Viridian 100% Organický kokosový olej 500g

100% BIO panenský kokosový olej lisovaný za studena Tento výrobok je oficiálne certifikovaný európskou autorizačnou organizáciou Soil Association ako ekologický výrobok so zaručeným ekologickým ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

100% BIO panenský kokosový olej lisovaný za studena

Tento výrobok je oficiálne certifikovaný európskou autorizačnou organizáciou Soil Association ako ekologický výrobok so zaručeným ekologickým pôvodom použitých zložiek (kategória "ORGANIC" môže byť uvedená len pri schválených a certifikovaných výrobkoch).

Tento výrobok je víťazom súťaže "WINNER - Soil Association Organic Food Awards 2012"

Organický kokosový olej má toľko úžasných vlastností, že ich ani nedokážete spočítať... Organický kokosový olej sa dá použiť nielen v starostlivosti o pleť, ale pretože obsahuje vynikajúce a zdravé esenciálne mastné kyseliny, má nezastupiteľné miesto v kuchyni. Môže sa pridávať do rôznych ovocných nápojov a kokteilov na chudnutie a používa sa aj ako intenzívna olejová kúra na vlasy (jednoducho ho vmasírujte do vlasov, nechajte pôsobiť asi 30 minút, umyte vlasy ako zvyčajne a budete prekvapení, aké budú hodvábne a mladistvo lesklé).

Výhody produktu:

  • Čistota a zloženie tohto výrobku spĺňa parametre kategórie kóšer
  • Všetky zložky sú 100% aktívne
  • Výrobok je oficiálne certifikovaný asociáciou Soil Association ako ekologický výrobok so zaručeným ekologickým pôvodom použitých zložiek.
  • Výrobok neobsahuje rafinované tuky
  • Výrobok neobsahuje geneticky modifikované alebo ožiarené zložky
  • Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu: vhodné pre vegánov
  • Neobsahuje konzervačné látky, umelé farbivá, pšeničný lepok, pšenicu, laktózu, pridané cukry, kvasnice, stearan horečnatý

Slová Supertrener.cz

Kokosový olej je olej z kokosového orecha ( Cocos nucifera ), ktorý sa bežne používa vďaka zloženiu mastných kyselín. Väčšina kokosového oleja sú stredne nasýtené triacylglyceroly (65 %) so strednou dĺžkou reťazca, triglyceridy alebo MCT sú triglyceridy, ktoré majú mastné kyseliny s dĺžkou uhlíka 6-12.

Je veľmi vhodný do jedálnička, pretože MCT v kokosovom oleji podporujú spaľovanie tukov, ale len vtedy, ak ním nahradíte časť kalórií v strave, ale stále máte kalorický deficit. Potom môže kokosový olej mierne zvýšiť rýchlosť odbúravania tukov počas dňa. Zdá sa, že tento účinok je o niečo silnejší u ľudí s nadváhou v porovnaní so štíhlymi ľuďmi, ale podľa dostupných štúdií sa ukázalo, že má vplyv na všetkých

Neočakávajte, že zaradením kokosového oleja do stravy dosiahnete dramaticky rýchlejšie spaľovanie tukov, ale jeho zaradenie do stravy namiesto iných mastných kyselín môže byť súčasťou vyladenia vášho stravovacieho plánu.

Jeho využitie je aj kozmetické, kokosový olej sa zdá byť porovnateľný alebo lepší ako minerálne oleje a je relatívne lepší pre pokožku a vlasy ako iné bežné diétne oleje. Zdá sa, že kokosový olej má hydratačné účinky na pokožku aj vlasy a má nízky alergizujúci potenciál

Tepelná úprava potravín kokosovým olejom sa zdá byť neškodná (použitie ako olej na domáce varenie), ale vyprážanie môže byť spojené s produkciou polyaromatických uhľovodíkov (karcinogénov), čo je spoločné pre všetky testované mastné kyseliny a iné oleje. Kokosový olej môžete pokojne používať na varenie a všetko by malo byť v poriadku, pretože sa nezdá, že by počas jedného varenia došlo k veľkým štrukturálnym zmenám. Na varenie je skutočne najideálnejší, ale odporúčam pripravovať stravu bez akýchkoľvek olejov a olej používať len na studenú kuchyňu alebo výnimočne na dochutenie pri varení.

Slová na záver:

Je pekné, ako nové trendy popierajú skoršie tvrdenia, že kokosový olej je nevhodný a mnohí výživoví poradcovia sa mu vyhýbajú, ale dnes je situácia iná a kokosový olej patrí medzi špičku dostupných olejov.

Kokosový olej odporúčam zaradiť do každej domácnosti a striedať ho napríklad s extra panenským olivovým olejom. Už ho zaraďujeme do nášho jedálnička, pretože je po novom k dispozícii aj tu v obchode bodybuilding.com, takže už nie je problém ho nájsť.

Výživové informácie:

Počet porcií v balení: podľa použitia 100g
Energetické hodnoty 900 kcal
Proteín 0g
Sacharidy 0g
Tuky 100g
Z toho kyselina laurová C12:0(MCT) 49%
Z toho kyselina myristová C14:0 12%
Z toho kyselina kaprylová C8:0 (MCT) 8%
Z toho kyselina palmitová C16:0 8%
Z toho kyselina kaprinová C10:0 (MCT) 6%
Z toho kyselina olejová C18:1 5%
Z toho kyselina stearová C18:0 3%
Z toho kyselina kaprónová C6:0 1%
Z toho kyselina linolová C18:2 1%
Omega 6 90 mg
Omega 9 200 mg
MCT 3.000mg

Zloženie:

100% organický kokosový olej (100% organický kokosový olej Cocus nucifera).

Odporúčané dávkovanie:

Obvyklé dávkovanie - jedna čajová lyžička = približne 5 g.

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty