BrainMax Pure Organic Yerba Maté, 500 g

BrainMax Pure Organic Yerba Maté BIO, 1000 g BrainMax Pure Organic Yerba Maté BIO je vyrobená z najkvalitnejších ručne zbieraných lístkov Cezmíny paraguajskej, ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

BrainMax Pure Organic Yerba Maté BIO, 1000 g

BrainMax Pure Organic Yerba Maté BIO je vyrobená z najkvalitnejších ručne zbieraných lístkov Cezmíny paraguajskej, posvätnej rastliny juhoamerických indiánov Guarani. Naša yerba pochádza z organickej produkcie, vďaka ktorej pomáhame chrániť biodiverzitu juhoamerických ekosystémov a nepodporujeme ďalšie výrub dažďových lesov. Pochutnajte si na najkvalitnejšej yerbe, ktorá má veľké kúsky lístka a to navyše v BIO kvalite!

Yerbu radíme medzi tzv. superlátky. V samotnej Paraguaji či Brazílii, kde Yerba rastie jo pravidelne denne pije až 95% obyvateľstva. Viac informácií o účinkoch yerby sa dozviete na BrainPedia.cz

 

V Južnej Amerike býva Yerba maté označovaná ako „nápoj Bohov“ a získa si vás ľahko horkou chuťou, čo je práca saponínov, ktoré Yerba obsahuje. Keďže mnoho z nás potrebuje denne stimulovať mozog a podporiť mentálny výkon, je Yerba vhodná na každodenné popíjanie. Jednu dávku Yerby (2-3 lyžice) môžete opakovane zalievať celý deň, a popíjať tak počas práce alebo učenia. Vďaka svojim vlastnostiam si dnes Yerba maté získala popularitu po celom svete, vrátane Európy, kde môže slúžiť ako vhodná alternatíva kávy

Redukcia váhy

Pravidelné pitie Yerby maté má viac výhod na naše zdravie. Priaznivo ovplyvňuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi. V kombinácii s plodmi goji a pomelom, ktoré pôsobia ako antioxidanty, nám napomáha zrýchliť metabolizmus.
 

Zdroj energie

Yerba maté je v prvom rade výborný stimulant. Látky obsiahnuté v Yerbe maté sú vynikajúci zdroj energie, ktoré zároveň zlepšujú koncentráciu. Obsahuje kofeín, ale aj ďalšie alkaloidy ako teobromín a teofylín.
 

Antioxidačné vlastnosti

Yerba maté je významný antioxidant. Obsahuje totiž polyfenoly quercetin a kyselinu chlorogenovú, ktoré znižujú oxidačný stres a pomáhajú predchádzať autoimunitným poruchám.
 

Máme na to certifikát!

Yerbu Maté dovážame priamo z Južnej Ameriky vo veľkom. Veľmi dlho sa u nás však neohreje, vďaka Vám zákazníkom.
Preto je naša Yerba vždy čerstvá, navyše vďaka svojmu pôvodu je veľmi kvalitná.

Pre zobrazenie certifikátu kliknite tu.

 

Yerba vs. Káva

Príval energie zo štartu je veľmi podobný tomu, ktorý každý z nás pozná vďaka káve. Ale potom? Nenastáva nič, žiadny prepad ako pri káve. Efekt je oveľa dlhší, konzistentnejší a plynulejší. Navyše je spojený s zlepšenou náladou a posilnením pocitu vnútornej rovnováhy a sústredenosti. S Yerbou sa ide pohodlne učiť, bez pocitu roztržitosti a nervozity, myseľ je rozjasnená, myšlienkové toky ucelené a je možné sa dostať do flow stavu, ktorý by sa dal popísať práve ako okamih úplne sústredenej motivácie.

Pokojne aj 6 nálevov bez straty chuti a účinku

Yerbu je možné niekoľkokrát zaliať bez výraznej straty účinkov Yerby. Bežne na jednu dávku Yerby robíme až 6 nových nálevov. Nie je teda nutné pre každú ďalšiu kalabasu dávať "novú Yerbu".

 
 

Príprava Yerby je jednoduchý štvorkrokový rituál

Na tradičnú prípravu yerby maté budete potrebovať kalabasu a bombillu, ktorú môžete zakúpiť na BrainMarkete. Ak nemáte varnú kanvicu, na ktorej sa dá nastaviť teplota, potom si pokojne kúpte aj teplomer.

  1. Ak ste začiatočník, bohato postačí, keď dáte do kalabasy 2-3 polievkové lyžice. Heroická dávka pre skúsených užívateľov je 4-5 polievkových lyžíc (nutné sa k nej prepracovať a iba pre niektoré genotypy). Každý milovník Yerby si nájde svoje optimum. Ak sa cítite nervózny, alebo úzkostne tak odporúčame dávku znížiť. Tiež odporúčame začať s nižšími dávkami, ak pijete Yerbu na prázdny žalúdok.  
  2. Nalejte do kalabasy trochu vody, tak aby sa zmočili lístky yerby. Medzitým postavte vodu na 70 až 80 stupňov.
  3. Akonáhle je voda pripravená a lístky yerby v kalabase namočené, zalejte kanvicou yerbu v kalabase až po okraj.
  4. Nechajte 3 minúty lúhovať a potom môžete cez bombillu popíjať pokojne celý deň. Zaliať yerbu môžete opakovane.

 

Nákupom podporíte aj slovenské lesy #stromzaobjednávku

 
 

Kilové balenie, ktoré si zamilujete!

 

Zloženie: 100% lístky yerby maté.

Pôvod: Brazília

Distribútor: Votamax s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava

Skladovanie: V suchu, v uzavretom obale.

Hmotnosť: 500 g

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty