Czech Virus Essential Aminos 360 g

Essential Aminos je komplex 8 esenciálnych aminokyselín a 1 semi-esenciálnej aminokyseliny, ktoré sú fermentované z prírodných zdrojov. Obsahuje len prírodné arómy, prírodné farbivá a je ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Essential Aminos je komplex 8 esenciálnych aminokyselín a 1 semi-esenciálnej aminokyseliny, ktoré sú fermentované z prírodných zdrojov. Obsahuje len prírodné arómy, prírodné farbivá a je sladený zmesou sukralózy a glykozidov steviolu - úplne bez cukru! Esenciálne aminokyseliny sú tie aminokyseliny, ktoré si telo nedokáže syntetizovať. Syntéza esenciálnych aminokyselín je v porovnaní s inými aminokyselinami veľmi zložitá a energeticky náročná, preto je pre telo výhodnejšie používať hotové aminokyseliny, ak ich môže získať.

VPLYV NA HMOTNOSŤ

Jednou z hlavných funkcií EAA je, že sú základným stavebným prvkom pre tvorbu telu vlastných bielkovín (svalovej hmoty, telesného tkaniva atď.). Týmto spôsobom pôsobia na anabolický metabolizmus (budovanie svalov). EAA sú však veľmi vhodné aj v diéte, kde ich telo môže využiť ako dokonale využiteľnú a rýchlu energiu. Katabolické procesy sú minimalizované a po tréningu nastáva efektívna rovnováha - maximálny rast. Ukázalo sa, že užívanie EAA pred, počas alebo po tréningu zvyšuje syntézu svalových bielkovín a vytvára pozitívnu rovnováhu bielkovín, ktorá umožňuje telu regeneráciu a rast.

ROZDIEL MEDZI EAA A PROTEÍNMI

Telo bežne rozkladá jednotlivé aminokyseliny prijaté z bielkovín (či už z pevnej stravy alebo doplnkov) predtým, ako ich začne využívať a spracovávať. Proces rozkladu sa začína v žalúdku a pokračuje do čriev. Doba trávenia potom závisí od zdroja bielkovín, pričom hovädzie mäso, srvátkové bielkoviny alebo nočné (micelárne) bielkoviny sa líšia. Hydrolyzát s predtráveným (čiastočne rozštiepeným) proteínom sa považoval za najrýchlejšie tráviaci sa proteín. Naproti tomu EAA sa nemusia v tele tráviť, ale využívajú sa okamžite. Telo ich začína využívať približne 15-30 minút po požití, keď sa aminokyseliny dostanú do krvi a sú pre telo okamžite k dispozícii. Týmto spôsobom možno telo veľmi efektívne a rýchlo zásobovať potrebnými aminokyselinami.

POUŽÍVANIE EAA PRE RÔZNE ŠPORTY

Z užívania vysokokvalitných EAA môžu profitovať siloví aj vytrvalostní športovci. Jednoducho povedané, môžete ich užívať kedykoľvek počas dňa, keď potrebujete telu dodať rýchlo a dokonale využiteľné aminokyseliny. V porovnaní s BCAA ponúkajú EAA vyšší počet esenciálnych aminokyselín, BCAA obsahujú len 3 - leucín, izoleucín a valín. Spomedzi EAA však majú BCAA najväčší vplyv na syntézu svalových bielkovín. Vo všeobecnosti možno povedať, že EAA sú vhodné pre väčší počet ľudí ako BCAA, treba však poznamenať, že niektorí ľudia môžu mať z užívania BCAA väčší úžitok. EAA sa môžu používať pri kulturistike, strongmanoch, hokeji, bojových športoch a ďalších.

Odporúčané dávkovanie

  • Zmiešajte jednu dávku (12 g) s 500-600 ml studenej vody a dobre premiešajte. Bez konzultácie s trénerom alebo odborníkom na výživu neprekračujte 1 dávku (12 g) denne.

Uchovávajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok vyrobený v zariadení, ktoré spracováva mlieko, vajcia, sóju, mäkkýše, rybí olej, orechy. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25 °C mimo dosahu priameho slnečného svetla. Chráňte pred mrazom. Výrobca nezodpovedá za škody spôsobené nesprávnym používaním alebo skladovaním. Nie je určený ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Po otvorení spotrebujte do 30 dní.

Naše hodnotenia

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty