Zdravý den Chia semínka 350g

Chia semienka sú cenené pre vysoký obsah omega-3 mastných kyselín, antioxidantov a ďalších živín. V dávnych dobách bola jednou zo základných potravín mýtických Aztékov a ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.

Popis produktu

Chia semienka sú cenené pre vysoký obsah omega-3 mastných kyselín, antioxidantov a ďalších živín. V dávnych dobách bola jednou zo základných potravín mýtických Aztékov a Mayov.

Majú schopnosť viazať na seba vodu, dokážu zväčšiť svoj objem až 12-krát a vytvoriť okolo seba ľahký gél, ktorý po konzumácii pomáha zadržiavať vodu v tele a je obľúbený najmä u športovcov.

Priemerné výživové hodnoty (100g): Energetická hodnota 1490 kJ/ 356 kcal, tuky 24g, z toho nasýtené mastné kyseliny 4g, sacharidy 12g, z toho cukry 0g, bielkoviny 16g, vláknina 36g, sodík 0,003g.

Zloženie:

100% semienka Chia z byliny Salvia hispanica.

Návod na použitie:

Namočte 1 čajovú lyžičku chia semienok do pohára vody, mlieka alebo jogurtu a pred konzumáciou počkajte približne 5-10 minút, aby semienka nasiakli vodou a vytvorili okolo seba gél. Semená nemajú žiadnu chuť a môžu sa použiť do rôznych jedál, ako sú müsli, cereálie, šaláty alebo na pečenie.

Odporúčané dávkovanie:

2 polievkové lyžice (25 g) denne.

Krajina pôvodu: Peru. Vyrobené v EÚ.

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty