať ho spolu so sacharidmi, aby ho telo mohlo lepšie spracovať. Nielenže to môže predstavovať problém pre niekoho, kto si musí strážiť svoj denný príjem kalórií, ale po čase to začne byť aj veľmi otravné.

Keďže hydrochlorid je ľahšie stráviteľný, nie je problém ho dávkovať oddelene. Na druhej strane je potrebné zdôrazniť, že kreatín vo forme HCl je o niečo drahší a okrem toho má aj veľmi horkú chuť, čo rozhodne nemožno považovať za pozitívum. Tento problém sa však dá ľahko vyriešiť dávkovaním v kapsulách.

Prom-in Kreatín HCl Kreatín hydrochlorid
Kreatín hydrochlorid sa najlepšie užíva vo forme kapsúl.

Jednoduché dávkovanie, ktoré šetrí veľa času

Jedna denná dávka kreatínu HCl je vďaka jeho dobrej rozpustnosti a tým aj lepšej absorpcii len 1400 mg, čo je podstatne menej ako u vyššie uvedeného monohydrátu. V prípade Prom-IN Creatine HCl sú to 2 kapsuly , ktoré sa môžuzapiť čistou vodou. Výrobca odporúča užívať tieto kapsule po tréningu.

Keďže však nie som veľkým fanúšikom predtréningových nakopávačov, vzal som si dve kapsule ešte pred tréningom, aby som využil energizujúci účinok, ktorý hydrochlorid ponúka. Pri odporúčanom dávkovaní vám celé balenie vydrží 120 dní, ak sa rozhodnete upraviť dávkovanie, tento čas sa skráti na polovicu.

Náš tip!
Ak chcete maximalizovať svoj tréning, mali by ste vyskúšať aj predtréningovku Nitrox Pump, ktorá je bohatá na kreatín HCl.

Dávkovanie kreatínu HCl Prom-in
Kreatín HCl sa nemusí užívať so sacharidmi, ale bohato stačí zapiť ho čistou vodou.

Stojí to za tie peniaze navyše?

Ak by som mal vybrať najväčšiu nevýhodu tohto produktu v porovnaní s bežným monohydrátom, bola by to cena. Vyššia cena však samozrejme súvisí s lepším účinkom. 3 Kč za dávku sú vzhľadom na ponúkané účinky celkom prijateľné a pokiaľ ide o pomer ceny a kvality, myslím, že Prom-IN hydrochlorid nastavil latku pomerne vysoko a na trhu je len malý počet produktov, ktoré sa mu v tomto ohľade vyrovnajú.

Cenová tabuľka pre Prom-IN Creatine HCL
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 15,99
Cena:  € 16,14
Cena:  € 19,28 -17%

Prom-in Kreatín HCl cena a kvalita
Pomer ceny a kvality je v tomto prípade úplne skvelý.

Je HCl forma účinná?

Účinnosť tohto výrobku je bezpochyby základným kritériom hodnotenia. Ako som už uviedol v predchádzajúcich odsekoch, forma HCl je skutočne veľmi účinná. Odpoveď na otázku, či je skutočne lepší ako monohydrát, je celkom jednoduchá. Áno. Vďaka lepšej biologickej dostupnosti ho telo dokáže lepšie spracovať a následný účinok je pochopiteľne oveľa výraznejší.

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že vďaka hydrochloridu som pocítil oveľa lepšiu regeneráciu a zvýšenie silového výkonu po tréningu. Táto forma kreatínu má samozrejme účinky, ktoré sme podrobnejšie rozobrali v samostatnom článku zo série Suplementy pod drobnohľadom, ale v prvom rade pocítite tieto pozitíva spojené s tréningom.

Keďže môj tréning pozostáva väčšinou z kombinácie atletického a silového tréningu, musím povedať, že som pocítil pozitívny účinok v oboch prípadoch. Dokonca aj po náročnom tréningovom dni ma svaly neboleli tak ako predtým, takže som bol schopný absolvovať bežecký tréning na druhý deň aj po náročnom tréningu nôh.

Keď som dlhodobo užíval kreatín HCl, zaregistroval som aj nárast sily, ktorý prichádza s regeneráciou. Po absolvovaní silového tréningu som dokázal zdvihnúť v priemere o 10 kg viac pri základných cvikoch. Samozrejme, je jasné, že to nie je všetko kreatín, ale z hľadiska účinnosti sa naozaj nemám na čo sťažovať.

Účinnosť kreatínu HCl Prom-in
HCl je mimoriadne účinná forma kreatínu.

Kúpte za najlepšiu cenu

Záverečné zhrnutie

Môj celkový dojem z tohto produktu je naozaj veľmi pozitívny. HCl forma má množstvo výhod, ktoré z nej robia skutočne kvalitný kreatín, ktorý rozhodne stojí za vyskúšanie. Okrem veľkej účinnosti považujem za najväčšiu výhodu dávkovanie, ktoré je rýchle a jednoduché. Hoci je cena vyššia ako u väčšiny konkurenčných výrobkov, zodpovedá vyššej kvalite. Z môjho pohľadu ide o veľmi kvalitný doplnok, ktorý môžem vrelo odporučiť.

To je pre dnešok všetko. Neváhajte a dajte nám vedieť v komentároch, čo si myslíte o tejto forme kreatínu, alebo nás kontaktujte so svojimi otázkami.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (1)

Marcel
Január 13, 2023

dobrý deň, je pri HCL potrebná nasycovacia fáza?

ak hej ako postupovať?

Ďakujem.

Súhlasím(0)
Nesúhlasím(0)