Extrifit Magnesium Chelate 120 kapslí

Chelát horčíka obsahuje minerál horčík v chelátovej väzbe. Táto forma horčíka vyniká nad ostatnými formami lepšou absorpciou a dokonalým využitím v ľudskom tele. Zdrojom horčíka ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Chelát horčíka obsahuje minerál horčík v chelátovej väzbe. Táto forma horčíka vyniká nad ostatnými formami lepšou absorpciou a dokonalým využitím v ľudskom tele. Zdrojom horčíka v tomto výrobku je bisglycinát horečnatý. Vynikajúca vstrebateľnosť chelátovej väzby horčíka ponúka ďalšiu veľkú výhodu: na zabezpečenie účinku nie je potrebné užívať také vysoké dávky horčíka ako pri iných, lacných formách.

 • pre ešte väčší účinok horčíka je produkt vyrobený vo forme kapsúl, čo zaručuje jeho výbornú stráviteľnosť, nenájdete tu žiadne zbytočné a ťažko stráviteľné spojivá, ktoré používajú výrobcovia minerálov vo forme tabliet
 • naša kapsula je oveľa vhodnejšou voľbou a zabezpečuje dokonalé využitie horčíka v ľudskom tele

Magnézium chelát plníme do našich originálnych kapsúl s logom Extrifit. Logo je vytlačené prírodným farbivom. Všetky kapsulové výrobky vyrábame sami vo výrobných halách spoločnosti Extrifit, s.r.o. a ručíme za ich kvalitu na 100 %.

Ako je horčík dôležitý pre ľudský organizmus?

 • pomáha znižovať mieru únavy a vyčerpania
 • prispieva k rovnováhe elektrolytov
 • podporuje normálny energetický metabolizmus
 • podporuje nervový systém a duševnú činnosť
 • podporuje funkciu svalov a syntézu bielkovín
 • sa podieľa na procese delenia buniek
 • prispieva k udržaniu normálnych kostí a zubov

Horčík je pre športovcov mimoriadne dôležitý. Potreba horčíka sa zvyšuje počas náročného športového tréningu, a to ešte viac, ak dodržiavate prísnu kulturistickú diétu. Produkty obsahujúce horčík sú jedným zo základných doplnkov pre každého športovca.

Jedna kapsula chelátu horčíka obsahuje 94 mg horčíka, čo je 25 % referenčnej hodnoty príjmu (predtým označovanej ako odporúčaná denná dávka DDD). Toto množstvo sme navrhli tak, aby ste mali možnosť optimálne rozložiť príjem horčíka počas dňa. Odporúčame užívať 4 kapsule (376 mg horčíka) denne, aby ste zabezpečili 100 % referenčnej hodnoty príjmu (denná dávka samozrejme závisí aj od intenzity vášho tréningu, stravy a telesnej hmotnosti).

Dávka: 1 - 4 kapsule

Počet dávok v balení: 30-120

Výživové údaje:

1 kapsula
4 kapsule
energetická hodnota
4 kJ/1 kcal
16 kJ/4 kcal
proteín
0,1 g
0,4 g
sacharidy
0,2 g
0,8 g
- z toho cukry
0 g
0 g
tuky
0 g
0 g
- z ktorých sa nasýti
0 g
0 g
vlákno
0 g
0 g
soľ
0 g
0 g
horčík (zdroj: bisglycinát horečnatý)
94 mg
376 mg

Zloženie:

 • bisglycinát horčíka
 • prídavné látky: nosič maltodextrín, kapsule (želatína, prírodné farbivo oxid titaničitý, minerálne farbivo oxid železitý, prírodné leštiace činidlo šelak), protihrudkujúca látka stearan horečnatý

Odporúčané dávkovanie:

 • užívajte 1-4 kapsule chelátu horčíka denne s jedlom
 • s dostatočným množstvom kvapaliny
 • rozložte dennú dávku na celý deň

Balenie: 120 kapsúl

Minimálna trvanlivosť : pozri obal

Varovanie

Výživový doplnok so sladidlami, vhodný najmä pre športovcov. Nenahrádza pestrú stravu. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí! Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25 °C mimo dosahu priameho slnečného svetla. Chráňte pred mrazom. Výrobca nezodpovedá za škody spôsobené nesprávnym používaním alebo skladovaním.

Upozornenie na alergie

Naše hodnotenia

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty