Protein & Co Natural Whey: skvelý proteín bez chémie [recenzia]

Keď sa povie proteín, väčšina športovcov si automaticky predstaví klasický srvátkový proteín, ktorý sa v ideálnom prípade vyrába metódou krížovej filtrácie (CFM). Postupom času však čoraz viac ľudí uprednostňuje proteíny bez chémie, ktoré sú často sladené napríklad stéviou a neobsahujú zbytočné prídavné látky. Preto sme sa rozhodli pozrieť na Natural Whey od spoločnosti Protein & Co, ktorý nás pred časom naozaj zaujal.

Protein&Co Natural Whey
Kategória: Proteíny
Chuť
10.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.8
z 10 bodov

 

Vyskúšajte Natural Whey z oficiálnej webovej stránky

 

Na úvod treba dodať, že sme túto spoločnosť už v minulosti recenzovali, napríklad jej vlajkový produkt CFM Whey Protein 80. Teraz sa však vráťme k hlavnej téme dnešnej recenzie.

V čom je Natural Whey jedinečný?

V prvom rade by sme sa v rámci našej recenzie mali pozrieť na zloženie, ktoré je pri výbere doplnku najdôležitejším aspektom. Konkrétne Natural Whey je bez pridaného cukru a zbytočných sladidiel a je vyrobený z mlieka z voľných pasúcich sa kráv a na ochutenie bolo použité len kvalitné lyofilizované ovocie alebo napríklad pravé talianske kakao. Rovnako ako v predchádzajúcich výrobkoch tejto značky, aj tu nájdete komplex tráviacich enzýmov s názvom Opti-7-Digest. Z hľadiska zloženia sa naozaj nemáme na čo sťažovať, pretože tento proteín si zachováva absolútne čisté zloženie bez akýchkoľvek zbytočných prísad.

Recenzie a hodnotenia Protein&Co

V akých príchutiach sa dodáva?

Ako sme avizovali v predchádzajúcom odseku, na ochutenie tohto výrobku bolo použité predovšetkým lyofilizované ovocie, čo znamená, že v ponuke nájdete predovšetkým ovocné príchute. Konkrétne hovoríme o príchutiach ako mango, malina, banán alebo aj jahoda či čučoriedka, ktoré sme si vybrali do našej recenzie. Ak náhodou nie ste fanúšikom týchto ovocných príchutí, budete sa musieť uspokojiť bezDovolím si tvrdiť, že nebudete sklamaní.

V čom spočíva príprava Natural Whey?

Pokiaľ ide o prípravu tohto proteínu, je dobré vedieť, že sa nijako nelíši od ostatných výrobkov. A v praxi to znamená, že stačí vziať 30 g proteínu (jednu odmerku) a zmiešať ho s 200 ml studenej vody alebo mlieka. Po dôkladnom premiešaní v šejkri alebo mixéri je výrobok pripravený na pitie a vy si môžete vychutnaťalebo s kockami ľadu, čo sa môže hodiť počas letných mesiacov. Chuť je úplne prírodná a ovocná, čo ocenia najmä tí z vás, ktoríktorí jednoducho nemajú radi umelú pachuť väčšiny klasických srvátkových proteínov. Čo sa týka konzistencie, v proteíne zostali malé kúsky lyofilizovaného ovocia, čo bolo na prvý pohľad nezvyčajné, ale samozrejme to nevadí.

Protein&Co recenzie, hodnotenia a test
Blueberry Natural Whey nám chutil úplne úžasne a nemáme sa na čo sťažovať.

Ako hodnotíme cenu Natural Whey?

Z nášho pohľadu je Natural Whey skvelý výrobok, ktorý môže slúžiť ako alternatíva ku klasickým srvátkovým proteínom, ktoré môžu niekedy chutiť trochu umelo. Samozrejme však treba brať do úvahy, že pomerne drahé suroviny (napríklad lyofilizované ovocie) sa nutne premietajú do konečnej ceny proteínu. V čase písania tejto recenzie zaplatíte za pol kilogramu tohto výrobku 565 korún a za kilové balenie 870 až 940 korún v závislosti od príchute. To je samozrejme viac ako pri mnohých iných výrobkoch, ale na druhej strane je to kompenzované naozaj dobrým zložením.

Vyskúšajte Natural Whey z oficiálnej webovej stránky

Záverečné zhodnotenie.

Na záver snáď už len zostáva zhrnúť dôležité informácie obsiahnuté v tejto recenzii. Natural Whey je skvelý proteín z hľadiska zloženia aj chuti a úplne chápeme, že osloví každého, kto má máloa dobre odmieta chemicky chutiace proteíny plné umelých sladidiel a iných prídavných látok, ktoré nemusia byť vo výrobku. Bohužiaľ však musíte mať na pamäti, že za prémiové zložky si budete musieť trochu priplatiť.a tak proteín prirodzene vyjde o niečo drahšie ako konkurenčné výrobky. Napriek tomu si dovolíme tvrdiť, že má svoje opodstatnenie a jeho kúpu môžeme len odporučiť.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.