Redcon1 Total War: armádou inšpirovaná predtréningovka

Počuli ste už o značke Redcon1? Hoci u nás nie je veľmi známa, v zahraničí patrí medzi špičkové značky. Táto spoločnosť má naozaj širokú ponuku športových doplnkov mimoriadne dobrej kvality. Špecifikom tejto spoločnosti je skutočnosť, že jej cieľovou skupinou nie sú len športovci. Redcon1 vo veľkej miere podporuje príslušníkov integrovaného záchranného systému a vojakov. Samotný názov značky znamená stav úplnej pripravenosti, čo je základom jej filozofie. Dnes sa pozrieme na jeden z najobľúbenejších produktov tohto výrobcu - predtréningovku Total War, ktorá dostáva obrovské množstvo pozitívnych ohlasov. Boli sme s ním spokojní? A ako si vedie v porovnaní s inými preworkouty na trhu? To všetko sa dozviete v našej dnešnej recenzii.

Redcon1 Total War
Kategória: Nakopávače
Chuť
8.0/10
Príprava
9.5/10
Efekt
9.5/10
Složení
9.0/10
Cena
7.5/10
Celkové hodnotenie
8.7
z 10 bodov

 

Najlepšiu cenu pre Redcon1 Total War nájdete na Heureka.sk
Skontrolujte cenu

Ak vás značka Redcon1 oslovila, nemusíte sa obmedzovať len na jej kopačky. Okrem klasických doplnkov nájdete v jej sortimente aj instantné MRE alebo predpripravené jedlá. Medzi najznámejšie osobnosti spojené s touto značkou patrí napríklad kulturista Kai Greene, wrestler Kenny Omega alebo slávny strongman Robert Oberst.

Kvalitné zložky

V prvom rade sa samozrejme musíme pozrieť na zložky. Obsiahnuté látky predurčujú, ako úspešný alebo neúspešný bude každý doplnok. Väčšina kopačiek sa spolieha na veľmi podobné osvedčené látky, ale niektorí výrobcovia sa radi pokúšajú prekvapiť svojich zákazníkov a zahrnúť do zloženia niečo neobvyklé. V prípade Total War je zloženie kombináciou tradičných a osvedčených látok spolu s niekoľkými menej bežnými zložkami. Okrem kofeínu, citrulínu a beta alanínu tu nájdeme aj extrakt z čajovníka a extrakt z čierneho korenia. Kompletné zloženie potom vyzerá takto:

  • 6 000 mg L-citrulín malátu - zlepšuje prietok krvi v krvnom obehu, pomáha dosiahnuť maximálny výkon a účinne spomaľuje nástup únavy
  • 3 200 mg beta alanínu - látky zodpovednej za mravčenie a svrbenie pod kožou, ktoré je typické pre kopačky a podporuje výkonnosť
  • 1 000 mg extraktu z červenej repy - zlepšuje prietok krvi a prekrvenie počas tréningu
  • 1 000 mg taurínu - zlepšuje koncentráciu, podporuje regeneráciu po tréningu a podieľa sa na mnohých procesoch súvisiacich s energiou
  • 250 mg bezvodého kofeínu - zabraňuje vnímaniu únavy, môže veľmi účinne pôsobiť
  • 150 mg borievky - podporuje trávenie, pôsobí proti zadržiavaniu vody a má detoxikačné účinky
  • 100 mg di-kofeín malátu - silnejšia forma kofeínu, podporuje koncentráciu a odďaľuje únavu
  • 50 mg extraktu z čajovníka čínskeho a extraktu z kakaovníka - kakaovník pravý obsahuje stimulant teobromín, ktorý dokáže veľmi účinne povzbudiť, čajovník čínsky potláča únavu
  • 25 mg naringínu - zlepšuje metabolizmus tukov, pôsobí ako antioxidant
  • 10 mg extraktu z čierneho korenia - výrazne zlepšuje využitie ostatných látok

Nesmieme zabúdať na používané sladidlá a farbivá. Na sladenie sa používa sukralóza a nájdeme tu napríklad aj kyselinu citrónovú, fosforečnan disodný alebo protihrudkujúcu látku oxid kremičitý. Žiadna z uvedených látok vám nemusí spôsobiť vrásky na tvári, pretože ide o úplne bezpečné a veľmi bežné zložky výživových doplnkov. Jedinou výnimkou je acesulfam K (acesulfam draselný). Ide o trochu kontroverznú látku, ale zatiaľ neboli s istotou potvrdené žiadne toxické účinky. Stretnete sa s ním vo veľkom množstve doplnkov a hoci nás nikdy neteší, treba poznamenať, že v malých množstvách sa ho nemusíte zbytočne obávať.

Nakoniec musím dať kompozícii veľmi vysokú známku. Osobne mi celkom vyhovuje kombinácia vyššieho obsahu citrulínu spolu s dobrou dávkou beta alanínu. 

Obsiahnuté látky predurčujú, ako úspešný alebo neúspešný bude každý doplnok
Obsiahnuté látky predurčujú, ako úspešný alebo neúspešný bude každý doplnok

Priemerná chuť a bezproblémová príprava

Veľmi dôležitým kritériom pri hodnotení akéhokoľvek doplnku je, samozrejme, jeho chuť. Na testovanie sme vybrali príchuť Rainbow Candy, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie. Hneď na začiatku treba spomenúť, že pri hodnotení chuti sa jednoducho nedá vyhnúť subjektívnym pocitom, takže je celkom možné, že vy sami by ste produkt v tomto ohľade hodnotili inak. Za seba však musím povedať, že Total War rozhodne nechutí zázračne. V porovnaní s ostatnými predtréningovými prípravkami, ktoré som mal možnosť vyskúšať, pôsobil tak trochu priemerne. Po prvom ochutnaní som si nemohol pomôcť, ale všimol som si dosť výraznú umelú príchuť, ale keď to zvážim, celkom mi chutila. Po veľmi krátkom čase ma však táto chuť celkom omrzela a rozhodne nemôžem povedať, že by som sa na ňu vyslovene tešil.

Z hľadiska rozpustnosti to bolo o niečo lepšie. Total War stačí niekoľkokrát pretrepať a môžete začať. Nevyhnete sa malým zvyškom na sitku, ale nie je to katastrofa. Najdôležitejšie je, aby ste pri pití neustále nenarážali na hrudky, ktoré môžu pitie kopačky dosť znepríjemniť.

Nakopnutie, ktoré stojí za to

Všetko vyššie uvedené je úplne bezvýznamné, ak Total War nešlape. Zloženie na papieri môže vyzerať priam ukážkovo, ale rozhodujúci je skutočný účinok, ktorý na seba pociťujete. V tomto ohľade si Total War vedie naozaj dobre. Po vypití musíte cítiť správny predtréningový tréning a musím povedať, že Total War je na vás dobrý. Nechýba poriadne mravčenie a pálenie pod kožou, ktoré vás zaručene nakopne. Ak sa vám to nepáči, tento produkt určite nie je pre vás. Ja som však bol nadmieru spokojný. Dokonca aj po dlhom a aktívnom dni, keď som prišiel na tréning takmer bez energie, som nakoniec dokázal urobiť všetko kvalitne a bez problémov.

Na tomto mieste musím upozorniť na jednu dosť dôležitú vec. Na pôvodnom obale sa uvádza, že jedna dávka je jedna plná odmerka. V Českej republike sa však dávkovanie upravuje podľa miestnych právnych predpisov, čo znamená, že jedna dávka sa tu označuje ako polovica odmerky. Ak sa napriek tomu rozhodnete užiť celú odmerku, majte na pamäti, že v jednej dávke prijmete približne 350 mg kofeínu, čo je poriadna dávka. Z tohto dôvodu naozaj neodporúčam prekračovať túto dávku a v ideálnom prípade ani neužívať Total War v neskorších hodinách.

Za kvalitu si priplatíte

Cena je pravdepodobne najväčším negatívom tohto produktu. Jedna dávka vás bude stáť asi euro, čo rozhodne nie je zanedbateľná suma, ak budete nakopávač používať pred každým tréningom. Napríklad taký Rise and Shine, ktorý sa v našom rebríčku najlepších kopačiek umiestnil hneď za Total War, vychádza cenovo oveľa lepšie. Je táto cena adekvátna tomu, ako Total War funguje? Myslím, že je to dosť subjektívne. Ak vám nevadí, že si za doplnky trochu priplatíte, oplatí sa priplatiť si za kvalitu. Ak však hľadáte kombináciu nízkej ceny a kvality, môžete nájsť produkt, ktorý vám bude vyhovovať oveľa viac.

Najlepšiu cenu pre Redcon1 Total War nájdete na Heureka.sk
Skontrolujte cenu

Záverečné hodnotenie

Bol som naozaj ohromený pred tréningom Total War od spoločnosti Redcon1. Má veľmi kvalitné zloženie, ktoré sa odráža v prémiovom účinku. Malé mínus vidím v nie veľmi príjemnej chuti, ale nie je to nič hrozné. Naopak, musím ešte raz pochváliť bezproblémovú rozpustnosť, vďaka ktorej celý proces prípravy trvá len niekoľko sekúnd. Niekoho môže odradiť relatívne vysoká cena, ktorá je v porovnaní s inými predtréningovými prípravkami na trhu dosť vysoká. Ak vám však nevadí investovať do doplnkov nejaký ten cent navyše, vráti sa vám to v podobe dokonalého účinku. Nakoniec musím Total War hodnotiť veľmi pozitívne.

Nenašli ste, čo ste hľadali? Nevadí! Pripravili sme pre vás porovnanie najlepších predtréningoviek na trhu, v ktorom nájdete tie najlepšie nakopávače, z ktorých si zaručene vyberiete.

 

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.