Nutrend Hydro Whey: Podceňovaný proteín, ktorý patrí medzi absolútnu špičku

V dnešnom prehľade som pripravil posledný srvátkový hydrolyzát, ktorým pravdepodobne na nejaký čas skončí moje testovanie proteínov z tejto kategórie extrémne rýchlo vstrebateľných bielkovín.
Nezúfajte však, v krátkom čase som preskúmal mnoho hydrolyzátov (najmä tých najpopulárnejších) a podľa môjho názoru sú najkvalitnejšie a najlepšie, aké môžete na českom trhu dostať. Preto si rozhodne myslím, že z proteínov, ktoré som v poslednom čase vyskúšala, si doslova každý nájde niečo pre seba. V blízkej budúcnosti sa možno pozriem napríklad na proteíny pre vegánov alebo kazeíny, ktorých je na webe veľmi málo. Dnes však predstavíme Hydro Whey od spoločnosti Nutrend. Proteín, ktorý úplne zmenil môj pohľad a názor na celú značku a Nutrend po dlhom čase s radosťou privítam vo svojej domácej špajzi s doplnkami.

Nutrend Hydro Whey
Kategória: Proteíny
Chuť
8.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Stravitelnosť
9.0/10
Zloženie
8.5/10
Cena
6.0/10
Celkové hodnotenie
8.3
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Nutrend Hydro Whey
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 70,80

Značka Nutrend má v Českej republike veľmi dlhú tradíciu a v oblasti športovej výživy pôsobí už desaťročia. Úprimne povedané, Nutrend mal vždy zlú povesť, čo sa týka chuti, kvality a celkovej popularity na českej fitness scéne. Aj dnes, keď sa pýtam ľudí vo svojom okolí, väčšina z nich mi hovorí, že Nutrend je zlý, nechcú ho nikomu odporúčať ani sami používať, ja im však hovorím, že žijú v minulosti a tieto reči sú už dávno za zenitom.
Sama som bola svedkom a na vlastnej koži som zažila, aké mimoriadne kvalitné sú výrobky Nutrend. Konzultoval som to s mnohými poprednými odborníkmi a špecialistami, ktorí to potvrdili. Som si viac ako istý, že v dnešnom roku 2022 patrí Nutrend medzi absolútnu špičku na českom trhu a kvalitou nemôže byť lepší a za týmto tvrdením si stojím.
Teraz sa však venujme samotnej recenzii ich proteínu Hydro Whey, ktorý ma doslova prekvapil.

Veľmi kvalitné zloženie s otáznym prídavkom pšeničnej vlákniny

1. V prvom rade ako hlavný a jediný zdroj bielkovín v receptúre nájdeme čiastočne hydrolyzovaný srvátkový izolát pod patentovanou surovinou Hydrovon, kde ide o stupeň hydrolýzy DH8 (ako ponúkajú značky ako Extrifit alebo Amix). Výhodou používania Hydrovonu je najmä 100 % istota certifikovanej kvality proteínu a nielen preto je to najlepšia možnosť srvátkového proteínu, akú môžeme na českom trhu nájsť.
2. Paradoxne, na druhom mieste v zložení proteínu je pridaná pšeničná vláknina, o ktorej výrobca tvrdí, že neobsahuje lepok. Pridanie pšeničnej vlákniny nie je vôbec obvyklé a je to prakticky prvýkrát, čo som ju videl v proteíne takejto kvality. Osobne nie som fanúšikom pridávania tejto zložky do špičkového rýchlo sa vstrebávajúceho hydrolyzátu, ako je Hydrovon, pretože pridanie vlákniny naopak spomaľuje vstrebávanie živín a aminokyselín do krvi, čím hydrolyzát stráca zmysel. To sa však hovorí len teoreticky, v praxi je v 100 g výrobku obsiahnutých len 1,5 g vlákniny, takže nebude mať takéto kontraproduktívne účinky. Napriek tomu je to podľa môjho názoru úplne zbytočná, zaťažujúca surovina.
3. Okrem toho sa do doplnkov stravy pridávajú prísady, ako sú arómy (umelé), farbivá (prírodné), emulgátor (sójový lecitín), protihrudkujúce látky, soľ (napr. chlorid sodný) alebo stabilizátory, ako sú akáciová a xantánová guma. Ide o látky, ktoré sa zvyčajne pridávajú do doplnkov stravy na dosiahnutie požadovanej konzistencie, hustoty, vlhkosti, zníženie penivosti konečného výrobku atď. Uvedené látky nijako neprekážajú a nie sú pre organizmus škodlivé ani zaťažujúce. Naopak, niektoré z nich môžu mať dokonca pozitívny vplyv na ľudské zdravie (napr. xantánová guma, sójový lecitín).
4. V neposlednom rade by som chcel vyzdvihnúť prídavok tráviaceho enzýmu laktázy, ktorý dokonale rozloží posledné kúsky laktózy, ktoré sa môžu nachádzať v bielkovinách, a tým zabezpečí dokonalé strávenie a využitie bielkovín. Ďalšou pridanou funkčnou zložkou je vitamín B3. Najväčšou a najprínosnejšou pridanou funkčnou zložkou je však z môjho pohľadu určite prídavok minerálu chrómu v chelátovej forme v absolútne primeranom množstve. Chróm je podľa môjho názoru v očiach verejnosti veľmi podceňovaný minerál. Ja sám ho dopĺňam k proteínu po tréningu samostatne a som nadšený, že tu nebude potrebný. Chróm opäť zabezpečuje využitie bielkovín v proteínoch, reguluje hladinu cukru v krvi a celkovo pomáha telu hospodáriť so všetkými makroživinami, čo je obrovské plus pre spaľovanie tukov aj naberanie svalovej hmoty.
5. Hydro Whey od spoločnosti Nutrend je sladený kvalitnými sladidlami, ako sú sukralóza a glykozidy steviolu. Z väčšej časti sa používa sukralóza (ktorú sa tu ani nebudem snažiť opísať, každý ju už určite pozná ako svoje boty), ktorá bola doplnená prírodnou, telu prospešnou stéviou, ktorá má mnoho zdravotných výhod. Môžem napríklad rýchlo spomenúť, že zlepšuje citlivosť na inzulín alebo má pozitívny vplyv na hladinu cukru v krvi. Na záver chcem spomenúť, že ma veľmi teší, keď vidím, že kvalitné značky používajú stéviu na sladenie, aj keď je to z menšieho množstva. Verím, že v budúcnosti sa výrobcovia naučia dokonale ochutiť proteín aj pomocou samotnej stévie.

Hydro Whey od spoločnosti Nutrend má veľmi kvalitné zloženie.
Hydro Whey od spoločnosti Nutrend má veľmi kvalitné zloženie.

Výživové hodnoty, ktoré potešia každého

Pokiaľ ide o nutričné hodnoty bielkovín, každého samozrejme zaujíma množstvo bielkovín na 100 g výrobku. Tu sa táto hodnota pohybuje od 78 g do 80 g (v závislosti od zvolenej príchute), čo je nadštandardná hodnota, za ktorú by sa nemusel hanbiť žiadny proteín. Okrem toho na 100 g výrobku nájdeme zanedbateľných 1,5 g tuku (absolútne nič) a približne 6 g sacharidov, v ktorých pravdepodobne nájdeme zvyšky laktózy. Celá bielkovina obsahuje 354 - 361 kcal na 100 g, čo vyčarí úsmev na tvári nejedného športovca, ktorý drží diétu. Úplné zverejnenie aminokyselinového spektra bielkoviny sa tiež považuje za suverénny krok výrobcu, hoci nie je úplne smerodajný, považujem ho za dobrý krok a zákazník potom bude vedieť, že ho výrobca nepodvádza.

Čokoláda aj vanilka sú veľmi dobré.
Čokoláda aj vanilka sú veľmi dobré.

Stojí čokoládová príchuť za hriech?

Hydro Whey je k dispozícii v celkovo troch príchutiach. Je to známe klasické trio čokoláda, vanilka a jahoda.
Po dlhom čase mám pre vás dve príchute na otestovanie, a to vanilkovú a čokoládovú. Sú to všeobecne najobľúbenejšie a najpoužívanejšie varianty, takže som rada, že sa mi vďaka e-shopu bodyburistika.com podarilo získať obe.

  • Čokoláda (8/10) - táto príchuť ma veľmi príjemne prekvapila. Na to, že ide o hydrolyzát srvátky, v ňom nebol ani najmenší náznak horkosti. Naopak, proteín bol príjemne sladký a musím povedať, že hoci mám rád miernu horkosť (akú majú proteíny s hydrolyzovaným stupňom DH32), táto príchuť mi doslova chutila ako Granko a tešil som sa na ňu každý deň. Podľa môjho názoru, ak máte radi mliečnu čokoládu, Nutrend's hydro vám bude zaručene chutiť. Nie je tam nič chemicky páchnuce, nič, čo by ma obťažovalo. Na druhej strane to nie je najlepšia čokoládová príchuť, akú som kedy ochutnal, už len z toho dôvodu, že mám radšej horkú čokoládu.
  • Vanilka (8/10) - Hoci nie som fanúšikom vanilkových príchutí, tento variant ma veľmi príjemne prekvapil. V mojich očiach sa dokonca vyrovnala mojej obľúbenej chuti, čokoláde, a to už je čo povedať. Okamžite po napití sa objaví príjemný sladký vanilkový podtón, ktorý si zaručene zamilujete. Ani tu nebola absolútne žiadna horkosť alebo umelá pachuť. Samozrejme, aj tu existujú určite oveľa lepšie vanilkové príchute, ale musíte brať do úvahy, že ide stále o hydrolyzát, ktorý sa používa najmä pre svoje vlastnosti, a nie pre svoju chuť. Hoci vanilková príchuť bola veľmi dobrá pre Nutrend a odporúčam vám, aby ste to skúsiť.
Tip: Nebojte sa miešať rôzne chute. Mne sa osvedčil napríklad pomer čokoládovej a vanilkovej príchute 1:1 (napríklad 20 g čokoládového proteínu a 20 g vanilkového proteínu).

Dokonalá stráviteľnosť, okamžitá rozpustnosť bez hrudiek a nulové penenie

Pri príprave som postupovala podľa pokynov výrobcu, 40 g proteínu som rozmiešala v šejkri v 240 ml vody.
Výsledný nápoj mal skôr konzistenciu vody, ako je to zvyčajne pri hydrolyzátoch. Bol však viditeľný mierny náznak krémovosti (pravdepodobne z pšeničnej vlákniny, xantánovej gumy a akáciovej gumy). Bola som príjemne prekvapená, že ani po zúrivom miešaní v šejkri sa nevytvorila žiadna pena a proteínový prášok sa okamžite rozpustil. Najväčší dôraz kladiem na stráviteľnosť bielkovín. Práve preto, že ide o srvátkový hydrolyzát, som neočakávala žiadne tráviace problémy a stráviteľnosť mala byť špičková, čo aj bola a nemala som najmenší problém s trávením. Určite tomu pomohol prídavok tráviacich enzýmov laktázy a chrómu, ktoré spoločne pomáhajú stráviť posledné zvyšky laktózy a dokonale využiť každý miligram aminokyselín obsiahnutých v bielkovinách.

Tip: Pri príprave lahodného proteínového kokteilu použite mixér, aby ste si pripravili úplne luxusnú záležitosť.

Kedy používať hydrolyzáty? Určite po tréningu!

Hydro Whey od spoločnosti Nutrend obsahuje vysokokvalitný hydrolyzovaný izolát (vo forme suroviny značky Hydrovon) so stupňom hydrolýzy DH8. To znamená, že obsahuje veľmi ľahko a extrémne rýchlo vstrebateľné bielkoviny, preto je najvhodnejší na použitie bezprostredne po tréningu alebo v jeho blízkosti.
Môže sa používať aj kedykoľvek počas dňa na uľahčenie trávenia. Z tohto dôvodu je najvhodnejší v čase, keď konzumujete veľké množstvo jedla, cítite sa plní a presýtení (napríklad vo fáze naberania).
Keďže je výrobok už predtrávený (hydrolyzovaný), nepočítajte s tým, že vás zasýti na dlhšiu dobu, na tento účel by som použil iný proteín, ktorý musí telo aspoň najprv stráviť.

Tip: Skúste skonzumovať samotný srvátkový proteín do 10 minút po tréningu. Sacharidy si doprajte až 30 minút po tréningu. Týmto spôsobom zvýšite vyplavovanie rastového hormónu a zefektívnite spaľovanie tukov. 

Vysoká cena za vysokú kvalitu

Cena hydrolyzátu Nutrend je jeho Achillovou pätou, pretože je naozaj veľmi vysoká. Keď porovnám cenu s konkurenčným srvátkovým izolátom od spoločnosti Amix, HydroPure od spoločnosti Amix vás vyjde oveľa lacnejšie, aj keď obsahuje rovnakú surovinu Hydrovon. Myslím si však, že je len otázkou času, kedy spoločnosť Amix zdraží svoj proteín a oba produkty budú mať rovnakú cenu. 

Cenová tabuľka pre Nutrend Hydro Whey
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 70,80

Záverečné hodnotenie

Oplatí sa zaobstarať si Hydro Whey od spoločnosti Nutrend? Podľa mňa je okamžitá odpoveď áno! Aby som však bol objektívny, musím povedať, že veľa závisí od vás. O vašich cieľoch, ambíciách, tréningových metódach, frekvencii, intenzite a mnohých ďalších. Povedal by som, že ak ste alebo chcete byť vrcholovým alebo profesionálnym športovcom, nemali by ste robiť kompromisy a zaobstarať si to najlepšie, čo trh ponúka. V tomto prípade určite odporúčam Hydro Whey, choďte do toho, neurobíte chybu.
Na druhej strane, ak ste rekreačný, príležitostný cvičenec alebo cvičíte len pre zábavu a nemáte profesionálne alebo pretekárske ambície, musím povedať, že to pre vás budú zbytočne vyhodené peniaze. V takom prípade odporúčam úplne klasický srvátkový koncentrát alebo viaczložkový proteín, ktorý si môžete dať kedykoľvek a nemusíte nad ničím premýšľať. Osobne som nadšený hydrolyzátom od spoločnosti Nutrend. Naozaj mi to zmenilo pohľad na vec a otvorilo oči. Určite nebudem mať problém si v budúcnosti priplatiť za kvalitu, ktorú Nutrend a tento proteín ponúka.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.