Survival PreWorkout Fusion Fair Power 400g

Pred tréningom Fusion Fair Power je novinkou jari 2018 v kategórii predtréningových stimulantov a anabolík. Vďaka svojmu zloženiu (prečítajte si o ňom ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Pred tréningom Fusion Fair Power je novinkou jari 2018 v kategórii predtréningových stimulantov a anabolík. Vďaka svojmu zloženiu (prečítajte si o ňom všetko nižšie) je reálne jedným z najúčinnejších produktov na súčasnom trhu a nadväzuje na líniu ďalších produktov Survival, ktoré sú vyvinuté a určené pre najnáročnejších používateľov. Zloženie prípravku PreWorkout Fusion Fair Power je založené na vedeckých poznatkoch a pozitívnych skúsenostiach športovcov so zložkami, ktoré podporujú krvný obeh ("pumpovanie"), športový výkon a maximálnu koncentráciu. Pred uvedením výrobku na trh ho testovali desiatky športovcov (od kulturistov, cez bikini fitnessky, džudistov až po plavcov) a všetci boli s účinkami finálnej verzie spokojní. Vyskúšajte si to sami!

Prečo PreWorkout Fusion Fair Power:

 • 4200 mg čistého L-citrulínu* - L-citrulín sa v tele mení na L-arginín, ktorý je známy svojimi vazodilatačnými účinkami (podpora prietoku krvi) vďaka zvýšenej produkcii NO - oxidu dusnatého. Pýtate sa, prečo teda nie je L-arginín priamo v recepte? Z doterajších výskumov a praxe športovcov totiž vieme, že vysoké dávky L-arginínu, ktoré sú potrebné na dosiahnutie "pumpy", nemusia byť v tráviacom systéme dobre tolerované. Významnú časť L-arginínu spracúvajú aj naše črevné bunky a zvyšné množstvo absorbovaného L-arginínu sa z veľkej časti ďalej metabolizuje v pečeni. Inak je to v prípade L-citrulínu, ktorý v niektorých štúdiách preukázal lepší účinok ako L-arginín, pokiaľ ide o tvorbu oxidu dusnatého 1, 2.
 • 2000 mg čistého L-ornitínu*, ktorý pomáha odbúravať nevyužitý dusík z tela a umožňuje tak podľa niektorých štúdií znížiť mieru únavy počas cvičenia 3. Jeho ďalšou výhodou je, že sa v prípade potreby môže v tele nepriamo premeniť na samotný L-arginín (rovnako ako L-citrulín) a vytvoriť tak ešte lepšie podmienky na dosiahnutie maximálneho "napumpovania"!
 • 2000 mg čistého cholínu a 20 mg čistého DMAE* - cholín je nevyhnutnou látkou pre tvorbu acetylcholínu, ktorý je jedným z dôležitých neurotransmiterov (prenášačov nervových signálov). DMAE má podobnú štruktúru ako cholín. Niektoré odborné zdroje uvádzajú priaznivý účinok DMAE pri ochrane nervových buniek pred poškodením oxidačným stresom. Treba poznamenať, že PreWorkout Fusion Fair Power obsahuje DMAE v maximálnom zákonom povolenom množstve 20 mg !
 • 2000 mg beta alanínu a 1000 mg L-histidínu* - obe látky tvoria spoločný základ pre syntézu karnozínu, ktorý sa nachádza vo svalových bunkách. Karnozín pomáha svalovej bunke odolávať kyslému prostrediu, ktoré prirodzene vzniká v dôsledku fyzického cvičenia vysokej intenzity. To je okrem iného prípad silového tréningu, atletických šprintov, plávania na krátke vzdialenosti alebo rôznych kolektívnych športov (futbal, hokej...). Na zvýšenie kapacity karnozínu je ideálne užívať PreWorkout Fusion Fair Power ® pravidelne.
 • 2000 mg L-tyrozínu*, z ktorého sa v tele vytvára dopamín. Zvýšenie hladiny dopamínu sa často spája so zvýšením motivácie a pocitom vzrušenia. V niektorých výskumoch sa tiež ukázalo, že L-tyrozín je aminokyselina, ktorá zlepšuje duševnú výkonnosť počas spánkovej deprivácie 6.
 • 2000 mg taurínu a 200 mg kofeínu* - kombinácia taurínu a kofeínu je známa z energetických nápojov. Kofeín má preukázateľné stimulačné účinky a zlepšuje koncentráciu. Funkcie taurínu súvisia najmä s nervovým systémom, avšak v niektorých štúdiách sa preukázal aj jeho priaznivý účinok na prietok krvi cievami 7. V prípade DMAE aj taurínu sme do zloženia produktu PreWorkout Fusion Fair Power vložili maximálne množstvo povolené legislatívou!
 • 5 synergických rastlinných extraktov*, ktoré sú zdrojom bioaktívnych látok s vyhľadávanými účinkami v predtréningových doplnkoch. Napríklad bioflavonoidy v borovicovom extrakte podporujú normálnu funkciu ciev prostredníctvom zvýšenej produkcie NO. Kurkumín v kurkumínovom extrakte podporuje normálny krvný obeh. V niektorých štúdiách dokonca zabezpečil až o 40 % vyššiu produkciu oxidu dusnatého v porovnaní s bežnými podmienkami. Extrakt zo šípok je zdrojom rosavínu, ktorý je klasifikovaný ako adaptogén. Rosavín má priaznivý účinok na nervový systém a znižuje pocit únavy. Extrakt z ginkgo biloby má priaznivý vplyv na kognitívne schopnosti vďaka zlepšenému prekrveniu mozgu. Aby sa zabezpečila maximálna vstrebateľnosť, do receptúry sme zahrnuli aj extrakt z čierneho korenia, bez ktorého by sa napríklad kurkumín z tráviaceho traktu vstrebával len veľmi ťažko.
 • Vitamín B5 a selén* - bolo preukázané, že vitamín B5 prispieva k normálnej duševnej činnosti prostredníctvom správnej syntézy niektorých neurotransmiterov. Okrem iného prispieva aj k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Selén zasa pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom - vďaka selénu sa v tele vytvára enzým glutatiónperoxidáza. V niektorých štúdiách sa tiež ukázalo, že príjem L-citrulínu a dostatok glutatiónu v tele vytvárajú ideálne podmienky pre tvorbu NO v cievach. Vysokú absorpciu a využitie selénu v PreWorkout Fusion Fair Power zabezpečuje vysokokvalitná organická forma L-selenometionínu!

Odporúčané dávkovanie:

 • odporúčaná denná dávka je 25 g (5 odmeriek)
 • vždy rozmiešajte jednu dávku (25 g) prípravku PreWorkout Fusion Fair Powerv 200-300 ml studenej vody
 • vhodné na použitie 30-60 minút pred fyzickou aktivitou
 • nekonzumujte s proteínmi, proteínovými doplnkami alebo produktmi BCAA - obsiahnutý L-leucín môže ovplyvniť účinky produktu
 • ak pocítite "svrbenie" alebo "štípanie" niekoľko minút po konzumácii PreWorkout Fusion Fair Power, ide o neškodný vedľajší účinok obsiahnutého beta-alanínu
 • jeho užívanie neskôr večer môže predĺžiť čas potrebný na zaspanie
 • 1 odmerka = 5 g

Upozornenie: potravina vhodná pre športovcov, s cukrami a sladidlami, s vysokým obsahom kofeínu (200 mg/25 g) - nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy

*) Niektoré z uvedených pozitívnych účinkov pochádzajú len z citovaných zdrojov. EFSA (Európsky úrad pre bezpečnosť potravín) doteraz tieto účinky neuznal, a preto nie sú oficiálnymi zdravotnými tvrdeniami.


Zdroje:
1. Moon, J. R., Vogel, R. M., Falcone, P. H., Mosman, M. M., Tribby, A. C., Hughes, C. M., ... Joy, J. M. (2015). Porovnanie citrulínu a arginínu na zvýšenie vazodilatácie a prietoku krvi vyvolaného cvičením. Journal of the International Society of Sports Nutrition, (Suppl 1), P6.
2. Ochiai, M., Hayashi, T., Morita, M., Ina, K., Maeda, M., Watanabe, F., & Morishita, K. (2012). Krátkodobé účinky suplementácie L-citrulínom na arteriálnu tuhosť u mužov stredného veku. International Journal of Cardiology, 155(2), 257-261.
3. Sugino, T., Shirai, T., Kajimoto, Y., & Kajimoto, O. (2008). Suplementácia L-ornitínom zmierňuje fyzickú únavu u zdravých dobrovoľníkov moduláciou metabolizmu lipidov a aminokyselín. Nutrition Research (New York, N.Y.), 28(11), 738-743.
4. Dubois, B., Zaim, M., Touchon, J., Vellas, B., Robert, P., Murphy, M. F., ... Kanony-Truc, C. (2012). Účinok šesťmesačnej liečby liekom V0191 u pacientov s podozrením na prodromálnu Alzheimerovu chorobu. Journal of Alzheimer's Disease, 29(3), 527-535.
5. Sharma, D., Maurya, A. K., & Singh, R. (1993). Pokles akčných potenciálov v oblasti CA3 hipokampu potkanov v závislosti od veku: korelácia s peroxidáciou lipidov a koncentráciou lipofuscínu a účinok centrofenoxínu. Neurobiológia starnutia, 14(4), 319-330.
6. Neri, D. F., Wiegmann, D., Stanny, R. R., Shappell, S. A., McCardie, A., & McKay, D. L. (1995). Účinky tyrozínu na kognitívnu výkonnosť počas dlhšieho bdenia. Aviation, Space, and Environmental Medicine, 66(4), 313-319.
7. Moloney, M. A., Casey, R. G., O'Donnell, D. H., Fitzgerald, P., Thompson, C., & Bouchier-Hayes, D. J. (2010). Dvojtýždňová suplementácia taurínom mení endotelovú dysfunkciu u mladých mužov s diabetom 1. typu. Diabetes & Vascular Disease Research, 7(4), 300-310.
8. DiSilvestro, R. A., Joseph, E., Zhao, S., & Bomser, J. (2012). Rôzne účinky doplnku s nízkou dávkou lipidovaného kurkumínu u zdravých ľudí stredného veku. Nutrition Journal, 11, 79.
9. Shoba, G., Joy, D., Joseph, T., Majeed, M., Rajendran, R., & Srinivas, P. S. (1998). Vplyv piperínu na farmakokinetiku kurkumínu u zvierat a dobrovoľníkov. Planta Medica, 64(4), 353-356.
10. McKinley-Barnard, S., Andre, T., Morita, M., & Willoughby, D. S. (2015). Kombinovaná suplementácia L-citrulínu a glutatiónu zvyšuje koncentráciu markerov svedčiacich o syntéze oxidu dusnatého. Journal of the International Society of Sports Nutrition, , 27.

kontrolované látky:

25 g

L-citrulín DL-malát

6000 mg

- z toho čistý L-citrulín

4200 mg

L-ornitín HCl

2500 mg

- z toho čistý L-ornitín

2000 mg

cholín bitartrát

5000 mg

- z toho čistý cholín

2000 mg

DMAE bitartrát

54 mg

- z toho čistý DMAE

20 mg

beta alanín

2000 mg

L-histidín

1000 mg

L-tyrozín

2000 mg

taurín

2000 mg

kofeín

200 mg

extrakt z borovice

105 mg

výťažok z kurkumy

105 mg

extrakt zo šípok

100 mg

extrakt z ginkgo biloba

40 mg

extrakt z čierneho korenia

20 mg

Vitamíny a minerály:

25 g

vitamín B5

3 mg

selén

17 mcg

Zloženie:

Oranžová

 • L-citrulín DL-malát, cholín bitartrát, L-ornitín hydrochlorid, beta alanín, taurín, L-tyrozín, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, L-histidín, prírodné farbivo beta karotén, pomarančová aróma, protihrudkujúca látka oxid kremičitý, bezvodý kofeín, sladidlo sukralóza, extrakt z borovice (obsahuje 95% bioflavonoidov), extrakt z kurkumy (obsahuje 95% kurkumínu), extrakt zo šípok (obsahuje 4% rosavínu), DMAE bitartrát, extrakt z Ginkgo biloba (24/6), extrakt z čierneho korenia, L-selenometionín, D-pantotenát vápenatý (vitamín B5)
Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty