Vilgain Energy Bar BIO: Skvelé občerstvenie pre každú príležitosť [recenzia]

Kto nemá z času na čas chuť na sladké? Tomu sa nedá vyhnúť, pretože aj profesionálnych športovcov často "prenasleduje chuť na sladké". Našťastie v dnešnej dobe nie je problém nájsť množstvo alternatív k tradičným sladkostiam. Vďaka nim si môžete dopriať niečo dobré bez toho, aby ste sa museli po zvyšok dňa pretĺkať. Aj na pultoch bežných supermarketov dnes nájdete rôzne "eko", "bio" alebo "raw" sladkosti, ktoré chutia skvelé a pomôžu vám zahnať chuť na sladké, ale zároveň majú veľmi kvalitné zloženie a dobré výživové hodnoty. Nie všetky výrobky sú však také zdravé, ako o sebe tvrdia, preto je vždy dobré pozorne si prečítať zloženie.

Vilgain Energy Bar BIO
Kategória: Proteínové tyčinky
Chuť
9.0/10
Konzistentnosť
9.0/10
Stráviteľnosť
9.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.2
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Vilgain Energy Bar BIO
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 1,29

V dnešnej recenzii sa pozrieme na Vilgain Energy Bar BIO, ktorá tiež patrí do kategórie zdravých sladkostí. Je naozaj taká dobrá, ako sa o nej hovorí? Alebo je to tiež len marketingový ťah? A možno si ju dopriať bez výčitiek? Všetky odpovede nájdete nižšie.

Minimalistické prísady

Ako už bolo spomenuté v úvode, veľké množstvo výrobkov, ktoré sa navonok tvária zdravo, v skutočnosti obsahuje rovnaké množstvo rafinovaných cukrov, palmového oleja a ďalších nezdravých látok ako bežné sladkosti. Pri posudzovaní zloženia týchto potravín je preto potrebná dôkladná a primeraná prísnosť. Vilgain Energy Bar sa predáva v dvoch príchutiach, ktorých zloženie sa do značnej miery líši, preto ich rozoberieme samostatne. Príchuť Kakaové jadierka a mandle obsahuje len 6 zložiek. Základom tyčinky sú organické datle. Datle obsahujú vysoké množstvo jednoduchých sacharidov, ktoré telu dodávajú energiu, a veľmi dôležitú vlákninu. Tá zasa prispieva k pocitu sýtosti a spomaľuje vstrebávanie cukru v tyčinke. Ďalšou dôležitou zložkou sú pražené mandle. Tie im dodávajú skvelú chuť a zároveň slúžia ako zdroj nenasýtených mastných kyselín. Zvyšné zložky sú kakaové jadierka, kakaový prášok, kakaová pasta a štipka soli. Jedna tyčinka obsahuje 178 kcal, 10 g tuku, 15 g sacharidov, celých 6 g vlákniny a 4,4 g bielkovín.

Príchuť moruše a vanilky je tiež založená na datliach, ale je obohatená o kešu oriešky, moruše a mletú vanilku. Pozostáva teda len zo 4 zložiek, čo je úplne fantastické. Táto príchuť obsahuje 143 kcal, 5,6 g tuku, 20 g sacharidov, 2,4 g vlákniny a 3 g bielkovín. Ani jedna z príchutí neobsahuje žiadny rafinovaný cukor ani iné látky, ktoré v kvalitnej tyčinke nemajú miesto. Všetky zložky pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva a môžu sa pochváliť veľmi vysokou kvalitou. Zloženie preto musíme ohodnotiť na jednotku. Obe tyčinky obsahujú len niekoľko látok, ktoré sú kvalitné a majú zmysel v kontexte celého zloženia. Vďaka pomerne vysokému obsahu sacharidov je tyčinka vhodná na rýchle doplnenie energie, ale zároveň vás dokáže zasýtiť na dlhšiu dobu.

Vilgain Energy BAR Recenzie
Zloženie týchto tyčiniek nemožno hodnotiť inak ako pozitívne.

 

Jedna je lepšia ako druhá. Doslova

Ako nám chutili obe tyčinky? Na túto otázku je ťažké jednoznačne odpovedať. Kakaové jadierka a mandľová príchuť boli podľa môjho názoru oveľa lepšie. Má veľmi príjemnú konzistenciu a obsahuje pomerne veľa kúskov mandlí. Vôbec nie je presladená, pretože chuť je v nej najvýraznejšia je kakao, ktoré má príjemnú horkú chuť (veľmi pripomína horkú čokoládu). Veľkým plusom sú, samozrejme, kakaové zrniečka, ktoré chuť ešte zvýrazňujú. Celkovo si kakaové jadierka a mandľová príchuť zaslúžia slušných 9,5 bodu z desiatich.

Na druhej strane, príchuť moruše a vanilky je oveľa sladšia. Má tiež oveľa jemnejšiu konzistenciu a ukrýva menej orieškových kúskov. Jednoznačne v nej dominuje moruša, ktorá na môj vkus až príliš prekrýva vanilkovú príchuť. Tá pre zmenu nebola v tyčinke takmer vôbec cítiť. V porovnaní s prvou príchuťou je výrazne sladšia, čo môže niekomu vyhovovať, ale v tomto prípade to hodnotím skôr ako negatívum. Preto si príchuť moruše a vanilky zaslúži 7,5 bodu z 10.

Neprehliadnite

Absolútne primeraná cena

Ceny energetických tyčiniek sa môžu pohybovať v pomerne širokom rozpätí. Nájdete množstvo lacnejších, ale aj drahších alternatív k tyčinke Vilgain Energy Bar. Vzhľadom na jej kvalitné zloženie a absenciu akýchkoľvek zbytočných prísad však považujem túto cenu za absolútne férovú. V čase písania tejto recenzie stojí jedna tyčinka 29 korún, čo je podľa môjho názoru úplne adekvátne. V tejto súvislosti však treba spomenúť, že jedna tyčinka Vilgain Energy Bar má len 40 gramov, čo je v porovnaní s konkurenčnými výrobkami pomerne málo. Z hľadiska ceny sa Vilgain Energy Bar radí skôr vyššie ako ostatné tyčinky. cenovej kategórii, ale napriek tomu som toho názoru, že vzhľadom na kvalitu zložiek je výsledná cena adekvátna.

 

Cenová tabuľka pre Vilgain Energy Bar BIO
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 1,29

Záver.

Vilgain Energy Bar BIO bola pre mňa, úprimne povedané, veľmi príjemným prekvapením. Najväčšiu pochvalu si zaslúži zloženie, keďže tyčinka obsahuje len niekoľko zložiekktoré sú všetky kvalitné a pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva. Vďaka vysokému obsahu vlákniny vás navyše dokáže zasýtiť na pomerne dlhú dobu. Čo sa týka chuti, príchuť kakaových jadierok a mandlí ma absolútne nadchla a vrelo ju odporúčam všetkým. Vzhľadom na to, že cena tyčinky nie je zbytočne predražená, dostáva od nás Vilgain Energy bar naozaj dobré hodnotenie.

Máte s energetickou tyčinkou Vilgain nejaké skúsenosti? Dajte nám vedieť v komentároch, ako vám chutila!

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.