Extrifit MALTOX 100 - Maltodextrin EU 1500 g

Maltodextrín je polysacharid pochádzajúci z obilia. Vyrába sa z pšeničného škrobu čiastočnou enzymatickou hydrolýzou. Vzniká spojením piatich molekúl glukózy - jednoduchého cukru, ktorý slúži ako ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Maltodextrín je polysacharid pochádzajúci z obilia. Vyrába sa z pšeničného škrobu čiastočnou enzymatickou hydrolýzou. Vzniká spojením piatich molekúl glukózy - jednoduchého cukru, ktorý slúži ako hlavný zdroj energie pre naše telo. Výhodou tejto kombinácie je možnosť postupnejšieho uvoľňovania glukózy ako zdroja energie. Maltodextrín sa v čreve postupne rozkladá na jednotlivé molekuly glukózy. Tie sa potom plynule vstrebávajú a zabezpečujú stabilné zvýšenie hladiny cukru v krvi (glykémie). Rýchle výkyvy hladiny cukru v krvi spôsobené jednorazovým príjmom veľkého množstva jednoduchého cukru vedú k striedaniu pocitov sýtosti a hladu. Pre športovcov to nie je optimálny spôsob spotreby energie. Dobrý účinok sa dosiahne spojením viacerých molekúl glukózy do krátkeho reťazca - maltodextrínu. Jeho užívanie sa odporúča pred, počas a po cvičení.

  • nie je to sladké
  • okamžite rozpustný vďaka aglomerácii
  • je vynikajúcim zdrojom sacharidov pre športovcov a ľudí vystavených zvýšenej fyzickej záťaži

Extrifit® Maltox 100 nepochádza z Číny. Pšenica (surovina na výrobu maltodextrínu) sa pestuje v krajinách Európskej únie.

Odporúčané dávkovanie:

  • závisí od telesnej hmotnosti, športovej aktivity a zloženia stravy
  • odporúčame rozdeliť dennú dávku na 2 - 3 dávky
  • Maltox 100 rozmiešajte v 200 ml vody, džúsu alebo proteínového nápoja
  • vhodné na použitie v tvarohu, jogurte, ovsených vločkách atď.

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25 °C, starostlivo uzatvorené, chránené pred priamym slnečným žiarením a mrazom. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výrobca nezodpovedá za škody spôsobené nesprávnym používaním alebo skladovaním. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale. Doplnok stravy.

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty