Kulturistika.com Pumper: Brutálna pumpa bez stimulantov [recenzia]

Ak ste už videli náš rebríček najlepších predtréningoviek bez stimulantov alebo ste si dokonca prečítali náš článok o tom, prečo nepoužívať stimulanty pred tréningom, viete, že sme veľkými fanúšikmi týchto doplnkov a sami ich v našej redakcii pravidelne používame. Keď sme teda dostali možnosť vyskúšať relatívne nový predtréningový prípravok Pumper, za ktorým stojí spoločnosť Kulturistika.com, neváhali sme ani minútu.

Kulturistika.com New 100% Pumper
Kategória: Nakopávače
Chuť
10.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Účinok
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.8
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Kulturistika.com New 100% Pumper
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 20,29

V tomto prehľade vás samozrejme oboznámime so všetkými aspektmi, ktoré považujeme za dôležité. pre každého, kto skutočne uvažuje o kúpe predtréningového prípravku Pumper. Poďme sa na to pozrieť.

Špičkový vzorec, ktorý si nájde svojich fanúšikov

Najdôležitejším aspektom každého doplnku je zvyčajne zloženie. A v tomto prípade musíme Pumper pochváliť. Ako ste už pravdepodobne pochopili, neobsahuje stimulanty, takže neobsahuje kofeín ani iné látky, ktoré by vo vás vyvolali chuťktoré by vám sťažovali zaspávanie po večernom tréningu alebo spôsobovali nepríjemné návaly energie. Doplnok sa teda spolieha na nasledujúce zloženie v jednej dávke (19 gramov):

  • 5000 mg citrulín malátu
  • 5000 mg arginín alfa-ketoglutorátu
  • 3000 mg betaín hydrochloridu
  • 3000 mg beta alanín hydrochloridu
  • 2000 mg l-ornitínu
  • 20 mg kapsaicínu
  • 10 mg synefrínu

A to považujeme za úplne dostatočné, aj keď musíme priznať, že Serious Pre obsahuje o niečo viac citrulínu v jednej dávke. Ale na druhej strane beta alanín, kapsaicín a synefrín sú v oboch produktoch rovnaké a Pumper dokonca obsahuje 3-krát viac betaínu. V konečnom dôsledku sú oba produkty porovnateľné, ale na Pumperi oceňujeme jeho ekonomické zloženie bez akýchkoľvek marketingových zaujímavých pozlátok, ktoré pre nás nemajú pre bežných cvičencov žiadne využitie (typicky napr. Na sladenie bola použitá sukralóza a na farbenie betakarotén, čo je pre nás ideálny scenár.

Úplne bezproblémová príprava

Pri výbere výrobku by nás mohla zaujímať príprava, hoci problematická rozpustnosť sa často spája skôr s proteínmi ako s predtréningovými doplnkami. Na Pumperi musíme oceniť to, že sa dá zmiešať lyžičkou v pohári, takže aj v prípadeprídete do posilňovne bez šejkra a v bare vám ochotne požičajú lyžičku, môžete si nápoj v pokoji pripraviť. Jedinou zaujímavosťou pre nás je, že priložená odmerka je naozaj malá a na pokrytie odporúčanej dávky potrebujete 5 odmeriek. Úprimne povedané, ocenili by sme jednu veľkú odmerku, ale na funkčnosť a prípravu Pumpera to samozrejme nemá žiadny vplyv.

Bodybuilding.com Pumper Recenzie
Priložená odmerka je naozaj malá a odporúčanú dávku pokryjete až 5 odmerkami.

Čo hovoríme na cenu?

V čase písania tejto recenzie stálo 20 dávok doplnku Pumper 549 korún, čo zodpovedá 27 korunám za dávku. To je cena absolútne porovnateľná s inými (často oveľa horšími z hľadiska zloženia a účinku) doplnkami, takže ani tu sa nemáme na čo sťažovať. Ak si počkáte na zľavu, môžete ho samozrejme dostať lacnejšie, ale 27 korún za dávku je veľmi rozumná cena.

Cenová tabuľka pre Kulturistika.com New 100% Pumper
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 20,29

Brutálna chuť, ktorá si zaslúži 10/10

Menšou nevýhodou Pumperu môže byť, že v čase písania tejto recenzie je dostupný len vo variante mango (o přO prípadných zmenách vás budeme informovať), čo nemusí byť každému po chuti. My máme úprimne radi mango a na intenzívne a mierne kyslé predtréningovky sú podľa nás ovocné príchute ideálne. V tejto časti si opäť nemôžeme odpustiť porovnanie so spomínaným Serious Pre, pretožeoba predtréningovky sú v skutočnosti veľmi osviežujúce, kyslé a sladké zároveň. Odporúčali by sme ho však pripraviť aspoň v 300 ml vody, čo je dvojnásobok výrobcom odporúčaných 150 ml, ale ak sa neunúvatepriaznivci extrémne koncentrovanej a kyslej chuti, budete spokojnejší, ak si pripravíte slabší nápoj. Potom mu však vôbec nie je čo vytknúť.

Mango Pumper Slovensko
Pumpa Mango chutí skvele. Bohužiaľ, nemáte na výber z viacerých príchutí.

Skvelý účinok počas celého tréningu

Ak od predtréningovky očakávate, že vás nakopne a s jej pomocou prekonáte dlhodobý nedostatok spánku, napr. deficit a náročný deň v práci, budete (trochu očakávane, vzhľadom na absenciu stimulantov) s Pumperom sklamaní. Ak od predtréningovky chcete, aby podporovala vaše napumpovanie a pomáhala vám vyťažiť z tréningu maximum po celý čas, potom budete z Pumperu rovnako nadšení ako my. Vypili sme ho asi pol hodiny pred tréningom a zaznamenali sme predovšetkým mierne pálenie v ušiach (spôsobenéspôsobené beta-alanínom) a masívne prekrvenie, ktoré je badateľné vo chvíli, keď sa začnete rozcvičovať. Zároveň vám lepšie vyniknú žilky, ktoré vydržia počas celého tréningu, čo v našom prípadeale nepresahuje hodinu a pol, takže nemôžeme posúdiť, ako je to pri dlhších tréningoch. Každopádne Pumper je presne to, čo od predtréningového doplnku očakávame, a preto ho odporúčame všetkými desiatimi.

Záver.

Čo povedať na záver? Snáď len to, že Pumper je predtréningovka, ktorá rozhodne stojí za vyskúšanie. Je dostupný za dobrú cenu, má zloženie, ktoré na prvý pohľad vyzerá úsporneale obsahuje všetko podstatné a čo je najdôležitejšie - skutočne nakopne tréning. Ak s ním nemáte žiadne skúsenosti, určite ho odporúčame vyskúšať. A ak ste ho už mali možnosť vyskúšať, budeme radi, ak sa s nami (a ďalšími potenciálnymia ďalšími potenciálnymi zákazníkmi) podeliť o svoje skúsenosti v komentároch pod recenziou.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.