Nutrend Arginine 120 kapslí

Arginín Anabolic Acid - optimálna forma príjmu čistej aminokyseliny arginín s výrazným anabolickým účinkom Je vhodný na doplnenie stravy pri budovaní kvalitnej svalovej ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Arginín Anabolic Acid - optimálna forma príjmu čistej aminokyseliny arginín s výrazným anabolickým účinkom

Je vhodný na doplnenie stravy pri budovaní kvalitnej svalovej hmoty a na celkovú ochranu pred katabolickými procesmi

Základnou funkciou arginínu je zvýšenie prekrvenia tkanív (prostredníctvom zvýšenej produkcie oxidu dusnatého NO), zvýšenie produkcie rastového hormónu (somatotropínu - STH), zlepšenie funkcie reprodukčných orgánov a u mužov zvýšenie spermatogenézy (tvorby spermií)

Vhodné pre:

 • nárast svalovej hmoty - zvýšenie produkcie somatotropínu (rastového hormónu - STH)
 • zvýšenie prekrvenia - prostredníctvom oxidu dusnatého (NO)
 • podpora imunitného systému
 • urýchlenie procesu hojenia
 • zvýšenie sily a podpora rastu a zachovania svalovej hmoty
 • zníženie hladiny cholesterolu
 • zvýšiť produkciu spermií
 • uspokojivý sexuálny život

Charakteristika účinnej látky

L-arginín má v tele viacero funkcií, ktoré súvisia s anabolickými procesmi. Arginín je neesenciálna aminokyselina, ktorá má v tele viacero dôležitých úloh. Pre lepšie pochopenie je potrebné uviesť aspoň základné smery účinkov arginínu. Jedným z dvoch hlavných vplyvov v tele je funkcia arginínu ako prekurzora pre produkciu oxidu dusnatého (NO), ktorý má vazodilatačný (tonizujúci) účinok na hladké svalstvo v periférnych častiach tela - v konečnom dôsledku to znamená, že sa cievy rozšíria, zvýši sa prietok krvi, čo umožní prísun živín a kyslíka do periférnych oblastí

Na tento pozemok sú dva možné pohľady:

1. Z hľadiska športového výkonu a regenerácie

Vplyv arginínu na športový výkon a regeneráciu - vďaka zvýšenému množstvu oxidu dusnatého NO (arginín je jeho prekurzorom) sa rozširujú cievy zásobujúce svalové tkanivo a vďaka zvýšenému prietoku krvi sa do tkanív počas cvičenia dostáva viac kyslíka a glukózy. Ak sa na tento princíp pozrieme ešte bližšie, glukóza spolu s množstvom kyslíka sú limitom, najmä počas dlhotrvajúceho intenzívneho cvičenia, takže práve tu môže arginín pomôcť zvýšiť výkon. Z hľadiska krátkodobého maximálneho výkonu (do 30 sekúnd) je potrebné vnímať, že telo čerpá energiu predovšetkým zo zdrojov operatívne dostupných vo svalových bunkách a arginín môže pomôcť následnej regenerácii vďaka rozšíreniu ciev - urýchli doplnenie spotrebovaných sacharidov, rýchlejšie vyplavenie metabolitov. Použitie arginínu v potréningovej fáze vďaka zvýšenému prívodu krvi urýchli regeneráciu, vyplavenie metabolitov a doplnenie zásob glykogénu vo svalových vláknach.

2. z hľadiska zvýšenia prekrvenia pohlavných orgánov

Fungovanie pohlavných orgánov je založené na schopnosti dodávať dostatok krvi do obehu. Konkrétne u mužov je na tom založená schopnosť udržať erekciu. Arginín svojou schopnosťou rozširovať cievy podporuje funkciu a všeobecne sa považuje za látku, ktorá zlepšuje kvalitu sexuálneho života. Ďalším dôležitým faktom z hľadiska reprodukčných funkcií je, že mužské semeno sa skladá prevažne z arginínu (95 %?), takže dostatočné množstvo arginínu alebo jeho prípadná suplementácia zlepšuje schopnosť tvorby spermií (spermatogenézu).

Výživové hodnoty:

100 g 1 kapsula
Energetická hodnota 1700 kJ/400 kcal 10 kJ/2,4 kcal
Tuky 0 g 0 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g 0 g
Sacharidy 0 g 0 g
z toho cukry 0 g 0 g
Vlákno 0 g 0 g
Proteín 100 g 0,6 g
Soľ 0 g 0 g
L-arginín 83 000 mg 500 mg

Zloženie:

L-arginínová báza, želatínová kapsula.

Dávkovanie:

 • 4 kapsule po cvičení
 • Na podporu sexuálnej túžby: 4 kapsule pred cvičením
 • Na celkovú vitalizáciu a stimuláciu imunitného systému: 2 kapsule ráno, 2 kapsule večer.
Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty