Life Extension Collagen Peptides for Skin & Joints 343 g

V bodoch: Obsahuje hydrolyzovaný kolagén typu I, II a III Podporuje normálny stav kĺbov a chrupaviek Pomáha znižovať výskyt vrások Podporujú ľahké trávenie a vstrebávanie ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.

Popis produktu

V bodoch:

  • Obsahuje hydrolyzovaný kolagén typu I, II a III
  • Podporuje normálny stav kĺbov a chrupaviek
  • Pomáha znižovať výskyt vrások
  • Podporujú ľahké trávenie a vstrebávanie

Stručné zdravotné prínosy:

Typy kolagénu, ktoré sa v tele vyskytujú najčastejšie (typy I, II a III), sa nachádzajú v koži a spojivovom tkanive. Každý typ má mierne odlišnú štruktúru, ktorá sa v prirodzenej, plnohodnotnej forme nestrávi a nevstrebáva ľahko. Preto sme použili hydrolyzovaný kolagén (kolagénový hydrolyzát): veľmi malé fragmenty kolagénu, ktoré sa ľahšie vstrebávajú, čo vám pomôže získať čo najviac z našej kolagénovej receptúry.

Prečo to funguje:

Kolagén hrá kľúčovú úlohu v štruktúre kostí, kĺbov a pokožky. Ale keďže kolagén je veľká molekula, je pre vaše telo ťažšie stráviteľný a vstrebateľný. Hydrolyzovaný kolagén sa skladá z menších častí kolagénu (tzv. kolagénových peptidov). Spolu obsahujú rovnaký typ a množstvo aminokyselín ako plná molekula kolagénu, ale sú pre vaše telo ľahšie stráviteľné a vaše bunky ich ľahšie asimilujú. Tieto aminokyseliny sa potom môžu použiť na tvorbu kolagénu a elastínu: dvoch hlavných zložiek zdravej kože a spojivového tkaniva.

Typy kolagénu:

Prevažná väčšina kolagénu v tele je typu I, II alebo III.

Typ I - Táto forma kolagénu tvorí viac ako 90 % kostnej hmoty a 80 % pokožky. Kolagén typu I sa nachádza aj vo vašich šľachách a väzoch.
Typ II - približne 80 % chrupavky vášho tela tvorí kolagén typu II. Okrem spojivového tkaniva, ktoré chráni kosti a kĺby, sa typ II nachádza v chrbtici a v sklovci: číry gél, ktorý vypĺňa priestor medzi šošovkou a sietnicou oka.
Typ III - pokiaľ ide o vašu pokožku, ak nejde o kolagén typu I, pravdepodobne ide o typ III: približne 15 % celkovej pokožky tvorí tento typ kolagénu. Typ III sa nachádza aj v tkanivách životne dôležitých orgánov, ako sú pľúca, pečeň a slezina.

Vedecké poznatky o výrobku:

Hydrolyzát kolagénu zvyšuje tvorbu kolagénu

Hydrolyzát kolagénu (ktorý poskytuje kolagénové peptidy) používame preto, lebo dokáže prejsť cez slizničnú bariéru v tráviacom systéme bez toho, aby sa musel rozložiť na menšie časti. A to nie je všetko:

Hydrolyzát kolagénu poskytuje voľné aminokyseliny, ktoré prispievajú k syntéze kolagénu a elastínu.
Kolagénové peptidy sa viažu na fibroblasty, hlavné bunky zodpovedné za produkciu kolagénu, a aktivujú ich, čo vedie k produkcii ešte väčšieho množstva kolagénu.2
Kolagén a kĺbový komfort

Hydrolyzovaný kolagén môže stimulovať produkciu kolagénu a prispievať ku komfortu kĺbov. Šesťmesačná randomizovaná štúdia na 250 účastníkoch ukázala, že denný príjem kolagénového hydrolyzátu významne podporuje pohodlie kolena.

Kolagén a elasticita pokožky:

Kolagén zohráva kľúčovú úlohu v štruktúre pokožky. Je integrovaný s elastínom, bielkovinou, ktorá dodáva pokožke pružnosť a odolnosť - spoločne udržiavajú pokožku zdravú a žiarivú. Dvojito zaslepená štúdia na 69 ženách (vo veku 35 až 55 rokov) preukázala výrazné zlepšenie pružnosti pokožky po ôsmich týždňoch, keď subjekty užívali denne hydrolyzovaný kolagén v porovnaní so skupinou užívajúcou placebo.4

Ľahko rozmiešateľný prášok:

Kolagénové peptidy pre pokožku a kĺby sú bez príchute, takže sa dajú ľahko rozmiešať vo vode alebo vo vašom obľúbenom nápoji.

Odporúčané dávkovanie:

  • Zmiešajte jednu odmerku denne s vodou alebo nápojom podľa vlastného výberu.

Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ak sa liečite so zdravotným problémom alebo ste tehotná či dojčiaca žena, poraďte sa najprv so svojím lekárom. Tento výživový doplnok by sa nemal používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Skladujte tesne uzavreté na chladnom a suchom mieste.

Naše hodnotenia

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty

Nie