Opti Omega-3: Najlepšie omega 3 na trhu? [recenzia]

Hoci omega 3 mastné kyseliny nevyzerajú na prvý pohľad tak zaujímavo ako srvátkový proteín, kreatín alebo predtréningové nakopávače. Sú však jedným z najdôležitejších doplnkov, pretože typická stredoeurópska strava ich rozhodne neobsahuje dostatok. V dnešnej recenzii sa preto pozrieme na jeden z najlepšie hodnotených doplnkov v tejto kategórii. Opti Omega-3 má mimoriadne kvalitné zloženie a vysoký obsah účinných látok. Ako tento produkt dopadol v našom teste? A oplatí sa ho vyskúšať?

Health Institute Opti Omega 3
Kategória: Iné
Chuť
8.0/10
Kvalita
10.0/10
Veľkosť balenia
9.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.2
z 10 bodov

 

Najlepšiu cenu pre Opti Omega 3 nájdete na Heureka.sk
Skontrolujte cenu

Opti Omega-3 je značka Health Institute. Bola založená v roku 2008 a už o rok neskôr začala vyrábať vlastné výživové doplnky. Poslaním spoločnosti je starať sa o ľudí, ktorí trpia chorobami súvisiacimi so zlým životným štýlom.

Absolútne čisté zložky

Najdôležitejším aspektom kvalitných omega 3 mastných kyselín je čisté zloženie. Základom prípravku Opti Omega-3 je rybí olej vyrobený z malých rýb z Islandu. Výrobok preto obsahuje vysoké množstvo EPA a DHA, ktoré sa v tomto oleji prirodzene vyskytujú. Rybí olej je navyše trojito filtrovaný, takže si zachováva maximálnu možnú kvalitu. Zloženie obsahuje aj pomarančovú arómu na zlepšenie chuti. Za zmienku však stojí aj to, že aj bez pomarančovej arómy nemá Opti Omega-3 žiadny rybí zápach, čo je ďalší dôsledok špeciálnej šetrnej filtrácie.

Obrovskou výhodou Opti Omega-3 je vysoký obsah účinných látok. Na rozdiel od drvivej väčšiny konkurenčných produktov sa totiž jedná o tekutý produkt. Každá dávka je preto oveľa koncentrovanejšia ako v prípade produktov vo forme kapsúl. Jedna dávka preto obsahuje až 950 mg EPA a 600 mg DHA. To je mnohonásobne viac ako v konkurenčných výrobkoch.

Recenzie Opti Omega
Z hľadiska zloženia sú Opti Omega 3 naozaj skvelé.

 

Skladovanie je trochu nepraktické

Tekutá forma doplnku však so sebou okrem výhody vyššieho obsahu účinných látok nesie aj jednu veľkú nevýhodu. Tou je pomerne nepraktické používanie. Opti Omega 3 je potrebné skladovať v chladničke, čo je samo o sebe dosť obmedzujúce. Okrem toho potrebujete lyžičku a vodu na pitie. V porovnaní s bežnými kapsulami je teda užívanie Opti Omega-3 pomerne komplikované.

Jedna dávka predstavuje približne 5 ml, čo v praxi zodpovedá jednej polievkovej lyžici. Pri tomto dávkovaní vám jedno balenie vydrží približne 40 dní. Ak sa rozhodnete pre iné dávkovanie, majte na pamäti, že obsah fľaštičky je potrebné spotrebovať do 3 mesiacov od otvorenia. To je ďalšia nevýhoda v porovnaní s klasickými doplnkami vo forme kapsúl. Je však otázne, pre koľko ľudí to bude predstavovať skutočný problém.

Neprehliadnite
Aké sú zdravotné výhody omega 3 mastných kyselín? To a oveľa viac sa dozviete v našom článku Omega 3 pod mikroskopom.

Chuť nemusí vyhovovať každému

Zatiaľ čo pri iných výrobkoch v kapsuliach vám nemusí vôbec vadiť žiadna chuť, pri Opti Omega-3 sa oplatí na chvíľu zastaviť. Výrobca uvádza, že olej vôbec nie je cítiť po rybách, a v tomto smere mu musím dať za pravdu. Po prehltnutí však určite cítiť nejakú pachuť. Nie je to nič zlé, ale treba to brať do úvahy, ak chcete omega-3 mastné kyseliny užívať pravidelne a dlhodobo.

Opti Omega 3 recenzie a skúsenosti
Zbytočne by ste sa obávali nepríjemnej rybej chuti alebo zápachu.

Vynikajúci pomer ceny a kvality

Veľmi dôležitým aspektom, ktorý treba pri výbere doplnku vždy zvážiť, je, samozrejme, jeho cena. Napriek vysokej kvalite nepatrí Opti Omega-3 ani zďaleka k najdrahším produktom na trhu, hoci si myslím, že by to bolo úplne pochopiteľné. Práve naopak. V prepočte na dennú dávku vychádza lacnejšie ako mnohé konkurenčné produkty, ktoré majú výrazne horšie zloženie. Výsledný pomer cena/kvalita je preto úplne perfektný.

Neprehliadnite
Aké sú najlepšie zdroje omega 3 mastných kyselín? Máme pre vás zoznam 9 najlepších prírodných zdrojov omega 3.

Záverečné hodnotenie

Opti Omega-3 je produkt, ktorý môžem určite odporučiť každému, kto hľadá kvalitné omega 3 mastné kyseliny. Má výborné zloženie a zároveň vychádza na dennú dávku lacnejšie ako mnohé konkurenčné produkty. Jeho chuť nemusí vyhovovať každému, ale dá sa na ňu veľmi ľahko zvyknúť. Z tohto dôvodu si od nás Opti Omega-3 zaslúži výborné hodnotenie.

Ak vás tento produkt neoslovil, neprehliadnite naše porovnanie najlepších omega 3 mastných kyselín, kde nájdete množstvo ďalších kvalitných produktov.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.