Prom-IN Pentha Pro Balance 2250g

Pentha Pro® je proteínový nápoj pozostávajúci zo zmesi piatich rôznych zdrojov bielkovín. Často sa predpokladá, že najrýchlejšie stráviteľné bielkoviny, čo najčastejšie znamená srvátkové bielkoviny, ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Pentha Pro® je proteínový nápoj pozostávajúci zo zmesi piatich rôznych zdrojov bielkovín.

Často sa predpokladá, že najrýchlejšie stráviteľné bielkoviny, čo najčastejšie znamená srvátkové bielkoviny, sa automaticky považujú za celkovo najlepšie. Mnohí športovci vnímajú pomyselnú rovnicu "rýchly" = najlepší pre budovanie svalovej hmoty. Z hľadiska tejto logiky počujeme ďalšie tvrdenie: "po tréningu len hydrolyzát a len hydrolyzovaný proteín s najvyšším stupňom hydrolýzy".

Všimli ste si to aj vy? Je toto tvrdenie pravdivé? Pre niektoré druhy športov to nepochybne platí, ale určite to neplatí pre všetky. Musíme si uvedomiť, čo dopĺňame, aký typ športovej aktivity vykonávame, akou intenzitou a hlavne, aký je náš cieľ!

Rýchlo = najlepšie?

Pravdepodobne nie. Ak je naším cieľom budovať svaly a zároveň spaľovať tuk, ponúkne nám samotný srvátkový proteín maximum? Vzhľadom na výskum a prax sa domnievame, že pravdepodobne nie. Srvátkový proteín je nepochybne skvelý doplnok stravy, ktorý má množstvo zdravotných benefitov, veľmi účinne podporuje proteosyntézu a zohráva významnú úlohu pri jej stimulácii. Hydrolyzát srvátkových bielkovín, podobne ako iné hydrolyzované bielkoviny, napomáha rýchlej regenerácii. V kombinovaných silových športoch (crossfit, šprinty, hody...) umožňuje častejšie trénovať a tým zvyšovať výkonnosť, zatiaľ čo alergikom poskytuje kvalitné aminokyseliny bez rizika tráviacich problémov.

Sú však samotné srvátkové proteíny ideálnou voľbou, keď chcete maximalizovať svalovú hmotu? Pravdepodobne nie.

Naopak, ukazuje sa, že doplnenie "rýchleho" srvátkového proteínu takzvaným "pomalým" proteínom, ktorý predstavuje kazeín, prináša množstvo výhod, aj keď niektorí športovci považujú tento typ proteínu za vhodný len na použitie pred spaním alebo počas dňa počas dlhých prestávok medzi jedlami. Čoraz viac štúdií však ukazuje, že kombinácia "rýchlej" srvátkovej bielkoviny a pomaly stráviteľného kazeínu v nedenaturovanej forme je niekoľkonásobne účinnejšia pri podpore svalového rastu a použitie takejto zmesi nachádza svoje uplatnenie najmä v období krátko po tréningovej záťaži. Ak pridáme stredne rýchlo stráviteľné bielkoviny, dostaneme tzv. ideálnu zmes.

RECENZIA: Ako hodnotíme viaczložkový proteín Pentha Pro?

Čo teda hovorí veda?

Zamerajme sa teraz na dve seriózne výskumné štúdie. Jedna z prvých sa zamerala na kombináciu srvátky a kazeínu a uskutočnila sa na Baylorovej univerzite v Texase.

Dve skupiny športovcov absolvovali identický 10-týždňový tréningový program zameraný na zvýšenie svalovej hmoty. Jedna skupina užívala kombináciu srvátkového proteínu a micelárneho kazeínu, druhá len srvátkový proteín.

Výsledkom bol priemerný nárast svalovej hmoty o dva kilogramy v prvej skupine, zatiaľ čo v druhej skupine nebol zaznamenaný žiadny merateľný nárast. V oboch skupinách došlo k miernemu zníženiu množstva tuku. Prečo je to tak, nám pomôže pochopiť druhá štúdia slávnej Mayo Clinic. Skúmali vstrebávanie bielkovín a dospeli k záveru, že rýchle vstrebávanie srvátkových bielkovín, ktoré umožňuje okamžitý prísun aminokyselín do svalov, je zároveň ich najväčšou slabinou.

Srvátkový proteín spôsobí veľmi rýchly nárast syntézy svalových bielkovín, po ktorom nasleduje pomerne výrazný pokles. Výskum ukázal, že pridanie micelárneho kazeínu do srvátky umožní udržať stabilnú hladinu aminokyselín vo svaloch, čo prispieva k oveľa väčšiemu nárastu svalovej hmoty. Z toho jasne vyplýva, že ak chceme maximalizovať svoje prírastky, kombinácia srvátkového proteínu s kvalitným zdrojom kazeínu je viac ako prospešná.

Sila kombinácie alebo synergia nadovšetko

Nové dôkazy ukazujú, že pridanie bielkovín nám môže priniesť aj výhodu a doplniť celkové amino spektrum. Poďme si povedať niečo viac o štúdiách tzv. zmesí alebo zmesí viacerých zdrojov bielkovín. Zameriame sa na dve pomerne rozsiahle štúdie.

Prvá bola uverejnená v časopise Journal of Nutrition a skúmala vplyv na syntézu bielkovín v priebehu času. Porovnávala sa zmes bielkovín zložená zo srvátkového proteínového izolátu, sójového proteínového izolátu a micelárneho kazeínu so samotným srvátkovým proteínovým izolátom. Výsledky výskumu teda po predchádzajúcom odseku nie sú prekvapujúce. Srvátka aj bielkovinová zmes zvýšili proteosyntézu podobne, ale bielkovinová zmes si udržala zvýšenú proteosyntézu počas dlhšieho obdobia.

Pri následnej štúdii v roku 2014 boli použité rovnaké parametre doplnku, t. j. konzumácia proteínového doplnku bola opäť bezprostredne po tréningu, a výsledky, publikované v časopise Journal of Applied Physiology, hovoria jasne v prospech zmesi. Výsledkom tejto zmesi bolo výrazne lepšie vstrebávanie a využitie aminokyselín v porovnaní so samotnou srvátkou. Jednoducho povedané, použitie zmesi rýchlo stráviteľnej srvátkovej bielkoviny, pomaly stráviteľného kazeínu a bielkoviny so strednou rýchlosťou trávenia, ktorú v tomto prípade predstavoval sójový izolát, je z hľadiska svalového rastu výhodnejšie ako použitie samotnej srvátkovej bielkoviny.

PENTHA PRO® v bodoch:

  • Zmes bielkovín vytvorená na základe štúdií 5 najkvalitnejších zdrojov bielkovín
  • Maximálny rast svalovej hmoty
  • Podporuje redukciu tuku
  • Plná krémová chuť

PENTHA PRO® je univerzálny proteín pre všetkých nadšencov fitness. Bol navrhnutý tak, aby maximálne podporoval výsledky vášho úsilia.

PENTHA PRO® môžete používať po tréningu, ale aj kedykoľvek počas dňa.

PENTHA PRO® kombinuje najlepšie zdroje bielkovín. Zároveň ponúka jemnú krémovú chuť.

výživové hodnoty

na 100 g na 1 porciu (40 g)
energetická hodnota 1529 kj/ 365 kcal 611 kj/ 146 kcal
tuky 4 g 1,6 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny 1,4 g 0,5 g
sacharidy 12,5 g 5 g
- z toho cukry 1,7 g 0,7 g
vlákno 1,1 g 0,5 g
proteín 70,4 g 28,2 g
soľ 0,3 g 0,1 g

zložky

Áno, PROM-IN® ide s dobou, alebo rešpektujeme seriózny výskum. V spoločnosti PROM-IN® neustále sledujeme najnovšie výskumy a trendy vo výžive, aby sme našim zákazníkom ponúkli to najlepšie. Preto sme sa rozhodli vytvoriť špecifickú proteínovú zmes, a preto vznikla PENTHA PRO®. Cieľom je čo najúčinnejšia kombinácia, ktorá zohľadňuje aktuálne štúdie a skutočne preukázané účinky.

Základom zmesi je stále natívny srvátkový proteín, ktorý predstavuje najlepší zdroj aminokyselín pre rast svalov. Tento základ je postavený na vysokokvalitnom koncentráte a izoláte, ktoré sú spracované šetrnou metódou CFM. Rýchle zdroje bielkovín v natívnej forme sú doplnené prídavkom srvátkových peptidov značky OPTIPEP®. Ich výhodou je predovšetkým stimulácia trávenia bielkovín, nie rýchle vstrebávanie, ako sa mnohí domnievajú. To je slabina z hľadiska rastu svalov. Dávkovanie týchto peptidov sme upravili tak, aby sme využili prirodzené anabolické pôsobenie pôvodných zdrojov bielkovín a zároveň využili výhody podpory trávenia.

Zdroje rýchlych bielkovín dopĺňa hlavná anabolická zložka, ktorú tvorí vysokokvalitný izolát mliečnych bielkovín ako prirodzený zdroj micelárneho kazeínu (pomalý proteín), ako aj natívne srvátkové bielkoviny. Pomer srvátkových bielkovín a kazeínu vo výrobku je 2:1, čo zodpovedá ideálu pre vynikajúcu absorpciu a maximálnu stimuláciu anabolizmu.

Celú zmes ďalej dopĺňa izolát vaječného bielka, ktorý predstavuje stredne rýchly proteín a predovšetkým dokonale dopĺňa celkové spektrum aminokyselín a zároveň znižuje inzulínovú reakciu.

Ovsený koktail: zmes bielkovín pentha pro® (srvátkový proteínový koncentrát spracovaný v cfm (mlieko, emulgátor: sójový lecitín), micelárny kazeín (mlieko), sušený vaječný albumín, srvátkový proteínový izolát spracovaný v cfm (mlieko, emulgátor: sójový lecitín), enzymaticky hydrolyzovaná srvátková bielkovina (mlieko)), instantná bezlepková ovsená múka, zahusťovadlo: guarová guma; enzýmy: laktáza, bromelín, papaín; sladidlo: glykozidy steviolu.

Škorica: pentha pro® proteínová zmes (micelárny kazeín (mlieko), cfm spracovaný srvátkový proteínový koncentrát (mlieko), emulgátor: enzýmovo hydrolyzovaná srvátková bielkovina (mlieko), sušený vaječný albumín, srvátkový proteínový izolát (mlieko, emulgátor: sójový lecitín)), farbivo: karamel, enzýmy: laktáza, bromelaín, papaín, sladidlo: sukralóza, škoricový extrakt 1,2%

Čokoláda: zmes bielkovín pentha pro® (micelárny kazeín (mlieko), srvátkový bielkovinový koncentrát spracovaný metódou cfm (mlieko, emulgátor: sójový lecitín), enzymaticky hydrolyzovaná srvátková bielkovina (mlieko), sušený vaječný albumín, srvátkový bielkovinový izolát spracovaný metódou cfm (mlieko, emulgátor: sójový lecitín), odtučnený kakaový prášok 8 % (emulgátor: sójový lecitín), zahusťovadlo: guarová guma, aróma, enzýmy: laktáza, bromelaín, papaín, sladidlo: sukralóza

Čučoriedka: zmes bielkovín pentha pro® (srvátkový proteínový koncentrát spracovaný metódou cfm (mlieko, emulgátor: sójový lecitín), micelárny kazeín (mlieko), sušený vaječný albumín, enzymaticky hydrolyzovaná srvátková bielkovina (mlieko), srvátkový proteínový izolát spracovaný metódou cfm (mlieko, emulgátor: sójový lecitín), prírodná aróma, enzýmy: laktáza, bromelaín, papaín, farbivo: koncentrát z červenej repy, sladidlo: sukralóza

dávkovanie

Odporúčané dávkovanie:

  • 1x - 3x denne
  • 1 porcia = 40 g

Návod na prípravu: 40 g (2 zarovnané odmerky) rozmiešajte v šejkri v 200 - 400 ml neperlivej vody alebo mlieka.

Naše hodnotenia

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty