Czech Virus L-Citrulline 350g

Czech Virus L-Citrulín 350g, doplnok stravy Aminokyselina, ktorá sa používa najmä medzi športovcami na produkciu NO2. Produkt obsahuje citrulín, ktorý je prirodzene fermentovaný a neobsahuje ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Czech Virus L-Citrulín 350g, doplnok stravy

Aminokyselina, ktorá sa používa najmä medzi športovcami na produkciu NO2. Produkt obsahuje citrulín, ktorý je prirodzene fermentovaný a neobsahuje žiadne syntetické formy. Citrulín sa v tele tvorí v procese nazývanom cyklus močoviny, ktorý je jedným z hlavných spôsobov odstraňovania dusíka z tela. Celý tento cyklus sa začína reakciou amoniaku s oxidom uhličitým za vzniku karbamoylfosfátu a ADP a anorganického fosfátu. Práve karbamoylfosfát vstupuje do reakcie s ornitínom, a tak sa syntetizuje citrulín.

Požiadavka na oxid dusnatý

L-citrulín je spolu s L-arginínom a L-ornitínom jednou z troch aminokyselín zapojených do cyklu močoviny. Užívanie L-citrulínu zvyšuje plazmatické hladiny ornitínu a arginínu a zlepšuje proces recyklácie amoniaku a metabolizmus oxidu dusnatého. Preto sa používa v oblastiach, v ktorých je oxid dusnatý dôležitý, a to pri erektilnej dysfunkcii spôsobenej vysokým krvným tlakom, pri športovom výkone a pri kardiovaskulárnom zdraví. Existuje len veľmi málo potravín, ktoré obsahujú významné množstvo citrulínu.

Vplyv na únavu a vytrvalosť

Výskum naznačuje, že L-citrulín vedie k zníženiu únavy a zlepšeniu vytrvalosti počas aeróbneho a anaeróbneho cvičenia. Zatiaľ nie sú k dispozícii dostatočné dôkazy na podporu tvrdenia, že suplementácia L-citrulínom zlepšuje výkonnosť počas cvičenia. Je potrebný ďalší výskum týkajúci sa erektilnej dysfunkcie a krvného tlaku, ale malé množstvo výskumov potvrdzuje priaznivý účinok. Citrulín je tiež veľmi dôležitý pri znižovaní hladiny amoniaku v tele, čo je dôležité najmä pre športovcov s vyšším obsahom bielkovín.

Citrulín vs. arginín

Výskum naznačuje, že užívanie citrulínu je lepšou voľbou ako samotný arginín. Užívanie citrulínu vedie k vyšším a stálejším hladinám arginínu v tele ako užívanie samotného arginínu. Citrulín sa podľa potreby veľmi ľahko premieňa na arginín a tiež sa lepšie vstrebáva ako arginín. Citrulín je tak pre telo lepším zdrojom arginínu bez vedľajších účinkov, ktoré arginín nepochybne má. Citrulín nemá žiadne preukázané vedľajšie účinky a na rozdiel od L-arginínu vysoké dávky nespôsobujú gastrointestinálne ťažkosti.

Citrulín vs. citrulín malát

Citrulín malát je citrulín viazaný na kyselinu jablčnú a líši sa v pomere - napríklad Beast Virus obsahuje citrulín malát v pomere 2:1, takže 2/3 je citrulín a 1/3 kyselina jablčná. Táto forma je vo všeobecnosti vhodnejšia pre vytrvalostné športy. Tento produkt, čistý L-Citrulín, obsahuje prirodzene fermentovaný, farmaceuticky čistý 100% L-Citrulín, ktorý je vhodný najmä na zvýšenie NO2. Zvýšenie hladiny oxidu dusnatého je hlavným dôvodom, prečo väčšina ľudí užíva citrulín. Hrá totiž dôležitú úlohu pri okysličovaní svalov, dokáže rozšíriť cievy, a tým zvýšiť prietok krvi a prísun živín do pracujúceho svalu.

Čistý L-citrulín

Na našom trhu stále prevláda názor, že arginín je najvhodnejším doplnkom na čerpanie a vyplavovanie rastového hormónu. Tento názor je však veľmi zastaraný a nespočetné štúdie jasne potvrdili, že suplementácia L-citrulínom je vhodnejšia. Niektoré zdroje uvádzajú, že citrulín je až dvakrát účinnejší ako samotný arginín. To znamená, že rovnaký účinok dosiahnete užitím 2,5 gramu citrulínu v porovnaní s 5 gramami arginínu. Pri vyšších dávkach má arginín aj vedľajšie účinky (žalúdočné kŕče, opary...), ktoré citrulín nemá ani pri mega vysokých dávkach. Okrem toho náš produkt vzniká fermentáciou z rastlinných zdrojov bez syntetických foriem. Z nášho pohľadu je teda užívanie arginínu úplne zbytočné a odporúčame užívať L-citrulín. Odporúčame tiež, aby sa dávkovanie riadilo vaším predtréningovým tréningom.

Výživové informácie:

Účinná látka Na dávku (5 g)
L-citrulín 5000 MG

Zloženie:

L-citrulín (fermentovaný z prírodných zdrojov)

Odporúčané dávkovanie:

Užite 1 dávku (5 g) s vodou alebo iným nápojom (instantné BCAA, predtréningový nápoj) a vypite približne 30 minút pred fyzickou aktivitou. Pri vyšších dávkach sa poraďte s profesionálnym trénerom.

Balenie: 350 g

Minimálna trvanlivosť: pozri obal

Varovanie

Doplnok stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ak sa liečite s poruchou hladiny cukru v krvi, poraďte sa o užívaní melatonínu so svojím lekárom. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladujte na suchom mieste pri teplote 10-25 °C mimo dosahu priameho slnečného svetla. Chráňte pred mrazom. Výrobca nezodpovedá za škody spôsobené nesprávnym používaním alebo skladovaním. Spotrebujte do šiestich mesiacov po otvorení. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Nevhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov. NIKDY NEPREKRAČUJTE ODPORÚČANÚ DÁVKU!

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty