Viridian L-Lysine 90 tablet

Esenciálna aminokyselina L-lyzín v organickej (fermentovanej) forme. L-Lyzín je základnou stavebnou jednotkou všetkých bielkovín v ľudskom tele a je veľmi dôležitou aminokyselinou pre rast svalov ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Esenciálna aminokyselina L-lyzín v organickej (fermentovanej) forme.

L-Lyzín je základnou stavebnou jednotkou všetkých bielkovín v ľudskom tele a je veľmi dôležitou aminokyselinou pre rast svalov (proteosyntézu). Prítomnosť dvoch aminoskupín v molekule lyzínu umožňuje veľké množstvo interakcií, najmä s peptidmi a bielkovinami svalových vlákien. Lyzín zohráva dôležitú úlohu aj pri regenerácii tkanív a pri tvorbe hormónov, enzýmov a obranných látok.

Lyzín, esenciálna aminokyselina, je tiež stavebnou zložkou aminokyseliny karnitínu (rozklad tukov), ako aj hydroxylyzínu, ktorý je dôležitou zložkou väziva a chrupavky. Lyzín sa môže ďalej premeniť jednostupňovým procesom na kyselinu glutámovú, t. j. glutamín. Lyzín sa tiež podieľa na regenerácii zásob BCAA z BCKA v pečeňovom tkanive.

Lyzín je spolu s leucínom jedinou dvojicou tzv. ketogénnych aminokyselín, t. j. aminokyselín, ktoré sa môžu priamo premeniť na makroergnú zlúčeninu acetylkoenzým A, ktorá je východiskovým článkom tzv. citrátového cyklu. Z jednej molekuly acetylkoenzýmu A sa v citrátovom cykle vyrobí 12 molekúl ATP = bunkovej energie.

Lyzín je esenciálna aminokyselina, preto si ho ľudské telo nedokáže syntetizovať a musí sa dodávať potravou.

L-Lyzín v bodoch:

  • Tento výrobok svojou čistotou a zložením spĺňa parametre kategórie kóšer
  • Všetky zložky sú 100% aktívne
  • Používa sa len forma kvalitných kapsúl rastlinného pôvodu, ktoré obsahujú "voľný" prášok (značka Viridian Nutrition nepoužíva formu lacnejších tabliet kvôli vysokému obsahu balastných "spojív a lepidiel", ktoré môžu tvoriť až 50 % tablety)
  • Výrobok neobsahuje geneticky modifikované alebo ožiarené zložky
  • Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu: vhodné pre vegánov
  • Neobsahuje konzervačné látky, umelé farbivá, laktózu, pridané cukry, kvasnice, stearan horečnatý, kyselinu stearovú

Výživové hodnoty:

30-90 kapsúl v balení 1 kapsula obsahuje
L-Lyzín 500 mg
obal kapsuly - hydroxypropylmetylcelulóza (na báze alfa-alfa, spiruliny, čučoriedky). 100 mg
Energetická hodnota v 100 g je 1700 kJ/ 400 kcal

10,2 kJ / 2,4 kcal

Odporúčané dávkovanie

Užívajte 1 - 3 kapsuly denne počas jedla, zapite dostatočným množstvom vody.

Varovanie:

Potraviny pre zvláštnu výživu. Vhodné pre športovcov. 90 vegetariánskych kapsúl. Esenciálna aminokyselina L-lyzín v organickej (fermentovanej) forme.

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty