Extrifit BCAA Free Form 80000 1000 ml

Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA) patria k tradičným doplnkom výživy v kulturistike a o ich účinkoch niet sporu. Sú vhodné pre objemové aj redukčné programy. ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA) patria k tradičným doplnkom výživy v kulturistike a o ich účinkoch niet sporu. Sú vhodné pre objemové aj redukčné programy.

Kľúčové je však použitie BCAA v súvislosti s tréningom a tu je kľúčovým bodom rýchlosť dodania BCAA, alebo čas, ktorý trvá, kým sa vetvené aminokyseliny dostanú do svalov od momentu požitia. Tento čas je najviac ovplyvnený formou, v akej sú aminokyseliny s rozvetveným reťazcom prijaté. BCAA v tekutej forme sú na tento účel určite ideálne. Naša spoločnosť vám ponúka dva takéto produkty: BCAA Free Form Liquid 80000 mg, čo sú aminokyseliny s rozvetveným reťazcom vo voľnej forme v tekutom stave vhodné na priamu konzumáciu, alebo jeden z našich najúspešnejších produktov BCAA Instant, alebo rozpustné BCAA.

Čo sú rozvetvené aminokyseliny a prečo ich užívať:

BCAA - voľné aminokyseliny s rozvetveným reťazcom L-leucín, L-izoleucín a L-valín sú klasifikované ako esenciálne (nenahraditeľné) aminokyseliny a sú obsiahnuté priamo vo svalovom tkanive, kde sa môžu využívať ako dôležitý zdroj energie pre svalovú prácu. Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom sú prítomné v strave, takže sú úplne prirodzenou látkou s minimálnym rizikom akýchkoľvek vedľajších účinkov!

Vhodný pomer rozvetvených aminokyselín je 2:1:1:

Náš produkt BCAA Free Form Liquid 80000 mg obsahuje optimálny pomer vetvených aminokyselín 2:1:1 - dvakrát viac leucínu ako izoleucínu a valínu. Prečo pomer 2:1:1? Leucín sa považuje za najdôležitejší z BCAA pre procesy prebiehajúce vo svaloch počas tréningu a po ňom. Je však potrebné užívať všetky tri BCAA. Pomer 2:1:1 zodpovedá fyziologickej potrebe jednotlivých BCAA a zabezpečuje ich najvyšší účinok. Pri vyšších dávkach leucínu nemusí byť jeho využitie vyššie, pretože platí Rubnerov zákon limitujúcej aminokyseliny (využitie aminokyselín z prijatých bielkovín závisí od obsahu najmenej zastúpenej esenciálnej aminokyseliny) a Wolfov zákon nadbytku esenciálnych aminokyselín (príjem akejkoľvek esenciálnej aminokyseliny vo veľkom nadbytku narúša metabolizmus ostatných aminokyselín a zosilňuje prejavy limitujúcej aminokyseliny).

Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom možno telu dodávať počas celého dňa. Najmä ak sa chcete zbaviť nežiaduceho podkožného tuku a držíte objemovú diétu, potom je vhodné užívať BCAA aj v netréningový deň, najlepšie ráno na lačno.

Ako užívať BCAA Free Form Liquid 80000 mg:

Doplnením BCAA Free Form Liquid 80000 mg počas intenzívneho tréningu alebo redukčnej diéty môžete zabrániť "spaľovaniu" svalovej hmoty a ochrániť ju pred katabolizáciou - pre tento účinok podávajte BCAA pred alebo počas cvičenia. Na nárast svalovej hmoty, na ktorom sa podieľajú bielkoviny zložené z aminokyselín, podávajte po tréningu BCAA Free Form Liquid 80000 mg.

Odporúčané dávkovanie:

  • na energizujúci tréning a intenzívny výkon a na antikatabolický účinok počas programu chudnutia: užite 1 odmerku (50 ml) BCAA 2:1:1 Liquid Pure 20 - 30 minút pred tréningom
  • pre rast svalov: užívajte 1 odmerku po tréningu
  • pokročilí športovci a športovci s telesnou hmotnosťou nad 80 kg užívajú 2 - 3 odmerky
  • možnosti riedenia v 100 - 200 ml vody

Upozornenie: výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neuchovávajte mimo dosahu tehotných žien a detí. Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25 °C. Chráňte pred mrazom. Výrobca nezodpovedá za škody spôsobené nesprávnym používaním alebo skladovaním. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale. Po otvorení dôkladne uzavrite a spotrebujte do 2 mesiacov.

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty

Nie