Extrifit Crea Monohydrate - 400g

Kreatín MONOHYDRÁT je v súčasnosti najúčinnejší legálny výživový doplnok na získanie svalovej hmoty a zvýšenie sily. Je to hit najmä v silových športoch, ako je ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Kreatín MONOHYDRÁT je v súčasnosti najúčinnejší legálny výživový doplnok na získanie svalovej hmoty a zvýšenie sily. Je to hit najmä v silových športoch, ako je kulturistika. Pomáha vytvárať vyššie zásoby ATP vo svaloch, a tým poskytuje viac energie pre vyšší výkon. Priamo podporuje syntézu svalových bielkovín a zväčšenie objemu svalových buniek a rast svalovej hmoty.

Doplnenie kreatínu robí svaly celého tela tvrdšími a plnšími, počas tréningu možno dosiahnuť viac opakovaní. Výrazne sa zvyšuje aj účinok napumpovania svalov počas cvičenia.

Odporúčané dávkovanie

  • nešportovci - 5 g denne
  • kondičný športovec - 2x 5 g denne
  • elitný športovec - 3x 5 g denne
  • maximálne 4 dávky po 5 g denne

Odporúčaná dĺžka užívania je 8 týždňov bez prerušenia, po ktorých nasleduje niekoľkotýždňová prestávka. Jednotlivé dávky kreatínu by nemali byť nižšie ako 3 - 5 g. Počas prvých 5 dní sa odporúča užívať celkovú dennú dávku 15 - 20 g kreatínu rozloženú počas dňa, napr. 5 g kreatínu 3 - 4-krát denne. Počas tejto "nasycovacej fázy" sa svaly naplnia kreatínom, potom sa už užívajú len "udržiavacie" dávky, ktoré sú zvyčajne 5 g denne (pri hmotnosti 60 - 80 kg). Jedna vrchovatá čajová lyžička obsahuje približne 5 g kreatínu.

Príjem kreatínu je najdôležitejší na konci tréningu alebo bezprostredne po tréningu. Vtedy je vhodné využiť "energetický hlad" vyčerpaných svalov a prijať čo najviac energetických zásob.

Účinok kreatínu sa prejaví už po niekoľkých dňoch užívania.

Súčasné užívanie L-karnitínu je tiež výhodné, najmä počas redukčných diét. Nadmerný príjem kofeínu z kávy alebo iných nápojov má negatívny vplyv na kreatín monohydrát - znižuje sa jeho využiteľnosť a kreatín sa začne vo väčšej miere vylučovať zo svalov

Výživové hodnoty na 100 g:

energetická hodnota 1512 kJ/360 kcal
kreatín monohydrát 99,5 %

Naše hodnotenia

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty