Rise and Shine: Spolehlivá predtréningovka?

Značka Titánus od Aleša Lamku už nejaký čas dobýva trh a zbiera jedno pozitívne hodnotenie za druhým. V minulosti sme sa už venovali proteínu Titánus Whey CFM 80, ktorý od nás tiež získal veľmi dobré hodnotenie. Tentoraz sme si z repertoáru značky vybrali model Rise and Shine. Ako sme s ním boli spokojní?

RISEandSHINE
Kategória: Nakopávače
Chuť
7.0/10
Príprava
8.5/10
Efekt
9.0/10
Zloženie
8.5/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
8.2
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre RISEandSHINE
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 26,65

Zloženie, ktoré vás zaručene naštartuje

Osud akéhokoľvek doplnku závisí predovšetkým od jeho zloženia. V prípade kopačiek majú výrobcovia pri výbere použitých látok veľké množstvo možností. Rise and Shine je postavený na pevnom základe, ktorý je obohatený aj o niektoré menej bežné prvky, ako je napríklad extrakt zo zeleného čaju. Čo nájdete v jednej dávke tohto predtréningového prípravku?

  • 4 000 mg L-citrulínu - podporuje maximálny výkon, znižuje bolesť svalov a zlepšuje krvný obeh
  • 3 000 mg kreatín monohydrátu - najpoužívanejšia forma kreatínu, zvyšuje výkon a dynamiku, podporuje rast svalov
  • 2 500 mg beta alanínu - odďaľuje únavu a je zodpovedný za typický pocit pálenia a mravčenia v končatinách, ktorý vás naštartuje
  • 2 000 mg taurínu - podieľa sa na nespočetných procesoch súvisiacich s energiou, podieľa sa na prenose živín do svalových buniek
  • 750 mg L-tyrozínu - zvyšuje účinok kofeínu
  • 250 mg vitamínu C - základ zdravého tela
  • 200 mg kofeínu - jeden z najpoužívanejších stimulantov na svete, odďaľuje únavu, dodáva pocit veľkej energie
  • 200 mg extraktu zo zeleného čaju - obsahuje kofeín, odďaľuje únavu
  • 30 mg niacínu - zdroj kofeínu, odďaľuje únavu
  • 10 mg synefrínu - stimuluje termogenézu, podporuje spaľovanie tukov

Zložky ako také obsahujú veľmi silné látky, ktoré určite robia prácu, ktorá sa od nich očakáva. Pozornosť by sme však mali venovať aj farbivám a dochucovadlám, na ktoré sa často zabúda. V prípade Rise and Shine obsahujú všetky dostupné príchute acesulfam K a sacharín sodný. Obe tieto látky majú vysoké skóre škodlivosti, hoci sa ukázalo, že ich používanie v malých množstvách je bezpečné.

Zloženie Rise and Shine vás zaručene naštartuje.
Zloženie Rise and Shine vás zaručene naštartuje.

Umelým príchutiam sa nedá vyhnúť

Na testovanie som mal k dispozícii čerešňovú príchuť. Zo všetkých dostupných možností (ananás, guava a pomaranč) sa zdal byť najväčšou stávkou na istotu. Nakoniec to dopadlo trochu horšie, ako som dúfal, ale nebola to žiadna katastrofa. Chuťovo je Rise and Shine dosť umelý a horký, ale v porovnaní s ostatnými preworkoutmi nie je výrazne horší. Veľkou výhodou je však jeho rozpustnosť. Nie je problém rozmiešať ho v menšom množstve vody, vďaka čomu do seba môžete jednoducho kopnúť niekoľko decilitrov veľmi koncentrovaného nápoja a na výslednej chuti vám nezáleží.

Účinok je jedinečný

To, ako vyzerá zloženie na papieri a ako chutí kopačka, sú spolu úplne zbytočné údaje, ak nefunguje správne. Ale po vyskúšaní Rise and Shine musím povedať, že funguje oveľa lepšie, ako som očakával. Jedna dávka stačila na to, aby ma poriadne nakopla, ale nechýbalo jej ani poriadne pálenie, ktoré sa mi, ak mám byť úprimný, pri iných produktoch často nedarí. V tomto ohľade musím svoje tety hodnotiť pozitívne.

Spravodlivá cena

Jedna dávka Rise and Shine vyjde na necelé euro korún, čo je veľmi prijateľná cena. Vzhľadom na to, ako dobre to ide, bol by som ochotný za to zaplatiť trochu viac. Pomer cena/výkon teda vychádza veľmi dobre. Problémom niektorých predtréningoviek je, že jedna dávka vás jednoducho nenakopne. V takom prípade sa často pristúpi k zvýšeniu dávky, čo však má negatívny vplyv na cenu. Pri Rise and Shine som takúto potrebu nemal, takže by nemal byť problém zostať pri menej ako euru na dávku.

Cenová tabuľka pre RISEandSHINE
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 26,65

Záverečné slovo

Nemôžem povedať, že Rise and Shine bude odteraz mojím obľúbeným predtréningovým prípravkom, ale určite mi nebude vadiť, ak sa s ním opäť stretnem. Funguje veľmi slušne, a hoci chuť je skôr podpriemerná, vynahradzuje to svojou prijateľnou cenou. Nakoniec ho preto musím hodnotiť pozitívne a vrelo ho odporúčam každému, kto uvažoval o kúpe Rise and Shine. Ak vás však táto recenzia nepresvedčila o kúpe, pozrite si náš rebríček najlepších predtréningovek a dajte jednej z nich šancu.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.