Vilgain Tribulus Terrestris: Aké účinky skutočne má? [recenzia]

Kotvičník zemný, známy aj ako tribulus terrestris, nie je v oblasti športových doplnkov žiadnou novinkou. Je veľmi obľúbený v súvislosti s rôznymi stimulátormi testosterónu, pretože sa hovorí, že podporuje tvorbu tohto hormónu. Ako sme však uviedli v našom článku Tribulus pod drobnohľadom, tento účinok sa u zdravých a mladých mužov takmer vôbec neprejavuje. Napriek tomu má sasanka mnoho rôznych zdravotných benefitov a jej suplementácia môže mať rozhodne zmysel. V našej dnešnej recenzii sa preto pozrieme na Vilgain Tribulus Terrestris, ktorý sa môže pochváliť mimoriadne vysokým obsahom účinnej látky protodioscín. Ako sme s ním boli spokojní?

Vilgain Tribulus
Stráviteľnosť
9.0/10
Dávkovanie
9.0/10
Kvalita surovín
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnotenie
9.0
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Vilgain Tribulus
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 21,99

Poctivé a transparentné zloženie

Pokiaľ ide o samotné zloženie, v tomto prípade nie je čo hodnotiť. Každá celulózová kapsula obsahuje iba výťažok z anemónu a protihrudkujúcu látku. To je samozrejme dobre, pretože v takomto výrobku sú akékoľvek prísady len na škodu. Za zmienku však stojí obsah účinnej látky protodioscín. Práve tá stojí za väčšinou pozitívnych účinkov tribulusu. Protodioscín patrí do skupiny látok nazývaných saponíny. Tie majú pomerne širokú škálu priaznivých účinkov na organizmus, ale žiadny z nich nie je taký účinný ako protodioscín. Dalo by sa teda povedať, že účinnosť tribulusu závisí od toho, koľko protodioscínu obsahuje. A v tomto smere si tribulus od značky Vilgain vedie veľmi dobre.

Zatiaľ čo väčšina konkurenčných výrobkov informácie o obsahu protodioscínu vôbec neuvádza alebo sa obmedzuje na len nainformáciu o celkovom obsahu saponínov, Vilgain transparentne zverejňuje presný obsah tejto účinnej látky. To je veľké plus, pretože človek si môže byť istý, že užíva niečo, čo má zmysel. Neexistuje nič také, čo by bolo ukotvené v srdcovke. Mnohé produkty obsahujú oveľa menšie množstvo účinnej látky, aj preto môže mať každý tribulus iný účinok.

Aktín z ančovičiek
Transparentné zloženie a presný obsah protodioscínu si rozhodne zaslúži pochvalu.

 

Ako dávkovať tribulus terrestris?

Užívanie tribulusu nie je raketová veda. Štandardná dávka sú 2 kapsuly, ktoré je potrebné poriadne zapiť vodou. Zvýšená dávka pozostáva z celkovo 4 kapsúl denne, ktoré sa môžu užívať buď súčasne, alebo postupne. Odporúčania na užívanie tribulusu nie sú ustálené, preto nie je možné presne povedať, aká vysoká dávka je ideálna. Z tohto dôvodu odporúčam riadiť sa odporúčaniami výrobcu a začať so štandardnou dávkou. Ak po čase zistíte, že nepociťujete žiadny účinok, skúste zvýšiť dávku. Jedno balenie vydrží pri štandardnom dávkovaní 45 dní.

Upevnenie pozemných aktínových recenzií
Stadnardne sa odporúča používať 2 kapsuly kotvičníka, ale je možné ich zvýšiť až na 4.

 

Účinky sú veľmi subjektívne

Predtým, ako sa rozhodnete užívať tribulus, nezabudnite, že každý môže vnímať jeho účinky inak. Hoci tribulus neovplyvňuje hladinu testosterónu, ako sa často hovorí, stále ponúka množstvo zdravotných benefitov. Jeho prejavy sú však veľmi subjektívne. Jedným z najväčších prínosov tribulusu je zníženie pocitu únavy alebo zvýšenie pocitu energie. V tejto oblasti však zohráva významnú úlohu veľké množstvo faktorov, a preto nie je možné objektívne povedať, do akej miery miery je akýkoľvek pozitívny účinok v tomto smere spôsobený suplementáciou tribulusu.Podobne je pravdepodobnejšie, že akýkoľvek pozitívny účinok na hladinu testosterónu sa prejaví u starších ľudí, ktorízatiaľ čo mladý človek si žiadny rozdiel nevšimne.

Veľkou výhodou kotvičníka je skutočnosť, že ak naozaj neprežívate s jeho užívanímnemusíte sa obávať žiadnych nepríjemných vedľajších účinkov. Z tohto dôvodu sa nemusíte obávať ani akýchkoľvek tráviacich problémov, keďže sme nezaznamenali žiadne problémy z hľadiska stráviteľnosti.

Neprehliadnite
Kvalitné predtréningové nakopávače vám pomôžu aj s nedostatkom energie pred tréningom. V našom porovnaní najlepších nakopávačov vám prezradíme, na čo si dať pri ich výbere pozor.

 

Cena by mohla byť nižšia

Kým Tribulus Vilgain si od nás vyslúžil pochvalu za kvalitu a prehľadné zloženie, pri hodnotení ceny už takí pozitívni nebudeme. Je úplne pochopiteľné, že kvalitné doplnky sú drahšie ako ich menej kvalitné alternatívy. V tomto prípade však výrobca cenu nadhodnotil. V porovnaní s konkurenčnými produktmi zaplatíte za Vilgain Tribulus Terrestris niekedy až dvojnásobnú sumu. Do istej miery je vysoká cena opodstatnená, ale výsledný pomer ceny a kvality nie je taký dobrý, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Cenová tabuľka pre Vilgain Tribulus
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 21,99

Pre koho je tribulus vhodný?

Na záver je potrebné odpovedať na otázku, pre koho je tento doplnok vlastne vhodný. Všeobecne možno povedať, že tribulus môžu využiť starší muži, ktorí majú nižšiu hladinu testosterónu. Rovnako môže pomôcť mužom aj ženám s podporou libida alebo nedostatkom energie. Dá sa teda povedať, že tribulus je vhodný najmä aj pre ľudí trpiacich nadmerným stresom. Ak však hľadáte doplnok, ktorý vám zázračne zvýši hladinu testosterónu, ste na nesprávnom mieste. Tribulus nie je žiadna zázračná bylina a jeho účinky sa v médiách často preceňujú.

Neprehliadajte

Zhrnutie na záver

Vilgain Tribulus Terrestris je vysokokvalitný výživový doplnok s obsahom kotvičníka a vysokým podielom účinnej látky protodioscínu. Z hľadiska zloženia mu nie je čo vytknúť, naopak, treba oceniť veľkú prehľadnosť. V porovnaní s konkurenčnými produktmi je však pomerne drahý, preto nemusí vyhovovať každému. Ak máte od tribulusu reálne očakávania a nevadí vám priplatiť si za kvalitné doplnky výživy, môžeme vám ho vrelo odporučiť.

Pre dnešnú recenziu je to od nás všetko. Budeme však radi, ak sa s nami v komentároch podelíte o svoje skúsenosti s tribulusom.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.