Czech Virus Supreme Omega 3 90 kapslí

Vysoko koncentrovaná zmes prírodného rybieho oleja a prírodného vitamínu E. Pomer EPA a DHA je v tomto produkte vyšší - 33/22. Tento produkt je vhodnejší ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Vysoko koncentrovaná zmes prírodného rybieho oleja a prírodného vitamínu E. Pomer EPA a DHA je v tomto produkte vyšší - 33/22. Tento produkt je vhodnejší pre užívateľov väčšieho množstva omega 3 mastných kyselín, ktorí nechcú užívať až desiatky kapsúl denne, ale potrebujú získať veľa EPA (kyselina eikosapentaenová) a DHA (kyselina dokosahexaenová).

ZDROJ OMEGA 3

Rybí olej prirodzene obsahuje omega 3 mastné kyseliny (nenasýtené), ktoré si telo nedokáže vytvoriť. Nachádzajú sa najmä v mastných rybách. Pri našich surovinách venujeme osobitnú pozornosť ich pôvodu a testujeme ich na prítomnosť nečistôt a ťažkých kovov (v minulosti testovala náš výrobok Omega 3 MAX nezávislá organizácia dTest, ktorá ho vyhodnotila na výbornú). Mastné kyseliny EPA a DHA sa podieľajú na regulácii rôznych biologických procesov, ako je zápal alebo funkcia mozgu. V tele sa môžu syntetizovať výlučne z kyseliny alfa-linolénovej (ALA), ale u väčšiny ľudí vo veľmi obmedzenej miere.

EPA A DHA (33/22)

Kyselina eikosapentaenová (EPA) je esenciálna mastná kyselina, konkrétne omega-3 mastná kyselina. Kyselina dokozahexaenová sa tiež zaraďuje medzi omega-3 mastné kyseliny, ktoré patria do podskupiny tzv. esenciálnych nenasýtených mastných kyselín. Hlavným zdrojom EPA a DHA sú tučné morské ryby (losos, makrela, sardinky) alebo ich olej. Morské ryby však EPA a DHA nesyntetizujú; v skutočnosti ich syntetizuje malý planktón, ktorým sa tieto ryby živia. V telách morských rýb sú EPA a DHA koncentrované vo väčšom množstve, pretože sa nachádzajú vyššie v potravinovom reťazci.

VITAMÍN E

Vitamín E je jedným z najznámejších antioxidantov na svete. Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a k normálnej zrážanlivosti krvi. V našom produkte má ešte jedno zastúpenie - pôsobí ako peroxidant proti lipidom. Mnohé doplnky rybieho oleja bez vitamínu E môžu obsahovať škodlivé peroxidy lipidov (oxidované lipidy, ktoré môžu poškodiť bunky).

RÔZNE POMERY OMEGA 3

Najzákladnejšou verziou Omega 3, ktorá sa najčastejšie vyskytuje na trhu, je pomer 18/12 - to je pomer nášho produktu Omega 3 MAX. Nedá sa povedať, že Supreme Omega 3 je lepší, je len koncentrovanejší, čo znamená, že ak niekto užíva väčšie množstvo EPA a DHA, bude pre neho užívanie tohto produktu príjemnejšie a ľahšie dosiahne svoj cieľ (hladinu EPA a DHA). Na trh prichádza aj pomer 50/25, ktorý neodporúčame. Ak sa pozriete na pomer 18 ku 12 alebo 33 ku 22, nie je to taký priepastný rozdiel ako pri pomere 50 ku 25. Okrem toho je to pre DHA, ktorá je z nášho pohľadu dôležitejšia ako EPA.

VÝHODY UŽÍVANIA OMEGA 3 MASTNÝCH KYSELÍN

Zdravotné výhody príjmu nenasýtených mastných kyselín sa nedajú preceňovať, ako už každý vie. Majú vplyv na množstvo fyziologických procesov v tele. V krajinách, kde nie je bežná hojná konzumácia rýb, je doplnenie omega 3 takmer nevyhnutnosťou. EPA a DHA prispievajú k normálnej činnosti srdca (pri príjme najmenej 250 mg EPA a DHA denne). DHA prispieva k normálnej funkcii mozgu (pri príjme najmenej 250 mg DHA denne). Existuje už nespočetné množstvo štúdií o účinkoch EPA a DHA, pričom najzaujímavejšie výsledky sa týkajú pravdepodobne zníženia triglyceridov (zníženie o 15-30 %, viac ako 40 štúdií) a vplyvu na náladu u ľudí s depresiou (viac ako 20 štúdií).

Odporúčané dávkovanie:

  • Užívajte 2-3 kapsuly denne s jedlom a zapite dostatočným množstvom vody.

Uchovávajte mimo dosahu detí. Tento výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok vyrobený v zariadení, ktoré spracováva mlieko, vajcia, sóju, mäkkýše, rybí olej, orechy. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25 °C mimo dosahu priameho slnečného svetla. Chráňte pred mrazom. Spotrebujte do 90 dní od otvorenia. Výrobca nezodpovedá za škody spôsobené nesprávnym používaním alebo skladovaním. Nie je určený ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty