Vilgain Grass Fed Whey Protein: Môže konkurovať najlepším izolátom? [recenzia]

Srvátkový proteín je jedným z najobľúbenejších doplnkov stravy vôbec. Z tohto dôvodu sme pre vás napísali nespočetné množstvo recenzií proteínov od najrôznejších výrobcov. A keďže srvátkový proteín je absolútnym základom, budeme v tom ešte dlho pokračovať. Dnes sa pozrieme na izolát od značky Vilgain. Tá sa pýši tým, že jej proteíny sa vyrábajú zo srvátky od kráv z voľných chovov, vďaka čomu majú lepšie zloženie ako konkurencia. Je to skutočne tak? A ako si Vilgain Grass Fed Whey Protein Isolate stojí v porovnaní s najlepšími výrobkami na trhu? V dnešnej recenzii sa dozviete všetko dôležité.

Vilgain Grass-Fed Whey Protein Isolate
Kategória: Proteíny
Chuť
9.0/10
Rozpustnosť
9.0/10
Stráviteľnosť
9.0/10
Zložky
8.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
8.6
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Vilgain Grass-Fed Whey Protein Isolate
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 22,99

Zloženie, ktoré nezapôsobí

Instantizovaný srvátkový proteínový izolát tvorí 90,5 % obsahu výrobku. Značka Vilgain rada zdôrazňuje, že použitá srvátka pochádza z voľne chovaných kráv. To je nepochybne veľké plus, a to nielen z výživového hľadiska, ale aj z etického hľadiska, keďže pre mnohých ľudí jePre mnohých ľudí je potravinová voda absolútne nevyhnutná a záleží im na ohľaduplnom zaobchádzaní so zvieratami. Srvátka obsahuje cenné bielkovinové frakcie, ako sú ß-laktoglobulín, α-laktoglobulín, imunoglobulín G n alebo laktoferín. V tomto ohľade sa teda niet na čo sťažovať. Okrem srvátkového izolátu sú v zložení aj lyofilizované jahody (celkovo 6 % zloženia).), prírodná aróma, ktorá nie je špecifikovaná, guarová guma a glykozidy steviolu ako sladidlá. Osobne veľmi oceňujem prítomnosť sušených jahôd, pretože okrem prirodzenej farby prispievajú k oveľa lepšej chuti.

Na prvý pohľad teda nie je v zložení takmer žiadny priestor na kritiku. Pri pohľade na tabuľku nutričných hodnôt však nadšenie pomerne rýchlo opadne. Bielkoviny tvoria len 79 % obsahu výrobku, čo popravde na pomery izolátov vôbec nie je veľa. Ak by išlo o koncentrát, takáto hodnota by bola naozaj slušná, ale medzi izolátmi je to sklamanie. Napríklad Amix Isoprime CFM obsahuje plných 90 g bielkovín na 100 g výrobku a dokonca aj Prom-in CFM Pure Performance, ktorý sa umiestnil na prvom miestem mieste v našom rebríčku najlepších srvátkových koncentrátov, obsahuje len o 1 g bielkovín menej. Ďalší problém vidím vo vysokom obsahu sacharidov. Tých je v 100 g výrobku 4,2 g, čo je na srvátkový izolát pomerne veľa. Vysoký obsah sacharidov však nie je u Vilgain proteínov ničím novým - upozorňovali sme naň už v našej recenzii Vilgain Whey Protein. Na druhej strane obsah tuku je 1,1 gramu na 100 gramov výrobku, čo je v porovnaní s konkurenciou celkom solídne číslo.

Vilgain Grass Fed Protein Isolate Recenzia
Minimalistický dizajn proteínu nás rozhodne zaujal. Zloženie však nemusí byť až také skvelé.

V konečnom dôsledku Vilgain Grass Fed Whey Protein Isolate svojím zložením neurobil žiadny veľký dojem. Nemôžeme povedať, že by bol vyslovene zlý, ale pri výrobkoch na popredných priečkach nášhonašich najlepších srvátkových izolátov sa jednoducho nemôže porovnávať.

Neprehliadnite
Aký je rozdiel medzi srvátkovým koncentrátom a izolátom? Odpoveď nájdete v našom článku Proteín pod drobnohľadom.

Bezproblémové používanie

Jedna porcia tohto proteínu má 30 gramov. V jednom polkilovom balení sa teda nachádza celkovo 16 dávok. Bohužiaľ, v súčasnosti nie sú k dispozícii väčšie balenia, takže ak proteín používate pravidelne, budete ho musieť kupovať pomerne často. Zároveň si pripravte odmerku iného proteínu, pretože v balení nenájdete žiadny. Nepovažujem to za zásadný problém, keďže väčšina ľudí si odmerku doma nájde. Po rozmiešaní vo vode proteín vôbec nepení a bez problémov sa rozpustí. To je pre mňa osobne nesmierne dôležité, pretože neznášam proteíny, ktoré sa zhlukujú a zle rozpúšťajú.

Izolát značky Vilgain obsahuje len 0,5 % laktózy, takže by nemal byť problém ani pre ľudí, ktorí trpia problémami s trávením laktózy. Čo sa týka stráviteľnosti, nezaznamenala som žiadny problém bez ohľadu na to, v akú dennú dobu som proteín užívala.

Hladká a prirodzená chuť

V súčasnosti výrobca ponúka celkom tri príchute: čokoládovú, vanilkovú a jahodovú. Keďže prvé dve sú takzvanou stávkou na istotu, na ktorej zvyčajne nemôžete nič pokaziť, rozhodli sme sa vyskúšať jahodovú príchuť. Je celkom bežné, že jahodové proteíny chutia dosť umelo, sú presladené a človek sa pomerne rýchlo presladí. Musím však priznať, že hoci som bola pred prvým ochutnaním dosť skeptická, pretože nie som fanúšikomovocných príchutí proteínov, v tomto prípade som bola príjemne prekvapená. Pre proteíny Vilgain je typické, že nie sú príliš výrazné ani prehnane sladké. Srvátkový proteínový izolát z trávy nie je výnimkou. Jeho chuť je veľmi jemná a vôbec nie presladená. Prirodzenej chuti výrazne pomáhajú všadeprítomné kúsky sušených jahôd, vďaka ktorým je aj farba proteínu úplne prirodzená.

Vilgain Proteínový izolát z trávy
Celé kúsky jahôd v proteíne rozhodne pôsobia dobrým dojmom. A chuť je pre nás skvelá!

Ak dávate prednosť výrazným príchutiam, možno vás to mierne sklame. Ja však musím priznať, že som bola úplne spokojná. Jemnejšie príchute majú veľkú výhodu v tom, že sa ich tak rýchlo neprejete. Zároveň to umožnilo výrobcovi vyhnúť sa použitiu umelých sladidiel, ktoré by mohli mať za následok príliš sladkú chuť. Chuť preto musím hodnotiť veľmi pozitívne.

Neprehliadnite
Ak hľadáte proteín s výraznou a lahodnou chuťou, nenechajte si ujsť našu recenziu na Scitec 100% Whey Professional.

Cena je prehnaná

Ak vás zaujal Vilgain Grass Fed Whey Protein Isolate, nemám pre vás dobré správy. V porovnaní s ostatnými izolátmi na trhu ide totiž o pomerne drahý výrobok. Ak by svojím zložením prekonal konkurenciu, vysoká cena by bola pochopiteľná a dobre odôvodnená. To však nie je tento prípad. Naopak, vzhľadom na jeho slabšie zloženie by bolo logické, aby izolát Vilgain patril medzi lacnejšie výrobky. Výsledný pomer ceny a kvality preto nie je najlepší.

Cenová tabuľka pre Vilgain Grass-Fed Whey Protein Isolate
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 22,99

Zhrnutie na záver

Hlavnou výhodou srvátkového proteínového izolátu Vilgain Grass Fed je jeho chuť. Ak teda hľadáte spoľahlivý izolát, ktorý vám bude chutiť a ktorý vás neomrzí po prvom týždni, oplatí sa mu dať šancu. Len sa pripravte na to, že si zaň trochu priplatíte. Na druhej strane, ak hľadáte izolát so špičkovým zložením alebo najlepším pomerom cena/výkon, skúste iný výrobok. Inšpiráciu nájdete v našom porovnaní najlepších izolátov.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa recenzie, neváhajte nás kontaktovať v komentároch.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.