Ktoré maslá Lucky Alvin sú najlepšie? (Recenzia)

Keď sme testovali arašidové a orechové maslá, niektoré značky nás naozaj zaujali. Preto sme sa rozhodli vytvoriť samostatné testy masiel od každej značky, ktoré určite stoja za vyskúšanie. Na svoje si tak prídu milovníci mandľového, kešu, lieskových orieškov a arašidového masla, pretože vždy nezávisle hodnotíme zloženie, ako aj chuť a, samozrejme, cenu, za ktorú je maslo dostupné.

Vprvej časti nášho seriálu sa preto zameriame na Lucky Alvin a predstavíme vám to najlepšie, čo táto značka ponúka.

Lucky Alvin oříšková másla
Kategória: Maslá, krémy
Chuť
9.8/10
Zložky
9.4/10
Kvalita surovín
9.5/10
Sortiment
9.5/10
Cena
9.2/10
Celkové hodnotenie
9.5
z 10 bodov

Porovnajte ceny.

Na úvod treba povedať, že niektoré z masiel v dnešnom prehľade nájdete aj v našom rebríčku najlepších arašidových masiel. Ak vás teda zaujíma aj ich porovnanie s konkurenčnými značkami, môžete navštíviť rebríček neskôr.

1. Mandľové maslo s mliečnou čokoládou

-

Pozadie:

Ako hodnotíme zložky

O niečo drahšia možnosť ako arašidové krémy sú mandľové maslá. Konkrétne Lucky Alvin kombinuje vo svojom mandľovom masle absolútne úžasnú mliečnu čokoládu, ktorá je tou najlepšou možnou voľbou. Čokoláda nie je nijako sladená pridaným cukrom, ale obsahuje maltitol, sladidlo, ktoré obsahuje výrazne menej kalórií. Vďaka nižšiemu obsahu kalórií, žiadnym kontroverzným sladidlám, palmovému tuku ani iným umelým dochucovadlám je toto maslo úplne bezchybné.

Ako sa nám to páčilo?

Musím priznať, že som si kombináciu mandlí a mliečnej čokolády zamilovala od prvého momentu, keď som zacítila vôňu masla. Vôňa je absolútne úžasná a správne vyvážená, takže môžete cítiť pomerne intenzívnu vôňu mandlí aj veľmi príjemnú mliečnu čokoládu, ktorú pozná asi každý. A chuť? Jedným slovom, závislosť. Odložiť lyžičku je skutočný problém, aj keď chcete len ochutnať. Maslo je sladké, najmä v porovnaní s verziami bez cukru uvedenými nižšie, ale stále v ňom nie je dosť sladidiel na to, aby akokoľvek prekryli mandle, ktoré sú pre mňa najlepšie orechy vôbec.

Záver

Z môjho pohľadu asi najlepšie maslo, aké som kedy ochutnal od Lucky Alvin. Chuť je skutočne vyvážená a nie je jej čo vytknúť, čokoládová aj mandľová príchuť sú výrazné a kombinácia týchto dvoch zložiek je absolútnym orgazmom pre vaše chuťové poháriky. Nevýhodou je vyššia cena, ktorá môže niektorých ľudí odradiť. Za 330 g masla zaplatíte 239 Kč, ale chuťový zážitok naozaj stojí za to. Maslo určite odporúčam a dávam mu 10 bodov z 10.

Najlepšiu cenu mandľového masla s mliečnou čokoládou nájdete tu.
Skontrolujte cenu

2. Lieskové orechy s mliečnou čokoládou

-

Základné informácie:

Ako hodnotíme zložky

Na rovnakej úrovni ako mandľové maslo je v našom hodnotení aj maslo z lieskových orieškov, ktoré sa okrem špecifického druhu nelíši. V zložení opäť nájdete len lieskové oriešky, ktoré zaberajú 80 %, a mliečnu čokoládu (ako inak, než s maltitolom), ktorá tvorí zvyšných 20 %. Aj keď by sme chceli byť pri zložení trochu kritickejší, v prípade orechových masiel Lucky Alvin to jednoducho nie je možné.

Ako nám chutilo maslo?

Osobne musím priznať, že hoci sú si obe maslá veľmi podobné, ja mám radšej mandľové. Orechová chuť tohto masla je jemnejšia a dosť výrazná, čo samozrejme oceňujem. Môžeme si dovoliť aj krátke porovnanie s Big Boy's Hazelnutella, ktorá má na náš vkus tuhšiu konzistenciu a samotná chuť sa nám nezdala taká intenzívna. Lucky Alvin sa veľmi dobre rozotiera a keď sa dostanete do masla, budete mať problém dať lyžicu z rúk. Čokoláda veľmi pekne zvýrazňuje orechovú chuť, ale zároveň sa tieto dve zložky navzájom nerušia.

Záver

Výber medzi mandľovým a lieskovo-orieškovým maslom je čisto na vašich preferenciách, ale spolu sú jedny z najlepších, aké som kedy ochutnala. V skutočnosti nie je vôbec čo vytknúť, pretože z hľadiska chuti aj zloženia je všetko vyvážené. Maslo vás vyjde na 249 Kč za 330 g, čo je trochu viac, ale aj tak ho hodnotím 10 bodmi.

Najlepšiu cenu lieskových orieškov a mliečneho čokoládového masla nájdete tu.
Skontrolujte cenu

3. Bez cukru (lieskovo-orieškový krém)

-

Základné informácie:

Ako hodnotíme zložky

Čo môžete vytknúť maslu, ktoré neobsahuje pridaný cukor? 94 % lieskových orieškov, 6 % kakaového prášku so zníženým obsahom tuku a vanilka z Maurícia. Žiadne zbytočné arómy, konzervačné látky, farbivá ani iné zložky, ktoré by sa mohli hodnotiť negatívne.

Ako sa nám to páčilo?

Hneď po otvorení sa dostaví veľmi príjemná a predovšetkým prirodzená chuť, v ktorej prevládajú lieskové oriešky. Ak zavriete oči a nevšimnete si kakaovo hnedú farbu, sotva ucítite vôňu čokolády. Konzistencia masla je krásne krémová a dobre sa rozotiera, napríklad na palacinky. Keď sa dostaneme k samotnej chuti, oslovila nás svojou prirodzenosťou. Ak máte radi maslá s pridaným cukrom, toto je naozaj nezvyčajné, cukor vôbec necítite, v ústach sa najprv veľmi rozvinie chuť lieskových orieškov a až na samom konci ju sprevádza rozvinutie horkého kakaa.

Záver

Maslo pre všetkých, ktorí majú radi prirodzenú chuť bez zbytočných prísad a látok, ktoré narúšajú chuťový zážitok. Ak máte radšej sladké maslo, táto verzia nebude pre vás. A ak očakávate sladkú náhradu Nutelly, určite budete sklamaní. Maslo je naozaj intenzívne a kakaová chuť je veľmi horká. Napriek cene 189 Kč za 200 g nás však maslo zaujalo a hodnotíme ho 9,5 z 10.

Najlepšiu cenu pre Sugrfree lieskovo-orieškový krém nájdete tu.
Skontrolujte cenu

4. Cukrfree 2 (kokosové maslo)

-

Základné informácie:

Ako hodnotíme zložky

Variant light bez cukru tiež nie je na zahodenie. Prísady sú len kokos, mandle a vanilkový extrakt. Spolu táto kombinácia funguje veľmi dobre, ale možno budete mať pocit, že maslu bez cukru niečo chýba. Ak očakávate náhradu za obľúbenú Coconellu, ktorá vyhrala náš Rebríček najchutnejších orechových masielbudete sklamaní. Ale ingrediencie sú lepšie.

Ako sa nám to páčilo?

Konzistencia je v porovnaní s tmavým variantom bez cukru úplne iná, maslo nie je vôbec krémové (hoci obe boli vystavené rovnakej teplote), ale bez problémov sa rozotiera. V prvom rade vás zaujme kokos, ktorý vo výrobku jednoznačne prevláda a jeho vôňa je najintenzívnejšia. Rovnako je to aj s chuťou, celé kúsky kokosu sú dominantné a veľmi prevyšujú mandle a vanilku. Z nášho pohľadu je maslo veľmi chutné a milovníci kokosu si ho určite obľúbia, ale trochu mu chýba sladidlo

Záver

Opäť zdôrazňujem, že toto maslo nie je v žiadnom prípade pre každého. Ak sa tešíte na chuťový orgazmus ako Coconel, ktorý sa nám veľmi páči, budete sklamaní. Ale pre každého, kto má rád prírodné chute a nechce sa zbytočne napchávať jednoduchými cukrami, je to jasná voľba. Cena je vzhľadom na kvalitu surovín primeraná, pretože za 200 g zaplatíte 179 Kč. S maslom som bol veľmi spokojný, a preto mu dávam 9,1 z 10.

Najlepšiu cenu kokosového masla Sugarfree nájdete tu.
Skontrolujte cenu

5. Kešu oriešky

-

Pozadie:

Jedinou zložkou tohto masla sú kešu orechy, ktoré pochádzajú z Indie. Je to pomerne veľká zmena, pokiaľ ide o chuť, pretože väčšina výrobcov používa kešu oriešky z Číny, ktoré majú trochu inú chuť. Z hľadiska výživovej hodnoty a zloženia sa však nič nezmenilo a maslu nemáme čo vytknúť

Ako sa nám páčilo maslo

Musím povedať, že kešu maslo jem so železnou pravidelnosťou a Lucky Alvin je jedno z najlepších. Sú jedným z mála výrobcov, ktorí skutočne používajú drahšie kešu oriešky, čo sa samozrejme prejavuje na ich chuti. Maslo je intenzívne a má pomerne sladkú chuť, ale stále pôsobí úplne prirodzene, takže sa rozhodne nemusíte obávať pridaných cukrov, ktoré by výrobca na obal neuviedol... Na môj vkus má aj lepšiu konzistenciu ako arašidové krémy, dobre sa rozotiera, ale zároveň môžete zjesť celú lyžicu bez toho, aby ste si zalepili ústa.

Záver

Z môjho pohľadu je toto maslo skvelým kompromisom pre všetkých, ktorí majú radi neochutené orechové krémy, ale neodvažujú sa vyberať bez cukru. Som zvyknutá na kešu maslá, ale toto ma napriek tomu dokázalo zaujať svojou intenzívnou a návykovou chuťou, preto ho hodnotím 9 z 10.

Najlepšiu cenu za kešu krém nájdete na tomto odkaze.
Skontrolujte cenu

6. Arašidy s horkou čokoládou

-

Základné informácie:

Ako hodnotíme zložky

Možno je to trochu stereotyp, ale všetky arašidové maslá Lucky Alvin sú z hľadiska zloženia takmer rovnaké. Výnimkou je snáď len variant Snickerdoodle, ktorý spomíname ako posledný. Toto maslo je opäť kombináciou arašidov (80 %) a horkej čokolády s obsahom kakaovej sušiny najmenej 54 %.

Ako sa nám to páčilo?

Vôňa arašidov s horkou čokoládou je veľmi príjemná a intenzívna, takže som sa tešila na ochutnávku. A maslo rozhodne splnilo moje očakávania, chuť horkej čokolády je na nezaplatenie a s výraznými arašidmi sa snúbi ako málo čo. Maslo nie je také sladké ako iné (napríklad spomínaný Snickerdoodle je pravým opakom), takže určite poteší tých z vás, ktorí nie sú veľkými fanúšikmi sladkého. Veľmi dobre vynikne arašidová príchuť, ktorá spočiatku zaplaví vaše chuťové poháriky, aj horká čokoláda, ktorá sa neskôr začne rozpúšťať.

Záver

Z troch arašidových masiel s čokoládou, ktoré má Lucky Alvin v ponuke, ma najviac potešila verzia s horkou čokoládou. Nie je tak sladká, pôsobí prirodzene a spolu vytvárajú kombináciu, ktorej je ťažké odolať. Skrátka, ďalšie maslo Lucky Alvin, vďaka ktorému neodložíte lyžičku skôr, ako sa z masla stane len prázdny obal. Cena 149 libier za 330 g je tiež úplne v norme, takže nemám inú možnosť, ako ju hodnotiť 8,7 bodu.

Najlepšiu cenu za arašidové maslo s horkou čokoládou nájdete tu.
Skontrolujte cenu

7. Arašidy s bielou čokoládou

-

Základné informácie:

Ako hodnotíme zložky

Vprvom rade treba oceniť absenciu akéhokoľvek pridaného cukru, pretože potom takéto maslá nemajú v zdravej výžive veľký zmysel a úprimne povedané, väčšina masiel s bielou čokoládou obsahuje cukor navyše. Po druhé sa mi páči použitie argentínskych arašidov, ktorých chuť je plná a intenzívna. Celkovo ide o kombináciu, ktorej nemožno z hľadiska zloženia nič vytknúť.

Ako sa nám to páčilo?

Úprimne povedané, je to veľmi husté arašidové maslo, ktoré má pomerne hustú konzistenciu. Vôňa je veľmi jemná, rovnako ako chuť samotného masla. Jemné arašidy bez kúskov sú veľmi príjemné na jedenie, maslo je chutné a pôsobí veľmi prirodzene. Na druhej strane, ako väčšina arašidových masiel sa vám môže veľmi spoľahlivo lepiť v ústach a môže sa stať, že si budete želať, aby ste arašidy už ani nevideli.

Záver

Ďalšie veľmi dobré maslo s naozaj jemnou chuťou a nádychom vanilky, ktoré si určite zamilujete aj vy. Za 250g balenie zaplatíte 139 libier a myslíme si, že za túto cenu je to veľmi dobrá investícia. Je to oveľa lacnejší výrobok ako orechové maslá, ale jeho využitie je rovnako široké. Určite ju odporúčam a dávam jej 8,5 z 10.

Najlepšiu cenu arašidového masla s bielou čokoládou nájdete tu.
Skontrolujte cenu

8. Arašidy s mliečnou čokoládou

-

Základné informácie:

Ako hodnotíme zložky

Ťažko by ste našli ikonickejšiu dvojicu ingrediencií, ako sú arašidy a mliečna čokoláda. Prevažná väčšina spoločností zaoberajúcich sa výrobou masiel má v repertoári práve tento typ. A to je jednoznačná výhoda, pretože sa môžeme porovnávať aj s konkurenciou. Aj tu oceňujeme absenciu pridaných cukrov, čo je, samozrejme, spoločným znakom všetkých masiel Lucky Alvin. Vďaka maltitolu majú tieto maslá naozaj minimum jednoduchých sacharidov, takže ich môžete chrumkať bez výčitiek.

Ako sa nám páčilo maslo

Úprimne povedané, od tohto masla som mal veľké očakávania, ale nebol som z neho veľmi nadšený. Bola to jedna z posledných, ktoré som ochutnal, takže moje chute mohli byť trochu ovplyvnené naozaj úžasnými orechovými maslami na prvých dvoch miestach. Oriešky v mliečnej čokoláde mali v porovnaní s orechovými maslami výrazne tuhšiu konzistenciu, v ústach sa mi vytvorila lepkavá hmota a podobne ako biela čokoláda sa veľmi rýchlo prejedli. Chuťovo sú však arašidy veľmi intenzívne, maslo považujem za jedno z najlepších na trhu aj napriek vyššie uvedeným drobným negatívam, s výraznou a sladkou chuťou čokolády tvoria veľmi dobrú kombináciu, pre niekoho však môže byť príliš sladké.

Záver

Osobne som dospel k záveru, že neorieškové maslá (hoci arašidy nie sú orechy) mi vyhovujú oveľa viac, a to z hľadiska chuti aj konzistencie. Napriek tomu som už zjedol niekoľko kilogramov arašidových masiel a toto bolo nepochybne jedno z najlepších, ktoré by som každému odporučil vyskúšať. Za 330g balenie zaplatíte tiež 139 Kč a aj napriek takejto príjemnej cene hodnotím maslo 8,5 z 10.

Najlepšiu cenu arašidového masla s mliečnou čokoládou nájdete tu.
Skontrolujte cenu

9. Chrumkavé arašidy

-

Základné informácie:
  • Názov
  • Hmotnosť: 330g, 40g
  • Cena: 109 Kč, 40 Kč
  • Naše hodnotenie: 7/10

Ako hodnotíme zložky

Hodnotenie zložiek masla, ktoré obsahuje len arašidy, je pomerne jednoduchá záležitosť. Žiadne zbytočnosti, žiadne príchute, farbivá ani prázdne kalórie. Len nutrične bohaté maslo, ktoré má plnú a intenzívnu chuť, hladkú konzistenciu a celé kúsky arašidov.

Ako nám chutilo maslo:

Chrumkavé arašidy rozhodne nie sú moje obľúbené, oveľa radšej mám hladké maslo. Napriek tomu táto pochúťka od Lucky Alvin's chutí slušne, intenzívnu vôňu sprevádza plná chuť, ktorá poteší každého milovníka arašidov. Ak nemáte radi prelínanie orechovej a čokoládovej chuti, určite odporúčam zvoliť túto možnosť. Osobne mi príliš nevyhovovalo neustále chrumkanie orieškov napríklad na obyčajnom chlebe, takže som radšej jedol maslo samotné.

Záver

Aby sme mohli hodnotiť maslá s obsahom čokolády, chceli sme ochutnať samotné arašidy. Ak máte radi prirodzenú chuť, sú určite dobrou voľbou, ale na druhej strane nemôžete očakávať žiadny nezabudnuteľný chuťový zážitok. Existuje niekoľko dôveryhodných spoločností (medzi ktoré nepochybne patrí Lucky Alvin) , ktoré vyrábajú kvalitné a chutné maslá z dobrých surovín, a medzi nimi je viac-menej jedno, ktorej značke dáte prednosť. Chrumkavé arašidové maslo je teda z môjho pohľadu priemerné maslo, ktoré neohromí, ale ani neurazí. Za 330 g zaplatíte približne 110 Kč, čo je veľmi príjemná cena. Preto ho hodnotím 7 z 10.

Najlepšiu cenu 100 % arašidového masla nájdete tu.
Skontrolujte cenu

10. Arašidové maslo Snickerdoodle

-

Základné informácie:

Ako hodnotíme zložky

Snickerdoodle je v podstate kombináciou arašidového masla Lucky Alvin a proteínu s príchuťou Snickerdoodle, ktorý vyrába spoločnosť PEScience. Spolu s tým však maslo obsahuje podstatne viac zložiek ako bezbielkovinové varianty - je tu aj guarová guma (zahusťovadlo), ďalšie dve sladidlá v podobe acesulfamu K a sukralózy a prírodné a umelé príchute. Samozrejme, že zloženie nie je katastrofou, ale osobne si myslím, že nechcem konzumovať umelé príchute, napríklad ani z potravín, ako sú orechové maslá. Keďže ani ja nevyhľadávam proteíny s takýmito prísadami, maslo pre mňa nebolo veľkou pochúťkou.

Ako nám chutilo maslo?

Podľa vône by ste vôbec nepoznali, že tieto arašidy sú ochutené niečím. Hneď po ochutnaní prvej lyžičky zistíte, že vám niečo "škrípe" medzi zubami, ale samotná chuť je celkom prijateľná. Na môj vkus je možno trochu sladšia, čo je spôsobené väčším množstvom rôznych sladidiel. Konzistencia je tiež pomerne tuhá, takže Snickerdoodle vám dokonale utesní ústa. Pre mňa sú určite lepšie chute, ale pevne verím, že si nájde svojich priaznivcov.

Záver

Ako som už spomínal v prehľade chutí, maslo si určite nájde svojich fanúšikov. Pravdepodobne si však vyberiem iný. Jednak mi nevyhovuje extrémna sladkosť a jednak zloženie bielkovín nie je také, aké by som si ideálne želal. Nehovoriac o tom, že arašidové maslo je tak bohatým zdrojom tuku, že nepovažujem za potrebné čerpať z neho ďalšie bielkoviny. Preto dám prednosť iným maslám, avšak jeho cena je veľmi príjemná, 189 Kč za 330g balenie.

Maslo Snickerdoodle si môžete kúpiť za najlepšiu cenu na tomto odkaze.
Skontrolujte cenu

To je všetko z nášho prehľadu najlepších masiel od Lucky Alvin. Ak máte aj vy nejaký obľúbený, určite ho odporučte nám a ostatným v komentároch. Rovnako tam môžete smerovať všetky svoje otázky, na ktoré vám vždy radi odpovieme.

Veľké porovnanie arašidových masiel na trhu (VIDEO):

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.